Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9580 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 12:29 - pre 123 meseci
Brzinsko pitanje :) Dve nedelje mi je bio auto napolju bez vozenja temperature do -5 tokom noci. Jutros sednem u kola i cuje se ritmicno lupkanje/grebanje pretpostavljam pri svakoj rotaciji tocka. Zvuk dolazi sa zadnjeg para tockova. Provozao sam ga 15km nije prostalo i kada se stisne kocnica cuje se jace. Laicki pretpostavljam da je nesto zardjalo pa grebe ali ja nigde nisam video na diskovima nista.

Nameravam da vozim ovih dana u servis ali jel treba posebno oprezno da vozim ili mogu normalno? Auto je maltene nov ima 8 meseci i 13kkm.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 12:58 - pre 123 meseci
probaj malo jače da stisneš kočnicu par puta(tj da zakočiš malo jače)
Moguće da je od stajanja i zime malo blokirao neki cilindar(mislim ne bi trebalo-naročito ako je novi auto, ali je moguće)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 13:15 - pre 123 meseci
@etjen
Hvala na savetu, pokusavao sam sa kocenjem malcice ostrijim ali nije pomoglo u trenutku kad stisnem pocne bas jako da se cuje sa svakim punim krugom tockova.
Naravno pre nego li sam ga parkirao pre pauze sve je bilo u savrsenom redu.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 14:42 - pre 123 meseci

Ako si pri toj pauzi imao aktiviranu rucnu kocnicu, sigurno je tu problem. Ne znamo o kom se autu radi, da li je rucna kocnica mehanicka ili elektricna, ali najverovatnije je tu problem, napregnuta sajla u buziru, zardjao poluzni mehanizam na paknovima pa nisu potpuno opustene, . Ako imas nazad diskove, verovatno imas elektricnu rucnu, pa opet kvar moze biti u zardjalim mehanickim delovima sistema koje elektromotor nije dovoljno opustio. Digni tockove na klocne, otpusti kocnicu i zavrti tockove, ako struzu o paknove ili diskove, problem je u tom kocionom sistemu...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 14:50 - pre 123 meseci
@pajapop
Ovo sve ima jako puno smisla sto si rekao, hvala! :)
Elektricna je rucna i naravno bila je aktivirana dok je stajao.

Eto taman @vladd da se obrusi na kvelitet izrade VW grupacije posto je A3 u pitanju.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+288 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 16:36 - pre 123 meseci
Citat:
Branko Santo:
Brzinsko pitanje :) Dve nedelje mi je bio auto napolju bez vozenja temperature do -5 tokom noci. Jutros sednem u kola i cuje se ritmicno lupkanje/grebanje pretpostavljam pri svakoj rotaciji tocka. Zvuk dolazi sa zadnjeg para tockova. Provozao sam ga 15km nije prostalo i kada se stisne kocnica cuje se jace. Laicki pretpostavljam da je nesto zardjalo pa grebe ali ja nigde nisam video na diskovima nista.

Nameravam da vozim ovih dana u servis ali jel treba posebno oprezno da vozim ili mogu normalno? Auto je maltene nov ima 8 meseci i 13kkm.


Mozda ti se okrece tocak?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 17:12 - pre 123 meseci
Citat:
Eto taman @vladd da se obrusi na kvelitet izrade VW grupacije posto je A3 u pitanju.

Mislim da posle toliko njegovog postovanja i objasnjavanja bi shvatio da to nije istina.Zarko i on imaju neke polemike i gledaju da to stave i dokazu strucnim raspravama.
Da mi tebe preslisamo jer iz cista mira se ne desava nista.Ispasce da si prevideo da zamenis zadnje plocice pa struze metal.
Pre koliko si zamenio kocionu tecnost?Za sada toliko.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 18:29 - pre 123 meseci
Ja sam imao slican problem. Cuo sam da struze zadnji desni tocak. Dgo na dizalicu, skinuo tocak, krenem da okrecem disk, nesto struze izmedju diska i zastitnog lima sa zadnje strane. Nategnem lim, krenem da okrecem, nista se ne cuje. Okrenem jos par puta, ispadne kamence
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 19:23 - pre 123 meseci
Citat:
AstralPro: Mozda ti se okrece tocak?


Kontam da je ovo neki fazon koji nisam razumeo? :)

Citat:
Lavlja_Jazbina: Mislim da posle toliko njegovog postovanja i objasnjavanja bi shvatio da to nije istina.Zarko i on imaju neke polemike i gledaju da to stave i dokazu strucnim raspravama.
Da mi tebe preslisamo jer iz cista mira se ne desava nista.Ispasce da si prevideo da zamenis zadnje plocice pa struze metal.
Pre koliko si zamenio kocionu tecnost?Za sada toliko.


Ma ja vrlo rado citam vladda i jedan od fanova sam mu :)
Ja na autu nista ne diram, nema problema, ako nesto ne valja vozim u servis jer je lizing i ne smem da ga pipnem. Do sada nije menjana kociona tecnost.

Citat:
botr: Ja sam imao slican problem. Cuo sam da struze zadnji desni tocak. Dgo na dizalicu, skinuo tocak, krenem da okrecem disk, nesto struze izmedju diska i zastitnog lima sa zadnje strane. Nategnem lim, krenem da okrecem, nista se ne cuje. Okrenem jos par puta, ispadne kamence :)


Interesantno, moze biti u CZ prosipaju one kamencice ko blesavi po sporednim putevima. Hvala!

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 19:26 - pre 123 meseci
Citat:
Sve je to OK!


 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 20:39 - pre 123 meseci
Citat:
Branko Santo:

Eto taman @vladd da se obrusi na kvelitet izrade VW grupacije posto je A3 u pitanju.


samo da dolijem ulje na vatru i da kažem da je moj Swift (star pola godine otprilike) stajao par dana bez pomeranja na -20 stepeni celzijusa sa podignutom ručnom i nikad nisam imao nikakav problem

U stvari, nisam nijednom imao nikakav problem za 2.5 godine
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi02.03.2014. u 21:19 - pre 123 meseci
Zar treba, malo je kada se SAMI uverite
Da se to desilo nekom drugom brendu, ili ne daj boze matoroj zastavi...bilo bi valjda normalno

Salu na stranu, ovo je konkretan problem, pa cemo zanemariti brend, ipak je licni interes korisnika u pitanju.

Rdja moze da se nahvata za dve nedelje, do bar jedno, pola mm debljine. Takodje, rdja moze da blokira opruge na paknovima.
Sta preporuciti, nisam pametan, da se ode u servis, malo je komplikovano, vremenski verovatno, a pitanje je koliko je pametno samostalno se upustiti u popravku, neko vece rasturanje, bez obzira i na lizing.
Mozda ne bi bilo lose konstatovati na kom se tocku nalazi izvor skripanja.

Vw je na nekim tipovima kljesta dodao klizace za paknove, koji mogu da se zaprljaju, inace tesko rdjaju, takodje, odredjena kolicina rdje, i sitnog sljunka, moze da se prilepi za paknove, i da pravi razne zvukove. Inace se ti klizaci skidaju, ciste i podmazuju...

Uglavnom, moguce da vremenom samo od sebe nestane. Sumnjam da ce u servisu bas bas sve odraditi, zalepiti paknove(ako nije verzija sa nosacima paknova) za kljesta, podmazati klizace, razraditi opruge paknova, lakse im je da najjednostavnije zamene paknove, bez puno detaljisanja)

Tesko da je nesto u mehanizmu rucne bas toliko zaribalo, da je ostalo prenapregnuto, pogotovo sto od 2005-e(i golfa5) Vag grupacija ubacuje povratne opruge na rucnoj kocnici.

Mozda bi bilo korisno, kupiti sprej za ciscenje diskova(nazivaju ga i sprej protiv skripanja diskova), i dobro naprskati problematican tocak, odmastiti, i odstraniti deo necistoce, bez da se gubi vreme u servisu. Uz malo srece, nestace problem..
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi03.03.2014. u 15:09 - pre 123 meseci
To bi imali smisla da je licni automobil, da se ne placa skupi radni sat u servisu, ovako zasto se sekirati oko auta za koji firma placa odrzavanje?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi03.03.2014. u 19:16 - pre 123 meseci
Nije 99%, i koja desetinka preko, u prilici da uziva u "najboljim" automobilima, na svetu, SLUZBENIM...

Pa obicni korisnici mogu da se linkuju na diskusiju, mozda i resenje..

Lizing je lizing, ali nekoliko sati,a mozda i koji dan, mlacenja sa servisom, je moguca specificna komplikacija, za intervenciju od 10-ak minuta, sa jedne strane, a u principu, postojala je varijanta da se nije postavilo pitanje, vec resio problem, bez objave u javnosti, pa bi ostali bez korisne debate...korisne za vecinu...

I ja za mnoge stvari, zaista u tehnici, ne da ne moram da postavljam pitanja, ali to nije razlog da se ne otvori diskusija, i prosirimo nekakav drugaciji odnos prema tehnici...

Ipak se nesto malo saznalo, nekih par, mozda bitnih a mozda i nebitnih informacija, ali nekome, u nekim okolnostima, mogu biti, mozda, od koristi, a to je pravi pogodak foruma..

Inace se mozemo zacauriti, zatvoriti krug informacija, placati usluge servisima...i biti nezainteresovan za tehniku...ili forume.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi03.03.2014. u 20:03 - pre 123 meseci
Ne treba slepo verovati majstorima, ali nekada rizik majstorisanja prevazilazi mogucu ustedu u novcu i vremenu. Narocito kada je rec o o novom i skupom automobilu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi03.03.2014. u 20:09 - pre 123 meseci
Vladd..kad vec pomenu rdju na diskovima koja za 20 dana mogu biti i o.5mm.Koliko bi bilo za 6meseci ili godinu dana stajanja,uzevsi u obzir
da je u tom slucaju 4 godisnja doba?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi03.03.2014. u 21:43 - pre 123 meseci
Najduze sto sam "drzao" VW diskove van upotrebe je 6 meseci, ali sam skidao tockove, skidao rdju grebanjem, napravio sam pribor od lista siroke testere(masinska, ne za drvo, kao dvostrani saber), skinuo nesto preko mm debeli sloj rdje, a zatim mesinganom cetkom odradio finije ciscenje.
Naravno, provera kretanja kljesta, podmazivao sam stiftove na zadnjima, i zamenio sajle rucne, lose je (fabricki)postavljena, pa je na proslogodisnjem snegu(i ledu) ostecena izolacija i sajla je zardjala.
Dodao povratne opruge, i uglancao kljesta, dobra je siva nijansa aluminijuma, ne mora da se farba..

Kada se sve ocisti, pregleda, podmaze, kasniji sitniji slojevi oksida nisu vazni(ili problematicni), skinu se nakon par km voznje..
Ostalo mi je jos 1-2mm diskova za arcenje, pa slede zamene..

Da dodam, koristim TRW plocice, pokazale su se odlicno...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi04.03.2014. u 06:19 - pre 123 meseci
Citat:
vladd:
Ipak se nesto malo saznalo, nekih par, mozda bitnih a mozda i nebitnih informacija, ali nekome, u nekim okolnostima, mogu biti, mozda, od koristi, a to je pravi pogodak foruma..

Inace se mozemo zacauriti, zatvoriti krug informacija, placati usluge servisima...i biti nezainteresovan za tehniku...ili forume.


Ovo je bio upravo i razlog zasto sam pitao na forumu. Ja sam laik za kola ali me interesuje sta se desava i sta moze da se desi, u servisu cu dobiti verovatno vrlo sturo objasnjenje ali sada ja mogu njih da preispitam do detalja sta je tu "zaribalo" i naravno vratim se sa odgovorom :)
Pa dok nisam seo da citam AutoZone (i ostale izvore) moje znanje o kolima je bilo 4 tocka i volan. :D
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi14.03.2014. u 23:06 - pre 123 meseci
Desio se i moj odlazak kod "majstora" :)

Po opisanim simptomima sumnjalo se (ko i strucnjaci na forumu) na rdju ili kamencic neki. Ispostavilo se da je rdja na zadnjem desnom tocku i da su to bez ikakvih problema ocistili i sredili.
Moram priznati da sam malo razocaran da tako nesto bezveze jos nije prevazidjeno u dizajnu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi15.03.2014. u 08:38 - pre 123 meseci
Jeste prevazidjeno u "dizajnu", odnosno u strukturi materijala, u vise "stepenika", ali taj "prevazilaz" neces dobiti kod VW-a za te pare..
U toj "poziciji", potpuno se moze staviti znak jednakosti izmedju keca(zastave 101, za mladje) i VW-a..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto stajao napolju 2 nedelje sad se cuje nesto kad se vozi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9580 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.