Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde ugraditi gas?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gde ugraditi gas?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18395 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?23.12.2013. u 23:46 - pre 125 meseci
Citat:
vladd:
Pa ja sam nekada bio protiv takve segregacije, ali s obzirom na 3 mrtva dnevno...prosecno..


Hoces reci da ovi sto voze mator auto prave sra-nja i ginu zbog dotrajalosti vozila?

Moje misljenje je da najvece bahatosti prave oni koji su do juce vozili Yuga ili G2 i onda seli u Punto jtd,pa da vidis cirkusa A ima i onih sa dubljim dzepom koji voze bez mozga... nego to nije tema ovde.

Cinjenica je da je 1700e za onu toyotu san prodavca,i plus jos treba da se ulaze u auto???

Smatram da ima dosta vozila sa 20+ godina koja su u boljem stanju nego mnoga sa <10 ali sta to govori? Bas nista naravno!

Vozim auto 25 godina star,trenutno jedini problemcic sa njim je iznet u mojoj temi,mada to je sto se tice plina,inace u zadnjih godinu dana sam presao preko 12Kkm,ulje sam menjao kad sam i servisirao plin otprilike pocetkom maja i otad sam presao blizu 7kkm i uskoro cu opet raditi zamenu. Za zadnjih godinu dana menjao sam zadnji lager-ne secam se kad je pre toga menjan,cetkice na alnaseru i plocice,gume ne racunam. Nikad stao,nikad izneverio,trenutno na satu oko 242Kkm,pali na plin uvek bez problema,motor u dosta dobrom stanju... Nije truo!

Rodjaka je Punto 2 za 2 godine kostao vise nego sto ga je platio,doduse presao je preko 30Kkm za te dve godine. Ali punto ima klimu i abs i airbegove gde se pri manjem udesu samo desni otvorio,levog nije ni bilo

Hocu reci da ima i pristojnih automobila starih 20+ godina,ali ona Corolla definitivno ne vredi trazenu sumu,pre bih rekao da je bliza polovini sume

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?24.12.2013. u 00:00 - pre 125 meseci
Ne, ne mislim TO da tvrdim, vec na odredjen nacin treba "dovaspitati" i prevaspitati mentalitet...

Onog trenutka kad se masa prilagodi svojim SPOSOBNOSTIMA, bice mnogo bolje...

Nabavka vozila(ili ne posedovanje) je samo jedan deo opsteg uklapanja u "kratak guber"..

Jedno je finansijska mogucnost, a drugo mentalna, trece fizicka ili spoznajna(moc ucenja voznje ili uopse, fizickih vestina)..ali su sve tri, trenutno, prenapregnute u saobracaju...

Nesrece su vise posledice umisljenosti, nego starog lima..ali skromnost ne zivi, trenutno, na Balkanu..glupost, osionost, indolentnost, bahatost..ponestaje mi ruznih reci...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?24.12.2013. u 07:04 - pre 125 meseci
Jos jedan razlog precenjenosti Corolle ali ne samo nje, nego celog opusa automobila iz 80-ih godina je taj sto su to automobili najbrojnije uvozeni 90-ih godina kao prvi polovnjaci koji su mogli da se uvezu u Srbiju, preko raznih kombinacija iz Hrvatske, Bosne i Crne Gore kao 10-ak godina stari, za koliko je vecina ljudi imala para. Oni malobrojni srecnici koji su imali para da kupe vozilo mladje od 5 godina su kupovali kola iz druge polovine 90-ih, ali takvih je vrlo malo. Dok se nisu izredjale sve uredbe i zabrane nakon toga, poslednja je uvoz vozila ne starijih od 6 godina, formirao se vozni park u Srbiji. Vecina je bila iz 80-ih, pa onda jedna rupa do '96-97 pa onda mao bolja situacija do euro 3 norme sto je oko 2000. za neke premium marke, za vecinu 2001.-2002. godina. Tako imamo situaciju da vecina prodaje svoje automobile iz 80-ih koje je imala u posedu 10-15 godina i zelela bi za minimalno ulaganje da dodje do auta iz 2002. godine.
Automobili iz 2001.-2002. se prodaju za 1800+ evra a automobili iz recimo 1996. za 1200-1400 evra, da li je to logicno? Pa ovaj ko ima auto iz 1996. ne gleda za koliko se prodaje auto iz 2002. nego za koliko se prodaje auto iz 1990. pa na osnovu njega formira cenu. Ako neko za Corollu iz 1992. trazi 1200 evra zasto bi neko ko ima 6-7 godina mladji auto trazio isto ili manje?
Cakum pakum automobili iz 80-ih bez obzira na godiste i bez obzira na marku vrede realno oko 500-600 evra, fabricka ocuvanost jos 100 evra na cenu maksimalno. Automobili iz 90-ih vrede DO 1000 evra, automobili od 2000. sa euro 3 normama vrede 20-ak posto manje od cena na placevima.
Ako se ne promeni uredba o uvozu na euro4 polovnjaka (sto se prica vec duze vreme, sad su automobili euro3 stari vise od 11 godina) krsevi iz 80-ih bi trebali ubrzo da nestanu sa scene jer ce biti neisplativi za odrzavanje vecini, to su automobili kojima odavno treba da se radi limarija, ako vec nije radjena, samo taj posao je skuplji nego sto vredi ceo auto. Ako se digne uredba na euro4 sto je oko 2005. godista moze da se desi da automobili iz 90-ih poskupe jer ce biti rupa u jednom rasponu u ponudi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?24.12.2013. u 11:58 - pre 125 meseci
Nije bas tako..

Vecina Korola je ipak kupljena u Srbiji..od uvoznika, 90-ih

Nekada, jedino je Srbija imala ZABRANU uvoza polovnih vozila, dok su svi ostali uzivali u carima polovnjaka.."stitila" se Zastava..

A intenzivan uvoz matorih "japanaca" je krenuo u poslednjih 10 -12 god, sto preko MN, sto kao "stranci" za prepakivanje..nabavna cena je bila 300-400 evra, a ovde su se krcmili 500-600, ili rasturani za delove, sa cenama 50% vecim nego u radnji...

One sa istorijom su kupljene i odrzavane u Srbiji, dobro ili lose, ali prva ruka je UVEK na ceni...koliko god da je matoro vozilo..

Sta bi trebalo reci za Golfove, za koje se ne zna sa kojim delovima su izasli iz fabrike, a koji su sada, glave, menjaci, trapovi.. i kojim karoserijama menjani..pa i dalje su na "ceni"...zasto, boga pitaj...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?24.12.2013. u 12:31 - pre 125 meseci
Nema nijedne u oglasima od prvog vlasnika.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?24.12.2013. u 18:33 - pre 125 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Citat:
Ja sam onaj koji racuna da Corollu mozes kupiti za 1000 sa gasom, jer sam je ja kupio za 900.


Zasto onda nepoverenje da on moze da kupi ono sto sam nabrojao za onoliko para koliko sam napisao? Da li je to ekskluziva samo automehanicara da kupuju automobile ispod realne cene? Od svih ljudi koje znam da su ove godine kupili "nova" kola samo par zena se nije udubljivalo da kupi auto po realnoj ceni, njima je bilo bitnije kako "sijaju" ili da imaju automatsku klimu i tako neke gluposti. Svi muskarci koje znam koji su kupovali automobile ove godine su kupili automobile ako tako mozemo da kazemo ispod cene. A u stvari, to nije bilo ispod cene, jer je to realna cena prodaje, a cene na placevima su prenaduvane. Tako si i ti kupio tu tvoju Corollu po realnoj ceni za cakum pakum sredjenu si dao 900 evra. Ja prvu stvar kad zovem oglas za auto pitam da li je prodavac vlasnik ili ne, da vidim ima li smisla uopste pricati, jer ako je preprodavac nemam sta da gledam.

Ljudi koji se ne razumeju u automobile iste kupuju po placevima pa posle ulazu stotine evra da to lici na nesto. Ljudi koji se razumeju lepo pozovu vlasnika i procenjuju koliko mu je hitno da proda, od toga zavisi da li ce auto kupiti po realnoj ceni ili ispod.

Ko ima kesa, taj odredjuje pravila i trzisnu cenu proizvoda.


Ja ne smatram da sam kao automehanicar kupio ispod cene. Ja smatram da je 1000 evra realna cena. Proverio sam preko prijatelja ko je vlasnik, a prijatelj mi je isto mehanicar, koji zna cija je Corolla bila. Covek je prvo trazio 1200 za registrovanu, pa spustio na 1000, pa onda dao za 900, kad je sisla registracija. Posto je prijatelj znao koji je to auto, nisam je ni isao gledati, nego sam rekao covekku da je dotera i dao pare. Prodavac je godinama vozio Mercedese 124, a za njega je Corolla slab auto, pa je zato trazio realnu cenu.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?24.12.2013. u 23:22 - pre 125 meseci
Sve je to u redu, ali vise treba vremena i truda (citaj novaca) da se nadje toliko star auto u tako dobrom stanju nego nesto mladje, sto je stariji sve je teze i teze i neisplatljivije za prodavca da ga prodaje ako je takav.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 00:06 - pre 125 meseci
Naravno, dobar pazar moze da potraje, traze se vozila i preko godinu dana. Da je dobar, blistav i da uliva poverenje, makar i za nijansu skuplji od planiranog.

Ne stoje dobre ponude svakodnevno na oglasima..preprodaja kola je vec dugo unosan biznis..makar neki petljaros uzeo vozilo od vlasnika, da ga "malo dotera", zapere i mazne par stotki...
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 07:22 - pre 125 meseci
Potpuno ste u pravu.
Ali, sto se tice cekanja dobrog pazara, e tu sam imao srece. Zapravo, nisam ni trazio, nego mi brat rekao da neki njegov poznanik prodaje, ali je ta bila malo bolesne sa farbom na dosta mesta. U medjuvremenu ja malo pogledam po netu i na srecu nadjem ovu moju. A prodavac jos spustio cenu, jer je hteo da je proda sto pre, bojeci se da je niko nece hteti neregistrovanu, a samo 10 dana istekla registracija. Cak ni table nisam morao menjati.
A drugo, kolega sa posla, mehanicar, rekao da znao cija je Corolla bila pre ovog prodavca i da je sigurno dobra.

I gotovo.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 09:58 - pre 125 meseci
Citat:
vladd:
Naravno, dobar pazar moze da potraje, traze se vozila i preko godinu dana. Da je dobar, blistav i da uliva poverenje, makar i za nijansu skuplji od planiranog.

Ne stoje dobre ponude svakodnevno na oglasima..preprodaja kola je vec dugo unosan biznis..makar neki petljaros uzeo vozilo od vlasnika, da ga "malo dotera", zapere i mazne par stotki...


Ja sam kupovao kola od mesec dana do 6 meseci. Ali vecini u nekom trenutku pukne film i kupi ono sto mu se u tom trenutku najbolje nudi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 10:26 - pre 125 meseci
Mozda bi mi nekada "pucao film", ali sada tu perverziju ne mogu da dozvolim, posto mi je "pucanje" novcanika bolnije od "filma"

Mogu da se odlucim na najjeftinije, pa da nesto petljam sam, ili da nadjem nesto zapusteno, koje bar nije budzeno, pa da ga dovodim u neko stanje, uz naravno trosak.

Nalickotine, i "spremne" za prodaju nisu iskljucene, ali zahtevaju mnogo vise provera i analize detalja. Nesto kao "probudjeni alarm" u glavi.

Kada je vozilo zapusteno, i samo zapustanje ima svoj tok i genezu, i lako je videti nivoe nebrige, i sracunati cenu delova, trud, i naravno, sta se na kraju dobije..

Tu jedino mogu da kalkulisem sopstveni trud, da mi recimo nije tesko da radim nedeljama na vozilu, uz neke razumne finansijske okvire, dovodjenja vozila u upotrebljivo stanje.

Svakako cu izbeci da radim generalku, na vozilu kojem je nalickana instrument tabla, drazi mi je musav enterijer i prasnjav motor, nego skarabudzena instalacija i zamascena mirisljava instrument tabla..

Sigurno necu uzeti vozilo i "odmah u svatove"..tada moze i meni, osim kumu, da "izgori kesa"..
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 19:16 - pre 125 meseci
Meni nikako ne ide u glavu da je neko spreman da spuca 2.000 EUR na auto koji je star 21 godinu. Kad kazem 2.000 mislim na 1200 kupovina + 50 ugovor, overa, prenos + 400 za ugradnju plina + 100 za atest + 150 registracija, tehnicki, saobracajna, tablice + 100 EUR obavezne sitnice - ulja, antifriz, filteri, prva pomoc, sijalice, gume makar polovne 2 za prolece + jedna mirisljava jelkica = tacno 2.000 EUR

Ja sam pre pola godine kupio nekog Mitsubishi-a 2002 godiste za 2.000 EUR. I to je prilicno na brzinu, pregledao sajtove 3 dana, napravio izbor od 5 automobila koja cu da pogledam i uzeo onaj koji mi se ucinio najboljim odnosom cene i kvaliteta. Presao 20.000 km i sve radi kao japanac. Hocu reci da nisam imao mnogo vremena na raspolaganju, jer ovde se pominje trazenje auta po 6 meseci, pa je onda verovatnoca da se isti tako dobar moze sacekati i za par stotina evra manje. Ili da se za 2.000 moze naci cak i bolji (ovaj je i limarijski i mehanicki perfektan ako izuzmemo malko ulubljene branike sto mene uopste ne interesuje).

Pre toga sam vozio auto 1992. godiste, sto se motora tice perfektan, ali ga je trebalo farbati, srediti koroziju koja je tek pocela izbija ali na nekoliko mesta, zameniti razbijene migavce i branik, menjati plin koji je po starom zakonu star 5 god i uopste ne moze da prodje obavezni reatest, zameniti auspuh, kupiti mu novi akumulator i gume, zameniti ulje i produziti registraciju. Znaci auto koji sam ja vozio 50km svakodnevno bez ikakvih problema, ali se nakupilo tekuceg odrzavanja za 1.000 EUR i ja ga oteram u staro gvozdje i dobijem za njega 150 EUR. I kad razmislim, prosao sam dobro u smislu da sam ostao sa 150 EUR u dzepu, a da sam ulupao u njega tih 1000 EUR, mogao bih ga posle prodati za 800, sto je 350 EUR cistog gubitka. Sa druge strane, zadrzati ga i srediti za sebe = 1150 EUR, a drugi 10 godina noviji, sa klimom, sa sistemima bezbednosti (vazdusni jastuci, zastita od proklizavanja i slicno) = 2.000 i izbor je za mene bio jasan. Na izbor je uticalo i to sto su u medjuvremenu poceli da me muce sinusi, a doktor je rekao da je jedan od najverovatnijih uzroka voznja automobila leti sa otvorenim prozorom. Kaze klima je daleko bolja ako se umereno koristi, nema tolikog strujanja vazduha po licu kao kod automobila bez klime.

Pre neki dan, po magli i poledici primetim da se na putu zaustavilo vozilo kada sam bio na 30-ak metara od njega. Stisnem kocnicu, ABS odreaguje i ja se zaustavim na metar od tog vozila. Da je moja odluka oko nabavke bila drugacija, sa starim automobilom bih se zakucao, pa uz pretpostavku da niko ne bi bio povredjen sada bih imao jos nekoliko stotina EUR troskova za popravku svog automobila i kaznu zbog ugrozavanja bezbednosti.

Inace, kada sam kupovao taj auto, tu mi se bas nasao u gostima prijatelj iz Japana. On je meni rekao slicno sto i ja tebi - da su automobili stari 11 godina prevazidjeni, da nisu toliko sigurni kao noviji, da se retko ko u Japanu usudjuje da vozi auto koji je stariji 10 godina i slicno. Ipak, negde mora da se postavi granica u zavisnosti od mogucnosti, sto je veci rizik po bezbednost i zivot, to je cena manja, a svako bira onu koja je u skladu sa sopstvenim mogucnostima. Neko moje misljenje je da su automobili stari izmedju 5 i 15 godina prihvatljiv izbor za ljude naseg zivotnog standarda, a u slucaju starijih njihova cena jednostavno nije u skladu sa rizikom koji sa sobom nose. Da je ta Toyota 600-800 EUR, mozda bih je i ja vozio, ali po ceni od 1.200-2.000 EUR, to je za mene nelogicno.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 19:35 - pre 125 meseci
Pa cena od 1200 bez gasa je velika. Registracija je 11000, ako nije istekla. Ja je ne bih kupio bez ugradjenog gasa.

A sad, sta prica Japanac....... sa par hiljada evra je lako biti pametan. Ali ako treba da se uklopis ispod 2000, onda bih ja pitao Japanca sta bi on kupio.
 
Odgovor na temu

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 20:04 - pre 125 meseci
Darko, sta drugo da ti kazem nego da si 100% u pravu.
Nemam sta drugo da ti kazem.

Ako je neko objasnjenje.. a nije :)
Vozim corollu vec 5 god i vrlo sam zadovoljan kako me je sluzila i da sad ne moram da prepravim plin i reatest i registracija = 400e..
Nista ne bih menjao jos god dana nego samo registrovao i teraj.. ali posto se to ne isplati odlucih se da uzmem nesto
i logika je ne menjaj ono sto valja... e sad to sto ima milion drugih opcija... a pri tom mi je siber mnooogo veci gust nego servo volan
a ovu nadjoh na oglasima i eto tako se i pokrenu cela ova polemika :)
u kojoj procitah stvarno dosta dobrih saveta i vrlo pametnih ideja, hvala na tome svim forumasima.

Eto..
A koji Micubisi?
Milos
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 20:32 - pre 125 meseci
Citat:
Cezar Corolla: Ali ako treba da se uklopis ispod 2000, onda bih ja pitao Japanca sta bi on kupio.

Jedino ako moze da saceka bez auta neko vreme pa kad cene padnu onda da uzme recimo:
http://www.polovniautomobili.c...oyota_corolla_14_sekvent_plin/

Samo primer, licno ne znam nista o tojotama.

Citat:
Haski: Vozim corollu vec 5 god i vrlo sam zadovoljan kako me je sluzila i da sad ne moram da prepravim plin i reatest i registracija = 400e.. Nista ne bih menjao jos god dana nego samo registrovao i teraj..

Ima jedna seljacka fora: vadjenje plina -> atest -> registracija -> vracanje plina

A onda za godinu dana, stanje tvog vozila se pogorsa, cene novijih padnu...

Naravno, to je nelegalno i ne bi trebalo da preporucujem, samo kazem da sam video da ljudi to masovno rade.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?25.12.2013. u 20:36 - pre 125 meseci
Citat:
Jedino ako moze da saceka bez auta neko vreme pa kad cene padnu onda da uzme recimo:
http://www.polovniautomobili.c...oyota_corolla_14_sekvent_plin/

Samo primer, licno ne znam nista o tojotama.


Ok, samo koliko treba vremena da prodje da toj cena padne na 1500-1800? Ili neki njemu slican i slicnog godista.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?26.12.2013. u 08:19 - pre 125 meseci
To ce otici za 2200-2300. Neka covek pozajmi tih par stotina koje mu nedostaju, ako mu auto donosi novac vratice za mesec dva..
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?26.12.2013. u 11:47 - pre 125 meseci
A ako ovoj toyoti zafali nesto u tih mesec dva sta ce onda,recimo neki skupi sklop?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?26.12.2013. u 13:00 - pre 125 meseci
Onda ce kao ti, da mesecima izbegava da kupi neispravan deo

A koji to "imaginarni"( pa jos skupi) sklop treba ili moze da crkne na Toyoti?
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?26.12.2013. u 13:25 - pre 125 meseci
Citat:
KrkaCiC:
A ako ovoj toyoti zafali nesto u tih mesec dva sta ce onda,recimo neki skupi sklop?

Nažalost o tome mali broj kupaca razmišlja. Neki se jedva nategnu da kupe auto, a posle u nedostatku finansija štede na redovnom održavanju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gde ugraditi gas?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18395 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.