Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !

elitemadzone.org :: MadZone :: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 137530 | Odgovora: 275 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !28.06.2013. u 20:16 - pre 131 meseci
Citat:
svako ima pravo da veruje u sta hoce.

Tu si u pravu,a to je drugacije od ubedjivanja i to javno( ovde ).Ako veruje,neka to zadrzi za sebe,kuci.
Ovde je Vladd uprosceno objasnio i slikovito opisao GMO kao jedan teflonski metak za koji se ne zna koju ce stetu napraviti.
Zivis u Nemackoj,sta je sa bayerom,odustali od GMO.Niti je zemlja zanemarljiva sa ekonomskom moci,mada moram priznati da jedino
u budzetu zemlje imate suficit,ali i vi kao i ameri imate debeo spoljni dug,ali tesko mozete ubediti gradjane da je to bezazleni produkt.
A po pitanju obelezavanja,sam monsanto je izjavio da je skupo,samo ne znam sta,stampa.
Po meni taj produkt dok se ne dokaze da je stabilan,obelezavao bi mrtvackom glavom.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !28.06.2013. u 20:43 - pre 131 meseci
mislim da je u pitanju histerija, antiglobalizam, antiamerikanizam..., i sto bi moja pokojna baba rekla "moderno tako". Proucimo samo likove koji su pro et kontra i samo ce se kasti sta je u pitanju.

Gospodo AntiSveZivo, mozete da vjerujete i u deda mraza ali to ne znaci i da bradati cikica postoji.

I mozete da mjenjate sve moguce i nemoguce teze, ali necete moci da pobijete cinjenicu da ni ovo sto je sad non-GMO u najmanju ruku STETNO! Na to se ne bunite jer nije americko, nije iz WTO...! Ko je od vas i jednom rijecu napao silne proizvodjace herbicida i pesticide? I to dokazano stetne? Niko! E to je ono sto mene nervira - licemerje. A sad mozete da nastavite sa mantranjem. Eno vam profesora iz DSS pa se i dalje pozivajte na njegovo nezavisno i nacuno potkovano izlaganje o GMO. Ignorisite da je politicki itekako obojen i da je potencijalno ekonomski zainteresovan da se GMO ne nametne kao konkurencija njegovim hibridnim sortama (NS rana ova, ZP kasna ona...) Mozda mu je draze da nas ubija pesticidima na kojima on zaradjuje?
Sve treba oznaciti, i GMO i non-gmo, i sa punim spiskom preprata cime je tretirano voce/povrce/meso bilo sta sto nam dolazi na sto! E kad to bude, onda cemo tacno znati kako stoje stvari.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !28.06.2013. u 20:45 - pre 131 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...troje-roditelja-od-2015-godine
^
no coment




yolja624@ hoces da kazes-Bolje americko go^no nego Ruska torta!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !28.06.2013. u 20:50 - pre 131 meseci
Citat:
cika dachahttp://www.blic.rs/Vesti/Svet/...troje-roditelja-od-2015-godine
^
no coment




yolja624@ hoces da kazes-Bolje americko go^no nego Ruska torta!


A jel ti to rusi nude? Ili je i od njih go*no isto, samo tebi manje smrdi? i odakle iskopa ruse, asociraju te na nesto pozitivno mozda? cccc... jos jedan sto vjeruje u deda mraza!
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !28.06.2013. u 22:51 - pre 131 meseci
Citat:
yolja624:... Ko je od vas i jednom rijecu napao silne proizvodjace herbicida i pesticide? I to dokazano stetne? Niko! E to je ono sto mene nervira - licemerje....


Nemoj tako i nije bas tako! Gospoda za kojima si se pokacio ovde (bar veci deo njih) upravo su i protiv preterane hemije u poljoprivredi i herbicida/pesticida uopste! Sto se mene tice, ja sam apsolutno protiv tih stvari, ali posto izgleda nisi procitao, evo ti jos jednom http://www.elitemadzone.org/t464228-0-Bastovanstvo-Proizvodnja-za-sopstvene-potrebe-Sta-nam-je-ciniti Nekoliko nas koji to radimo za sebe i svoje potrebe, bez hemije i cudesa. Ima u toj temi svacega, ali bar mozes videti ko je stvarno licemer, a ko nije! Imas tamo i prica o bastovanima koji rade za pijacu i to kako rade i sta rade, samo sto su oni mali Monsanto! Ljudska pohlepa je cudo jedno, bilo da su u pitanju pojedinci ili kompanije!

Sto bi rekao Vasa, odoh u ponjave, jer nocas moram prebacim neke kosnice, pa pricu nastavljam(o) sutra

'Ku noc!
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 01:19 - pre 131 meseci
Citat:
yolja624:
@Andrej013
Od slova do slova potpisujem sve sto si rekao u zadnja 3 posta o GMO! I nisi sam, samo su drugi "glasniji" pa se moze dobiti utisak da su brojniji. Ne, samo vise galame.
I vodi racuna da te ne navuku na uvrede. Ja tesko (nikako da) savladam svoj temperament a ti pokusaj da se distanciras od "niskih udaraca".

Thx i u pravu si. mada mi se lako omane kada postovanje prema sagovorniku sa pravom tezi ka nuli.
a znam da ima dosta pametnih i normalnih ljudi a da su ovi drugi uvek glasniji, ponekad cak i na ES-u.

ono sto iritira je licemerje sto je neko vec napisao.
u Srbiji gde se prodaju razne pastete, otrovna mleka, voce i povrce prepuno otrova koje druge drzave po zakonu ne mogu da uvezu, odjednom je glavni problem GMO, koji da nije prskan, bio bi zdraviji od svega sto trziste srbije ima da ponudi.

a vrh licemerja i dokaz dvolicnosti je sto se pozivaju na kancer.
ej, samo da se ne uveze GMO, treba ga zabraniti da ne bi ljudi dobili rak?!
pa zemljaci, zasto onda ne ukinete cigare?
ajde da vas vidim da ste tako entuzijasticni kada se radi o necemu sto je pravi, dokazani otrov, izazivac raka od koga su milioni zapravo umrli, a ne da uvodite zabrane za visokovitaminsku hranu kojom se hrane milijarde ljudi u svetu. naravno, obelezavanja i postoje svuda u svetu-organic ili ne, i svako treba da bira bolju hranu za sebe i svoje bliznje-neka kupuju organsko ako mogu da priuste, ali uskratiti milionima ljudi u srbiji jeftiniju hranu zbog propagande i mrznje prema americi je zlo.


jedino sto bi imalo smisla je organizovana proizvodnja organske hrane koju bi izvozili zapadu. to bi bio odlican izvor prihoda pa bi i dobar marketinski potez bio ukidanje GMO-a i sl, ali dzaba kada u srbiji manje od 1% trzista zauzima organska hrana(tj, ja se ne secam da sam ikada video na pijacama/u prodavnicama, ali aj nek bude 1%).
sada proizvodimo hranu prskanu svime i svacime, ali zato bar imamo male prinose... zbog tog biznis modela smo valjda vec decenijama blizu ivice bankrota.


inace, sad primetih da ljudi i dalje, pored 7-8 objasnjenja, ne razumeju zasto oni koji imaju izbora ne jedu GMO(ili ostale 'otrove' poput svega sto vi u Srbiji jedete)
Citat:

I jos jedna stvar je interesantna,da ni jedan zagovornik GMO hrane nece da je jede

shvati, ja ako imam izbor, ja NIKADA ne bih u svoja usta stavio hranu iz Srbije jer je 'stetna i otrovna', jer nije organska. e isto tako ne jedem GMO jer se zna da je prskan jer ne bi imao prednosti u odnosu na neGMO da nije prskan(sem nekih sorti koje su napravljene da imaju vise vitamina pa su zdravije npr, ali da zaobidjemo to zbog jednostavnosti objasnjenja-i ovo je ocigledno previse komplikovano).
nije da bezim od nje-kupujem hleb koji, pretpostavljam da je pravljen od neke GMO zitarice i nikakav problem nemam sa time-jer nemam alternativu organskog hleba, tj nije dostupan u svakoj radnji.
dakle, svakom preporucujem da ne kupuje hranu na pijaci, u maxiju i sl jer je ta hrana verovatno losija od svakog GMO proizvoda koji imas da kupis na zapadu.


na kraju, treba imati u vidu da GMO hrana postoji vec 4 decenije, da je 4 decenije istrazivana veoma intenzivno a da FDA(Food and Drug Administration iz USA) mnogo bolje stiti svoje gradjane od srpskih institucija, mnogo je kredibilnija od bilo kog politicara ili institucije u Srbiji, iako dolazi iz USA, tako da ne bi dozvolila da se tek tako truju amerikanci. da samo znate koliko godina, testova istrazivanja treba da se sprovede da bi se dozvolilo samo testiranje nekog proizvoda na coveku. eejj, milijarde, da milijarde pacova, pasa, macaka, majmuna su testirani pre nego sto je dozvoljeno ugradjivanje implanta u mozak. ti ljudi su olicenje paranoje naspram kojih ste svi vi olicenje naivnosti.

[Ovu poruku je menjao Andrej013 dana 29.06.2013. u 02:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 07:14 - pre 131 meseci
I pored OGROMNOG napora( pa čak do pucanja šuljeva) PR menadžera GMO sa ove teme, nije nam dato čak niti jedno valjano objašnjenje, a da ne kažem sada DOKAZ, jel, zašto je opravdano gurati GMO tamo gde gladi nema, niti je bilo, niti će je ikada biti?!?
Citat:
mada mi se lako omane kada postovanje prema sagovorniku sa pravom tezi ka nuli.

Onda svakako moraš podneti teret reciprociteta, kao i odgovornost za ton polemike, pošto je ovde na ovoj temi, a u vezi pomenutog, najmanji , pa nikakav problem, ustanoviti šta je starije, koka ili jaje.
A obzirom da je TEMA neverovatno avanzovala statusom na forumu, pretpostavljam zbog posećenosti, odgovornost za red i kulturu dijaloga time još više dobija na značaju.
Citat:
ono sto iritira je licemerje sto je neko vec napisao.

Diskusija o ovome zaslužuje posebnu temu.
Citat:
u Srbiji gde se prodaju razne pastete, otrovna mleka, voce i povrce prepuno otrova koje druge drzave po zakonu ne mogu da uvezu,

Ovo ti se otpisuje na nepoznavanje stanja i prilika u "državi" Srbiji.
Citat:
odjednom je glavni problem GMO, koji da nije prskan, bio bi zdraviji od svega sto trziste srbije ima da ponudi.

Znaš kako na ovakve konstatacije kažu ovde?
Da pas nije sr@o u'vatio bi zeca!
Citat:
ajde da vas vidim da ste tako entuzijasticni

Svoje entuzijastične napore sa ove teme ćeš krunisati oreolom večne slave TEK kada bezrezervno počneš sa svakodnevnom konzumacijom isključivo visokovitaminske GM hrane.
Za sada ti samo SKIDAM KAPU na količini iskrenosti u vezi ispoljenog otpora prema konzumiranju GMO.
E sad, da li tvoj generalni stav na temi, a s druge strane tvoj lični odnos prema GMO, imaju veze sa hipokrizijom, o tome neću da sudim iako bi i to, u širem kontekstu, imalo veze sa temom.
Citat:
ali uskratiti milionima ljudi u srbiji jeftiniju hranu zbog propagande i mrznje prema americi je zlo.

A znaš kako na ovo kažu naši stari?
Davala baba dinar da je prime braća u kolo, sad daje dva da je puste, al ne puštaju braća!
A stav da Srbiji treba jeftinija hrana mogu da posmatram takođe u kontekstu nepoznavanja ovdašnjih ukupnih prilika.
Kinezi jeftinom robom zagadiše ceo svet.
Lično imam apsolutno nedefinisan stav, a i velika većina onih iz mog okruženja, prema narodima, nacijama i sličnim politikantskim podelama ljudi, dok recimo prema LJUDIMA imam jasno i glasno iskristalisan stav.
Dakle, ne padam na propagandu koja naciju pretpostavlja čoveku.
Podjednako volim zvuk bendža kao i balalajke...ali ipak moram da budem iskren i da kažem da mi na zvuk "Janikine" tamburice srce samo malo brže zatitra...
Citat:
jedino sto bi imalo smisla je organizovana proizvodnja organske hrane koju bi izvozili zapadu.

Al onda nam ne guraj taj GMO ovamo!
Nadam se da ti je jasno zašto to dvoje ne mogu živeti zajedno ni u ludilu.
Citat:
zbog tog biznis modela smo valjda vec decenijama blizu ivice bankrota.

I ovo ti blage veze nema sa ovdašnjom realnošću, ali ajd', da ne budem više dosadan, jer sam ti već rekao.
Citat:
a da FDA(Food and Drug Administration iz USA) mnogo bolje stiti svoje gradjane od srpskih institucija,

Na ove sam ti već ranije posredno skrenuo pažnju, al' si ti to bagatelis'o.
Da je to tako kako ti kažeš ne bi Amerikanci imali najveći problem gojaznosti na svetu, praćen sekundarnim posledicama.
Što se pak "kredibiliteta" njihovog i srpskih sličnih institucija tiče, aj' da kažemo da su tu negde, egal.
Citat:
shvati, ja ako imam izbor, ja NIKADA ne bih u svoja usta stavio hranu iz Srbije jer je 'stetna i otrovna', jer nije organska. e isto tako ne jedem GMO jer se zna da je prskan jer ne bi imao prednosti u odnosu na neGMO da nije prskan(sem nekih sorti koje su napravljene da imaju vise vitamina pa su zdravije npr, ali da zaobidjemo to zbog jednostavnosti objasnjenja-i ovo je ocigledno previse komplikovano).


?!?!?

Aj' još jednom, al' uzmi vazduh, duboko diši, popi malo vode...pa polako...
Citat:
da milijarde pacova, pasa, macaka, majmuna su testirani pre nego sto je dozvoljeno ugradjivanje implanta u mozak.


?!?!?!?!

Kakve pa sad to ima veze sa temom?!

Ili znaš nešto što mi ne smemo da znamo.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 07:19 - pre 131 meseci
Da je tema pusenje i nije stetno isto bi bilo polemike kao i ovde.Cinjenica da neko umre prirodnom smrcu u 75 godina sa cigarom
do zadnjeg izdisaja,a neki mladi sportista koji nije nikad upalio cigaru u 25 se ne moze osporiti.
Jede se sve i svasta i stoji da u gomilu proizvoda i jeste GMO.Ali i sam kazes da koliko mozes gledas da izbegnes,kao i IVAN
kada je pomenuo meso zbog raznoraznih antibiotika.Sto se tice proizvodnje organske hrane,krivi su politicari koji rade za procenat i unistavanje svega
sto moze biti racionalno.Ovde je samo protivrecno oko ubedjivanja da GMO nije stetniji od ostalih stvari.Mi ostale stvari suzbijamo a to je
@FoghornLeghorn i napomenuo,te pesticide koji se stavlja na isti nivo kao i GMO,samo sto se to manje koristi i rezultat se vidi u velicini ( kolicini ) i kavalitetu ploda.
Ja licno pocinjem neku proizvodnu b.luka a pored sam sa zenom napravio spisak i kolicinu svega sto pojedemo za godinu dana a tice se povrca,pa ce biti i to zasejano
sa idejom kao sto je i u temi o [url= http://www.elitemadzone.org/t4...vene-potrebe-Sta-nam-je-ciniti]bastovanstvu[/url].
Isto je pitanje i sojini proizvodi u prodavnici zdrava hrana koliko nije pravljena od GMO soje.Ali kada bi tu postojao znak da je GMO,mislim da se ne bi ni prodavalo.
GMO=KOLICINA=PROFIT,i nista drugo.Sto @vasa pomenu,zasto taj gmo se ne siri u Somaliji,Africi generalno?Tamo je glad.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 08:05 - pre 131 meseci
Citat:
FoghornLeghorn: Nemoj tako i nije bas tako! Gospoda za kojima si se pokacio ovde (bar veci deo njih) upravo su i protiv preterane hemije u poljoprivredi i herbicida/pesticida uopste! Sto se mene tice, ja sam apsolutno protiv tih stvari, ali posto izgleda nisi procitao, evo ti jos jednom http://www.elitemadzone.org/t464228-0-Bastovanstvo-Proizvodnja-za-sopstvene-potrebe-Sta-nam-je-ciniti Nekoliko nas koji to radimo za sebe i svoje potrebe, bez hemije i cudesa. Ima u toj temi svacega, ali bar mozes videti ko je stvarno licemer, a ko nije! Imas tamo i prica o bastovanima koji rade za pijacu i to kako rade i sta rade, samo sto su oni mali Monsanto! Ljudska pohlepa je cudo jedno, bilo da su u pitanju pojedinci ili kompanije!


Nema svako od nas par hektara zemlje pa da proizvodi za svoje potrebe. Meni treba 15 eur dnevno da kupim djubre puno hemije sto se prodaje po supermarketima i pijacama i za koje nemam pojma cime sve tretiraju. Ako se vec trujem jer nemam izbora, dajte i taj prokleti GMO za manje para i sa manje hemije... trovanje mi ne gine, pa kad me vec ubijaju da me manje pljackaju. I ajd kad vec pomenu pretjeranu hemiju i herbicide, reci mi kako odredjujes pretjeranu upotrebu hemije? Koja je to normalna upotreba hemije, i cime neko dokazuje da je to zdravstveno ispravno? I kako posmatras koristenje antibiotika, hormona rasta
za ishranu stoke? Ili injekcija sa ko zna cime koje ubrizgavaju u paradajz? Jel to ko ispitao dal je ili nije stetno? Ne, naravno da nije.
Da rezimiram. Zelim da SVAKA vrsta hrane ima isti tretman i GMO i no-GMO. Apsolutna kontrola zdravstvene ispravnosti. A ne da nam korumpirani profesori iz svojih materijalno-politickih razloga prodaju mu*a kao bubrege.

@Lavlja_Jazbina
samo kratko. Pojma ti nemas sta se siri po Somaliji... GMO=PROFIT, a pelcovan paradajz=humanizam? Nije nego, rotkve strugane...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.teol.net.



+6455 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 09:26 - pre 131 meseci
Samo da vas ispravim, GMO ima manje hemije od 'običnih' biljaka, zbog toga i jeste GMO, da ne bi morao da je prskaš tonama otrova kao normalne biljke...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 09:39 - pre 131 meseci
Dodatak na temu

http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=727439

da cujemo, sta imate da izjavite?


@ventura
tako je!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 09:39 - pre 131 meseci
Citat:
ventura: Samo da vas ispravim, GMO ima manje hemije od 'običnih' biljaka, zbog toga i jeste GMO, da ne bi morao da je prskaš tonama otrova kao normalne biljke...


A? Poenta je bolji prinos i u slucaju najprasprostranjenijeg GMO semena da je otporan na najjaci postojeci herbicid, Roundup.
Nepotrebnost prskanja nisu pomenili kao nesto bitno uopste, ako je iole bilo deo prioriteta i ideja.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 09:41 - pre 131 meseci
Citat:
yolja624:
Dodatak na temu

http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=727439

da cujemo, sta imate da izjavite?


Kako ovo pokazuje da je GMO zdrav i prihvatljiv?:)
Aj dosta mesanja cinjenica i vrzmanja - niko ne kaze da su pesticidi zdravi.

Ali, ni na koji nacin to ne pokazuje da je konkretan GMO zdrav za upotrebu.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 09:53 - pre 131 meseci
Citat:
Dexic: Kako ovo pokazuje da je GMO zdrav i prihvatljiv?:)
Aj dosta mesanja cinjenica i vrzmanja - niko ne kaze da su pesticidi zdravi.

Ali, ni na koji nacin to ne pokazuje da je konkretan GMO zdrav za upotrebu.


Ajde dosta mjenjanja tema, izbjegavanja odgovora na pitanja i odgovaranje novim pitanjima. Dosta blesavljenja!

Ovo pokazuje da su pesticidi dokazano stetni, a za stetnost gmo jos nema dokaza. Ne kazem da nije ali tvrdim da nije nista vise stetan od ove hemije kojojm su se potrovali, zamisli, beraci?! Sta ce se desiti onim jadnima koji su prisiljeni da pojedu ovo prskano voce? I tu naravno nema profita, samo zelja da se prevare kupci koji nemaju izbora... mora nesto da se jede pa makar i prskano.
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 09:55 - pre 131 meseci
Citat:
yolja624: I ajd kad vec pomenu pretjeranu hemiju i herbicide, reci mi kako odredjujes pretjeranu upotrebu hemije? Koja je to normalna upotreba hemije, i cime neko dokazuje da je to zdravstveno ispravno? I kako posmatras koristenje antibiotika, hormona rasta za ishranu stoke? Ili injekcija sa ko zna cime koje ubrizgavaju u paradajz? Jel to ko ispitao dal je ili nije stetno? Ne, naravno da nije.
Da rezimiram. Zelim da SVAKA vrsta hrane ima isti tretman i GMO i no-GMO. Apsolutna kontrola zdravstvene ispravnosti. A ne da nam korumpirani profesori iz svojih materijalno-politickih razloga prodaju mu*a kao bubrege.


Sto se mene tice upotreba hemije u bilo kom obliku = 0. Dakle ne zelim da je vidim niti da imam veze sa tim jer ono sto proizvedem jedu moja deca!!! Jedini "hemijski" preparat koji je moj paradajz video je plavi kamen tj. bakarni krec kojim je za 10 godina par puta prskano protiv plamenjace! Crni luk, beli luk, paradajz, krompir, tikvice, kupus, sargarepa, pasulj... nista od toga nije i nece videti bilo sta od bojnih otrova koji se danas koriste! Krompirovu zlaticu i jajasca sam rukama skidao kao i onu bubu sto napada cvet aronije, prekjuce sam rukama pocupao ogromnu kolicinu trave iz jagoda jer sam bio na moru i jednostavno izrasla travuljina posle kisa Danas idem da okopam paradajz i pocupam jos nesto trave iz crnog i belog luka... Sve sto je visak ne prodajem vec poklanjam ljudima/rodjacima koji imaju malu decu... Cak sam i paradajz ranijih godina poklanjao "trovacima" iz komsiluka koji prodaju na pijaci jer nisu hteli da ostavljaju svoj za zimnicu posto je prskan. Od ove godine im naplacujem kilogram po istoj ceni po kojoj su oni prodavali na pijaci kada se prvi paradajz pojavio, tj. kada je bio najskuplji - ko zeli da plati imace. I ne trebaju ti hektari nego jedan jedini AR i malo volje! Mozes cak dosta toga i u saksijama/dzakovima da posadis! Ja kupujem jedino sir od proverenog seljaka (rodjaka) i u supermarketu jogurt i pecurke kada mi zatrebaju! Bakaluk je sav iz moje baste, za sedmoro clanova i to citavu godinu - sto u svezem obliku, sto ostavljeno kao zimnica! Trenutno se razbijam od kajsija i krusaka, a pre mora su bile visnje i tresnje! Jedina hemija je ono sto padne iz atmosfere ali protiv toga ne mogu nista

Najbolji herbicid na svetu je motika - samo se retko ko masa nje poslednjih godina!

Drzim 10 kokosaka koje daju 7-8 jaja dnevno - kljucaju po dvoristu i dobiju kukuruza jednom u par dana.

Sto se stoke tice - nadji negde sta je SuperBaka napisao kako stvari funkcionisu! Mene ce zena da ubije, ali uskoro uzimam i dve koze i mangulice!

Ovo sto si boldovao ja potpuno podrzavam ali veruj mi na rec jer znam par njih koji su sejali GM soju kod nas (na jednoj parceli je ima covek i danas) - najgori prskaci i hemicari bas to i traze - da mozes da prskas biljku do besvesti od korova a da njoj ne fali nista i da se ne smanji prinos!!!

Necu sad da smaram linkovima ali ja sam konkretno protiv GM zato sto iz nekog razloga polen sa tih biljaka izaziva sterilitet kod pcela! Izmedju ostalog bavim se i pcelarstvom i znam koliko dobra pcele cine usevima i bas taj sterilitet mi je dovoljan razlog da poverujem da ipak nije sve do kraja ispitano i da ipak ima "nesto" sto *ebe nase koke a nije petao!

A za pesticide - pa jbt prska se i ono sto nikad nije prskano - VISNJE!!!

Procitaj ovo, pa posle pojedi jabuku http://politikin-zabavnik.rs/pz/tekstovi/%D1%98abuka-iz-ra%D1%98-izasla

35 prskanja godisnje u proseku - pa to je prakticno jedanput nedeljno!



Da rezimiram... Bolesnu kravu ces naravno pokusati da izlecis ali njeno mleko ces prosipati dok je pod tretmanom, ali ako ne uspes - bog da joj dusu prosti i zakopavaj u zemlju! Ali svi oni koji koji koriste blagodeti hemijske/farmaceutske industrije ce prvi prihvatiti upravo GMO i veruj mi da tretman nece biti nista bolji nego kod klasicnih sorti! Neki ljudi/korporacije jednostavno nemaju dusu niti misle na krajnjeg korisnika. Ebe im se za to!

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=06&dd=28&nav_category=206&nav_id=727439

edit: sad videh da si linkovao istu vest pre mene! Jbt prskane visnje! Pa ta biljka raste k'o korov gde 'oces i uvek radja - jedino ako je ne osisa mraz u cvetu

pozz
Cujemo se dovece!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 10:06 - pre 131 meseci
Citat:
Ovo pokazuje da su pesticidi dokazano stetni, a za stetnost gmo jos nema dokaza.

Ko kaze drugacije?

Citat:
Ne kazem da nije ali tvrdim da nije nista vise stetan od ove hemije kojojm su se potrovali, zamisli, beraci?!


OK - gde to pokazuje da GMO NIJE STETAN?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 10:09 - pre 131 meseci
Problem nestrucnog koriscenja pesticida, npr prevelike doze, ili pogresno vreme tretmana, je poseban problem, zaista problem, i nema veze sa GMO hranom, narocito nema veze sa "oslobadjanjem" GMO hrane od stetnosti.

Ne razumem sta Vam je nejasno, svaka od ove dve verzije je stetna na odredjen i razlicit nacin.

GMO menja genetski materijal unosioca, a pesticidi truju direktno, brzo i intenzivno.

Neki pesticidi se mogu odstraniti pranjem i kuvanjem, ali neke hemikalije i ne. Ta mala mogucnost odstanjivanja dela pesticida, ne znaci da je predoziranje pesticidima bezopasno.

Jednostavno treba imati SVEST i o jednoj i o drugoj opasnosti, a svaki pojedinacni organizam koji konzumira takvu hranu, reagovace prema svojim (ne)mogucnostima.

GMO ima "manje" pesticida, ali to "manje" je samo par u paleti potrebnih za "zastitu" biljke, ali su veoma otrovni, kao i oni iz sire palete za prskanje.

Deliti se navijacki na GM-ovce, i OTROV-dzije, pa spocitavati neke prednosti i mane je previse infantilno za ovu problematiku..

Ali to je valjda posledica slozenih procesa za razumevanje, pa je lakse prevesti na "poznato", polje..Zvezda-Partizan...pa udri pesme i bodrilice..

Poz
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.teol.net.



+6455 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 10:20 - pre 131 meseci
Citat:
vladd:
GMO menja genetski materijal unosioca, a pesticidi truju direktno, brzo i intenzivno.

WTF?

Cenim da si promašio sajt... Forum "Treće Oko" je na drugoj adresi...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 10:35 - pre 131 meseci
Citat:
Dexic: OK - gde to pokazuje da GMO NIJE STETAN?


Ne tvrdim da nije, ali tvrdim da nije nista posebno "stetniji" od prskane visnje!

@ vladd
Citat:
GMO menja genetski materijal unosioca,

Mozda moguce! Nije dokazano!

Citat:
a pesticidi truju direktno, brzo i intenzivno.

Apsolutno tacno!

Citat:
Neki pesticidi se mogu odstraniti pranjem i kuvanjem, ali neke hemikalije i ne. Ta mala mogucnost odstanjivanja dela pesticida, ne znaci da je predoziranje pesticidima bezopasno.

Netacno! Pesticidi su hemija koja se kuvanjem ne odstranjuje. Pranje i guljenje donekle skida povrsinski natalozeno, ali unutra ostaje sve sto ne bi smjelo tamo da bude.

Citat:
Deliti se navijacki na GM-ovce, i OTROV-dzije, pa spocitavati neke prednosti i mane je previse infantilno za ovu problematiku..

Mada i mene tu vjerovatno prozivas, mogu da se slozim sa tobom. Samo uz ispravku da ja ne navijam za GMO, navijam da se uvede red u svemu sto jedemo.

Citat:
Ali to je valjda posledica slozenih procesa za razumevanje, pa je lakse prevesti na "poznato", polje..Zvezda-Partizan...pa udri pesme i bodrilice..

Mislim da je nedostatak razumijevanja problematike samo dio price. Meni vise lici na histerisanje anti zapad, anti nato, anti amerika... pa sve sto odatle dolazi apriori se odbija kao lose za svekoliki SERBSKI narod. Na to sam alergican gore nego na prskanje i GMO.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.sbb.rs.



+373 Profil

icon Re: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !29.06.2013. u 11:51 - pre 131 meseci
Citat:
vladdGMO menja genetski materijal unosioca, a pesticidi truju direktno, brzo i intenzivno.

Citat:
yolja624: Mozda moguce! Nije dokazano!


Nakon ovakvih izjava obojica bi trebalo da se povucete iz diskusije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Spisak hrane, slatkiša i pića sa GMO !

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 137530 | Odgovora: 275 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.