Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako igrači zarađuju pare na kladionici?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 247427 | Odgovora: 1047 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?20.01.2016. u 16:27 - pre 100 meseci
A na osnivu čega su zaračunali onih dodatnih 30 (na 300) evra za plaćanje?
>> Zakon/uredba. Za sve tikete dodatnih 10% ide drzavi (mada i ovako ide, jer je jedina kladionica sa koje je screen shot) Ne vidim poentu, ali moze im se...


Odnosno uplatis 330e i odigras nesto sto nije unapred poznat rezultat i u slucaju gubitka si los 330e, u slucaj da pogodis ishod los si 54.6e.
Ne pomaze ti ovde nikakva analiza niti raspodela :)
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?20.01.2016. u 16:31 - pre 100 meseci
Jedini zaključak koji se može izvesti to je
da će se smanjiti uplate na lokalu
a povećati otvaranje računa na inostranim kladionicama.
Tj. poveća će se odliv deviza.
Ništa novo.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?20.01.2016. u 17:50 - pre 100 meseci
Porez na zavisnost.

 
+3

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?24.01.2016. u 23:19 - pre 100 meseci
@djordjeno

A zasto koristis lokalnu kladionicu kad imas Betfair? Tamo je trosak 5% od dobitka, ako ne dobijes nista ne dugujes.

U konkretnom slucaju na uplatu od 300 evra i koeficijentom 1.08

sa eventualnim dobitkom od 24 evra, imao bi 24x5%=1.20 evra provizije ili imao bi cistu zaradu od 22.80 evra.

A to je kao da si igrao na 1.076 bez ikakvih dazbina.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.01.2016. u 00:10 - pre 100 meseci
Citat:
2012:

A zasto koristis lokalnu kladionicu kad imas Betfair?

Ne znam za Sloveniju ali u Srbiji je zbranjeno online kladjenje ka inostranstvu.
Ali nije zabranjeno trgovanje.
I kad zaradiš "trgovanjem" onda platiš porez na "zaradu".
Tako da te opleve i opet si u gubitku.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.01.2016. u 00:16 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney: Ne znam za Sloveniju ali u Srbiji je zbranjeno online kladjenje ka inostranstvu.
Ali nije zabranjeno trgovanje.
I kad zaradiš "trgovanjem" onda platiš porez na "zaradu".
Tako da te opleve i opet si u gubitku.


Malo si pogresio. Skrill (servis preko kojeg mozes povuci novac sa Betfair-a) ima svoje debitne kartice koje salje u Srbiju. Na racun Skrill-a povuces novac sa kladionice, a onda tom karticom placas bez problema na svim mestima koja prihvataju placanje karticom ili povlacis sa bankomata. Kad placas nema provizije, kad povlacis na bankomtu onda ima standardna provizija.

Niko nema uvid u tvoj Skrill racun, tako da ne mozes biti oporezovan.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.01.2016. u 00:31 - pre 100 meseci
Nisam ja ništa pogrešio.
Kad zaradiš obavezan si da prijaviš a onda sledi plaćanje poreza.
Citat:
Prijava za porez na dohodak do 15. maja

Građani koji spadaju u ovu grupu dužni su da prijavu podnesu na obrascu navodeći tačne podatke jer poreska uprava kontroliše tačnost podataka iz podnetih poreskih prijava i poredi ih sa podacima iz raspoložive evidencije, posle čega preduzimaju mere iz svoje nadležnosti.

Prema tome, ili platiš piorez
ili te kazne pa posle opet platiš porez.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.01.2016. u 00:36 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney

Prema tome, ili platiš piorez
ili te kazne pa posle opet platiš porez.


Ili nista od toga.

Recimo: ne prijavis, ne kazne te i opet posle ne platis.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.01.2016. u 01:04 - pre 100 meseci
Ja nikog ne nagovaram na kršenje zakona.

Nego, u Makedoniji (BJRM) su pojačali aktivnosti na prikupljanju kvota i rezultata.
Čuo sam da neki Smilevski hoće da kupi kvote i rezultate za 1000 liga u poslednje 3 godine.
Mora da sprema neki savetodavni sajt za kladjnje.

Izgleda da si dobio (ili ćeš uskoro dobiti) konkurenciju, bar kad su u pitanju "ovi prostori".
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.01.2016. u 06:47 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney: Ja nikog ne nagovaram na kršenje zakona.

Nego, u Makedoniji (BJRM) su pojačali aktivnosti na prikupljanju kvota i rezultata.
Čuo sam da neki Smilevski hoće da kupi kvote i rezultate za 1000 liga u poslednje 3 godine.
Mora da sprema neki savetodavni sajt za kladjnje.

Izgleda da si dobio (ili ćeš uskoro dobiti) konkurenciju, bar kad su u pitanju "ovi prostori".


Daleko od toga da ja nekog nagovaram na krsenje zakona.

A drugi deo poruke je bas dobar, sto bi se reklo: KOMEDIJA.

P.S. Kad vidis tog Smilevskog ti ako hoces mozes da ga uputis na mene da mu pomognem sa podacima za oko 200 liga (to mu nece zavrsiti posao, ali cemu olaksati), posle mu ostaje samo jos da sakupi podatke za ostalih 800.

Inace, cisto informativno, od tih 200 liga, recimo da jedno 120-130 ne vredi nicemu sa aspeka kladjenja.

A sto se tice EX-YU prostora i kladjenja, tu su igraci sa sistemom "pantlicara" dominantni, obozavaju "dojave" (posebno ako je dojava krajnje netacna i apsurdna). Internet kladjenje nesto mnogo ne koriste, a ako se i koristi onda su sume veoma male, tako da od neke zarade od reklamiranja kladionica nema ni govora.
Postoji jos jedan fenomen, vise poseta i vise emailova sa prostora EX-YU stigne na adresu sa sajta na engleskom, nego sa sajta na srpskom.
Zato su i ovi moju drugari ugasili sajt na srpskom, ne vredi da se placa covek da to odrzava.

Sto se tice BJRM (u narodu poznatija kao Makedonija) tu je stanje jos gore od proseka za EX-YU, jedino ko vadi prosek su Siptari (u narodu poznatiji kao Albanci), oni se klade u vece iznose i spremniji su da plate za predlog (TIP)
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.01.2016. u 07:37 - pre 100 meseci
Za Smilevskog kruži priča da je spreman da plati 700 evra za podatke.
Očekuje preko milion utakmica (mislim da nije u pitanju samo fudbal).
Verovatno će i za statistički softver dati bar toliku
a tu je i softver za opsluživanje sajta.
Što će reći da je spreman da investira 2-3 hiljade evra u biznis,
a to je prilično novaca za pojedinca umajući na umu da mnogi startuju on-line uslužne delatnosti sa par stotina evra.

Drugo, nisam napisao da je on taj sajt namenio Makedoncima ili Šiptarima.
Baš naprotiv, za saradnika traži osobu sa odličnim engleskim
iz čega nije teško zaključiti da ga interesuje mnogo šire tržište od Makedonije.

Spreman je da plati i to dosta što znači da će lako prikupiti eksprete iz celog sveta koji će mu pripremiti sve potrebne analize i softver.

Budući da si i ti u Makedoniji i baviš se "dojavama" tipova za kladjenje
stiče se utisak da je to za Makedoniju interesantan biznis.

Mada, opet podvlačim, da je glupo investirati u nekakvu statistiku
jer na internetu postoje sve moguće statistike, kao što sam naveo primer za tenis
samo treba koristiti te podatke.

Za fudbal takodje postoje obimne statistike.
Na primer za svetske kupove
FIFA World Cup™ All Time Statistics.
Tu možete pronaći detaljne podatke o igračima. Na primer Nemačka - pobednik 2014.
Na tom sajtu sam pronašao i jedan interesantan podatak
Austria vs Switzerland 7:5 (5:4).


Još nešto, kažeš da si živeo u Engleskoj.
Da li se u Engleskoj naplaćuje porez na kladjenje i kako?
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.01.2016. u 08:15 - pre 100 meseci
@hotchimney

Dobra prica, nema sta.

A i taj Smilevski je neki zajebban lik kad je spreman da plati citavih 700 evra za podatke. XSores ce ti prodati celu svoju arhivu za 600 evra.

A i za softver je spreman da da toliko?? Auuu, pa bas je izdasan. Za te pare moze da trazi samo na Elance, u Makedoniji iole ozbiljan programer nece da radi mesec dana za manje od te plate. Tako da ce za 2000-3000 evra ima da okupi bas sve eksperte iz celog sveta.

Ja ne prodajem dojave, niti sam nekad prodavao. To nas narod najvise trazi, ali toga kod mene nema.

statistika koja je dostupna za dzabe, obicno toliko i vredi, tako da to sto ti promovises nema neku upotrebnu vrednost. Nije toliko vazna statistika kao "sirova" baza podataka ako se ne obradi kako treba i ako se ne upotrebi kako treba.

Probaj da nadjes na tom tvom sajtu kolika je verovatnoca da Vavrinku kladionica pogresno oznaci favoritom i kolika je varovatnoca da Vavrinka izgugi prvi set od tenisera koji je deset ili dvadest mesta nize rangiran od njega. Onda potrazi takve podatke za drugi set, pa za mec, pa za mec u drugom kolu ATP turnira serije 500. Mozes da potrazis i podatke koja je verovatnoca da teniser rangiran medju prvih 20 izgubi mec protiv tenisera koji je koji je nize rangiran za 20 mesta, ako se igra trece kolo na turniru ATP serije 500, ako su oba tenisera igrali na velikim turnirima u recimo kratkom periodu od mesec dana. To sto ti pokazujes su statisticki podaci za zamlacivanje.

Sto se tice Engleske, ne placa se porez na prihode od kladjenja.

 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.01.2016. u 08:57 - pre 100 meseci
Citat:
u Makedoniji iole ozbiljan programer nece da radi mesec dana za manje od te plate.

Kakvi ozbiljni programeri "na ovim prostorima"? Klepetanje flaš animacija i kartica duguje/potražuje nije nikakvo ozbiljno programiranje.
Ozbiljno programiranje podrazumeva analize i istraživanje a za to nisu priučeni yu-trube "programeri".
U Indiji ćeš dobiti doktora nauka za $1/h. I posao će biti gotov za par dana.
Dakle 2000-3000 evra je dosta novaca na "ovim prostorima" za sajt.

Citat:
Probaj da nadjes na tom tvom sajtu

Koji "moj sajt"?

Citat:
kolika je verovatnoca da Vavrinku kladionica pogresno oznaci favoritom

O tome neću da debatujem jer si napisao nakon odigranog meča.
Sada i vrapci znaju da su "Vavrinku kladionica pogrešno označile favoritom".

Citat:
Sto se tice Engleske, ne placa se porez na prihode od kladjenja.

To je potpuno u skladu sa rezultatima.
Jer niko ne može biti u dobitku od kladjenja
osim retkih pojedinaca koji na puku sreću nabodu veliki dobitak.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.01.2016. u 10:22 - pre 100 meseci
Citat:
Kakvi ozbiljni programeri "na ovim prostorima"? Klepetanje flaš animacija i kartica duguje/potražuje nije nikakvo ozbiljno programiranje.
Ozbiljno programiranje podrazumeva analize i istraživanje a za to nisu priučeni yu-trube "programeri".
U Indiji ćeš dobiti doktora nauka za $1/h. I posao će biti gotov za par dana.
Dakle 2000-3000 evra je dosta novaca na "ovim prostorima" za sajt.


Pa ne znam sta da ti kazem, opet si pogresio.

Tacno je da nema bas neka ponuda programera u Makedoniji, ali ima odredjen broj koji ceka da ode u Sloveniju ili negde vani i onda tako dok cekaju polako se pripremaju i postaju dobri u svom poslu, ali onog momenta kad postanu dobri ili imaju mnogo posla jer su retki ili su vec u fazi odlaska.

Analize i istrazivanja ne rade programeri, to si se zeznuo.

Ne moras ici u Indiju da bi nasao doktora nauka koji ce raditi za 1$/sat, ima na Ex-Yu prostorima doktora nauka koji rade za 1,5 evra/sat, ali toliko i vrede, kao i Indijci koji rade za 1$/sat. Ako neko vredi u Indiji, nije ni malo jeftin.

Ne kosta izrada sajta 2000-3000 evra, vec kosta deo koji se ne vidi, a koji je mozak celog posla.

Citat:
Koji "moj sajt"?


Ne mora biti tvoj u smislu vlasnistva, vec tvoj u smislu "koji promovises/reklamiras"

Citat:
O tome neću da debatujem jer si napisao nakon odigranog meča.
Sada i vrapci znaju da su "Vavrinku kladionica pogrešno označile favoritom".


Ne mora Vavrinka, uzmi bilo kojeg tenisera ili teniserku, pa potrazi podatke koje sam ti nabrojao.

Free statistike vrede onoliko koliko si platio za njih.

Citat:
To je potpuno u skladu sa rezultatima.
Jer niko ne može biti u dobitku od kladjenja
osim retkih pojedinaca koji na puku sreću nabodu veliki dobitak.


Ne radi se o tome da li to u skladu sa rezultatima, vec su motivi sasvim drugaciji.

U Engleskoj se na kladjenje ne gleda kao na nesto lose ili nepozeljno, ima kladionica na svakom cosku, kako u sirotinjskim delovima tako i u centru ili u najelitnijim delovima. Licence se dobijaju na lokalnom nivou, na nivou opstine i vlada se trudi da stimulise kladjenje jer od toga opsine mogu ostvariti dobre prihode. Tako je oporezivanje prebaceno na kladionice.
Jednostavnije je za kontrolu, a igraci se ne odvracaju od kladjenja.
Sledeci razlog je prosta logika da nije fer oporezovati nekoga kad dobije, a ne vretiti mu novac kad izgubi. Tako razmisljaju za sada, moze to da se promeni
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.01.2016. u 11:52 - pre 100 meseci
Citat:
Ne mora biti tvoj u smislu vlasnistva, vec tvoj u smislu "koji promovises/reklamiras"

Nikoga ja ne "promovišem/reklamiram".

Citat:
nije fer oporezovati nekoga kad dobije, a ne vretiti mu novac kad izgubi.

Ko pita šta je u ludari "fer"? Tu samo lud zbunjenog roka.

Citat:
Analize i istrazivanja ne rade programeri, to si se zeznuo.

Prvo nisi dobro pročitao. Ono što sam napisao odnosi se na
Citat:
Ozbiljno programiranje podrazumeva analize i istraživanje a za to nisu priučeni yu-trube "programeri".

Ne tvrdim ja da će "analize i istrazivanja da rade programeri".
Da bi nešto "isprogramirao" moraš imati odgovarajuće analize.
A ti si upravo programere opisao onako što sam nazvao "yu-trube 'programeri'".
To su "programeri" iz sredine prošlog veka
kojima se prstom pokaže formula
a onda oni "isprogramiraju".
Ta vremena su prošla i takav neće dobiti ni 1cent/h.
Možeš pogledati berzu poslova i to "junior".

Kad je u pitanju softver za podršku kladjenju
to sigurno ne može da uradi puki programer.
Takav projekat mora voditi iskusan analitičar i istraživač orjentisan na rešavanje problema.
Može on i da isprogramira ako ima dovoljno vremena
jer je programiranje uvek lako kad rešite problem.

U Indiji takvih ima na desetine hiljada.

A ti si još jednom pokazao oholost i nadmenost tipičnu za Balkanskog neandertalca:
Citat:
doktora nauka koji rade za 1,5 evra/sat, ali toliko i vrede, kao i Indijci koji rade za 1$/sat.

Samo da te podsetim da su Indijci zidali matematičke algoritme
još u vreme dok su se ovi sa "ex-yu prostora" toljagama udvarali budućim suprugama a ostatak "civilizacije" bez gaća tumarao Evropom
a danas u vreme kad su se Indijci nametnuli u svemirska istraživanja na "ex-yu protorima" i dalje je aktuelna "pogača u glavu".


Još da dodam
Citat:
Ne mora Vavrinka, uzmi bilo kojeg tenisera ili teniserku, pa potrazi podatke koje sam ti nabrojao.

slobodan si da "uzmeš bilo kojeg tenisera ili teniserku"
ALI
pre nego što odigraju meč
pa možemo da diskutujemo.

Eto u četvrtak ujutro Djoković-Federer
Bez ikakvih analiza tipujem 3:1, kvota 3.10.
Za one manje sklone riziku, kvota na Djokovića 1.35.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?28.01.2016. u 02:03 - pre 100 meseci
Interesantno je da je na Djokovića
kvota na BetFair-u (1.33) manja nego u lokalnim kladionicama (1.35).
I ne menja se u ovih par dana.
Obično bude obratno tj. u lokalnim kladionicam bude manja kvota na favorita nego na BetFair-u.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?28.01.2016. u 12:45 - pre 100 meseci
Djoković vs Federer
3:1
što sam i prognozirao.

Kao što vidiš nikakvo vodjenje statistike u kladjenju nije bitno.

A ti si puko sa svojim back/lay(laž) sistemom
jer si primao uplate da će Djoković pobediti
u nadi da će Djoković krenuti lošo
da bi se onda pokrivao uplatana na veće kvote na Djokovića.

Medjutim, Djoković je krenuo tako da je kvota odmah pala ispod 1.1 i ćao.
 
0

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?28.01.2016. u 12:55 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney: Djoković vs Federer
3:1
što sam i prognozirao.


Bravo:) Kvota na tr 3:1 je bila oko 3.75-4.00.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?28.01.2016. u 14:29 - pre 100 meseci
Citat:
hotchimney:
Djoković vs Federer
3:1
što sam i prognozirao.

Kao što vidiš nikakvo vodjenje statistike u kladjenju nije bitno.

A ti si puko sa svojim back/lay(laž) sistemom
jer si primao uplate da će Djoković pobediti
u nadi da će Djoković krenuti lošo
da bi se onda pokrivao uplatana na veće kvote na Djokovića.

Medjutim, Djoković je krenuo tako da je kvota odmah pala ispod 1.1 i ćao.


Ima narodna izreka koja opisuje ovo sto si ti uradio, glasi: "i corava koka ubode neko zrno"

ako uzmemo sve promasaje koje si imao, onda ovaj pogodak dodje kao statisticka gresaka.

Tipicno pacesko razmisljanje. Pogodio si jedan mec i sad bi da zaboravimo sta si sve promasio.

Sto se tice back/lay sistema, nikad se ne ide u primanje uplata samo za jedan mec. Ako se ne obezbedi dovoljan broj meceva da bi model i u najgorem scenariju imao pozitivno saldo ne ulazi se u kladjenje.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?28.01.2016. u 16:45 - pre 100 meseci
Citat:
2012:

Sto se tice back/lay sistema, nikad se ne ide u primanje uplata samo za jedan mec.

Hoćeš reći da ti rokaš velik broj mečeva odjednom?
Ako si zračunao (očekivani) gubitak u jednom meču
to znači
da moraš obezbediti veći dobitak u drugom meču.
To mu dodje kao neki "multiple net"
samo što sada umesto jednog tiketa sa više parova
imaš više tiketa sa jednim parom
ili pak bacaš novce na daleko veće kvote.
U tom slučaju ti se kladioničarske margine uvećavaju eksponencijalno.
Dakle u gubitku si
(1+margina/100)^n - 1.
Primer, za marginu 6% nakon 5 igara u gubitku si 33.8%
Naravno, ako igraš isti ulog možeš biti manje u gubitku.
Ali tada nemaš nikakve šanse da vratiš izgubljeno.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 247427 | Odgovora: 1047 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.