Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

elitemadzone.org :: MadZone :: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 41339 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 02:21 - pre 130 meseci
@biciklista:

Gledaj sustinu a ne formu. Forma ili pakovanje dolazi na kraju, sustina je proizvod i tu je dubok nesporazum. Znaci ubedljivo najveci problem jeste los proizvod novinara - informacija, profesora - prosveta, lekara - zdravstvo, sudije - pravna drzava...
U odnosu na gore pobrojane, pecenjare, benzinske pumpe, pekare itd. pa cak i banke u proseku daju znatno bolji proizvod, plus nisu sponzorisani od para poreskih obveznika.

Mene kao konzumenta usluga gore, iskreno ne tangira da li mesar ili pekar vozi bmw ili zna padeze, ako za moj novac dobijam kvalitetan proizvod.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 08:07 - pre 130 meseci
Zato sam na pocetku diskusije i rekao da tekst nije za komentare po FORUMU.

U forumskim diskusijama se ne tolerisu "odnosne" recenice..nego sitno seckana bukva, konketno jednosmerno, bez trunke naglasaja da postoji drugi smisao...
Forumski veteran ne gleda integralnu recenicu, ne gleda smisao i sustinu, vec gricka recenicu do zareza i svaki zarez izdvojeno komentarise i razmatra sa vise strana.

I to je sizifov posao, dati ispravno misljenje forumskim metodama, otici na Mesec sa merdevinama(sprava sa kojom se napreduje po visini)..

Nema nista jasnije od citata, navedenog pre par postova, da se nekompetentni KRIJU, .....a NAROCITO se kriju...iza MENADZERA....


NA sta krece SALVA kritika o "nekorektnosti" odnosa prema zanimanjima????

Zmija se krije ispod kamena,...KAMEN je neopravdano(ili opravdano) optuzen da moze da UJEDE???? Pa se po forumu navode primeri kamena koji nije nikoga ujeo(cak ima korisnog KAMENJA, za gradnju..), a trolovi se prosecaju kako ih je neko nekada pogodio kamenom i izazvao povredu...??? Kamen je "izvor opasnosti"...a ne ujeda??

Kako, kada, mozda USLOVNO...Da li treba obratiti paznju na KAMEN?...narocito u divljini...

Mislim da se preteralo sa forumskom devijantnom analitikom i masenjem teme..NIKO NIJE VREDJAN (bar ne ko ne treba da bude), hohstapleri i olos nikada nisu zasluzivali postovanja, a nosioci titula iza kojih se hostapleri KRIJU, neka SAMI prociste svoje redove..

Pofesorka je POZVALA mlade, buduce profesore da SAMI PROCISTE svoje redove...redove profesije..iako to forumskim veteranima teze dopire..ima previse slova F ili P, sto je nekorektno prema M i G..

Medju mojim kolegama, inzenjerima...tacno se zna ko je gangula a ko inzenjer od koristi...iako su neki nezaustavljivi u karijeri..

Poz
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 12:02 - pre 130 meseci
Još na prvoj strani teme, ja sam preporučio da se ne citira i ne rasparčava tekst, jer se time stvari vade iz konteksta. Najbolje je pročitati i čuti svojim ušima.

Profesorka Dragićević je posvetila toliko puno pažnje objašnjavanju kako se puno nepismenih i polupismenih baraba kriju iza tih-i-tih zanimanja a pritom se na činjenicu da je korupcija široko raširena u prosveti, osvrnula pro-forme radi.

Nažalost i u svom kratkom životu imao sam previše prilika da vidim šta se desi kada neko sa titulom počne da servira priče "krivi su neki drugi, mi samo nosimo lek tetki" :)

I iskreno dosta mi je toga. Zato sam toliko pogođen, ne toliko samim govorom, već time što ljudi kliču takvim rečima i posle svega što smo prošli.

@vladd dobra ti je analogija sa zmijama i kamenjem, samo što većina kritičara profesorke ne raspravlja o kamenju. Kritka je na račun toga što nas neko ubeđuje da je kamenje problem kada su problem zmije. I taj neko poziva, implicitno, da se otarasimo otarasimo ostalog kamenja da zmije ne bi imale gde da se kriju, a da svoje potrebe za kamenom namirimo iz kamenoloma Filološkog Fakulteta, zato što se ispod njihovog kamenja zmije ne kriju ® ;)
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 12:34 - pre 130 meseci
Nema, realno, kriticara profesorke, vec se (vesto) lavira izmedju profesorke i profesorskog zanimanja.

Profesorku je NEMOGUCE kritikovati, posto ima besprekornu karijeru, besprekornu strucnost i besprekorne namere.

I ONA moze da kritikuje nekompetenciju...itd..

I ne treba otvoriti usta i pricati o korumpiranim profesorima(ili losim, naravno da ih ima, drzava na svim poljima degradira i propada), u istom tekstu sa doticnom profesorkom, nekorektno je.

A sam tekst nije vrhunac oratorstva, i zaista nije za javnu upotrebu..

Kada neko u porodici, savetuje mladjeg da je, neka tamo "spolja", osoba X idiot lopuza i prevarant, onda ta kvalifikacija ima odredjenu namenu, a kada kvalifikacija izadje u javnost, moze se tretirati kao kleveta ili kao istina...ali kao izjava u javnosti, je nekorektna...na razne nacine

Ovde imamo jedan "zatvoreni" savet koji je dospeo u javnost.

I to mu je jedina MANA, nije za javnost.

Da li je profesorka nastupila ispod nivoa, pa naravno, davala je zivotni savet za postojece (jezivo)okruzenje, a ne strucnu opasku na tekuce gradivo.

Poz
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 13:06 - pre 130 meseci
O profesorkinim stručnim i moralnim kvalitetima ne znamo ništa (osim malobrojnih koji je lično poznaju) pa ne možemo da ih ocenjujemo ni pozitivno ni negativno. Takođe, upitno je da li možemo nekom da verujemo na reč.
Ali, mi raspravljamo o onom što je rekla, a nije demantovala da su novine prenele tačno njene reči.

I da još jednom napomenem: njen govor je bio javni, izrečen pred studentima u amfiteatru fakulteta, jednoj javnoj instituciji i javnom prostoru. Analogija sa porodicom i domom ne stoji. Takođe govor je izrekla kao javna ličnost, profesor fakulteta, a ne kao mamina prijateljica koja je svratila na kafu pa uzgred posavetovala mladog kolegu koji se tu zatekao.
 
Odgovor na temu

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 13:19 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd: O profesorkinim stručnim i moralnim kvalitetima ne znamo ništa (osim malobrojnih koji je lično poznaju) pa ne možemo da ih ocenjujemo ni pozitivno ni negativno. Takođe, upitno je da li možemo nekom da verujemo na reč.
Ali, mi raspravljamo o onom što je rekla, a nije demantovala da su novine prenele tačno njene reči.

I da još jednom napomenem: njen govor je bio javni, izrečen pred studentima u amfiteatru fakulteta, jednoj javnoj instituciji i javnom prostoru. Analogija sa porodicom i domom ne stoji. Takođe govor je izrekla kao javna ličnost, profesor fakulteta, a ne kao mamina prijateljica koja je svratila na kafu pa uzgred posavetovala mladog kolegu koji se tu zatekao.



Pogrešna logika. Ako je fakultet javna ustanova, nije sve u njemu što se dešava javno.
Ono što je dostupno za studente, ne mora (i ne bi trebalo) da bude dostupno za ostale građane (ne-studente).

Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 13:57 - pre 130 meseci
Citat:
Paunic91:...
Ono što je dostupno za studente, ne mora (i ne bi trebalo) da bude dostupno za ostale građane (ne-studente).

Zasto ne bi trebalo? Trebalo bi da bude sta? Tajna koja se u grob nosi? Jel' se radi o necem nezakonitom? "udruzivanju u zlocinackoj..."? :))) Ovo me oraspolozilo danas! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 14:11 - pre 130 meseci
Ma da, kako javnost sme da preispituje izjave koje njihova veličanstva profesori i njihova mlada veličanstva razmenjuju u jednoj tako hermetičkoj instituciji kao što je fakultet. Radnom narodu, seljacima i poštenoj inteligenciji dozvoljeno je samo da, u svom divljenju prema intelektalnim veličinama, finansiraju rad fakulteta i plate profesora. Da li će oni da propagiraju nacizam, humanizam ili nihilizam, nije važno.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 14:20 - pre 130 meseci
Potpuno je nebitno da li je to rečeno javno ili tajno, svejedno je snobovski, egoistično, i nipodaštava trud mnogih ljudi koji pune budžet (iz kog je i ona plaćena). I nemojte mi samo reći da je ona htela da osudi isključivo kukolj u tim profesijama koje je nabrojala. Zašto onda jednostavno nije rekla "prevaranti i kriminalci" time bi prilično precizno definisala sve ono što treba osuditi.

Zašto je baš bilo "da i ne govorim o art direktorima, biznis konsultantima, bek-ofis administratorima, velnes konsultantima, ivent koordinatorima, kopi-print operaterima, marketing konsultantima, ofis-asistentima, portfolio-menadžerima, produkt dizajnerima." Pokušaću da pogodim: zato što se tako kupe jeftini poeni u javnosti, zato i ostaje utisak da je profesorica ista kao i estrada koju tobož kritikuje. Krivi su velnes konsultanti!

Zašto je moralo ovako: "iza zvučnih naziva zanimanja najčešće se kriju foliranti koji misle da se ugled može steći preko noći, kriju se oni koji nisu imali izdržaj da završe fakultet koji su započeli, oni koji menjaju zanimanja i profesije kao prljave čarape. "

Znači, po nekim njenim kriterijumima ako neko shvati da mu ne ide posao taj treba da muči i sebe i druge i da ga svejedno radi do kraja života jer samo foliranti "menjaju zanimanja i profesije kao prljave čarape"

Ma dajte ozbiljno.

A šlag na tortu je "Nemojte zaboraviti da se profesorom, lekarom ili sudijom niko ne može samoprozvati!". O hvala svevišnjem! O kada će više da država duradi nešto i pohapsi sve te korumpirane samoprozvane velnes konsultante? Juče sam video kako preko reda primaju na čišćenje aure, ovo stvarno više nema smisla.

:-|

Manje bi promašila suštinu da je pričala o pokemonima.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r14.07.2013. u 15:07 - pre 130 meseci
Kao prvo, ne postoji posao koji "ne ide", vec postoji pojedinac koji nema dovoljno "skill"-a da ga obavi.

Pointa je u usavrsavanju..

A moze i drugacije da se razume, povrsinski pipnuti svaki posao, i odabrati onaj koji se obavlja sa najmanje truda za srazmerno najvise para..

Posto medju "realnim" poslovima nema takvog, onda sledi poslovica.."srbin imade sto srbin ukrade.."

Varanje, laganje, razne zloupotrebe pozicija ili prilika, pa i necije nevestosti, neznanja ili neukosti, donosi materijalnu dobit..daleko od etike i morala, ali je imperativ u DOBIT-i

I zato profitiraju i "skidaoci" cini, a takodje i navlacioci magle, zaokiceni..titulama, da se prosta raja fascinira i postane lakoverna...i da se stanji nit izmedju raje i novca koji raja drrzi u budjelaru...do kidanja..


Profesori su ti koji treba da indukuju volju(da ne kazem bas razmisljanje) i prezentuju znanje. Da li ce nekoga nauciti, u velikoj meri zavisi od njih, u mnogo manjoj meri zavisi od pojedinca. NAravno postoje izuzeci, koje je nemoguce obrazovati, ali vestina profesora treba da smanji procenat takvih izuzetaka na minimum, odnosno na prihvatljiv procenat...kao sto i generali kalkulisu sa "prihvatljivim zrtvama"..kod onog dobrog je procenat minimalan, a kod losijeg je uvecan broj plasticnih kesa...

Poz

P.S.

Ko to iz javne uprave "puni" budzet?..oni su "birokratski proizvod" koji satire budzet..isto bi bilo reci da pacovi u ambaru proizvode zito..ako se pronadje par zrna u izmetu!!!

Drugo pitanje je kako drugacije da (musava, ubrljana teskim nemoralom, afirmativna prema dripcima)javnost ocenjuje profesora za kojeg i kolege kazu da je odlican? Po parametrima "gengi", jahti i kvadrata????
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.adsl.net.t-com.hr.



+1622 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r15.07.2013. u 00:01 - pre 130 meseci
Profesorka je javno dobro i kao takvo treba da se jaše.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r15.07.2013. u 01:25 - pre 130 meseci
Citat:
ZaMpA: Zašto je baš bilo "da i ne govorim o art direktorima, biznis konsultantima, bek-ofis administratorima, velnes konsultantima, ivent koordinatorima, kopi-print operaterima, marketing konsultantima, ofis-asistentima, portfolio-menadžerima, produkt dizajnerima."


Pa upravo je tu savršeno ubola suštinu. Mlatimudi koji zvučnim imenima uzdižu nivo svoje profesije odnosno svoj ego.

Ko se osetio prozvanim?

To su sve prosti ili prosto-prošireni poslovi koji imaju sasvim obična i jednostavna srpska imena, ali jok, to je sada sve lepo upakovano u ekskluzivno zvučno pakovanje. I onda se tu trpaju kojekakvi koji i sami pomisle da rade nešto jako bitno i korisno.

Kaži ti meni, pošto si baš to spomenuo, šta radi velnes konsultant? Evo ja sam skočio na internet da vidim kakvo je to misteriozno zanimanje, i zaključio sam da se u suštini radi o banalnom trgovačkom putniku koji prodaje kozmetiku. Eventualno možda radi i telemarketing/spamovanje i slična smaranja.

Citat:
Predstavništvu Internacionalne wellness kompanije koja posluje u segmentu zdrave ishrane i kozmetike po principu network marketinga, zbog povećanja obima posla na teritoriji Beograda, potrebni su saradnici na polju marketinga, wellness consultinga, plasmana, distribucije proizvoda i organizacije poslovanja.
Raspisujemo konkurs za radno mesto:
Wellness konsultant
Uslovi za kandidate:
• Minimum SSS (IV)
• Odgovornost i posvećenost poslu
• Spremnost na timski rad
• Ambicioznost
• Spremnost na dalje usavršavanje i lični razvoj
Zadaci radnog mesta:
• Plasman proizvoda i usluga (maloprodaja i veleprodaja)
• Održavanje i proširivanje baze kupaca
• Koordinacija i organizacija poslovanja
• Vođenje marketinških i konsultantskih aktivnosti
 
Odgovor na temu

Minnie9

Član broj: 309942
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r15.07.2013. u 04:48 - pre 130 meseci
Citat:
ZaMpA:
A šlag na tortu je "Nemojte zaboraviti da se profesorom, lekarom ili sudijom niko ne može samoprozvati!". O hvala svevišnjem! O kada će više da država duradi nešto i pohapsi sve te korumpirane samoprozvane velnes konsultante? Juče sam video kako preko reda primaju na čišćenje aure, ovo stvarno više nema smisla.

lol :D
a jagoda na slagu torte bi bilo:
Citat:
Ipak, ako mene pitate, na listi vrhunskih zanimanja nalaze se sledeća: profesor, lekar, advokat, sudija, inženjeri, još jednom, profesor. Ako pitate sve roditelje ovog sveta čime bi želeli da se njihova deca bave, odgovoriće vam na isti način.

istina je da su moji hteli da budem nastavnik ali ne zato sto je to zanimanje 'vrhunsko' vec zato sto je lako, radno vreme kratko, solidne plate i slobodan svaki vikend i raspust. Lako skoro kao i velnes konsultant. a sudeci po nasim profesorima, i odgovornost je na nivou velnes konsultanata. u svakom slucaju, manja nego kod ivent koordinatora.

a vidim i kako se osvrnula na svoje kolege:
Citat:
Ne obazirite se na činjenicu da se neke vaše kolege ne pripremaju za časove, da mnogi ništa ne rade, a primaju platu
kao da je nepripremljenost za cas najgora stvar koja im se moze desiti. ne secam se da se u mojoj srednjoj iko pripremao, a kakve su se sve kreature izdavale za profesore bolje da ne pominjem.


Citat:
pisac:
Citat:
Zašto je baš bilo "da i ne govorim o art direktorima, biznis konsultantima, bek-ofis administratorima, velnes konsultantima, ivent koordinatorima, kopi-print operaterima, marketing konsultantima, ofis-asistentima, portfolio-menadžerima, produkt dizajnerima."

Pa upravo je tu savršeno ubola suštinu. Mlatimudi koji zvučnim imenima uzdižu nivo svoje profesije odnosno svoj ego.

Ko se osetio prozvanim?

To su sve prosti ili prosto-prošireni poslovi koji imaju sasvim obična i jednostavna srpska imena, ali jok, to je sada sve lepo upakovano u ekskluzivno zvučno pakovanje. I onda se tu trpaju kojekakvi koji i sami pomisle da rade nešto jako bitno i korisno.


osim proste promene naziva zanimanja ne vidim kako se svi oni 'uzdizu' (ne treba ti univerzitetski profesor vec gram mozga da bi razlikovao vaznost sudije od velnes konsultanta, ma koliko ovo drugo zvucalo egzoticno). a i da je to tacno, u cemu je problem; zar neko ko posteno radi, placa drzavi i zaradjuje za zivot nema pravo da se oseca bitnim i korisnim? to sto neko iz bilo kog razloga nije zavrsio fakultet sa zvucnim nazivom (kao da bismo svi mogli biti lekari i advokati) ne znaci da treba ici ulicom podvijenog repa i pognute glave. zasto prof.rajna smatra da je njen posao da tim 'folirantima' pokaze gde im je mesto? ko je sad "mlatimuda koji uzdize svoj ego"?

ne znam za ostala popljuvana zanimanja, ali art direktori i industrijski dizajneri nisu "mlatimudi", niti je njihov posao prost i prosto-prosiren.
kad smo vec kod dizajna, na ovom forumu imas dosta dizajnera, prvenstveno mislim na web, koji ti mogu roman napisati o toma kakva sorta ljudi najcesce nipodostava njihovu profesiju, oni koji traze "jednostavna" resenja (citaj: da plate sicu), koji ne mogu da shvate kako ceprkanje po kompjuteru, zvrljanje i slaganje boja mogu kostati toliko koliko kostaju, i tako dalje. ispada da je i prof.rajna medju takvima.


sto se tice detaljisanja i analiziranja svakog zareza - zena je univerzitetski profesor, odrzala je javni govor i to unapred pripremljen (znaci, nije lapsus pa i da joj oprostimo) - normalno je da ce isti biti kritikovan i preispitivan, sto ce uraditi svako ko ne uzima stvari zdravo za gotovo i ko zeli vidi malo dalje od "ocigledne sustine".

[Ovu poruku je menjao Minnie9 dana 15.07.2013. u 06:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r15.07.2013. u 11:47 - pre 130 meseci
Govor i treba da se kritikuje na odredjen nacin, recimo u vezi podizanja nivoa akademske retorike, iako je za internu upotrebu, a ne profesorka.
I to kratko i sazeto, i kraj teme.

Vecu kritiku zasluzuju pojave spomenute u tekstu, i zato se ne treba fokusirati previse na govor, posto se tema rasplinjuje, imputiraju se, planski, pogresne pretpostavke, kao npr da je profesorka "profanisala" odredjena zanimanja, a u stvari su doticna zanimanja iskompromitovali bas, poprilicno brojni, NOSIOCI doticnih zanimanja, svojim prevarnim stavom, nekompetentnoscu, drustvenom neodgovornoscu, neeticnoscu i ukratko, nemoralom.

Tako se doslo do teze, da je profesorka "kriva", sto iznosi tudji "prljav ves", umesto, valjda, da ignorise pojavu i da "gleda svoja posla", sto je previse naivna imputacija od strane nekompetentnih "eksperata"..i na ovaj nacin se iskazuje deo njihove nesposobnosti i nekompetentnosti, pa i nivo "skila" da se deluje u odredjenim trenucima u javnosti.

Sto je posao tzv "menadzera".

Da je kritikovala ozbiljne menadzere, kao sto nije, imala bi daleko ozbiljniju reakciju iz javnosti, od strane istih, makar i spinovanu...
Ovako je, povremeni vapaj ucveljenih, nesposobnih managera, ispao vise smesan nego efektivan, cak ni zamagljivanje realnost nije obavljeno kako treba, a to se ponajvise vidi po neutralnim posmatracima, onima koji nisu pripadnici ni jedne od uzburkanih grupa.
I koji se prema profesorki afirmativno odnose.

Poz
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r15.07.2013. u 13:42 - pre 130 meseci
Citat:
Minnie9:to sto neko iz bilo kog razloga nije zavrsio fakultet sa zvucnim nazivom (kao da bismo svi mogli biti lekari i advokati) ne znaci da treba ici ulicom podvijenog repa i pognute glave. zasto prof.rajna smatra da je njen posao da tim 'folirantima' pokaze gde im je mesto? ko je sad "mlatimuda koji uzdize svoj ego"?


U ovome se vidi da uopšte ne shvataš pravi smisao izrečenog, tako da nema potrebe dalje (posle ovog posta) raspravljati sa tobom i sa sličnima.

Ponoviću da je ona izrekla implikaciju, a vi posmatrate njene reči kao ekvivalenciju. To (drugim rečima) vam govori i vladd. Knjige (matematičke logike) u šake, pa proučite koja je razlika između implikacije i ekvivalencije. Dok to ne ukapirate, nemojte ovde da pljujete po profesorki sa potpuno pogrešnim argumentima jer očigledno niste u stanju ni da shvatite uopšte pravi smisao njenih reči.

Citat:
Minnie9:kad smo vec kod dizajna, na ovom forumu imas dosta dizajnera, prvenstveno mislim na web, koji ti mogu roman napisati o toma kakva sorta ljudi najcesce nipodostava njihovu profesiju, oni koji traze "jednostavna" resenja (citaj: da plate sicu), koji ne mogu da shvate kako ceprkanje po kompjuteru, zvrljanje i slaganje boja mogu kostati toliko koliko kostaju, i tako dalje.


Ne razumem, na IT forumu, meni koji se kompjuterima bavim više nego što su neki ovde stari, govoriš da web dizajneri obavljaju neki dubokoumni posao koji se može uporediti sa poslom profesora, inženjera, itd...?

Citat:
Minnie9:istina je da su moji hteli da budem nastavnik ali ne zato sto je to zanimanje 'vrhunsko' vec zato sto je lako, radno vreme kratko, solidne plate i slobodan svaki vikend i raspust.
...
kao da je nepripremljenost za cas najgora stvar koja im se moze desiti. ne secam se da se u mojoj srednjoj iko pripremao, a kakve su se sve kreature izdavale za profesore bolje da ne pominjem.


Mislim da nemaš pojma šta odgovorni profesori treba sve da rade i kako treba da se ponašaju i koja je odgovornost na njima. Druga je stvar što to neki ne rade i svoj posao otaljavaju, ali ... posmatraj kontekst u kome je njen govor izrečen.


 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r16.07.2013. u 00:11 - pre 130 meseci
http://amitzdulniker.com/2013/...-krivi-za-raspad-ovog-drustva/
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r\'n\'r16.07.2013. u 08:48 - pre 130 meseci
Citat:
pisac:
U ovome se vidi da uopšte ne shvataš pravi smisao izrečenog, tako da nema potrebe dalje (posle ovog posta) raspravljati sa tobom i sa sličnima.

Ponoviću da je ona izrekla implikaciju, a vi posmatrate njene reči kao ekvivalenciju. To (drugim rečima) vam govori i vladd. Knjige (matematičke logike) u šake, pa proučite koja je razlika između implikacije i ekvivalencije. Dok to ne ukapirate, nemojte ovde da pljujete po profesorki sa potpuno pogrešnim argumentima jer očigledno niste u stanju ni da shvatite uopšte pravi smisao njenih reči.


Vidiš, nije ona izrekla ni implikaciu ni ekvivalenciju, jednostavno nije bila dovoljno jasna po tom pitanju. Ako se strogo promatra, njen govor nema ništa logički "čisto". Na svu sreću ljudska bića imaju kapacitete da procesuiraju i informacije koje nisu u formi bulove algebre, i to je često jako važno jer kao što si rekao, moramo da posmatramo kontekst u kome su njene reči izrečene. Većina kritičara to i radi: kontekst je da postoji mnogo, mnogo ljudi koji vredno rade poslove koje je profesorica stavila na listu "prljavih" i to je upravo problem.

Niko ovde nije slep pa da ne vidi da postoje ozbiljni problemi u našem društvu, i svi se slažemo da treba nešto uraditi povodom toga. Ono što se meni ne sviđa je što izgleda masa ljudi misli da ćemo nešto popraviti ako okrivimo druge za problem. To sam u životu video da je pokušano X puta, i svaki put je pošlo po zlu.

Profesorica je odlučila da 90% motivacionog govora namenjenog diplomcima srpskog jezika posveti promatranju "opšteg zla" menadžera. Mogla je da priča o tome kako profesori imaju veliku odgovornost. Mogla je da priča o tome kako u profesorskom pozivu ima i važnijih stvari od plate. Mogla je da priča o tome kako će tokom karijere doći u situaciju da im se ponudi mito, i koje su posledice koje takvi izbori nose sa sobom.

Ali ne.

Ona je odlučila da ogroman deo svog govora stavi u okvir "Vi ste profesori, i morate da spasite ovu zemlju od menadžerskog šljama koji ju je okupirao!" E sad, znam ja da to super zvuči :) Da su ustvari sve vreme menadžeri krivi, i samo treba njih da oteramo i sve će biti u redu. To je ono što raja voli da čuje, pa je profesorica to i rekla. Zato, bar u mojim očima, može slobodno da se prijavi za "Zvezde Granda"

'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r\'n\'r16.07.2013. u 08:58 - pre 130 meseci

Odlican tekst. Pravo u centar.
 
Odgovor na temu

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r16.07.2013. u 10:03 - pre 130 meseci
Kad vidim ovog Dulnikera da gura svoj nos.....
Svi ludi, samo njegov Zeka posten.. Jeste sutra, ali malo...

Ova cela situacija me podseća na pripovetku Radoja Domanovića. Ali to vi ne možete znati, vi ste bojkotovali profesore dok se to radilo.

Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r16.07.2013. u 10:03 - pre 130 meseci
Najlakše je pljunuti na profesora!!!

Tom pljuvačkom se odjednom izbaci svo nagomilano smeće iz organizma, koje mnoge pljuvače muči.
A... postiže se primetan efekat na okolinu, bližu i dalju rodbinu, poznanike...i daje primer drugima - kako se obračunati sa profesorom, a postati primećen, važan i poštovan od svih, koji su taj gest (pljuvački) primetili!

Ne samo što se pljuvači oslobađaju nagomilanog šlajma, nego se tog momenta transformišu u značajnu ličnost, nalazeći alibi za sve svoje neuspehe pred svojom decom, stvore sebi iluziju da su moćni, iako u realnom životu ne predstavljaju ništa.

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Egoizam i bahatost intelektualaca tj. zašto je propao r'n'r

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 41339 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.