Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209884 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic28.12.2014. u 23:18 - pre 113 meseci
Vikanjem, bukom i beskonačnim ponavljanjem besmislica nećeš ništa postići, to možda pali u kafani, ali ovde ne.




 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 01:42 - pre 113 meseci
Ima li neko komentar na današnje vesti?

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...JA-Ognjanovici-To-su-nase-pare

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 07:10 - pre 113 meseci
Nekoliko pitanje za upucene u slucaj.

Na koji nacin je sakupljan novac tokom akcije sakupljanja novca?
Da li je bilo pojava direktnog davanja gotovine optuzenima?
Da li je bolnici u SAD uplacen novac?
Na koji nacin je novac uplacen?
Racuni na koji je novac uplacivan, na cije ime su ti racuni?

Imam jos neka pitanja, ali zavise od odgovora na gore postavljena pitanja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 08:24 - pre 113 meseci
Citat:
Braksi:
ja mislim da ce oni biti, ako vec nisu optuzeni za prevaru, a mozda i proneveru.
Njihov slucaj slican je slucaju Jezde. Naravno iduci logikom onih koji smatraju da Ognjanovici nisu krivi ni Jezda nije kriv jer zaista on nikog nije pistoljem terao da ulaze kod njega, pa ipak on je na kraju dolijao.
Znaci primetite, kako ste vi branitelji ognjanovica kako ide rasprava vec odlucili da ne branite da li je to sto su oni uradili moralno ili ne, posto to je jasno i malom detetu, a sad vam se i prostor da dokazete da nisu zakonski krivi suzava.
Naravno, kada budu osudjeni, vi cete i onda reci, e pa nema pravde u Srbiji itd...



Snila baba sto je babi milo. Jezda je imao banku i ti si otvaranjem racuna u Jezdinoj banci ulazio u ugovorni odnos sa bankom. To nisu bile Jezdine pare jer mu ih deponenti nisu poklonili, kao sto je to slucaj sa Ognjanovicima.

A drugo, osudjivanje u Srbiji ima mnogo veze sa raznim stvarima, a ponajmanje sa zakonom. U ovakvim slucajevima naravno ima najvise veze sa otimacinom. Treba li se podsecati slucaja Beciric i nacina na koji je taj covek oteran u pritvor i kome se (mislim) jos uvek sudi posle X godina, iako nije prekrsio nijedan jedini zakon, naravno pri cemu su sva vozila i kuce i novac zaplenjeni i zavrsili ko zna gde i u cijem vlasnistvu/dzepovima. A zbog cega? Zato sto se polupismena svetina naljutila jer je neko imao vise mozga od njih i provalio sistem koji oni nisu umeli. Mene cudi da ovo dvoje nisu ekspresno strpali u samice na hlebu i vodi dok ne priznaju krivicu, pa ce im Djura posle oprostiti sto ih je tukao dok krcka njihove pare.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 08:28 - pre 113 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ima li neko komentar na današnje vesti?



a cuj, sve je moguce, eto bas kad smo prvi put komentarisali, ja sam i rekao da je racun previsok jer bas u to vreme jedna druga devojcica bila je operisana u Becu za "samo" 30,000. Meni je bilo sumnjivo i sto se hvalila (a sada cuti) "princeza" Katarina da je smanjila trosak operacije. Mislim, ko je ona da smanji trosak. I sta je uopste trosak, ako ona moze da ga smanji ?! Sta ako je npr kostala 300,000, a oni rekli daj milion reci, pa cemo spustiti na 700,000 a tebi evo onda tih 300,000 nama ide 400,000 ? A drugo, cena operacije je bila tako visoka jer su tvrdili da SAMO oni to mogu i samo se oni usudjuju da urade takvu operaciju, a operacija kao sto znamo nije uspela. Otkud im onda obraza da uzmu celu sumu, helou doktori, majstori ?

Ko zna sta se tu mulja i ko je osmislio celu ovu "operaciju". S obzirom kako to sve ide kod nas pitanje da li cemo ikad saznati pravu istinu.

mmix, slucaj Jezde sam samo naveo kao primer prevare, a nisam rekao da je on identican sa slucajem Ognjanovica. Kod tebe fascinira mogucnost da proglasis prihvatljivim svaku vrstu prestupa koja se iz raznih zakona nije ili ne moze sankcionisati.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 08:50 - pre 113 meseci
Citat:
Tyler Durden:
mmix, iako bih mogao da potpisem 99% tvojih postova na ES, zglajzao si u ovoj temi bas pravo, i tipicnim srpskim jos jacim tupljenjem po istom kad se pokaze da si se s*ebo u procjeni samo se vise zakopavas.
ta neka tvoj moralna visina sa koje se obracas je naprosto drska i cinicna.


Koji deo ti zapravo smeta?

1. Da ljudi nisu humani vec su pare skupljene samo da bi se pokazalo Hrvatima?
2. Da je kategorija "ocekivanja" naivna i banalna?
3. Da pare sada pripadaju Ognjanovicima bez obzira na to sta i koliko ljudi mislilo o tome?
4. Da zakon i pravo imaju vecu tezinu od morala?
5. Da svi koji se sada bune zapravo predstavljaju namerno napaljenu masu kako bi se "legalizovala" otimacine i te pare zavrsile u dzepu nekog treceg?
6. Da ce drpatori, jos jednom, iskriviti zakone i pravnu normu ne bi li se posto poto docepali tih para uz aklamaciju naivne gomile. Jos jednom urusavajuci pravni poredak zemlje.

I jbg, nisam ja kriv sto je u Srbiji dovoljno zastupati neku civilizacijsku normu pa ispadati drzak i cinican sto ne zelis da se pridruzis napaljenoj masi sa vilama i bakljama. Sto bi rekli ameri, ovo nije moj prvi rodeo, mozda je to moralno bezobrazno reci, ali ova prica vise govori o drustvu nego o meni. I najgore sto moze da se desi je da osude Ognjanovice jer onda se opet nece desiti taj momenat potpunog poraza i katarze iz kojeg Srbi najbolje uce, pa ce prvom sledecom prilikom kad neko Hrvatsko ili Bosansko dete bude bolesno opet da se ponovi ista prica i opet nikonece pitati unapred zasto se pare uplacuju na licni racun.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 08:57 - pre 113 meseci
vrlo tesko brajkane moj ce nacis drustvo u svetu koje bi podrzalo Ognjanovice vecinom. Ne kazem da ce uvek biti za, ali ljudi kao ti ce svakako biti jako velika manjina. Ti bi verovatno podrzao i nekoga ko opljacka banku, a zatim pobegne iz zemlje, promeni identitet i nastavi da zivi na nekom ostrvu do kraja zivota. Za tebe bi to bio Baja koji je nasao rupu u zakonu. A kako je zakon veci od morala, onda to je to.

Pretpostavljam da bi idealna drzava za tebe bila ona bez poreza, a u kojoj bi postojao autoput od tvog stana do posla.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 09:03 - pre 113 meseci
@mmix

Iako te licno ne poznajem i verujem da ti mnogo nece znaciti, ja javno podrzavam ovo sto si napisao. Ja sam iz tog razloga postavio nekoliko pitanja na koje ce upuceni valjda odgovoriti, cisto sa ciljem da utvrdimo hronologiju dogadjaja i da ovako laicki pokusamo da utvrdimo da li se radi samo o moralnoj odgovorsti ili cemo pronaci i elemente krivicne odgovornosti.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 09:07 - pre 113 meseci
Citat:
Braksi:
vrlo tesko brajkane moj ce nacis drustvo u svetu koje bi podrzalo Ognjanovice vecinom. Ne kazem da ce uvek biti za, ali ljudi kao ti ce svakako biti jako velika manjina. Ti bi verovatno podrzao i nekoga ko opljacka banku, a zatim pobegne iz zemlje, promeni identitet i nastavi da zivi na nekom ostrvu do kraja zivota. Za tebe bi to bio Baja koji je nasao rupu u zakonu. A kako je zakon veci od morala, onda to je to.

Pretpostavljam da bi idealna drzava za tebe bila ona bez poreza, a u kojoj bi postojao autoput od tvog stana do posla.


Ako je Baja nasao rupu u zakonu nema potrebe da bezi, da se skriva i da menja identitet. Samim cinom pronalazenja rupe u zakonu, on je sebe lisio potrebe da bezi, da se skriva i menja identitet.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 11:50 - pre 113 meseci
@mmix

Potpisujem stavku SEST.

To je sustina cele halabuke, detalje cemo dozirano saznavati, naravno deformisane za potrebe przenja javnosti, ali "drski" odgovori na saslusanju, zivkanje nekih clanova kraljevske porodice da daju izjave..odvodi sumnju u zaista cudne tokove.

Ili je napad na bivseg ministra policije, ili neko visoko rukovodstvo, pa se Ognjanovici "izvlace", da ne bi bili nekakvo zrtveno jagnje, a mozda i smaknuti..od strane nekog "narkomana" koji je krizirao...i jurio novac..

Mislim da je njima ta zakulisna igra VECI problem od samog novca..kojeg su pokusali i da doniraju...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 12:02 - pre 113 meseci
Citat:
vladd: @mmix

Potpisujem stavku SEST.

To je sustina cele halabuke, detalje cemo dozirano saznavati, naravno deformisane za potrebe przenja javnosti, ali "drski" odgovori na saslusanju, zivkanje nekih clanova kraljevske porodice da daju izjave..odvodi sumnju u zaista cudne tokove.

Ili je napad na bivseg ministra policije, ili neko visoko rukovodstvo, pa se Ognjanovici "izvlace", da ne bi bili nekakvo zrtveno jagnje, a mozda i smaknuti..od strane nekog "narkomana" koji je krizirao...i jurio novac..

Mislim da je njima ta zakulisna igra VECI problem od samog novca..kojeg su pokusali i da doniraju...




U prilog tome da je pravosudje nezgodna stvar.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 12:28 - pre 113 meseci
Citat:
Braksi:
vrlo tesko brajkane moj ce nacis drustvo u svetu koje bi podrzalo Ognjanovice vecinom. Ne kazem da ce uvek biti za, ali ljudi kao ti ce svakako biti jako velika manjina.

Pa o cemu zapravo diskutujemo?
Kakve veze ima da li neko podrzava Ognjanovice, i da li mu se oni svidjaju kao ljudi...

Kao ljudi su verovatno nikakvi, nehumani i sta god...ali da li su prekrsili zakon?
O tome mozemo da diskutujemo, a kao sto vidis misljenja su podeljena.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 13:00 - pre 113 meseci
Ma ne moze da se diskutuje ni o tome kakvi su ljudi. Treba nekoga poznavati licno i to dugo godina da bi se takav neki sud, utisak stekao. Svaki covek se u nekim situacijama ponasa drugacije od svoje sustine. To se najbolje vidi u ratu a i ne mali broj puta se desi da se pri nekom dogadjaju iznenadis za nekoga. Automobilske nesrece su dobar primer. Koliko stvarno dobrih ljudi (po nekim mnogim kriterijumima, opsteprihvacenim i vrednovanim) je proslo pored prevrnutog automobila bez zaustavljanja, koliko ljudi samo posmatra kad neki automobil nekoga udari, posmatra sa "sigurne udaljenosti" telo koje lezi a svedok je dogadjaja...

@mmix - Slazem se sa svim tackama koje si naveo, sto se kaze od slova do slova, sa svih sest tacaka.

A o zakonskoj varijanti. Pa i to si dobro opisao, nemam sta da dodam ali ni oduzmem.

Potpuno bespotrebno je tema dignuta sa "stend baj" varijante. Suvise rano i samo na bazi zelje novinara (u mnozini) za citanoscu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 13:10 - pre 113 meseci
sad ovo sad ono
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 13:13 - pre 113 meseci
Citat:
Potpuno bespotrebno je tema dignuta sa "stend baj" varijante. Suvise rano i samo na bazi zelje novinara (u mnozini) za citanoscu.


Mozda istraga ne ide kako "bi trebalo", pa nije lose malo "nahraniti" javnost pricom o zlim ljudima koji se slobodno setaju gradom.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 13:41 - pre 113 meseci
naravno, kad bi tvoji bili na vlasti, istraga bi isla bas kako treba.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 13:48 - pre 113 meseci
Citat:
Braksi: naravno, kad bi tvoji bili na vlasti, istraga bi isla bas kako treba.


Ako se obracas meni, pomesao si me sa nekim. Nemam ja "mojih" ni "svojih".

Ako si upucen u genezu dogadjaja, ajde da napravimo analizu desavanja, hronoloski i argumentovano.
Ja sam za pocetak diskusije postavio nekoliko pitanja, pa ajde da razmotrimo ceo slucaj.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 13:51 - pre 113 meseci
e samo smo tebe cekali.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 13:58 - pre 113 meseci
Citat:
Braksi: e samo smo tebe cekali.


da ne cekate vise, ajde da pocinjemo.

Na koji nacin su pare sakuplane. Da li je iskljucivo bila uplata za racune ili je bilo i sakupljanja u gotovom novcu?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic29.12.2014. u 19:06 - pre 113 meseci
Citat:
bakara:
Ja na ovaj slucaj gledam pravno, a ne moralno.
Postoji rešenje i za takve slučajeve: jedan je tako mislio da mu Hag u formalno-pravnom smislu ne može ništa pa dobrovoljno otišao. I bio je u pravu, verovatno ne bi mogli da ga osude čisto pravno gledajući pa su ga (po raznim osnovama) držali 10+ godina u pritvoru.. Nije mi namera da skrećem temu već da kažem da se sve može kad se hoće.

Bojim se samo da se ova priča u Srbiji neće završiti pravnom i moralnom osudom svih koji su učestvovali u ovoj prevari, već samo političko-pravosudno-medijskom igrom sa ciljem da se pokupi kajmak ove prevare koji su raznorazne njuške (što reče ventura) sklonile sa strane..

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209884 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.