Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2433726 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FelipE Pirot




Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 01:38 - pre 41 meseci
@kojke88
Polako .
Pre svega - reši problem sa triak failure .
Pletenice tj trake prekontrolisi svakako, mozda se neka i odlepila, ali nemas potrebe da menjas one koje su ok.
Uostalom, taj problem neces više ni imati ako se otkloni problem sa alarmom.
Sto se tice dimnjaka, promaja bi trebalo da je negde oko 10 Pa (to je za neki prosečan dimnjak kod nas, a ponovo zavisi od njegove visine i poprecnog preseka).
Neznam gde bi mogao da nadjes regulator podpritiska kod nas. Evo ti samo smernica sta je to.
Kazem ponovo, prvo resi glavni problem.

http://www.youtube.com/watch?v...ature=mfu_in_order&list=UL
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net200-116-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 06:59 - pre 41 meseci
Uvažavam predloge ostalih kolege vezano za ovaj slučaj.

Ovo nije za igranje, Zaspati noću a ne znaš da li ćeš se probuditi zbog dima.
@Kojke88
Predložio bih da, ako je to moguće, da pre spavanja kad se malo ohladi peć, očistiš isto propisno kao što si i radio, bez komore za pelet. Nekako mi se čini da dim izlazi kada duže radi.
Da li si povećao potrošnju obzirom da su hladniji dani, pa samim tim i više peleta/pepela?

Napiši i parametre T. dima, i brzine ventilatora po snagama.
Meni deluje kao neko zagušenje posle određenog vremena.

Ne bi smeo da dim izlazi van bez obzira na alarm osim kroz dimnjak. Tako je predvideo konstruktor.
Ne isključujem mogućnost greške u elektronici / struje.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.exe-net.net.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 07:12 - pre 41 meseci
@ Filipe & Vojkan
Ma ovom kotlu uopste nije potreban cug, ja sam kod mene vratanca za ciscenje dimnjaka koja su sa spoljne strane objekta ostavio otvorena, nema potrebe da cug izvlaci toplotu iz kotla dok je u STAND BY , samo sam napravio resetku da ne udje neka zivotinja... Kotao ima vestacku ventilaciju ja i dalje sumnjam na zapusenje dimnjaka samo mi nije jasno kako to moze da se desava samo nocu... Sto se tice struje , nek promeni fazu mada kakve to ima veze, da je tolko los napon uredjaji kao TV ili PC nebi radili ...
@ Kojke
Na kraju sednes pored kotla posto kazes da se to stalno desava i izdezuras jednu noc da vidis sta ce u stvari da se desi , ostavis upaljen TV i PC zbog struje ....
Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.164.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 08:45 - pre 41 meseci
Ljudi,
Kojke nema dimljak normalne visine, ustvari nema uopšte dimljak.
Koliko sam ja upućen iz kotla mu izlazi horizontalno izduva cev fi 80 jedno metar ipo pa prolazi kroz zid i onda ide u vertikalu jedno dva ipo metara.
Čovek redovno čisti peć i temeljno znači nema šanse da ima začepljenje, azbestne trake i pletenice su mu dobre.
To što mu se dešava dešava se samo noću i to sto posto ima veze sa strujom e sada dali upadne napon ili se poveća to ne znam.

Što se tiče izlaska dima iz peći kada peć prestane da radi a nije završen clining final normalno je u ovako njegovim uslovima da dim izlazi na usis vazduha.
Ja imam dve peći mbs-a jednu dole u prizemlju koja je povezana na dimljak i kada mi je trenutno nestala struja malo ponavljam malo mi se osetio dim u prostoriji, na gornjoj peći nemam dimljak nego samo izduvnu cev koja ide na fasadu i koja je iste visine kao ventilator na peći znači kao auspuh, zadesio sam se gore kafauje nestala struja nije prošlo ni minut hodnik mi se napunio dima da kojim slučajem se to desilo noću i da je neko gore spavao nebi dočekao jutro živ.

Nije tačno da peć ima dobar cug zato i ima sistem prinudne promaje.

Zvao sam i pitao inžinjere u mbs-u i pitao ih kako nemaju neku sigurnosnu klapnu na usisu vazduha baš zbog ovog slučaja da ne izlazi dim odgovorili usi mi da nema nego su oni dali preporuku da se peć priključi na ups od 600 vati.

To je u redu ali šta se dešava ako ti nisi kući i peć zbog upsa nastavi da radi još možda pila sata a struja nije došla, znači ulazi u kuću punu dima u slučaju nemanja adekvatnog dimljaka ili sa dimljakom možda sa manje dima.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.164.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 09:10 - pre 41 meseci
Još nešto,

Upravo sam pričao sa servisom alfinim, rečeno mi je da je taj alarm mnogo nezgodan i da ga serviseri uopšte "nevole" pošto može da bude više problema, mora da se prati rad peći i tačno da se utvrdi šta se dešava sa peći u tom trenutku kada se alarm oglasi.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot




Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 10:24 - pre 41 meseci
Resenje mu je kao sto sam vec rekao.Ponavljam se!
Promeniti fazu, a poželjno je da kotao galvanski odvoji od mreže.
Jos bolje resenje - ali je skuplje tako, je da kupi inverter ne jači od 600W ali samo onaj sto na izlazu ima pravilnu sinusoidu i akumulator od npr 45 ili 55 Ah, ne jači, i čovek je MIRAN čak i kada nema struje.

@zoran.mika
To sto si napisao da je situacija kod njega, a ja sam te tako razumeo, uopšte nije dobro resenje i oce i to da remeti rad kotla.
Posle kotla mora da ide BAREM 1m vertukalno dimovodna cev, pa TEK onda moze horizontalnom, pa napolje!!!!!
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot




Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 10:27 - pre 41 meseci
E sad, covek je bio vrlo štrb sa informacijama, nije napisao ni gde mu stoji peć, niti je spenuo ćunke, i jos pregršt stvari koje su neophodne za dobar uvid u situaciju te stim u vezi i dobar savet!!!
Eto tako mi radimo 😀
 
Odgovor na temu

Kojke88

Član broj: 339229
Poruke: 37
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 10:56 - pre 41 meseci
Pisao sam ranije o svemu,detaljno objasnio objasnio ali je ostalo nezapaženo i “izgubljeno” na nekoj stranici,opet izvinjavam se sto nisam ponovio.
Dakle zbog prostora gde je kotao instaliran,moralo je da se izvede tako da horizontala ide metar ipo kroz zid i onda vertikala metar ipo u vis. Ja nisam majstor i čovek koji je radio je tako izveo. Razmišljao sam Filipe da uradim sad naknadno tako da odmah iz kotla ide metar vertikala (jer ne može više zbog stepenica) pa onda horizontala kroz zid pa opet vertikala neka mala spolja. Ako je to problem. Moj stric koji ima kotao blizu moje kuće u supi je predložio da uzmemo produzni pa da prikacim na njegovu struju na kojoj radi i njegov kotao. Ostavicu tako koji dan. On je inače električar i procitao je šta ste pisali i rekao je da može da napravi galvansko razdvajanje. Ne znam da li sam napomenuo da se ne dešava bukvalno svaki dan ovo. Imao sam situaciju kad sam celu noć pokušavao da startujem kotao i uspeo je da se startuje tek posle 6 ujutru. Počeo sam da ga gasim preko noći iz straha jer ne znam kad može da napravi problem. Pratio sam ga dosta puta i sve je kako sam već naveo.
Pisao sam i ranije o ovome i hvala vam puno sto ste se uključili u diskusiju da pomognete. Zoki je dobro upoznat sa pričom i zaista je uložio napore da mi pomogne od samog početka jer sam nov u ovoj prici oko grejanja na pelet.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot




Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 11:45 - pre 41 meseci
@kojke
Da da. Taman posla. Sada sam ovde na forumu zbog situacije sa virusom i zbog toga i viskom vremena.
Inače, ovaj tvoj problem jeste specifičan i nesvakidasnji.
Sve ostalo, 90% je rešeno odavno,u tih 200 i kusur strana.
Za nove koji počinju od početka, ne mora se iscitati bas svaki post, i od svakoga. Ali je to to, i pozeljno je, kako bi se razumela ova materija.

Vezano za tebe, da se ponovim tj copy/paste prethodni post, a ti se javi sa rezultatima.


Promeniti fazu, a poželjno je da kotao galvanski odvoji od mreže.
Jos bolje resenje - ali je skuplje tako, je da kupi inverter ne jači od 600W ali samo onaj sto na izlazu ima pravilnu sinusoidu i akumulator od npr 45 ili 55 Ah, ne jači, i čovek je MIRAN čak i kada nema struje.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot




Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 11:54 - pre 41 meseci
@bakara
Sta mi se desava sa nalogom?
Nema mi slike i ostalih podataka ispod Nick-a
Ne mogu da pristupim ni porukama, iako sam ulogovan - kada odem na neku poruku da otvorim, izbaci mi gresku da nisam ulogovan i da probam kasnije?
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net200-116-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 12:46 - pre 41 meseci
@FelipE
Stvarno nešto nije u redu sa nalogom
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot




Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 12:59 - pre 41 meseci
Evo, i dalje nemam opciju ispod posta da dodam slike u postu ili pak brza izmena...
Unazad 6-7 strana, postovi koje sam pisao su ok, sa punim podatcima??
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 20:23 - pre 41 meseci
Citat:
Kojke88:
Pisao sam ranije o svemu,detaljno objasnio objasnio ali je ostalo nezapaženo i “izgubljeno” na nekoj stranici,opet izvinjavam se sto nisam ponovio.
Dakle zbog prostora gde je kotao instaliran,moralo je da se izvede tako da horizontala ide metar ipo kroz zid i onda vertikala metar ipo u vis. Ja nisam majstor i čovek koji je radio je tako izveo. Razmišljao sam Filipe da uradim sad naknadno tako da odmah iz kotla ide metar vertikala (jer ne može više zbog stepenica) pa onda horizontala kroz zid pa opet vertikala neka mala spolja. Ako je to problem. Moj stric koji ima kotao blizu moje kuće u supi je predložio da uzmemo produzni pa da prikacim na njegovu struju na kojoj radi i njegov kotao. Ostavicu tako koji dan. On je inače električar i procitao je šta ste pisali i rekao je da može da napravi galvansko razdvajanje. Ne znam da li sam napomenuo da se ne dešava bukvalno svaki dan ovo. Imao sam situaciju kad sam celu noć pokušavao da startujem kotao i uspeo je da se startuje tek posle 6 ujutru. Počeo sam da ga gasim preko noći iz straha jer ne znam kad može da napravi problem. Pratio sam ga dosta puta i sve je kako sam već naveo.
Pisao sam i ranije o ovome i hvala vam puno sto ste se uključili u diskusiju da pomognete. Zoki je dobro upoznat sa pričom i zaista je uložio napore da mi pomogne od samog početka jer sam nov u ovoj prici oko grejanja na pelet.

Moj savet ti je da ne komplikujes sa dimovodnim cevima jer nema potrebe,tako kako si ti odradio je sasvim dobro i to mora da radi..Dodavanjem jos jednog kolena na dimovodnim cevima povecavas otpor ventilatoru. Konstrukcija radnog kola ventilatora je takva da nije namenjena velikim otporima......Ja tu ne bih dirao nista sto se tice dimovodnih cevi...greska koju vecina servisera ne voli sto rece Zoki je NEZNANJE...zato sede i prate rad kotla satima umesto da rade merenja,napona,struje,pwm,enkodera,da provere mrezu dal je cista ili ima interference od nekog drugog uredjaja....itd,,,99% otklanjanja kvarova je merenje a za to treba kvalitetan merni alat i znanje..Za pocetak ja bih tebi savetovao da stavis izolacioni trafo 220/220,,iz tvog objasnjenja da nisi uspeo da upalis pecku celu noc do 6h ujutro,postoji mogucnost da neko koristi u komsiluku neki uredjaj npr jeftin kineski inverter zbog jeftine struje nocu i prlja mrezu raznim harmonicima koji ometaju tvoju elektroniku na kotlu..
 
Odgovor na temu

Alexjo85
Zastava Oruzje

Alexjo85
Član broj: 345841
Poruke: 42
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.12.2020. u 22:04 - pre 41 meseci
Javio se problem...

Procitah da je neko prosirio rupe na casici gde upada pelet..sa 4.5 na 5mm...reko ajd i ja da probam al nekim cudom nisu mi rupe 5mm nego 6mm..dal baca malo burgija sta vec... I tu noc je super radila pec... Sutra dan i narednih 3 dana ne mogu da se pohvatam.. Promenim podesavanja, vratim stara, slikao sve i vratim nikako da radi lepo.. Plamen cas poludi pa se zagasi kad padne pelet... Nikako da nadjem neki konstantan rad... Sta mislite dal to ima veze sa tim sto au da kazem za 1mm sire rupice bocne.. Ili me. Mozda odzak zeza?? Dal da probam d akupim tecni metal da zakrpim rupe pa opet da busim da budu 5mm..neki savet... Predlog??
 
Odgovor na temu

anedic
Aleksandar Nedic

Član broj: 41321
Poruke: 57
*.co.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.12.2020. u 09:05 - pre 40 meseci
Citat:
Alexjo85: Javio se problem...

Procitah da je neko prosirio rupe na casici gde upada pelet..sa 4.5 na 5mm...reko ajd i ja da probam al nekim cudom nisu mi rupe 5mm nego 6mm..dal baca malo burgija sta vec... I tu noc je super radila pec... Sutra dan i narednih 3 dana ne mogu da se pohvatam.. Promenim podesavanja, vratim stara, slikao sve i vratim nikako da radi lepo.. Plamen cas poludi pa se zagasi kad padne pelet... Nikako da nadjem neki konstantan rad... Sta mislite dal to ima veze sa tim sto au da kazem za 1mm sire rupice bocne.. Ili me. Mozda odzak zeza?? Dal da probam d akupim tecni metal da zakrpim rupe pa opet da busim da budu 5mm..neki savet... Predlog??


Ja sam prosirio te rupice na 5mm i cak dodao po jednu sa bocnih strana u donjem redu, ali sam povecao brzine izduva na 2000 (work1) do 2800 (work5) i nemam problema. Izgori bukvalno sve, pepela ima za dve kafene kasicice, a i nema zadrzavanja pepela na uglovima casice prema grejacu.
 
Odgovor na temu

percula
predrag vujnovic
masinbravar
dragan doo
šabacv

Član broj: 341374
Poruke: 68
87.116.164.*

Jabber: percula


Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.12.2020. u 09:25 - pre 40 meseci
Evo me sa jednim pitanjem,znam da zavisi od kvaliteta peleta,o temperaturi vode,prostorije,ali evo mog iskustva,pelet je crveni Špik fire Ivanjica,commo compact 23,radi na sobni termostat,na njemu zadata temp. 23.5,pali se u 05.30 i radi do ozprilike 22 h,potroši SDA n a ovoj temperaturi,oko 25 kg7 napuni skoro puni pepeljaru,neki kažu da imaju pepela za dve kašičice,tako da ne zanimaju vaša iskustva..
 
Odgovor na temu

anedic
Aleksandar Nedic

Član broj: 41321
Poruke: 57
*.co.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.12.2020. u 09:27 - pre 40 meseci
Na donjoj pepeljari mi se jedan od brezončića na koji se navrću leštir navrtke olabavio i okreće se u mestu. Vrlo je teško staviti leptir maticu na njega i zategnuti istu. Ima li ko kakav predlog kako da fiksiram brezon.
Ne znam da li je varen sa unutrašnje strane, ne mogu da mu priđem da vidim, jer je mnogo usko.
 
Odgovor na temu

anedic
Aleksandar Nedic

Član broj: 41321
Poruke: 57
*.co.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.12.2020. u 10:13 - pre 40 meseci
Citat:
percula:
Evo me sa jednim pitanjem,znam da zavisi od kvaliteta peleta,o temperaturi vode,prostorije,ali evo mog iskustva,pelet je crveni Špik fire Ivanjica,commo compact 23,radi na sobni termostat,na njemu zadata temp. 23.5,pali se u 05.30 i radi do ozprilike 22 h,potroši SDA n a ovoj temperaturi,oko 25 kg7 napuni skoro puni pepeljaru,neki kažu da imaju pepela za dve kašičice,tako da ne zanimaju vaša iskustva..


Evo neko moje iskustvo.
Kotao sam kupio 2014.-te godine i ovlašćeni serviser ga je pustio u rad. Puštanje u rad se sastojalo u potpisivanju garantnog lista i gledanju da li dim izlazi u prostoriju. Ništa više. Parametre nije dirao.
Kotao je mnogo trošio za zagrevanje delimično izolovanje kuće od 80 m2 grejne površine sa dobrom stolarijom. Imam 5 radijatora u proseku 1,5 m dužine i dva sušača i na svim radijatorima su termo glave kao i na sušačima. Na kotlu je napravljen baj-pas sa prestrujnim ventilom sa vruće na hladnu vodu (u slučaju da sve termo glave zatvore da ima kuda voda cirkulisati da ne strada pumpa). Grejao sam oko 12 sati dnevno oko pola površine i trošio dva džaka peleta dnevno. Kada sam se požalio na potrošnju serviser mi je rekao da promenim pelet. Menjao sam azne vrste peleta, ali uvek je bila potrošnja približno ista za isu površinu zagrevanja, sa dosta crnim staklom, dosta pepela i šljake (negde manje negde više, zavisno od peleta).
Po savetu sa ovog foruma prvo sam proširio rupe na čašici i dobio bolje sagorevanje (manje šljake i pepela) i podigao brzine ventilatora (2000 najniža, 2800 najviša). Ugradio sam i VCT-512 i turbulatore u peć. Uradio sam i prortrošnje i snage kotla (prema dokumentu koji sam takođe ovde našao, ponavlja se na par strana ispred) i shodno njemu postavio LP na -09. Dobio sam fantastično sagorevanje i vrlo malo pepela i znatno manju potrošnju.
Onda sam, gledajući sliku čašice iz uputstva i faktičko stanje, izbušio još po jednu rupu fi5 na bočnoj strani u donjem redu. Time sam eliminisao pepeo koji se taložio na uglu čašice (do upaljača) i od tada imam pepela za dve kafene kašičice.
Inače sada su uključeni svi radijatori i sušači, a grejem od 04.30 do 14.00 i od 15.00 do 24.00. Potrošnja mi je nešto ispod dva džaka peleta (80% bukva 20 % čamovina). Temperatura vode 70 stepeni u kotlu, nemam sobni termostat. Staklo nimalo ne crni, nemam naslaga čađi na zidovima kotla niti na čašici.
Izvinjavam se ako je malo duži post.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net212-175-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.12.2020. u 10:37 - pre 40 meseci
@anedic
Ovo sve što si napisao je lep višegodišnji izveštaj.

Očigledno si čitao, pratio, nadogradio znanje, shvatio srž, uložio još po nešto novca i sistem prilagodio svojim potrebama i mogućnostima.

Čist primer kako treba čitati...
(kao što je i @FelipE Pirot pre neki dan naveo) da je 90% u ovoj temi napisano.

Dodato: ovaj tvoj Windows XP baš nekako upada oči. 😜,
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

anedic
Aleksandar Nedic

Član broj: 41321
Poruke: 57
*.co.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.12.2020. u 10:47 - pre 40 meseci
Ima li ko ideju šta raditi sa brezonom koji se okreće u mestu?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2433726 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.