Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

elitemadzone.org :: MadZone :: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 41726 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 12:51 - pre 131 meseci
Ne vidim koga je ona od "drugih" zanimanja omalovazavala, cak je poprilicno jasno istakla soj ljudi koji i egzistiraju kao drustveni problem. Od sedam smrtnih grehova, pokrivaju svaki
Citat:

1.ponos (spev 10-12).
2.zavist (spev 13-15).
3.bes (spev 15-17).
4.lenjost (spev 18-19).
5.škrtost (spev 19-21).
6.proždrljivost (spev 22-24).
7.pohlepa (spev 25-27).


http://sr.wikipedia.org/sr/Božanstvena_komedija

A najcesce se kriju iza zanimanja koja su spomenuta.

I zasto se svi kriticari prave ludi, navode posteni rad menadzera ili advertajzera iz ozbiljnih firmi, i na njih se pozivaju, kada domaci "advertajzeri" rade u lokalnim samoupravama, drzavnim preduzecima sa teskim gubicima, zatim u drzavnoj upravi, kontrolisu 80% protoka novca i 100% protoka informacija kako su "uspesni i bitni".

I oni su zaista uzrok kolapsa drzave Srbije, a ne ozbiljni menadzeri koji se kolju na trzistu za svoje firme..

Da ne bih ja nabrajao, posto je "politicki nekorektno", pogledajte stampu..koji god dan zelite i koju god drustvenu temu zelite..i srescete desetine...ozbiljan listing tzv VIP persona se moze naci i na sajtu pistaljke..itd, znate i sami...


Poz
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 14:00 - pre 131 meseci
Citat:
Ipak, ako mene pitate, na listi vrhunskih zanimanja nalaze se sledeća: profesor, lekar, advokat, sudija, inženjeri, još jednom, profesor.

Mada spadam u jedno od navedenih, meni je ovo dovoljno - ne slažem se sa njom.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 14:05 - pre 131 meseci
Advokat?
Toliko o temi.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.adsl.net.t-com.hr.



+1622 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 14:17 - pre 131 meseci
Gde god neškolovani "prave pare", tu je beda stigla na velika vrata. Iz tog kola se ne izlazi čitav.
 
Odgovor na temu

Minnie9

Član broj: 309942
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 14:26 - pre 131 meseci
^reci mi da je ovo bilo ironicno
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 14:34 - pre 131 meseci
Ma sta ce nama profesori. Sta ima veze, kao da moramo nesto da naucimo u skoli.

Pre mesec dana kroz neki razgovor u nekom drustvu gde je bila i neka klinka 91. godiste sa dvoje dece dva puta razvedena, gde sam pomenuo u nekom kontekstu Australiju, pita me "Australija, je l' to negde u Nemackoj?". Nisam se uopste nasmejao jer mi nije ni malo bilo smesno...
Al zato ima "zivotnog i ljubavnog" iskustva, dvoje dece, gomile brakova... I siguran sam da zna za 10 sekundi da nabroji sve clanove Farme i 20 Cecenih pesama.

Da ne pricamo o tome sto danas 50% ljudi ne zna kad se pise je l', a kada jer... Al' sto nam je to bitno. Sta ce nam profesori?

Dovoljno da imamo neku vezu pa da se uglavimo negde u neku firmu da budemo
Citat:
pi-arovima ili menadžerima, neobrazovane voditeljke sebe zovu novinarkama, a folk-pevačice umetnicama, da i ne govorim o art direktorima, biznis konsultantima, bek-ofis administratorima, velnes konsultantima, ivent koordinatorima, kopi-print operaterima, marketing konsultantima, ofis-asistentima, portfolio-menadžerima, produkt dizajnerima.


Kultura, obrazovanje, pismenost vise nije ni bitna.
Dovoljno je da znamo da napravimo "genge", ebes sve ostalo
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 15:30 - pre 131 meseci
elem, evo jednog koji je nabrojan, stekao novac, postao popularan, skolu koju ima ne znam

nadam se da je ovo neki lazni profil...
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 18:55 - pre 131 meseci
Estrada uzvraća udarac!
http://www.alo.rs/v-i-p/estrad...smo-mi-ocigledno-rivalke/24564

Onako, uzgred...cela profesorkina beseda i nije za VEST, jer u normalnom vaspitno-obrazovnom procesu u toku školovanja (na svim nivoima), to bi trebalo da je jedna opšta tema, obaveza i radni zadatak.
Ali, nažalost...nisu svi profesori i vaspitači!

Očekivani ishod/epilog (nedaj Bože!) da neki baja sačeka profesorku u mraku, pa odradi ono što najbolje i jedino ume u životu&radu, braneći čast, ugled i zvanje estradnih umetnica!

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 19:17 - pre 131 meseci
Zanimljivo da se na ovoj temi moglo pročitati gomila poruka sasvim sličnih onima koje su "starlete" izrekle.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 19:55 - pre 131 meseci
Citat:
Java Beograd: Zanimljivo da se na ovoj temi moglo pročitati gomila poruka sasvim sličnih onima koje su "starlete" izrekle.


upravo mi je to proslo kroz glavu dok sam citao tekst :)
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 22:07 - pre 131 meseci
Ovo me podseća na onu priču, Carevo novo odelo. Profesorka je malo naivno, da ne kažem kao dete saopštila svima nama ono što i inače znamo, ali iz određenih razloga ne želimo sebi da priznamo: car je go. Svojim govorom je baš dobro zatalasala žabokrečinu u kojoj živimo, a mnogi su, umorni od svega odmahnuli glavom nezainteresovano. Međutim, problem je upravo u onima koji krekeću, kokoškama i ostaloj fauni koja prosto uživa u celom ovom cirkusu. Što se tiče onih koji su se našli uvređeni, a govor smatraju nedopustivim, citiraću:

===>>>Raznorazni nepismeni i polupismeni ljudi danas sebe olako mogu nazvati nekakvim pi-arovima ili menadžerima, neobrazovane voditeljke sebe zovu novinarkama,...

Pa vidite, ovo nije uvreda ni za nepismene, ni za novinare, ni za neobrazovane, ni za menadžere, a ko se pronašao, njegov problem. Ima profesorka dobar detektor, šta da se radi.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 23:35 - pre 131 meseci
Ako profesor srpskog ne moze da pokaze vrednost jezika time sto ce uciniti nesto konkretno, cime bi se ljudi motivisali... dovoljan je pokazatelj vrednosti istog :)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 23:37 - pre 131 meseci
Poenta svega da su sve popljuvane profesije zaključno sa profesorima jedne te iste nacije (prostoproširene susedskim) i gde je pozitivan primer izuzetak a ne pravilo.

Nisu nama Turci krivi, mi smo njih pokvarili.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r12.07.2013. u 23:44 - pre 131 meseci
Rekla je profesorka i ovo:

===>>>Ne obazirite se na činjenicu da se neke vaše kolege ne pripremaju za časove, da mnogi ništa ne rade, a primaju platu, ne obazirite se na trulež oko sebe i ne predajte mu se!...

Problem je u tome, što ovi koji gledaju na stvari iz žablje perspektive od drveta ne vide šumu, pa samo krekeću: "ona nas vređa, ovo je nedopustivo, šta je ova umislila..."
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r13.07.2013. u 00:07 - pre 131 meseci
Problem je što je lako govoriti, a teško delati.

Zašto profesorka nije držala govor na sudu protiv kolega koji uzimaju pare za ispite, ocene, skripte, protiv onih negativnosti koji su bliski njoj? JER SU PROFESORI?

To što je ona napisala i pročitala može napisati svako ko je letimično prebrao 20 knjiga u životu. Ne kažem ja da ona govori neistinu, naprotiv, ali to je u fazonu :
''Idemo u boj, neki ćete da poginete a neki ćemo da preživimo''

Najveći problem je u dve rečenice: ''Da se ne zamerim'' i ''A što baš ja?''

LP
 
Odgovor na temu

Minnie9

Član broj: 309942
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r13.07.2013. u 00:28 - pre 131 meseci
^slazem se. jos jedna stvar mi se tu ne dopada, navela je da su sudije, lekari, advokati, inzenjeri...ljudi sa pravim zanimanjima, a sta je skartom medju tim profesijama? zar nece mnogo vecu stetu napraviti lekar neznalica (siguro znate koliko mamine i tatine dece ima na med.faksu) ili korumpirani sudija nego los menadzer ili polupismena voditeljka? ove zadnje svako od nas moze lako izbeci, a kako se zastititi od losih profesora, doktora...? zar oni nisu mnogo opasniji po drustvo, samim tim sto im je profesija odgovornija? lako je biti bolji od 'pevaljke' i 'starlete'...
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r\'n\'r13.07.2013. u 01:04 - pre 131 meseci
Citat:
Flo33:
Problem je što je lako govoriti, a teško delati.

Zašto profesorka nije držala govor na sudu protiv kolega koji uzimaju pare za ispite, ocene, skripte, protiv onih negativnosti koji su bliski njoj? JER SU PROFESORI?

To što je ona napisala i pročitala može napisati svako ko je letimično prebrao 20 knjiga u životu. Ne kažem ja da ona govori neistinu, naprotiv, ali to je u fazonu :
''Idemo u boj, neki ćete da poginete a neki ćemo da preživimo'' ...
LP


Dakle, mogla je da ćuti, to bi verovatni bilo bolje. Uostalom, zar delati i govoriti, besediti na ovaj način nije isto, bar u njenom slučaju, ako se radi o profesoru filologije? Što se boja tiče, dosetka je prilično neuverljiva i bljutava, dolazi upravo iz onog miljea koji profesorka i kritikuje. Uostalom, ako je neko "poginuo" zbog ovog poziva u boj, onda je to ona.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
180.42.30.*



+7174 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r13.07.2013. u 02:37 - pre 131 meseci
Citat:
kaćunčica
Kad sve ovo iščitam, pitam se da li je moguće da (samo) ja imam toliku sreću da sam i u srednjoj školi i na fakultetu imala većinu dobrih profesora. Ili je u pitanju moj pristrasni stav prema obrazovanju i nauci za koju sam se opredelila?


Imala si srecu ukratko.

Nema to veze sa profesorima vec sa zemljom - ako je situacija u zemlji losa sto se tice korupcije, nepotizma i sl... nemoguce je da imas citavo jedno zanimanje na nivou cele zemlje gde je situacija statisticki bolja od proseka. Zemlju cine ljudi, ljudi koji su odrasli u odredjenoj sredini sa odredjenim sistemom vrednosti i kada pricas o velikim brojevima kvarnu robu ces imati svuda.

Jednostavno receno - bas kao sto imas korumpiranih vlasnika lokala, imas i korumpiranih profesora. Na nepodobnog PR menadzera usadjenog u neku drzavnu sluzbu dolazi i nepodoban profesor.

Poenta cele price je da cela ta situacija nema veze sa zanimanjima, vec sa ljudima.

Skandalozan nacin na koji je profesorka predstavila situaciju aludira da su njeni studenti profesori imuni na sve primitivne porive i potencijalni kriminal "zato sto su profesori" te da su te stvari specificnost svih onih kategorija koje je profesorka navela.

To je apsurd. Sa sigurnoscu se moze reci da ce bar nekoliko njenih studenata juriti veze, mozda ce neki od njih i pokloniti ocenu nekome itd... To je stvar licnih karakternih osobina a ne profesije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r13.07.2013. u 09:06 - pre 131 meseci
Upravo tako.

I da dodam, svako "bodrenje" je na neki nacin diskvalifikacija, ili diskriminacija, denunciranje "protivnika".

Posebno sto tekst i nije namenjen javnosti, a pridike, saveti i upozorenja, koje se izricu "u kuci", imaju prilicno nezgodan efekat kada se pojave u javnosti.

A decica, ako zele dobar posao, zanimljiv i placen, svakako ce morati da nabave veze, "sajle", preporuke, i tesko da ce ostati "neokaljani cipelica".

Samo je pitanje koliko ce to uticati na njih, da se manje ili vise uvaljaju u jednostavniji, a blatnjaviji nacin zivota, i promene svoj stav o poslu, manje ili vise...

Poz
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r13.07.2013. u 11:42 - pre 131 meseci
A u čemu je tačno razlika kad se izjava da u amfiteatru nekog fakulteta ili u nekoj tv emisiji?
Mislim, ako je fakultet toliko autonomna institucija da se izjave date unutar akademskih zdanja ne mogu tumačiti javno, znači li to da bi, na primer, govor koji veliča holokaust i nacističku ideologiju imao neko drugo, akademsko značenje i ne bi trebalo da se javno komentariše?!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 41726 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.