Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispustanje bojlera do kraja preko sigurnosnog ventila!

elitemadzone.org :: TechZone :: Ispustanje bojlera do kraja preko sigurnosnog ventila!

[ Pregleda: 34385 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

akibono
beograd

Član broj: 79053
Poruke: 195
*.dialup.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Ispustanje bojlera do kraja preko sigurnosnog ventila!09.06.2013. u 17:17 - pre 131 meseci
imam problem sa bojlerom jer nisam siguran da je ceo ispraznjen, kako se skroz prazni bojler pomocu sigurnosnog ventila, ja zatvorim vodu na glavnom ventilu ispod bojlera za ladnu vodu, posle pustim vodu na sredini na dve cesme, u lavabou i u kadi, i posle odvrnem sigurnosni ventil da kaplje voda iz bojlera, al ne znam kad je kraj, jer pustim vodu na slavinama da tece topla, nema nista i nema pritiska na ventilu tako da nista ne curi iz bojlera, a kad stavim na pola na slavinama da istice voda, iz sigurnosnog ventila curi ko ludo, al ne znam kad ce da stane, koj je zapravo indikator da je sva voda iz bojlera iscurela, na osnovu cega to da ocenim, il da stavim vodu na slavinama na ladno, skroz desno??? jer fakat da nova voda ne ulazi u bojler al kako da znam da je sva iscurela ???
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Ispustanje bojlera do kraja preko sigurnosnog ventila!09.06.2013. u 18:54 - pre 131 meseci
Nikakve veze sa elektronikom,idi na forum elektrotehnika i tamo postavi to pitanje...
Mada mi elktrotehnika nema previse dodira sa tim ali po mojoj procjni tamo je ekipa koja je cesto vadila grijace iz bojlera van pa bi ljudi trebali znati..

[Ovu poruku je menjao zica49 dana 09.06.2013. u 20:05 GMT+1]
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

akibono
beograd

Član broj: 79053
Poruke: 195
*.dialup.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispustanje bojlera do kraja preko sigurnosnog ventila!09.06.2013. u 19:14 - pre 131 meseci
jel moze odavde da se prebaci u taj drugi forum, znam da su to radili ljudi, poz
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ispustanje bojlera do kraja preko sigurnosnog ventila!09.06.2013. u 21:35 - pre 131 meseci
Skini centralnu flansnu,ako to neces,moras skinudi holender od hladne vode da bi ozracio bojler
i iscurelo preko vruce vode.Cev od hladne vode je skroz pri vrhu bojlera pa nema svrhe slavinu od hladne drzati otvorenu.
Mislim na jednorucnu bateriju.Da imas kompresor i napravis 1 bar pritisak na hladnoj,izbacio bi svu vodu.
 
Odgovor na temu

ybeelsec
Bozo Jokic
industrijska elektronika i automatika
Mali Zvornik

Član broj: 21009
Poruke: 412
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Ispustanje bojlera do kraja preko sigurnosnog ventila!09.06.2013. u 23:19 - pre 131 meseci
Zatvori ventil koji dozvoljava dotok hladne vode u bojler.Otkaci crijevo za dotok hladne vode u bojler.Sigurnosni ventil je ostao na bojleru.Pripremi crijevo (plasticno ili gumeno) ciji unutarnji precnik dozvoljava navlacenje na 1/2 col prikljucnu cijev na bojleru.Otvori slavine za toplu vodu.Skini sigurnosni ventil sa bojlera i na cijev navuci pomenuto crijevo ciji drugi kraj ubacis za odvod vode u pogodno mjesto (kada,solja..).Iz bojlera ce da iscuri sva voda (veoma mala kolicina ce ostati skupa sa pijeskom,kamencom i muljem a da isto ispraznis i ocistis moras skinuti grijac sa flansom).Ispocetka voda curi malim mlazom a poslije dostigne pun protok.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ispustanje bojlera do kraja preko sigurnosnog ventila!

[ Pregleda: 34385 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.