Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpski IT Centar - Serbian IT

[es] :: Vodič za posao :: Srpski IT Centar - Serbian IT

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 37194 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 14:57 - pre 133 meseci
Citat:
Branko Santo:@Ivan
Mogu li ja da sednem sa vama jedno 2-3 dana da vidim sta radite pa da se uverim da vam trebaju bas hipsteri ili vam trebaju ljudi koji znaju da resavaju probleme?


Da se ispravim: nama trebaju hipsteri koji resavaju probleme.

Kad kazem hipsteri mislim na ljude koji se usude da razmisljaju out of the box i svojim kreativnim razmisljanjem rese probleme na neverovatne nacine.

Do prosle godine smo imali savrsenog kolegu....Igoreee vrati seee!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 15:04 - pre 133 meseci
@Ivan
Da li moze onda biti kontraproduktivno "prizivati" nindze, rok zvezde i slicno ako ti treba "osoba koja ume da resi neocekivane i do tada nevidjene probleme na elegantan nacin"? Sta ako imas takvog jednog koji je stidljiv ili ne voli "hipster" kulturu? Da li posto mogucnost da ces ga odvratiti?

Hocu samo da naglasim da je ta prica o "rock star" usla u IT pricu i sad se konstantno spominje a niko stvarno ne zna sta to znaci cini mi se.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 15:16 - pre 133 meseci
Citat:
Branko Santo: @Ivan
Da li moze onda biti kontraproduktivno "prizivati" nindze, rok zvezde i slicno ako ti treba "osoba koja ume da resi neocekivane i do tada nevidjene probleme na elegantan nacin"? Sta ako imas takvog jednog koji je stidljiv ili ne voli "hipster" kulturu? Da li posto mogucnost da ces ga odvratiti?

Hocu samo da naglasim da je ta prica o "rock star" usla u IT pricu i sad se konstantno spominje a niko stvarno ne zna sta to znaci cini mi se.


Ne treba mi osoba da resi problem (problem ne mora biti samo problem, vec bilo kakav task) na elegantan nacin, vec na kreativan nacin.

I treba da ga odvrati. Super je vazno da osoba koja radi u nekoj firmi pripada kulturi koja se u toj firmi fura. Da imam izbor: developer A skill set 10, culture 5 i developer B skill set 8 culture 10 uzabrao bih B.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 15:18 - pre 133 meseci
Aha jasno, to je cool ako ti znas sta zelis i to furas onda se slazem! :)

Edit: Moram da pitam. Jel onda ako postoji "best-practice solution" vi izmisljate toplu vodu?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 15:26 - pre 133 meseci
Ne izmisljamo toplu vodu, radimo po best practices, ali zivot je stari kuckin brat pa to ne pali i onda smisljamo toplu vodu kako ti to dobronamerno nazva.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 15:39 - pre 133 meseci
@Ivan
Daj da odvojimo jednu diskusiju o korporativnim kulturama mislim da bi bilo interesantno da ne trujemo Vanji temu?

Ima li nekih admina da malo izpremestaju poruke?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 15:49 - pre 133 meseci
Slazem se!
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 19:53 - pre 133 meseci
Citat:
Vanja Petreski:
Ali mozda ne mora uvek da bude tako, eto - prijavi se na mejling listu, pa mozda sutra pomocu Serbian IT-a nadjes neki zanimljiviji posao i radis sa plaze, evo ja vas pozdravljam sa Tajlanda:

:P


Petreski stvarno si pozer :D
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 22:20 - pre 133 meseci
Ako sam dobro razumeo objašnjenje na moje pitanje po čemu se ovaj sajt razlikuje od onih koji već postoje i razrađeni su je da je ovaj sajt u formi stripa?!?!?!

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT09.05.2013. u 22:51 - pre 133 meseci
Pa ako ti tako hoces da shvatis...

Koji su to razradjeni sajtovi mozes li mi reci?
 
Odgovor na temu

vos
Novi Sad

Član broj: 285814
Poruke: 134
82.117.203.*



+91 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT10.05.2013. u 12:42 - pre 133 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
Branko Santo: @Ivan
Da li moze onda biti kontraproduktivno "prizivati" nindze, rok zvezde i slicno ako ti treba "osoba koja ume da resi neocekivane i do tada nevidjene probleme na elegantan nacin"? Sta ako imas takvog jednog koji je stidljiv ili ne voli "hipster" kulturu? Da li posto mogucnost da ces ga odvratiti?

Hocu samo da naglasim da je ta prica o "rock star" usla u IT pricu i sad se konstantno spominje a niko stvarno ne zna sta to znaci cini mi se.


Ne treba mi osoba da resi problem (problem ne mora biti samo problem, vec bilo kakav task) na elegantan nacin, vec na kreativan nacin.

I treba da ga odvrati. Super je vazno da osoba koja radi u nekoj firmi pripada kulturi koja se u toj firmi fura. Da imam izbor: developer A skill set 10, culture 5 i developer B skill set 8 culture 10 uzabrao bih B.



Prijatelju previse citas blogove CA preduzetnika ;) Da li ti je pristup dobar ili ne mozes da zakljucis po tome sto ti je firma startup i sto se tako predstavljas vec 4 godine ( dokle vise) sa pribliznim prometom svake godine (izvor APR) a ti sam zelis da zbrises iz zemlje jer ti je zemlja kriva za sve, iako smatras radis sve kako treba. Dok je 90% drugih slicnih firmi u NS u isto vreme napredovala 200-500%. Moj savet ti je da malo revidiras pristup ;)
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT10.05.2013. u 12:56 - pre 133 meseci
Meni je drago sto si se potrudio da uradis background check :) Za mene je to bar lako, dok za tebe nije jer se ne predstavljas javno. Kad uradis to javno onda ces moci da delis savete tog tipa.

Firma je startap dokle god nije sigurna kojim putem zeli ici, a ne jer je proslo 4 godine (sto je nista). NetDokumenti.com su opstali jedino na domacem trzistu jer smo pogresili na koji nacin izaci na globalno. Nismo koristili lean pa smo potrosili 2 godine vise no sto smo trebali da to shvatimo. Zbog toga sada pivotujemo u Yanado.com.

Sto se tice napretka novosadskih firmi, to je vecina outsourcing firmi, a outsourcing smo prestali da radimo jer zelimo da budemo product firma.

Ne kazem da outsorcing nije dobar, samo smo zeleli da se bavimo necim drugim (nakon par godina outsorcinga).

Sto se APR tice, well...

EDIT: meni nije zemlja kriva za sve, ne znam kako si to zakljucio...a da postoje mesta gde bih radije ziveo, postoje :)
 
Odgovor na temu

vos
Novi Sad

Član broj: 285814
Poruke: 134
82.117.203.*



+91 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT10.05.2013. u 16:01 - pre 133 meseci
^ Ma nije mi namera bila da se prepucavam... samo mi se nekako cinilo da se trudis da pises (u vise tema) sa mudroscu pozicije uspesnog preduzetnika a u stvarnosti je malo drugacije... eto toliko.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT10.05.2013. u 17:02 - pre 133 meseci
Citat:
vos: ^ Ma nije mi namera bila da se prepucavam... samo mi se nekako cinilo da se trudis da pises (u vise tema) sa mudroscu pozicije uspesnog preduzetnika a u stvarnosti je malo drugacije... eto toliko.


To nije prepucavanje, prosto si me anonimno napao bez razloga :)

Po mojim merilima ja nisam uspesan, po necijim tudjim jesam (iako ih ubedjujem da nije tako :) ). Mudrost covek ne dobije samo ako nesto uspe da uradi, vec je mnogo cesce dobije jer nesto nije uspeo da uradi, odnosno da je pogresio u proceni pa za drugi put zna bolje.

Posto sam u posao krenuo grlom u jagode i totalno zelen, mnogo mudrosti sam stekao koju cak rado delim svakom kome treba (a zeli je).

I dalje ne kapiram sto ne izadjes iz anonimnosti kad vec mozes javno da prozivas.
 
Odgovor na temu

vos
Novi Sad

Član broj: 285814
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+91 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT10.05.2013. u 20:34 - pre 133 meseci
Niti sam te napao niti prozivao nego sam samo ukazao na neke, po meni, nelogicnosti. Mozda sam i preterao, daleko od toga da zelim da te uvredim na bilo koji nacin.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT10.05.2013. u 21:48 - pre 133 meseci
Citat:
vos: Niti sam te napao niti prozivao nego sam samo ukazao na neke, po meni, nelogicnosti. Mozda sam i preterao, daleko od toga da zelim da te uvredim na bilo koji nacin.

Mozda si i preterao??? Trazis podatke o ljudima koje ne znas online, kopas po APR da bi video profite da bi imao nekakav dokaz, sve to da bi nekom rekao da nije u pravu??
To i nije uvreda, to je triput gore. Stvarno jadno i nisko.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT10.05.2013. u 22:05 - pre 133 meseci
Citat:
vos: ^ Ma nije mi namera bila da se prepucavam... samo mi se nekako cinilo da se trudis da pises (u vise tema) sa mudroscu pozicije uspesnog preduzetnika a u stvarnosti je malo drugacije... eto toliko.
Dovoljno je uspešan samom činjenicom da firma posluje četiri godine (kako god to bilo). A što se tiče izvoda iz APR-a, to može a i ne mora da znači bilo šta... Osim ako ne moraju, firme obično (zvanično) prometuju samo onoliko koliko im je dovoljno da pokriju troškove (a bar IT firmama nije problem offshore žongliranje), isto tako i je i slučaj sa dobitkom..
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
95.180.118.*



+13 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT11.05.2013. u 02:12 - pre 133 meseci
Upravo tako.
 
Odgovor na temu

vos
Novi Sad

Član broj: 285814
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+91 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT11.05.2013. u 06:04 - pre 133 meseci
Sad ste vi preterali. Kao prvo nisam ja kopao po APRu nego je potrebno celih 10 sekundi da se to nadje (bukvalno). Ako covek radi na crno (jako tesko) ili se bavi offshore mesetarenjem (skoro sam 100% siguran da ne radi nijedno ni drugo) to svakako nije neki plus (u ovom slucaju). Ventura ti bi barem trebao da znas da je APR poprilicno tacan i da nije tacno da firme "obicno zvanicno" prihoduju samo onoliko koliko im treba da pokriju troskove. Vrlo se to lako da proveriti za neke druge IT firme recimo (vecina ih ima profit 20-30%). Eventualno profit moze da bude netacan jer firme izvlace novac na razlicite nacine ali prihod je uglavnom tacan i nema razloga da ne bude.

A pogledao sam APR samo iz tog razloga sto je Ivan nekako sa visine rekao da bi pre zaposlio nekoga ko je cool i ko se potpuno uklapa u kulturu firme pre nekog drugog ko se ne uklapa ali ima vrhunski developer skill... sto mi nije imalo logike pa rekoh jbt ajde da vidim koliko je taj princip uspesan. Po meni je taj princip neuspesan jer firma jedva prezivljava 4 godine a Ivan zeli sve da napusti i ode van zemlje u sred IT booma u Srbiji. Slazem se da sam preterao i pogresio nacin na koji sam to napisao.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srpski IT Centar - Serbian IT11.05.2013. u 06:52 - pre 133 meseci
Jbt ti nastupas sa pogresnom pretpostavkom. Kao prvo ja nisam rekao sa visine, vec sam rekao nesto sto mi je jako bitno. Do sada smo radili sa preko 30 programera i ako radis na svom proizvodu a ne u outsorcingu to je veoma veoma bitna stvar. Kad krnes desetine hiljada eura u svoj proizvod te stvari su ti jako jako bitne. I ne razumem zasto to nekome moze da smeta.

Kad smo radili outsorcing jbg tu te stvari nisu toliko bitne (iako jesu jer jedna trula jabuka upropasti sve ostale) jer uglavnom radis kako drugi sviraju koliko god ti se to svidjalo ili ne (mene je do depresije dovelo, ali to je moj problem).

Dakle nije visina, vec realna potreba.

IT boom - kao sto rekoh, outsorcing radi jako lepo ali ja sa tim nemam veze (imao sam, islo je sjajno, smorio sam se do depresije) i moras da razgranicis te dve stvari. Iz nekog razloga to neces ili ne umes. De reci kako se zoves pa da znam cemu sve ovo :)

Ostalo ne bih komentarisao, jer to se tebe ne tice pogotovo sto si i dalje neki vos.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Srpski IT Centar - Serbian IT

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 37194 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.