Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA

elitemadzone.org :: MadZone :: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 62423 | Odgovora: 395 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 19:50 - pre 118 meseci
Citat:
Otto23
Smrtna kazna itekako treba da postoji -> ako narod, kao celina zbog koje i postoje zakoni, smatra da treba da postoji. A strucnjaci su to da impementriaju odluku naroda na najbolji moguci nacin, da se greske ne bi dogadjale - odnosno da se to svede na nemoguci vervatnocu.


Slazem se, ako vecina smatra da treba imati smrtnu kaznu, apsolutno im to treba dozvoliti.

Naravno, uz istu takvu odgovornost i za sve posledice koje uz to idu.

Samo nemoj gubiti iz vida jos jednu stvar: ni jedna drzava nije izolovana. Smrtna kazna danas na evropskom kontinentu nije kompatibilna sa nekim propisima koji su prihvaceni od strane svih drzava osim Belorusije (ukljucujuci i Rusiju).

Prakticno to znaci odredjenu diplomatsku cenu takvog cina posto, takodje i drugi imaju slobode da se postave na odredjen nacin prema onima koji su odlucili da ne prihvate propise kojih se ostali drze. Ako je narod isto tako spreman da snosi tu potencijalnu cenu, onda nema nikakvih problema.

Samo bi bilo pametno sve te stvari staviti na vagu prvo. Mada, opet, demokratija uopste ne zahteva da se odluke donose na ovaj ili onaj nacin, tako da je razmisljanje o posledicama opciono. Ako neko hoce, moze i slucajno da zaokruzi bilo sta na glasackom listicu, nema tu nikakvih obaveza - osim neminovne obaveze (neotudjive) da se snose sve eventualne posledice, i dobre i lose.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 19:50 - pre 118 meseci
Citat:
Svaki put kada se desi neko stravicno ubistvo, odredjen % ljudi podlegne emotivnim reakcijama i trazi osvetu krvlju.

Zar to nije svuda na planeti zemlji.I kroz istoriju je bilo dovoljni da jedan uperi prst i da horda pojuri.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 19:56 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic..
Ali ne krše svi psihopate zakon, niti će u toku svog života to učiniti. Ima ljudi koji su zaista zli, ali se boje zakona.


Znaci da strah ima efekta.Zivotinja ima svest,a covek ima svest da je ima.Mada za ovo boldovano nisam siguran kako si zakljucio.

Ne bi se zvao psihopata.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:01 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ...
Problem je sto ti sa uvodjenjem smrtne kazne neminovno pre ili kasnije saljes nevinog coveka u smrt.

Problem 2 - kaznom od 40 godina neminovno pre ili kasnije po izlasku/odsluzenju kazne neki od njih ponove ubistvo (provereno i dokazano).

Vaganjem ova dva problema, razlike rezultata ovih problema - sta je i zasto je jedno bolje od drugog i po kojim osnovama?

Citat:
Ako je neko nesposoban za rehabilitaciju, postoje nacini koji tu osobu i dalje onemogucavaju da bude opasna po svoju okolinu ALI u isto vreme, takodje, omogucavaju da se poniste kazne protiv onih za koje se kasnije utvrdi da nisu zasluzili iste.

Koji su to nacini koji tu osobu nesposobnu za rehabilitaciju onemogucavaju da vec sutradan ili za neko kratko vreme pocini zlocin?


Pozdrav!

EDIT
Opet da naglasim - ja sam za postovanje zakona po svaku cenu!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:01 - pre 118 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Svaki put kada se desi neko stravicno ubistvo, odredjen % ljudi podlegne emotivnim reakcijama i trazi osvetu krvlju.

Zar to nije svuda na planeti zemlji.I kroz istoriju je bilo dovoljni da jedan uperi prst i da horda pojuri.


Jeste, ali su neka drustva razvila i mehanizme koji to sprecavaju.

Bas kao sto i neki pojedinci imaju mehanizme koji sprecavaju instinktivne emotivne reakcije, recimo da kazne nekoga ko im je stao na nogu u autobusu mae-gerijem u glavu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:01 - pre 118 meseci
Citat:
Otto23: @bojan_bozovic
Znas nasta sam mislio kad sam rakao psihopata -> na ubicu, koji je ocigledno lishen odredjenih psihickih karakteristika koje postoje kod normalnog coveka.

Smrtna kazna itekako treba da postoji -> ako narod, kao celina zbog koje i postoje zakoni, smatra da treba da postoji. A strucnjaci su tu da implementriaju odluku naroda, na najbolji moguci nacin, da se greske ne bi dogadjale - odnosno da se to svede na nemogucu verovatnocu.


U redu, ali postoji jedan problem sa smrtnom kaznom, to da je nepovratna.

Ako je potrebna nečija eliminacija iz društva, doživotna robija je dovoljna.
Doživotna robija, za razliku od smrtne kazne, nije nepovratna. Moguće je preinačiti je, ako je do greške došlo.

Zašto ne tražite uvođenje doživotne robije, koja je strožija od duge kazne zatvora, ali nije nepovratna? Zato sto neko misli da zatvorenici uživaju u zatvoru i imaju luksuz? Kakvo uživanje, kakav luksuz!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:05 - pre 118 meseci
Izgleda da idemo u krug... :)

http://www.elitemadzone.org/p3471489
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:07 - pre 118 meseci
@Sceka,

Pa neki su ustanovili da je ubijanje nevinih smrtnom kaznom neodbranjiva stvar i da ima alternativu.

Iako ce mozda neko posle 40 godina zatvora ponovo ubiti, statisticki ne izgleda da to ima merljivog efekta na nivo ubistava cak ni unutar iste zemlje. Sa druge strane, razumom je tesko odbranjivo pravo drzave da ubija nevine ljude.

Cak i u ratovima je to neodbranjivo osim u slucaju odbrane na direktan napad u toku ali je tolerancija ubijanja u napadima upravo dobar primer kako je moguce izmanipulisati coveka da prihvati nesto sto ne bi prihvatio hladne glave.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:07 - pre 118 meseci
@Šćeka

Citat:
Koji su to nacini koji tu osobu nesposobnu za rehabilitaciju onemogucavaju da vec sutradan ili za neko kratko vreme pocini zlocin?


Da budem odmah jasan u jednoj stvari, ako je neko spreman da umre, ne može biti sprečen da počini ili pokuša da počini krivično delo. Takav bi jurnuo goloruk na čuvara zatvora. Ali takvih zaista ima izuzetno malo.

Zatvor, dakle, dobro radi posao za ogromnu većinu osuđenika.
Poz.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:12 - pre 118 meseci
Citat:
Bas kao sto i neki pojedinci imaju mehanizme koji sprecavaju instinktivne emotivne reakcije, recimo da kazne nekoga ko im je stao na nogu u autobusu mae-gerijem u glavu.

U tome i jeste kvaka gde je razlika od bojanovog prikrivenog psihopate.Taj kome je neko stao na nogu i udara ga u glavu je moj kandidat za sprovodjenje od dugiih mantila

do ustanove koja ce proveriti njegovo dalje prisustvo u drustvu.Tim spasavamo nekog da ga pri gazenju neko jos i opsuje a ovaj mu zarije noz u vrat.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:15 - pre 118 meseci
Citat:
Da budem odmah jasan u jednoj stvari, ako je neko spreman da umre, ne može biti sprečen da počini ili pokuša da počini krivično delo.

Ako mislis na ovog,koji je postavio da je zatvor i radno mesto isto a u toj kalkulaciji nema smrtne kazne pitanj je da li bi pocinio ovakav zlocin.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:19 - pre 118 meseci
Citat:
Tokom vožnje Tijana se osvestila, s obzirom na to da je monstrum pre nego što je ubacio u kola po sopstvenom priznanju udario više puta šakom u glavu, a manje od deset puta, kako se on seća. Tako ošamućena i onemoćala samo je plakala i ponavljala: " Pusti me! i Policija!
Kako je ubica u svom iskazu naveo, govorio joj je: „Smiri se. Rešićemo sve polako. Dok smislim kako ćemo i kuda ćemo“.

Međutim monstrum je izvukao s obe ruke iz vozila, kako je rekao, uhvatio je ispod pazuha, a onda je spustio na leđa na zemlju kod fara. Kaže da je tada primetio da je devojčica otekla u licu, ali ne zna da li je krvarila:
" Na mesečini sam video i da joj je usna bila otečena", rekao je ubica istražiteljima. Kaže da je ožedneo, pa se napio vode, posle čega je upalio farove na vozilu.

„Otkopčao sam joj pantalone i svukao ih zajedno sa gaćicama. Otimala se i ritala nogama. Ostala je u čarapama i grudnjaku. Obrisao sam je mojom majicom po genitalijama i svuda", priznao je monstrum i rekao da je potom silovao i zadavio duksericom koja joj je bila oko vrata.


Ovo je strasno.Koliko njih ce manje da zaglavi zatvor dok on ne bude prepricavao svoj zlocin a neki ga mentoli bez treptaja budu slusali.U smrtnoj toga nema.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:34 - pre 118 meseci
@Lavlja_Jazbina,

Citat:

Ovo je strasno.


Jeste.

Medjutim ti ne mozes da napravis zakon za jednu osobu.

Kao sto je N puta ponovljeno, ti sa smrtnom kaznom neizbezno ubijas i nevine ljude. I to je isto tako strasno.

Zapravo, zapitaj se da nije mozda i strasnije.

Psihopata je, po definiciji, osoba koja nije u stanju da vidi razliku izmedju dobrog i loseg.

A ako te neko sistemski ubije, sa znanjem da postoji mogucnost da si nevin, to je jos strasnije zato sto, za razliku od psihopate, ovde postoji puna mogucnost razlucivanja dobrog od loseg. Za psihopatu mozemo diskutovati da li je on uopste imao predstavu da cini nesto lose, dok za drustvo koje ubija svoje clanove hladnokrvno mozemo sasvim sigurno konstatovati da su imali pun uvid u to sto cine.

A sto se price o zatvoru tice, znas kako, ako je tako dobro sto ti ne odes u zatvor pa nam se javis odatle i pohvalis sa dobrim zivotom unutra. Ne znam kako je u tvom komsiluku, ali ja nisam cuo da se ljudi naticu ko ce brze da stigne u zatvor od silne lepote zivota unutra.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:46 - pre 118 meseci
Ti pogresno osudjenog stavljas u poziciju da pati 40 godina.Ja ponavljam ponovo kako efektno sprovesti STRAH.

Ucinim ovakav zlocin=nema me vise.A u drustvu takva asocijalna ponasanja treba alarmirati socijalnim sluzbama i preduprediti.

Ujna je rekla da pri poslednjem susretu sa setricem je znala da ce se nesto lose desiti !

Quote„ Poslednji put kod mene je bio u nedelju. Sedeli smo pili kafu i razgovarali. Više puta upitala sam ga onako, pošto sam stalno navaljivala kada ćeš da se ženi i zasnuje porodicu, zaprepastio me je njegov odgovor „ nikada“, posle čega je zaćutao, ispričala je Rajka o svom poslednjem susret sa svojim nećakom, dodajući da je tada posumnjala da s njim nije nešto uredu i da će napraviti neko zlo.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 20:54 - pre 118 meseci
Ok, glavni motiv ne imanja smrtne kazne je strah nepovratnih sankcija. Da Vas pitam ja, da li bi radije nevini lezali 40 godina u zatvoru, i svaki od 21.024.000 minuta razmisljali da ste nevini u zatvoru, ili da te koknu inekcijom? Ja bi izabrao drugo, ako bas moram, manje je stresno.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 21:04 - pre 118 meseci
Spremam se da pajkim,sutra malo mesalica ali pricam sa zenom i ona ode u drugu pricu.
Pitanje kakav je odnos bio sa ocem i da li ga je maltretirao.Zive kao potstanari,nema devojku,tesko do svetle buducnosti.
Penzija,njegova plata malo za neki prosperitet da bi se zenio.Koja ce ga danas bez para.
Moja teorija straha otpala jer se on vec pomirio ,da moje da ga nema vise ga bas nije ni doticalo.Kaze da covek ima srece i ne sretne takve !

Idem da spavam.Propala mi prica.;).
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 21:31 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
@Sceka,

Pa neki su ustanovili da je ubijanje nevinih smrtnom kaznom neodbranjiva stvar i da ima alternativu.

Pa o toj alternativi je i rec. To i jeste problem. Alternativa smrtne kazne je 40 godina zatvora (sa velikom mogucnoscu pustanja ranije, zakonski, potvrdjeno) a to ne garantuje da se nakon pustanja nece ponoviti zlocin.

Citat:
Iako ce mozda neko posle 40 godina zatvora ponovo ubiti, statisticki ne izgleda da to ima merljivog efekta na nivo ubistava cak ni unutar iste zemlje. Sa druge strane, razumom je tesko odbranjivo pravo drzave da ubija nevine ljude.

Pazi, statisticki gledano je jedna stvar a pojedinacno gledano je nesto sto pogadja zrtvu konkretno. Sto znaci (banalizovano) da li ce "statistika" zastititi potencijalnu zrtvu na ulici (ili gde god)?

Citat:
Cak i u ratovima je to neodbranjivo osim u slucaju odbrane na direktan napad u toku ali je tolerancija ubijanja u napadima upravo dobar primer kako je moguce izmanipulisati coveka da prihvati nesto sto ne bi prihvatio hladne glave.

Sta je u ratovima neodbranjivo? Koja tolerancija u napadima?! Jesi li bio u ratu, borbama? Ja sam ucesnik rata (ovoga "naseg", na prostorima Jugoslavije) i nisam nikada cuo za tako nesto kao sto je "tolerancija ubijanja". Molim te da pojasnis to.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 21:43 - pre 118 meseci
Code:
Ivan Dimkovic:
 @Sceka,

 Pa neki su ustanovili da je ubijanje nevinih smrtnom kaznom neodbranjiva stvar i da ima alternativu

Da dopunim jer nisam ispostovao redosled pisanja, ispustio sam...

Ubijanje nevinih smrtnom kaznom je problem neadekvatne istrage, sudjenja i svih elemenata pravosudja - greska koja je razlicita od pojma same kazne > slucajnost koja se dogadja i koja ne moze da se izbegne pa da se "na glavu nasadimo" jer je u prirodi coveka da gresi. Greska nekada kosta nekoga zivota, greska raznih tipova... pa se ne bazira na tome promena. Lekari, policajci, gradjevinari... svaki segment svakodnevnog zivota ima rizik greske sa smrtnim ishodom... pa se na tome ne moze bazirati osnova delatnosti, pravila i ostalo. Nije filozofiranje nego logicnost, sled logike, i nisam ovo ja izmislio.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 21:48 - pre 118 meseci
Citat:
bojan_bozovic: A ko je onda psihopata, opravdano je pitanje? Da li je zločinac ili onaj ko ga kažnjava?

Ne mozes drzavu karakterisati licnim osobinama. Pitaj Ivana on ce ti to bolje objasniti. Psihopata je onaj ko prereze vrat djevojcici, a drzava koja takvog manijaka posalje u vjecna lovista predstavlja izuzetno odgovoran drustveni mehanizam koji obezbjedjuje da takvi monstrumi budu udaljeni od normalnih ljudi i zivota.
Citat:
bojan_bozovic: Ali ne krše svi psihopate zakon, niti će u toku svog života to učiniti. Ima ljudi koji su zaista zli, ali se boje zakona.

Znaci ljudi/psihopate se inace boje zakona i zbog toga nece u toku zivota uciniti neko zlo ali kad u tom zakonu stoji smrtna kazna onda to ne pravi neku razliku? Valjda se ljudi vise boje novcane kazne i zatvora nego smrti. Men' se cini da ti sam sebe demantujes.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 21:48 - pre 118 meseci
Ne.

Nije uopste nuzno da je ubijanje nevine osobe greska u procesu.

Desava se da tek kasnije postanu dostupni neki podaci koji optuzenog oslobadjaju.

Na primeru osobe koju sam linkovao, u vreme kada je ta osoba osudjena na smrt, nije postojala tehnologija koja je kasnije upotrebljena i zahvaljujuci kojoj je predhodno osudjena osoba oslobodjena.

Znaci apsolutno nikakva greska nije bila u pitanju. U momentu osudjivanja na smrt je zadovoljen tadasnji kriterijum za osudjivanje, nije bilo nikakve greske ili propusta. Kasnije je otkrivena nova tehnologija koja je dala mogucnost da se scena zlocina vidi sa detaljima koji ranije uopste nisu postojali.

Nije uopste moguce garantovati da do takve situacije nece doci i u buducnosti. To je jalov posao, ne zato sto je proces manje ili vise tehnicki adekvatan vec zato sto je problem sustinske prirode, garanciju je nemoguce dati.

^ Ovo je, dakle, ne "tehnicki prigovor" vec sustinski problem.

Tehnickih prigovora ima ohoho. I tu je, takodje, naivno ocekivati da je moguce potpuno eliminisati greske u pravosudnom sistemu, od proceduralnih pa sve do namernih gde tuzilastvo po svaku cenu hoce da optuzeni bude osudjen i spremni su da na tome rade cak i ako to zahteva delanje koje varira od namerne povrsnosti pa sve do cistog kriminala tj. lazi / prevare.

Ali nije uopste potrebno upadati u beskonacne diskusije da li je moguce eliminisati tehnicke greske iz pravosudnog procesa. Problem naveden gore je sasvim druge prirode i nije ga moguce zaobici.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 62423 | Odgovora: 395 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.