Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 29960 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 01:03 - pre 122 meseci
^ uuuu... uskoro će dobar CV da se plaća zlatom :)
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 07:16 - pre 122 meseci
Evo covek nije ni 24h na vlasti :)

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/450452/Uhapsen-Darko-Saric

a vi sad i dalje trubite
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 07:28 - pre 122 meseci
Biće da si ipak glup.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 07:37 - pre 122 meseci
:)
stvarno me odusevljavas do koje mere si prost.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 08:27 - pre 122 meseci
Joj Coyote, godinu dana najvaljuje njegovo hapsenje, a neku nedelju pred izbore Dveri izlaze sa informacijom da je Saric uhapsen i da se ceka pogodan trenutak da se to objavi. Posto su videli da ce imati dovoljno glasova pred izbore, nisu ga "hapsili" pred, vec posle izbora. Secas se mozda kako je uhapsen Milos Simovic? Ko bajagi je pesice i biciklom dosao od Zagreba do granice, i presao granicu, pa ga nasi uhapsili. Smesno i providno. Ako se dobro secam i Radovan Karadzic je tvrdio da je uhapsen nekoliko dana pre nego sto je objavljeno.

PS

Ne trazi i hapsi Vucic, vec policija i sve zasluge pripadaju policiji i istraziteljima, ali se u Srbiji kreira takva slika da se Vucic u sve razume i da ima dovoljno vremena da se bavi kriminalcima, ekonomijom, spoljnom politkom, Ikarbu, pardon, Mercedesom, itd. jednostavno, ON je sve i svja.

Evo jos jedne dopune:
"Šarić je sleteo u pratnji policije na beogradski aerodrom, odakle će biti sproveden u odeljenje MUP za potrage, a potom u Specijalni sud. "

Koliko znam za ekstradiciju su potrebni neki zahtevi, dokumentacija, itd. procedura koja traje, a ovog odmah isporuzili. Sve ovo potvrdjuje pricu Dveri, da je on uhapsen, administracija vrsena, i sada ga izrucuju.

[Ovu poruku je menjao botr dana 18.03.2014. u 09:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 08:52 - pre 122 meseci
Vise sam se sprdao sa tim postom nego sto sam ozbiljno mislio :)


Inace ni ne znam ko je Milos Simovic :). Rekoh, TV ne ukljucujem, online novine izbegavam, i ne interesuju me te stvari.
Cak ni u ovakvim temama ne ucestvujem po forumima, nego me interesovalo sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus i onda procitah gomilu ***...

Sta da kazem, kad do pre 5 godina nisam ni znao sta je cenzus...

ajd jnk
kazi kako sam glup

edit:
Evo jos jedne akcije i odjavljujem se iz teme
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 08:54 - pre 122 meseci
evo i nekih cifara. glavne, naravno, nema:

"Partijama koje su ostale ispod crte, preti bankrot i gašenje pošto su postale vanparlamentarne i nemaju više pravo na novac iz budžeta, koji se raspodeljuje onima koji su prešli cenzus.

Prema procenama sagovornika Informera, DSS, LDP i URS su uložile milione evra u kampanju, a kad se na ove brojke dodaju i dugovanja LDP i URS-a iz prethodnih kampanja, dobija se neverovatna suma od 1,2 milijarde dinara.

Naime, kada se sve sabere, URS Mlađana Dinkića duguje oko 668 miliona dinara, LDP Čedomira Jovanovića oko 515 miliona, dok je DS S, sa izmirenim dugom iz 2012 godine, u minusu 81 milion.

Jelisaveta Vasilić iz Saveta za borbu protiv korupcije naglašava da partije moraju da vrate sve kredite i pozajmice i da je već poznato da LDP i URS imaju velika dugovanja.

"Agencija za borbu protiv korupcije će u narednom periodu ispitati sve troškove partija u kampanji. Prvo će biti provereni svi finansijski izveštaji stranaka, a onda će Agencija sravniti sve račune i videti ko i koliko ima prava na državni novac i ko ih je sve finansirao. Ako postoje neke neregularnosti, pokrenuće se postupci protiv njih", zaključuje Vasilićeva."
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 10:05 - pre 122 meseci
Citat:
Šarić je uhapšen u Južnoj Americi odakle je prebačen u Crnu Goru i jutros u Beograd. Nakon što je identifikovan u Policijskoj upravi Beograd oko 9.30 sati je upućen ka zgradi Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici.


Po svemu sudeci, evo i potvrde moje price. Dakle, uhapsen je jos pre nekoliko meseci, ali secekao pogodan trenutak za izrucenje.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 10:14 - pre 122 meseci
^Kakve veze ima kad je uhapsen? Dveri rekle ovo, Dveri rekle ono. Jaka stvar. I zasto je to pogodniji trenutak 2 dana nakon izbora? Ja koliko znam svi se trude pred izbore da se dokazu.

Bitno da je uhapsen i da je neko imao muda da se pozabavi hapsenjima tog kalibra(sto ne ukljucuje samo Sarica).
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 10:34 - pre 122 meseci
Iako sa CoyoteKG više ne "razgovaram" od poruke 17.03.2014. u 23:20 ovu poruku ću prokomentarisati i postaviti pitanje/a ostalima:

Šta će da rade kad Sunce još malo "padne", odnosno Zemlja se "popne"/zarotira i senka bude na putu?
Srećom, saobraćaj nije gust pa je to sigurno deo plana realizacije.

I ovaj betonirani prilaz (za loše vremenske uslove) je oskudan, senka je već na delu koji nije "obrađen"...verovatno je i to smisleno samo još nisam dokučio.
Svetlo je po lošem Vremenu uglavnom difuzno, ali šta ako počne u naletima da prolazi kroz oblake?



Opet slede izbori: Blatnjava obuća ili rumeni obrazi...

_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 10:52 - pre 122 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
ZaMpA:
U duhu izbora i sve te galame, razmišljam nešto:

Zašto imamo cenzus? Nelogično mi je. Ako imamo 250 poslanika, jedan poslanik je 0.4% glasova.

Matematički dakle, moguće je podeliti poslanička mesta svim strankama koje osvoje više od 0.4%, čemu onda cenzus?

I da, znam da je najverovatnije ta granica od 5% tu jer tako odgovara velikim strankama, ali ako je samo to onda mi je čudno kako se niko ne buni...


Sa jedne strane cenzus jeste nesto sto odgovara velikim strankama, ali takodje cenzus olaksava upravljanje zemljom zato sto se politicki dolazi lakse do dogovora ako pricamo o 4-5 stranaka u parlamentu ukupno sa 2-3 u vladi max.

Generalno, politicari su nuzno zlo. Imati dvocifren broj stranaka sa konstantnim parlamentarnim krizama i mesecima potrebnim za sklapanje vlade je losa stvar za drzavu zato sto upravljanje drzavom cini otezanim i u ekstremima moze da dovede do paralize institucija.

Kada vladu cini 6-7 stranaka sa "zilet" vecinom, u svakom momentu kada nesto bitno treba odluciti moze doci do parlamentarne krize i paralize institucija ako se nekome digne da trazi jos vise za podrzavanje mrsave parlamentarne vecine. Takve stvari po pravilu dovode do cestih vanrednih izbora i bacanja enormnog vremena na predizborne kampanje i posle-izborno trgovanje.

Cenzus bi imao smisla samo ako bi bile zabranjene predizborne koalicije (što je de jure možda i moguće, ali de fakto nikako). Mi i sada sa visokim cenzusom i prilično "dikriminatorskim" rezultatima (ušle samo 4 većinske liste u parlament, možda 1-2 manjinske) imamo barem 10, a možda i 15 stranaka u istom. Ovde cenzus služi samo da veliki ne bi delili plen sa malima, a politička stabilnost nam je prilično bedna kad smo na izbore morali da idemo posle nepune 2 godine vlasti.
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 11:45 - pre 122 meseci
Citat:
CoyoteKG: Autobusko stajalište u Bigrenici


Nekada su vesti na TV bile: "Danas je puštena u rad HE Đerdap, druga najveća na svetu", "U ovoj godini na Novom Beogradu je izgrađeno i useljeno 14 ipo hiljada stanova", "Nakon 6 meseci izgradnje pušten je u saobraćaj auto-put Ljubljana-Zagreb" i tome slično.
Onda smo dobili stručnjake za tržišne principe, pa je danas vest ova plastična pečurka.
:(
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 12:10 - pre 122 meseci
Cenzus i te kako ima smisla.
Jer, setite se kako je narodni poslanik nosilac mandata. Kad bi se tu skupilo partijske sitnurije bilo bi ekstra jajarenja oko "prodaje poslanika". Dakle, za toliko i toliko hiljada "glasaću / neću da glasam " ili "ću preći / neću preći" u drugi / treći poslanički klub. Setite se samo kako je Karić kupovao poslanike, pa se desilo da (njegova) partija koja nije ni učestvovala na izborima ima poslanički klub u skupštini.

Sa ovakvim rasporedom poslanika velikih partija takve kupoprodaje poslanika nećemo gledati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 12:15 - pre 122 meseci
pa sva sreca pa je danas objavljeno da je Saric uhapcen jer da je to uradjeno pre izbora Vucic bi osvojio 70% tako da vam je bolje da cutite jer ipak je ovako postenije da se objavi posle izbora ali i ovo mu daje adut za sastav vlade! sad kad Saric pocne da peva mnogi u Novom Sadu ce da pocnu skakanje sa terasa!!!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 12:26 - pre 122 meseci
On je vec propevao, inace se ne bi ni predao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 12:31 - pre 122 meseci
Mene samo zanima da li je pevao o pevaču Miljacke.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 12:38 - pre 122 meseci
Citat:
jericho1405:
^Kakve veze ima kad je uhapsen? Dveri rekle ovo, Dveri rekle ono. Jaka stvar. I zasto je to pogodniji trenutak 2 dana nakon izbora? Ja koliko znam svi se trude pred izbore da se dokazu.

Bitno da je uhapsen i da je neko imao muda da se pozabavi hapsenjima tog kalibra(sto ne ukljucuje samo Sarica).



Ajd jos ovaj off i zavrsavam.



Ima veze, u Srbiji. Da su SNS-u bili potrebni glasaci, Saric bi bio izrucen pred izbore. Posto im nisu bili potrebni glasaci, Saric je izrucen posle izbora, i opet ide u korist Vucicu, jer je kao ispunio obecanje (nedelju dana pred izbore najavio hapsenje), a znao je da je Saric vec uhapsen. Ekstradicija nije tako jednostavna, a koliko mi je poznato, od j. Amerike do Evrope se leti oko 30 sati + vreme koje je proveo u zatvoru u j. Americi radi identifikacije i obavljanja administracije, + vreme koje je proveo u C. Gori, dolazimo do toga da je uhapsen pre izbora, i da je Vucic znao da je Saric uhapsen.

PS

sta kaze ministar Selakovic:
Citat:
Ministar pravde Nikola Selaković izjavio je danas da se narko-bos Darko Šarić bezuslovno predao pre mesec i po dana kad je postalo jasno da je hapšenje izvesno.


[Ovu poruku je menjao botr dana 18.03.2014. u 14:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 12:42 - pre 122 meseci
Ma koja južna amerika, čovek bio u pljevljima sve vreme.


Sačekao rezultate izbora i predao se jer ima poverenja u novu vlast. Isto kao što je imao cane, koji je ekspresno mimo svih procedura pušten da se brani sa slobode, tj. nije ni hapšen.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 12:51 - pre 122 meseci
A za tri dana, možda nedelju dana, dok se ne izrotiraju sve novine i novinari koji prenose dešavanja, eto Šarića kod Miškovića na fuka. Tako nešto. Eventualno kućni "pritvor". Misim, jeste li vi svesni koliko komplet oni duguju i Miškoviću i Šariću i garantovano na još par "čika".. ? Nedelju dana. Taman toliko treba gomili retarda da zaborave sve što treba i krećemooooo... novy gospodar inostranih poslova, bota peder, onaj od pre dve godine, doživotni neprijatelj picoustog, počasno kreće to jest, nastavlja sa svojim trgovačkim sposobnostima. Jer on, "najbolje" zna i ima smisla za procenu zemljišta u Srbiji, koji kubni i kvadratni metar koliko vredi i zna kome sve to treba po najpovoljnijim cenama, a i ne samo to... pa ne može picousti tek tako da se odlepi od tvorca najčestitije partije u Srbiji... Nije fer.
about:networking
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?18.03.2014. u 12:57 - pre 122 meseci

"U moje vreme, mi lopovi smo birali koga da pljačkamo. Danas sam narod bira ko će da ga pljačka. Neki to zovu izbori."

Kristijan Golubović, slikar i filozof.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta se desava sa glasovima stranaka koje ne predju cenzus?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 29960 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.