Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta uraditi u situaciji sukoba?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sta uraditi u situaciji sukoba?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14982 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kefaloo
Nezaposlen

Član broj: 304706
Poruke: 73
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Sta uraditi u situaciji sukoba?05.04.2013. u 18:49 - pre 134 meseci
Konkretno, da li izlomiti nekoga ko vredja, ismeva, preti, maltretira itd.? Ili oprastati i sklanjati se... Nadam se lepoj diskusiji na ovu temu jer nemam stav po pitanju ovoga! Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?05.04.2013. u 19:46 - pre 134 meseci
za svaku uvredu ako imas svedoke mozes da ga tuzis i dobijes odstetu, za svaku pretnju lepo pozoves policiju ali samo ako je stvarna pretnja sudija moze da mu izrekne zabranu prilaska itd pa isto mozes da ga tuzis!
svakako pokusaj da izbegnes sukob ali ako ipak dodje do toga gledaj da imas svedoka i nemoj da uzvracas jer za 1 samar mozes da dobijes lepe pare i takvi procesi se zavrse za oko 1 god!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?05.04.2013. u 19:49 - pre 134 meseci
Zavisi od mnogo toga...sto si stariji to vise shvatas da je bilo kakav fizicki obracun besmislen.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?05.04.2013. u 20:48 - pre 134 meseci
Citat:
"Krajnja slabost nasilja je ta što je to jedna spirala koja stalno ide prema dole, rađajući istu onu stvar koju želi uništiti. Umesto smanjenja zla,ono ga umnožava. Uz pomoć nasilja vi možete ubiti lažova, ali ne možete ubiti laž, niti uspostaviti istinu. Uz pomoć nasilja vi možete ubiti onoga koji mrzi, ali ne možete uništiti mržnju. U stvari, nasilje samo povećava mržnju...Vraćanje nasilja nasiljem povećava nasilje, donoseći još crnji mrak noći kojoj već nedostaju zvezde. Mrak ne može oterati mrak; samo svetlost može to učiniti. Mržnja ne može oterati mržnju; samo ljubav može to učiniti."
Dr. Martin Luther King
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?05.04.2013. u 21:00 - pre 134 meseci
Kefaloo...Sta mislis,zasto se svi bore za vlast?Opustencija i bez nerviranja.Samo ti je tel.potreban.
Citat:
Konkretno, da li izlomiti nekoga ko vredja, ismeva, preti, maltretira itd.? Ili oprastati i sklanjati se.

|Da izlomis nekog,mislim da je poraz za tebe,u prve 3 stavke,ovo maltretiranje moras da definises.A stalno se sklanjati,nije glupo,ali opasno od te osobe
jer budala nece biti zadovoljna samo time.Ima ljudi koji prodaju stanove,promene posao zbog neke situacije koja je nepodnosljiva.
Daj nesto konkretno,maltretiranje je i komsijino dete koje vezba klavir,ili sat koji otkucava nocu,kao i busenje guma na autu.
 
Odgovor na temu

Kefaloo
Nezaposlen

Član broj: 304706
Poruke: 73
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 07:41 - pre 134 meseci
E ovako!
Prvo mi je drago sto ima ljudi koji zele da pomognu/posavetuju...
Drugo recicu nesto o meni: 1.85 Visok, oko 70 kg tezak, znaci ceo zivot trenirao nesto, i nikad se nisam potukao, ali to i jeste problem, ja ili pocnem da pricam nesto da smirim situaciju ali to se cesto moze desiti neuspesno... Uzeti odstetu? Hm, pa pazite nije mi do para, ali cim bih ga prijavio u muriju morao bih da dajem iskaz, da vucem sebe i svedoke po sudovima!
To mi nije bas spas...
Ali sta uraditi kad proradi adrenalin i nema mesta pregovoru i smirenju situacije???
Uvek se sklanjati pokazuje utisak straha i slaosti, i jos vise bi napadao...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 08:11 - pre 134 meseci
Citat:
Ali sta uraditi kad proradi adrenalin i nema mesta pregovoru i smirenju situacije???

Upravo na tome treba da poradiš, a za kontrolu i usmerenje toga dostupne su danas bezbrojne tehnike, pa i meditativnog tipa, dakle, defanzivne borilačke veštine, što bi se itekao uklopilo u tvoj profil nekoga koji, kako kažeš, je celog života trenirao nešto.
Strah je glavni okidač aktiviranja adrenalina i to je prvi korak na kome treba poraditi, jer strah definitivno nije dobar saveznik nikada i nikome.
Čak i taj koji prvi provocira neku konfliktnu situaciju ima problem sa kontrolom te negativne emocije, a da sada ne zalazimo u patologiju tako nečega, tipa da li je adrenalin-zavisnik i tsl., ali je u svakom slučaju u pitanju nekakav poremećaj.
Dilema stići ili uteći, je često puta odraz nedostatka samopuzdanja.
 
Odgovor na temu

Kefaloo
Nezaposlen

Član broj: 304706
Poruke: 73
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 08:24 - pre 134 meseci
Da, ceo zivot u treningu, 8 godina fudbal trenirao
Godinu dana vec idem u teretanu, ne da bih se tukao nego da jednostavno lepse izgledam i dam telu oduske!
E sad, posto meni vise zivci ne rade i kao sto rekoh poceo je cesto da mi radi adrenalin i to se po nekoga nece dobro zavrsiti jer nemam samokontrolu!
U suprotnom, kad me prodje uhvaticu se za glavu i pitati se: "Sta uradih?"
To traje zadnjih nekoliko meseci (odsustvo kontrole u mnogim situacijama) tako da vise ne znam sta da uradim!?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 09:39 - pre 134 meseci
Sklanjanje iz sukoba nije uopste pokazivanje straha ili slabosti.

Sa tim terminima, i situacijama, treba unapred da razmislis sta zelis da uradis. Da li da se "pozicioniras" u zverinjaku u svakom trenutku ili samo u onim zaista bitnim.

Otklon od nepotrebnih sukoba je samo znak samopostovanja, da neces sebi komplikovati zivot u trenucima kada to neko drugi zapocne.

Komplikovanje situacije, sukobe sudjenja, prijave vlastima, treba da kontorlises, onako kako tebi odgovara, a ne da se pecas na svakog neuroticara ili psihopatu, koji se zatekao u tvojij blizini zahvacen besom.

I tu lezi odgovor na pitanje "kako reagovati". Oceniti situaciju, stepen komplikacija, stepen ugrozenosti, i reagovati srazmerno okolnostima.

Svakako da psovanje, blebetanje, ne zasluzuju ni paznju ni vreme. Fizicki napad, ili ugrozavanje imovine je drugacija okolnost..

Tzv "ugrozavanje licnosti" ili licnog integriteta je vrlo uslovna terminologija, posto licnost ne mora da se prezentuje u svakoj situacji u maksimalnom intenzitetu.

Kontrola "licnosti" je sustina formiranja licnosti.

Poz
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 09:48 - pre 134 meseci
Citat:
E sad, posto meni vise zivci ne rade i kao sto rekoh poceo je cesto da mi radi adrenalin i to se po nekoga nece dobro zavrsiti jer nemam samokontrolu!


Proveri šećer u krvi pa onda upiši neki od onih američkih kurseva kontrole besa.
 
Odgovor na temu

Kefaloo
Nezaposlen

Član broj: 304706
Poruke: 73
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 09:52 - pre 134 meseci
Nije dokaz slabosti, ali obicno tako izgleda, a na psovke paznju ne obracam, ali sta uraditi kad lik stane ispred tebe i lupa ti samare??? Da cutim jel? Mada ni tucom ne postize se mnogo!
 
Odgovor na temu

Kefaloo
Nezaposlen

Član broj: 304706
Poruke: 73
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 09:56 - pre 134 meseci
Sto secer u krvi da merim?
I ako bi mi bilo svejedno za sve onda tek bi mogao da me j. ko kako stigne jer prezirem tucu...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 10:13 - pre 134 meseci
Kad sam služio vojsku 2000/2001. svega sam se nagledao i naslušao. Nadrkanih vodnika i kapetana pogotovo. Deru se kao nenormalni kad ih zezaš u zdrav mozak. Al' toliko su i mogli. Samo da promuknu, ne smeju nikoga da pipnu. Smeju da kazne ukoliko 'ovaj ili onaj' nije fizički nasrnuo, a takvh guštera nije bilo. Onda kada se izderu na nekog, pa ga kazne sa, šta ja znam, ribanjem hodnika ili požarstvom na određenom mestu, osetno im se popravljalo raspoloženje. A i nama, konkretno, meni ... stojiš sa puškom i šetkaš se na jednom mestu, daješ nekakvo glupo požarstvo.. pa onda se prisloniš negde, kad ispozdravljaš određen broj, kako sam ih ja zvao, doživotih guštera sa titulom i miran si. Zapališ pljugu i gledaš šta se dešava na vreloj betonskoj pisti. Iz hladovine. Ako imaš, onda zapališ spravu. Srećan jer si oslobođen raznoraznih glupavih aktivnosti, jer imaš zaduženje da glumiš čuvara autoparka od 15-tak tamića i 'sedmica' koji se oslanjaju na pogon samo jedne ispravne šklopocije iz arsenala, koja hoće da pali bez da je išta povuče. I dok tako obavljaš svoju dužnost po zasluzi i raduješ se jer si uspešno sebi obezbedio još jedan miran dan i naravno, smanjio celokupni vojni rok za toliko, gledaš kako se ovi što imaju slabe živce bolje osećaju, zato što si ti tu gde jesi.

Jesi li razmislio o tome? Koje su ti šanse da se prijaviš kao ugovorac? Tamo bi imao i na koga da se fino po pravilu službe istreseš ako naiđeš na nekog kao što sam ja, visok skoro 190cm i oko 85 kila (bez stomaka) koji te provali, pa iz revolta i hira krene da te prži, jer, hebi ga, na silu su me upakovali u zeleno i uposlili me da smrdim na drnč. Mimo moje volje. Mora nekom da umuvam prst u živce zbog toga, inače odoše moji. D:

Sada u vojsci, nije takva situacija, čak šta više, kad vidim ove naše ribe u maskirnoj.. auu.. (mnogo mi je krivo što je to tada bio jedan divan san i ni makac dalje od toga) a to bi ti bile i koleginice. I cenim ga da ovakvih kao što sam ja, više nema, jer nismo obavezni da služimo. Znači, ne da te niko ne bi nervirao, već bi imao ekipu koja bi sa tobom sarađivala, gde bi ti bio onaj koga mladunci slušaju. Sa njima bi provodio dane, pokazivao bi im šta i kako, trošio negativno u tebi kroz fizičke - redovne aktivnosti..
about:networking
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-a.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 10:44 - pre 134 meseci
Citat:
Kefaloo:
Nije dokaz slabosti, ali obicno tako izgleda, a na psovke paznju ne obracam, ali sta uraditi kad lik stane ispred tebe i lupa ti samare??? Da cutim jel? Mada ni tucom ne postize se mnogo!


U idealnom slucaju, u startu bi izbegao situaciju da ti lik stane ispred tebe i da ti lupa samare.
Fizickim obracunom (sem ako je u pitanju sport, mada sam i oko toga skeptican) nikada ne daje zeljene rezultate. Ljudi se ne prezaju batina, vec je moc u kontroli. Ukoliko neko vec nasrne fizicki na tebe, po meni trebao bi sve (fizicki) uciniti da taj napad sprecis, ALI ne i da to eskalira dalje. Sto ce reci, ukoliko si u mogucnosti (fizickoj i slicno), da ga zalepis za patos i da ga drzis dole dok se ne smiri. A ne da se lemate kao idioti.

Ali opet kazem, treba da gledas da izbegnes takve situacije. Zaista su retki slucajevi da neko iz potpuno cistog mira fizicki nasrne na drugu osobu. Gotovo uvek tome nesto prethodi. Izuzetaka ima, kao pre par godina kada je onaj lik sekirom nasrtao nasumice na ljude u Knez Mihajlovoj, ali to je izuzetak a ne pravilo.

I jos nesto. Da odvali samarcinu, to svako moze ako ima sake. Ali biti covek, biti veci od toga - e to vec nije podareno svakome. Ne zalazem se za pobozne principe, da ako ti udari jedan samar da mu okrenes drugi obraz. Ali se zalazem za to, da treba biti covek i izbeci niske strasti kao sto su fizicki obracuni.

Btw, mala digresija; prvi Colt revolver je nastao tako, sto je gospodin Colt, ziveci na 'divljem zapadu' stalno bio podjebavan od lokalnih 'mangupa' jer je bio nizeg rasta i nije se mogao fizicki braniti. Onda se gospodin Colt povukao u svoju kucu, marljivo radio i jednog dana izasao na ulicu sa prvim revolverom i izrekao cuvenu recenicu, drzeci revolver u ruci: "sada su svi ljudi jednaki" :)
 
Odgovor na temu

Kefaloo
Nezaposlen

Član broj: 304706
Poruke: 73
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 10:46 - pre 134 meseci
Sve je to druze ok... Ali sam gizicki izgled u 90% slucajeva je presudan!
Naravno da ces lakse da se "izduvas" na nekome ko je mrsav i mlitav nego na rmpaliji poput tebe! :D
E sad, treba nekako budalu odbiti od sebe i dati mu do znanja da moze da dodje do gore pomenutog mog adrenalina i da mogu da ga sahranim kad mi pukne film!
Ali on to ne zna!
Treba objasniti kretenu da se OTKACI!
Naravno na civilizovan nacin a ne tucom! Izgleda da je to nemoguce!
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 11:28 - pre 134 meseci
Kefaloo@
nema to veze bio ti mrsav ili misicav evo ja imam 186cm i 92 kg misica sa iskustvom u jedno 20 tuca u mom zivotu hvala bogu zadnja prava bila u vojsci pre 10 godina gde sam dobijao i davao batine ali nikad nisam prvi napao to mi cale stalno govorio,
kad neko hoce da se potuce bio on mrsav ili krupan tu su uvek DANAS nazalost nozevi,bokseri i razna druga pomagala da pistolje i ne spominjem... da se ne prestane kad nego padne na zemlju nepomican ... dobri starih tuca takozvanih ferki je stvarno malo!

Ali danas me toliko zabole ako neko nesto prica za mene, dobacije, u saobracaju provocira ...itd jer mnogo je lepse iz-cool-irati takve dzibere nego sebe nervirati i uvlaciti u vece probleme zivot ide dalje i lepsi je bez njih!
jer ako uletis u tucu pa jos dobijes batina ta osoba nece te ostaviti na miru bar jedno 3 godine jer siledzijama slabiji od njih su hrana!!!

Ti njega pobedi tako sto ces imati bolju skolu, bolji posao, vernije drugove, lepsu devojku itd tj zelim ti reci da svakako budes bolji covek od takvih osoba sto sigurno i jesi !!!

 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-a.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 11:41 - pre 134 meseci
@kefalo, moze i da se otkaci i bez da rec kazes i bez da ruku dignes. Stavom, ponasanjem, drzanjem. Jednostavno da shvati da nema zajebancije. Za tako nesto je potrebno iskustvo i na zalost 'praksa', ali znam da moze.
Pak, opet ima budala koje nista ne zanima i koje su slepe za zivot koji vode :( Takve treba izbegavati i popustiti.

Sto se tice tvoje licne nervoze / adrenalina, to jeste nesto sto je 100% samo u tvojim rukama, to jest glavi. I to je nesto sto se moze 'trenirati' i vezbati, da ne dozvolis da te budala izbaci iz koloseka.
 
Odgovor na temu

Kefaloo
Nezaposlen

Član broj: 304706
Poruke: 73
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 11:46 - pre 134 meseci
Ljudi sve je to tacno i istina sto ste rekli!
Ali ako se ja ne branim od bolesnika (ako se ne pobijem) on ce da me j. do besvesti a pre svega on ne uvazava nikakvu pricu!
I ne mozes da ga otkacis!
Sta da mu radim konkretno????
Na sud ne mogu!
Ja sam razmisljao o nekim drugim solucijama, to jest da lepo posaljem momke sa fantomkama da mu objasne malo da preteruje!!! :D
Mala sala nmvz!
Ali verujte nepodnosljivo je!!!!
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 12:36 - pre 134 meseci
Kefaloo@ sta on to tebi radi? da cujemo pa da ti pomognemo!

zajedno smo jaci!
 
Odgovor na temu

Kefaloo
Nezaposlen

Član broj: 304706
Poruke: 73
*.opera-mini.net.



+18 Profil

icon Re: Sta uraditi u situaciji sukoba?06.04.2013. u 12:50 - pre 134 meseci
Cika dacho:
Hvala a pomoci!
Evo konkretno: pre 3-4 meseca posvadjao sam se sa jednim deckom jer mi nije doneo pare za mob!
On je to rekao njegovom bolesnom drugaru, drugar dosao i nisam se ni nadao, njih trojica, on na celu kolone mi odvali samar, ja se okrecem da uopste vidim ko je, on ladno i drugi!
Ja pocnem da pregovaram da drobim nesto on mi udari jos dva tri i to se zavrsi na tome!
I bas sad u petak se desi da njegova ekipa ponovo krece u pohode na mene!
Vise mi puca glava veruj, jer ne znam sta je najbolje uraditi!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sta uraditi u situaciji sukoba?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14982 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.