Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde ugraditi gas?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gde ugraditi gas?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18233 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Gde ugraditi gas?04.12.2013. u 16:50 - pre 125 meseci
Kupio bih Toyotu Corollu koja nema ugradjen gas ali je po meni u stvarno dobrom stanju i posto prelazim oko 23 000km godisnje ugradio bi gas.
Moja kupovina je malo ne logicna ali sad sta je tu je :)
Godiste auta je 1992 :) i pitanje je da li vredi 1200e. Inace kubikaza je 1300 a ne moze onaj najjednostavniji plin od 250e jer ima neko direktno ubrizgavanje i zbog toga sam dobijao savete da bi bilo najpametnije ako se ugradjuje gas onda sekvent.

Posto je stvarno veliki sarenis svega i svacega sada na trzistu zamolio bih ljude koji su
u zadnjih godinu dana ugradili gas u svoj auto pa podele svoja iskustva.

Navodno Brc vazi za top kvalitet pa je sekvent kod njih oko 650e a nasao sam i neki AC Stag (brend instalacije)
i cena sekventa 380e daju i jedni i drugi garanciju mislim 5 godina itd.

Kaze covek na pitanje, ovaj sto ugradjuje AC Stag a i druge poznatije brendove, zasto ti prijatelju naplacujes 380 a ovaj 650
"ako hoces uzecu ti ja 600e nije problem :)" i oobjasnjenje za nizu cenu je da se ne ugradjuju bezobrazno..

To je nesto sto sam saznao do sada pa bih zamolio za neka vasa skorasnja iskustva.. Za sta ste se odlucili i zasto..

Eto..

Bicu vam stvarno zahvalan ako mi date neki savet ili prenesete neko svoje iskustvo !

Pozdrav, Milos !

Milos
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?04.12.2013. u 17:08 - pre 125 meseci
Ja ne bih mnogo o razlikama u opremi, jer mislim da je najveca razlika u kvalitetu uradjenog posla ugradnje uredjaja. Znaci, majstor sa dobrom preporukom.
Samo zelim reci da smatram da je cena za taj auto, bez gasa, malo velika. Osim ako je u perfektnom stanju, sto je za auto iz tih godina malo teze.

I ja je imam, samo 1990. i sa karburatorom. Nije u perfektnom stanju, ali sam je sa gasom platio 950 evra.
 
Odgovor na temu

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 13:38 - pre 125 meseci
Slazem se sa logikom za gas. Samo nemam nekog ko bi mi preporucio nekog ko to kvalitetno radi. Pa zato otvorih temu ovde...

Sto se ugradnje plina tice.

Posle krace pretrage uz pomoc "sve-pametnoga googla" dodjoh do sledeceg zakljucka :)

Mnogo vise servisa koji ugradjuju plin nego pre 5 god pa je i teze naci kvalitetan, pouzdan itd.
Ima nekih koji se oglasavaju sekvent akcija 350e i slicno...

Sa kim god sam pricao duze od 10 min telefonom usao je u kategoriju ozbiljniji servis, itd...
Znam neke od ranije koji se bave samo BRC-om rekao bih da su vrlo profesionalni ali skuplji a s obzirom da se radi o starom autu definitivno nije vredno toga. Plin bi platio koliko i pola auta. :). A i izgleda da je BRC malo skuplji zbog samog brenda a ne zbog toliko boljeg kvaliteta.

Do sada je zakljucak da zbog novog zakona za ovaj motor (a i sve slicne) mora min sistem lamda sonde.
E sad taj sistem je oko 450e a sekvent sam nasao za 520-530 kod servisa koji za sada obecavaju (Tomaseto i jos neki jeftinija varijanta BRC-a...).

Toliko sto se tice plinske instalacije.

A sto se tice izbora auta, logika mi je sledeca :) ..
(stvarno bih voleo da cujem komentare na ovu logiku)

Isao sam da vidim auto da bih mu nasao min jednu bitnu veliku manu da bih ga izbacio iz glave kao opciju.
Inace, imam Corollu sa 4 vrata i vozim je zadnjih 5 god i za to vreme predjoh 100 000km, i vrlo sam zadovoljan kako je napravise tada Japanci.
Limarija propala, kosevi zadnji, sajtne, naceti prednji, trula vrata od pola na dole, uljna pumpa za zamenu vec 6 meseci, prednji amortizeri uveliko za zamenu, e da i atest je istekao a registracija istice uskoro. To je sto znam :)
A izmenjao sam se delova za 5 god u principu potrosnih.

A ovaj sto mi je zapao za oko je 1992, i ima 165 000 predjenih km, ima neku servisnu istoriju od 110 kkm do 135 kkm.
Pre toga je navodno bio u Austriji a od 135 ga dobio na poklon zadnji vlasnik koji od tada nije hteo dinar da ulozi kako kaze.
Neka varijanta direktnog ubrizgavanja (ne znam koja), nema plin, ima malo te opreme siber, el prozore na svim staklima, obrtomer, dva seta tockova, limarija gledajuci povrsno nigde nije progledala (odvezao bih ga u servis). Auto ostavlja utisak da je utegnut. Duze vreme nije vozen i trosi ulje zbog osusenih gumica ventila.

Problem je direktno to ubrizgavanje koje povlaci 630e za ugradnju i atest. Covek trazi 1400, samouvereno a ja bih bio lud i dao mu 1200e :)

Svako misljenje je dobro doslo !


Milos
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 16:05 - pre 125 meseci
Ako je to ta kilometraza, cene je i ok. Eventualno da mu probas skinuti na 1100, posto nema gas. Ako si vec imao taj auto, znas i sam da ces se jos mnogo voziti sa tom kilometrazom. Jedino taj gas. Zasto ne vidis Lovato, ako je jeftiniji. Nisam cuo da se ljudi zale. Cak ga i hvale. Sigurno nije nesto posebno losiji.

Da sam na tvom mestu, ja bih gledao da to spustim na 1100 i da nadjem jeftiniji uredjaj, jer tu ne moze biti tolika razlika u kvalitetu za Lovato, ali bih se raspitao za onog ko ugradjuje, da nije neko na koga se svi zale.

Sretno.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 16:13 - pre 125 meseci
Daj preciznije o toj coroli ako kazes ubrizgavanje.Jel 1,3i ili1,6i.?
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 17:11 - pre 125 meseci
Napisao je da je 1,3
 
Odgovor na temu

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 17:46 - pre 125 meseci
Pa probacu da ga dobijem jeftinije za 100e ali u svakom slucaju videcu sta prvo ovi u servisu kazu..
Prvenstveno zadnji kosevi, ta sonda sta god to bilo, a i koliko bi bila zamena gumica...

Po meni problem kod jeftinih (matorih) kola je to sto kad saberes: kocnice (diskove dobose), zadnji lonac (samo), amortizere (i 2 je dovoljno), zimske gume (sada su 4) pa onda moras i letnje da racunas, akumulator, registraciju, i lamelu recimo.. onda si se debelo primakao cifri za koju ga i kupujes... :) Sta je tu je...

Rece mi jedan sto ugradjuje plin da je bitno u kakvom je stanju sonda na kolima, i da ce prvo to utvrditi pa onda
ugradjivati.. jer kako kaze ako ona ne valja nece moci da nasteluje gasnu instalaciju (???) covek zvuci da zna sta prica e sad...

A sto se Lovata tice sad mi je na kolima i nisam imao problema stvarno sve radi.. ma da :).. uz to sto sam se ja navikao da nikako da se nasteluje ler gas a i trosi 10l bilo -25 ili +60 :). Koji god da je brend mislim da bi isti problem bio nego eto jednostavno to nije odradjeno kad je trebalo kako treba (po meni). Dok drugaru (imao je isto corollu sa karburatorom) je trosila 8 i nije imao nikakvih problema.

A mozda mogu i da namontiram karburator sa mog auta i poskidam te dizne i onda ide najprostiji plin za 250e :)

Znaci mislis (mislite) da 1200 nije veoma visoka cena s obzirom da nema plin,
a pri tom kad se bude ugradjivao sa atestom ce izaci na obrni okreni 1700-1800 :)

Druga opcija je sta :)
Punto 10 god mladji?
Sta je bolje?

Punto ima servo (to mi je skroz ne bitno) a i kad mu crkne kosta 300e,
ali ima 2 jastuka i ABS kocnice.. po meni to jeste prednost a sve ostalo je ipak na strani corolle 10 god starijoj od njega..

Sta mislite..
(da 1.3 je motor 55 kw..)

Da li je ovo mozda oznaka motora E2E-E77 (nalazi se na pokopcu zupcastog kaisa), na mojoj znam da je oznaka 2E

Cosmo sta ti kazes na sve ovo.. kao najozbiljniji poznavalac ovg auta, ma da ne gresim ima ih ovde makar 10 koji je u sraf poznaju.. Namerno nisam hteo da pisem na temi http://www.elitemadzone.org/t419492 da bi ljudi koji se sada odlucuju za plin mogli da isprate polemiku o tome ko ugradjuje ali da valja itd...

[Ovu poruku je menjao Haski dana 05.12.2013. u 19:00 GMT+1]
Milos
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 18:07 - pre 125 meseci
Citat:
Haski

Druga opcija je sta :)
Punto 10 god mladji?
Sta je bolje?

Ja ne znam sta se razmisljas...pa logicno je valjda da uzmes noviji, savremeniji auto sa klimom, abs, servom i air bag-ovima.

sto se plina tice, cela oprema (sekvent naravno) koja se ugradjuje ne kosta vise od 250€, ostalo je zarada majstora. (i onog od 600 i onog od 400)

U ostalom googlaj malo i lako ces doci do pravih informacija i onda razmisli ko koliko uzima i sta ces ti da uzmes.

I na kraju, nema sanse da je taj auto za 25 godina presao samo 165k km
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 18:33 - pre 125 meseci
Pa logika jeste na mestu, zasto ne bi uzeo savremeniji auto..

Koliko treba izdvojiti da bi uzeo noviji, savremeniji a da valja (recimo i da nije bitan brend i model) ?
Koliko bi takav auto kostao za odrzavanje?
Po meni bez 3 000e malo teze. A za odrzavanje ne znam.
A koliko bi kostalo odrzavanje imam samo predpostavku da bi kostalo znacajnije vise nego za ovu corollu..

Naisao sam na jos jednom mestu na takvu racunicu majstora za plin :) morace to da se istrazi detaljnije definitivno.

A sto se tice kilometraze, kazu da kod polovnjaka treba gledati sve sem kilometar sata..
Pregledah sa prijateljem koji se bolje razume u kola, istini za volju, povrsno (bez kanala, majstora)
pa kad pogledas na kilometar sat slaze se.. A pri tom covek ima izbledelih fiskalnih racuna na kojem su recimo zadnji kocioni cilindri
iz recimo 2010 iz nekog ovlascenog servisa iz nekog mesta na Ć zaboravih tacno..
Stoje stvarno 3-4 nalepnice sa servisima na 113kkm 123kkm 133kkm od prilike..
Nisu pisane skoro pa zalepljene i umazane prasinom i slicno...

Pri tom deda ima jednu corollu (sa 4 vrata) i predjenih 56 000 :) !
Prodao bi je on al mu ne da baba :)
A ja bi mu oduzeo vozacku dozvolu da sam neka vlast, kao sto nisam..

Prema izgledu prekidaca ruckica i sl delova sam uporedjivao dedinu i ovu..
Naravno da ne mogu da budem siguran ali stvarno upucuje da je tacna kilometraza...
Milos
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 18:39 - pre 125 meseci
Pa daj neke slike.
 
Odgovor na temu

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 18:49 - pre 125 meseci
Istekao mu oglas na polovnim automobilima a nije ga obnovio.. nemam slike.
Milos
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 18:58 - pre 125 meseci
Za 2000 evra ima zanimljivih automobila, sa ili bez plina. Pa i puntic, panda..a moze i nesto drugo.

To ipak zavisi od korisnika, zelja i potreba.

Samo za te pare ne moze da se uzme "dobar" a multipraktik, i da moze ovo, ono i nesto trece, povremeno...kako je vecina balkanaca navkla da kupuje kola.

Ili za prevoz osoba i nesto malo prtljaga, ili za malo jurcanja, ili za malo vise tereta..ali ta verzija nije za preporuku, posto je vec znacajnije raubovana od recimo prve..

Bitno je da je vozilo odrzavano, ne samo servis i ulje, vec ispravni svi mehanizmi, bez dopunskih zica i budzenja, bez lufta u kriticnim zonama.

Posto velike i teske popravke lako mogu da obesmisle celu akciju, a auto je tesko voziti duzi period ako je polu-les.


P.S.
"Punto ima servo (to mi je skroz ne bitno) a i kad mu crkne kosta 300e"

Vecina ima servo, i neke servo letve su i po 700-900 evra. Da li je bito ili ne, lakse je za voznju, ko nije probao samo misli da mu ne treba.
BTW, kod Puntica cesto crknu dva relea..mislim da su 4116, sto je znacajno manje od 300 evra..ili davac polozaja volana, takodje nekoliko puta jeftinije...

I nlazi se ispod volana tako da ne treba raskopavati prednji trap(polusasiju), kao npr kod mk4 vw serije
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 19:21 - pre 125 meseci
Ja ponajem i Corollu i Punta, sto kazu u sraf, u detalje. Radio sve na oba auta.
Punta neces kupiti ispod 300-400 kkm. Njegova jedina prednost je ABS, Air Bag i eventualno kllima, ako je ima. Ali razlika je i u ceni znatna. Zadnjica jako lako leze, kao i kod Corolle. Motor kod Punta je znatno bolji sa 16 ventila, ali nece preci 200 kkm bez otvaranja. Nece preci 300 kkm bez generalne. Specijale karika i klipova nekad ni Fiat nije prodavao ranije. Hilzne neces kupiti original, nego moze da se upase od Renoa 4, ali ako su strugari voljni. Motor sa 16 ventila ide kao tasmanijski djavo. Ali u svemu ovome jos nemas gas.
Posto jako dobro znam i jedan i drugi auto, ja Punta ne bih ni gledao. Ali bih Corollu pregledao detaljno.

Ocigledno se radi o sumi do 2000 evra. Jedino sto bih ja jos pogledao, je Pasat B3, 1,6 benzin-gas. Veci od Corolle, jaci (jer je veci motor), delova polovnih i u kiosku, nema posebnih losih osobina.

Vlad je u pravu za servo volana. Punto ima motoric pod volanom, u njemu dva releja, i sada to vec popravljaju. Odneses ozbiljnom majstoru i sredi ti to za male pare. Kod Punta 3 ti releji nisu pored motorica i popravka kvara oko serva volana je mnogo skuplja. Sama letva ne crkava. Ali recimo Corolla nije tezak auto, pa volan ide lako i bez serva. Do motorica je jako lako doci. Odneses ozbiljnom majstoru i sredi ti to za male pare.

Ako vec vozis Corollu i poznajes je, onda znas i sta treba pregledati na njoj. Mozes prebaciti usisnu granu sa karburatorom, ali ne znam da li imas mesto na glavi motora za AC pumpu. Ako je ovo Corolla sa diznama, onda imas pumpu u rezervoaru, a ona je prejaka za karburator. I ima ut jos radova koje treba uraditi da bi isao karburator.

Jeste Punto mladji, savremeniji, bolja oprema, ali cena nije ista zbog svega toga.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.43.*



+76 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?05.12.2013. u 23:12 - pre 125 meseci
Svi Punto2 imaju klimu

2E-E motor ne mora sekvent vec neka varijacija monopoint plina....

evo ti prevrti malo ovu temu.....videces kakav je plin ugradjen i kako izgleda

http://www.elitemadzone.org/t363087

http://static.elitesecurity.or...2/2/2271345/Toyota%20motor.jpg
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?06.12.2013. u 08:50 - pre 125 meseci
Citat:
Cezar Corolla: . Motor kod Punta je znatno bolji sa 16 ventila, ali nece preci 200 kkm bez otvaranja. Nece preci 300 kkm bez generalne. Specijale karika i klipova nekad ni Fiat nije prodavao ranije.


Nemoj da plasis coveka. Moj kolega je imao taj isti motor u Fiat Bravu, kupio ga je sa 300 000 km i presao jos 300 000 km bez otvaranja motora i vozio bi ga i dalje da ga nije slupao.

Savet za pokretaca teme, ne gledaj uopste automobile ispod 2000. godista (svih marki), to su sve lesevi, veruj mi, mnogo sam ih pregledao iz oglasa ove godine uzivo dok sam kupovao svoj auto. Ta mala razlika do recimo 2001-2002. godista mnogo znaci. Mozes da nadjes pristojan Fiat Bravo 1.2 16V za 1400 evra 2001. godiste. Punto mk2a 1.2 8V je postao narodni auto, nema jeftinijeg trenutno za odrzavanje.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?06.12.2013. u 15:00 - pre 125 meseci
Citat:
codeNO:
Svi Punto2 imaju klimu



Nije tacno. Ja ih video gomilu bez klime i ABS-a i sa obicnim diskovima.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?06.12.2013. u 15:04 - pre 125 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Citat:
Cezar Corolla: . Motor kod Punta je znatno bolji sa 16 ventila, ali nece preci 200 kkm bez otvaranja. Nece preci 300 kkm bez generalne. Specijale karika i klipova nekad ni Fiat nije prodavao ranije.


Nemoj da plasis coveka. Moj kolega je imao taj isti motor u Fiat Bravu, kupio ga je sa 300 000 km i presao jos 300 000 km bez otvaranja motora i vozio bi ga i dalje da ga nije slupao.

Savet za pokretaca teme, ne gledaj uopste automobile ispod 2000. godista (svih marki), to su sve lesevi, veruj mi, mnogo sam ih pregledao iz oglasa ove godine uzivo dok sam kupovao svoj auto. Ta mala razlika do recimo 2001-2002. godista mnogo znaci. Mozes da nadjes pristojan Fiat Bravo 1.2 16V za 1400 evra 2001. godiste. Punto mk2a 1.2 8V je postao narodni auto, nema jeftinijeg trenutno za odrzavanje.


Ja pisem iz iskustva. Radio sam nekoliko puta karikovanje i generalnu, a znao sam samo pravu kilometrazu, jer je sluzbeni auto.

Sto se tice starosti auta, treba uzeti u obzir i kolicinu novca koju je neko spreman potrositi.
Punto 1,2 sa 8 ventila je jak kao i stojadin, a toliko i kvalitetan. Zato je i narodni.
A da je neko sa 1,2 16 v presao 600.000 ne bih poverovao ni rodjenom bratu.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?06.12.2013. u 15:05 - pre 125 meseci
Citat:
codeNO:

2E-E motor ne mora sekvent vec neka varijacija monopoint plina....

evo ti prevrti malo ovu temu.....videces kakav je plin ugradjen i kako izgleda

http://www.elitemadzone.org/t363087

http://static.elitesecurity.or...2/2/2271345/Toyota%20motor.jpg


Tako se vise ne moze preci atest.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?06.12.2013. u 15:07 - pre 125 meseci
Citat:

A da je neko sa 1,2 16 v presao 600.000 ne bih poverovao ni rodjenom bratu.



Tvrdis da lazem?
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Gde ugraditi gas?06.12.2013. u 15:23 - pre 125 meseci
Ne znam ko laze, ali nikome ne bih verovao da je taj motor toliko presao.
Dovoljno sam puta rastavio taj motor.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Gde ugraditi gas?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18233 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.