Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...

elitemadzone.org :: MadZone :: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9749 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...29.04.2014. u 18:56 - pre 120 meseci
Dobar dan svima.
Bio bih vrlo zahvalan svakom ko bi mi dao kontakt jedne firme iz Niša, koja jedina na svetu proizvodi solarne panele za grejanje vode i u našim zimskim uslovima. Naime, gledao sam ih pre par godina na TVu u jednoj emisiji gde su se dodeljivale nagrade za zasluge u nauci i tehnologiji, ne znam tačno o kakvoj je dodeli reč, ali nije ni bitno. Oni su predstavili proizvod solarnih panela i nisu otkrili tehnologiju, ali koji greju vodu i zimi do 300°c, što znači na suvu paru.
Sad, jedino nisam siguran da li se firma zove Solaris, ili se sistem zove Solaris, jer dok sam tražio firmu pod tim imenom nisam je našao...
Ipak bio bih zahvalan da mi neko od vas, drugova forumaša kaže tačno o kojoj je firmi reč.
Hvala unapred.
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...29.04.2014. u 19:44 - pre 120 meseci
Cuo sam nesto o tome,ali zimi na 300c-tesko.
Tesko i leti bez grejaca
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...29.04.2014. u 19:58 - pre 120 meseci
Čitajući opis, to jedino može da bude akademik Veljko Milković :)
 
+3

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.04.2014. u 19:50 - pre 120 meseci
Ma ljudi, to je firma, siguran sam. Bili su u nekoj emisiji na RTS pre par godina, kada se dodeljivala neke nagrade za najbolje domaće pronalaske godine. Svaki pronalazak je proveravala stručna komisija, nema laži, nema prevare. Jedino što su i oni rekli da to nije patentirano da im ne bi ukrali pronalazak, nego da samo oni imaju alatne mašine za njegovu proizvodnju. Koliko sam uspeo da vidim to je nekakva masa, od mnoštva majušnih cevčica, providno-bele boje, kao akril. Sigurno neko zna nešto više o ovome. Sigurno se sećate.
 
0

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...05.05.2014. u 18:30 - pre 120 meseci
Pobogu ljudi...
Nije valjda da niko nezna o ovome!?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...05.05.2014. u 18:41 - pre 120 meseci
Naftna kompanija je likvidirala pronalazace. To je sve sto se zna.
Nemoj mnogo da talasas, da joj se i ti ne zamjeris.
 
+4

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...14.05.2014. u 19:53 - pre 120 meseci
E sad stvarno, mislim ljudi pobogu.
Nije ovo forum o zaverologiji.
Kakve zavere, kakve kompanije, kakvi bakrači...
Nema to veze sa tim. Ljudi su sasvim legalno sve zaveli, prezentovali i dobili nagradu, na državnom takmičenju.
Meni treba samo kontakt ili se ne obraćam na pravom mestu...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...14.05.2014. u 21:32 - pre 120 meseci
Pravi kontakt je na ovom mjestu:

Prikačeni fajlovi
 
0

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...14.05.2014. u 21:45 - pre 120 meseci
http://zelenenovine.wordpress....-nudi-srbiji-besplatnu-struju/

jel to to?!
 
0

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.05.2014. u 00:38 - pre 119 meseci
Citat:
Odin D.:
Pravi kontakt je na ovom mjestu:





Za tvoju informaciju ja sam doktorant fizike :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
I odlično znam o čemu pričam.
Stvar je u posebno izrađenom panelu, t.j. od posebno izrađene smese i tečnosti koja teče kroz primarno kolo, to nije voda, mislim da je neka mešavina sa vodom, ali nisam siguran tačno šta je.
Stvar je u tome da znam šta sam video na "državnoj" televiziji RTS1 ili RTS2, na republičkoj dodeli nagrada.
Zapravo samo tražim kontakt firme.
Pozdrav.
 
0

milos crni
bar

Član broj: 149905
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.05.2014. u 00:41 - pre 119 meseci


Poznat mi je rad dr Vladana Petrovića, ali to nije to.
On ima vrlo lep pronalazak, dobro objašnjen i sasvim usavršen, ali to je čitava energana, a ovo je home sistem.
Ipak veliko hvala.
Pozdrav.
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.05.2014. u 01:07 - pre 119 meseci
Citat:
milos crni:
Citat:
Odin D.:
Pravi kontakt je na ovom mjestu:





Za tvoju informaciju ja sam doktorant fizike
I odlično znam o čemu pričam.
Stvar je u posebno izrađenom panelu, t.j. od posebno izrađene smese i tečnosti koja teče kroz primarno kolo, to nije voda, mislim da je neka mešavina sa vodom, ali nisam siguran tačno šta je.
Stvar je u tome da znam šta sam video na "državnoj" televiziji RTS1 ili RTS2, na republičkoj dodeli nagrada.
Zapravo samo tražim kontakt firme.
Pozdrav.


Dakle ako se ja pojavim na rts televiziji kako dobijam nagradu za auto koji pokrece vazduh,ti ces poverovati u to?

Inace moze se napraviti auto na vazduh

Veruj,nema leba od toga sto trazis,to su price za malu decu,isto kao sto se neki ljudi zaludjuju sa nekim limenkama farbanim u crno

Kod grejanja racunica je jasna,fizika je uvek u pravu
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.05.2014. u 02:15 - pre 119 meseci
Citat:
milos crni: Za tvoju informaciju ja sam doktorant fizike :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Vjerujem ti.
Danas ima toliko "fizika", da kad je neko u sukobu sa oficijelnom, lako moze naci neku drugu "fiziku" u kojoj je strucnjak.
Znas li ti buduci doktore "fizike" sta je to insolacija?
Prvo podji od insolacije u Nisu, pa vidi koliko uopste energije dolazi od Sunca do Zemlje po metru kvadratnom, pa ubaci to u neki digitron i nesto izracunaj.
 
+5

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.05.2014. u 06:55 - pre 119 meseci
Svet je pun "naučnika" koji ne znaju šta je ali će ipak da opljunu da ne valja...
 
+2

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.05.2014. u 08:31 - pre 119 meseci
Citat:
Naime, gledao sam ih pre par godina na TVu u jednoj emisiji .Oni su predstavili proizvod solarnih panela i nisu otkrili tehnologiju, ali koji greju vodu i zimi do 300°c, što znači na suvu paru.


Ako nisu otkrili tehnologiju,ovo za suvu paru si ti zakljucio?Zamisli koliko bi oni vec imali posla na severu,da bi ti se sami nametnuli sa imenom firme a ne ovako
da se jure kao odmetnuti agent.Probaj u arhivi RTSa.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.05.2014. u 13:19 - pre 119 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Svet je pun "naučnika" koji ne znaju šta je ali će ipak da opljunu da ne valja...


Kako napreduje ona stvar sa dvostepenim mehanickim cincilatorom i gravitacijom uzbrdo?
 
+1

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...30.05.2014. u 23:12 - pre 119 meseci
Jos uvek se ceka da dokažeš da su nemogući :)
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...01.06.2014. u 02:28 - pre 119 meseci
A kako da dokazem kad ste vi nedokazani, pa se kotrljate uzbrdo?!
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...03.06.2014. u 16:51 - pre 119 meseci
Za*ebao si se ovde, Odine.

Ima u Beogradu jedno brdo uz koje se kotrljaš uzbrdo, reč je o neviđenoj turističkoj atrakciji - verovatno na osnovu postojanja istog momci i konstruišu svoje teorije koje ti omalovažavaš sa takvom arogancijom i upadljivom bestidnošću.

Hoćeš da posetiš to brdo? Da ti objasnim kako da stigneš...

uhvatiš metro sa "Nikole Tesle" - savetujem Brze Pruge Srbije (malo je skuplje, a dosta brže od Ne Tako Brzih Pruga Srbije i Ilić-Mrkonjić federacije železničkih sistema), siđeš na stanici Prokop (dve stanice posle "Beograda na vodi", a pre "Privrednog preporoda Srbije")... mada možeš dotle da stigneš i gliserom perifernim rukavcem kanala Sava - Dunav - Solun - (v)Rt Dobre Nade.

Sada moraš upotrebom podvožnjaka, nadvožnjaka ili neke druge opcije da pređeš te 22 trake autoputa "Dragica Nikolić" koji povezuje Vučić Plaza-u sa Autokomandom i bulevarom Jezdinih žrtava. E, tu si, vrlo blizu, ali raskrsnice su ogromne i velike, nemoj se zbuniti, ni uplašiti, samo pronađi natpis "Trg Nebojše Stefanovića Prvovenčano-Mirotočivog" i pitaj nekog (ukoliko želiš besplatan ručak - još jedna iluzija da besplatan ručak ne postoji - pitanje postavi na ruskom, nemačkom, engleskom, kineskom ili zulu jeziku) gde se nalazi Dedinje.

Tamo se ljudi decenijama kotrljaju uzbrdo, ali to je jedno od ponajmanjih čudesa koja se tamo dešavaju svakodnevno. Kada vidiš samo deo ostalog - odmaraćeš ti kotrljajući se uzbrdo na Dedinju ili padanjem u vis na Vračaru.



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 03.06.2014. u 18:31 GMT+1]
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...03.06.2014. u 17:29 - pre 119 meseci
Citat:
Hank: dve stanice posle "Beograda na vodi", a pre "Privrednog preporoda Srbije"

Je'l to ono kod ovog novog oblakodera "14. Petoletka"?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Tražim firmu iz niša koja proizvodi solarne panele koji greju vodu i zimi...
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9749 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.