Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35293 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 16:27 - pre 121 meseci
Citat:
Rusi kontejnerom "potopili" američki razarač, 27 osramoćenih mornara dalo otkaz

Nedeljama je trajala misterija o tome šta je nateralo deo posade američkog torpednog razarača "Donald Kuk" u Crnom moru da posle neposrednog susreta sa ruskim bombarderom "Su-24" zatraži istupanje iz flote!?


Državni sekretarijat SAD priznao je da je posada američkog torpednog razarača "Donald Kuk" bila demoralisana posle susreta sa ruskim bombarderom koji nije imao bombe i rakete, već samo kontejner sa sistemom za radioelektronsku borbu.

Događaj se desio 12. aprila - ruski bombarder "Su-24" izvršio je kružni let nad američkim razaračem, a posledica je bila činjenica da je 27 američkih mornara napisalo izjavu o davanju otkaza iz flote. Što je tako preplašilo posadu torpednog razarača?

VIDEO: Leteći kamion novo oružje američke vojske

"Donald Kuk" je torpedni razarač Vojno-morskih snaga SAD četvrte generacije. Njegovo glavno oružje su krstareće rakete "tomahavk", koje mogu da lete do 2.500 kilometara i nose nuklearno punjenje. U običnoj ili udarnoj varijanti, brod je opremljen sa 56 ili 96 takvih raketa.

"Aegis" - čemu to služi... a uz to i ne radi
Torpedni razarač je opremljen najnovijim ratnim informacionim sistemom "Aegis", koji, između ostalog, ujedinjuje sredstva protivvazdušne odbrane svih brodova na kojima je postavljen u zajedničku mrežu, omogućujući istovremeno da se prati i gađa na stotinu ciljeva.

Na nadogradnji torpednog razarača smeštene su ogromne antene univerzalnog radara koje zamenjuju nekoliko običnih radiolokacijskih stanica. Uz "tomahavke" u univerzalnim lansirnim uređajima na "nosu" i krmi, nalazi se 50 dirigovanih raketa različite klase.


Ruski bombarder "Su-24", koji je doleteo do "Donalda Kuka", nije imao bombe ni rakete. Pod trupom aviona nosio je kontejner sa sistemom za radioelektronske borbe "hibini" - navodi portal "Ruskog vesnika". Pošto se približio, "hibini" je isključio radar razarača, a zatim i sistem prenosa podataka - ukratko, ceo "aegis".

"Su-24" je posle toga simulirao raketni napad na oslepljeni i nemi brod. I potom isto to još nekoliko puta. Kada je bombarder napokon odleteo, "Donald Kuk" je odmah otplovio u rumunsku luku.

Analitičari ističu da će nagli razvoj nadzvučnih bespilotnih letelica postati još jedno mesto vojno-tehničkog suprotstavljanja Moskve i Vašingtona. Kao odgovor na pojavu američke doktrine "munjevitog globalnog udara", Rusija je spremna da razvije ništa manje globalni svemirski štit: Vojsku vazdušno-svemirske obrane.

Imaju "baćuške" još kečeva u rukavu
Osim "hibina", ruski Vojno-industrijski kompleks proizvodi i mnoge druge uređaje koji su u stanju da obeshrabre kako redovne jedinice protivnika, tako i teroriste. Jedinice vazdušno-desantnih vojski počele su da proizvode sisteme "infauna".
Namontiran na oklopnom transporteru ili drugoj ratnoj tehnici, taj sistem nalazi i zaglušuje neprijateljsku radio-vezu u kratkim ili ultrakratkim talasima i "uspavljuje" dirigovane mine. One eksplodiraju, ali tek pošto se kolona ruskih vojnika dovoljno udalji.

http://www.vesti-online.com/Ve...osramocenih-mornara-dalo-otkaz

Ako ima istine u ovome, a verijem da ima... onda jedan veliki LOL za US DOD. :)

 
+2

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 16:50 - pre 121 meseci
Ovo treba premestiti u podforum UltraMadZone/RusijaVsUSa/Dozvolite da se obratimo/RibarskePrice
 
+2

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 17:22 - pre 121 meseci
Pazi 'vako... taj dogadjaj se dogodio - dakle, SU-24 je presreo tog datuma Americki razarac Donald Cook, i leteo oko njega nekih 90 minuta u brisucem letu, a pritom nije bio naoruzan. To je cinjenica. Ostale stvari nisu cinjenice (npr. da li je imao hibini ili ne).

E sad, treba postaviti pitanje -> Zasto bi avion napravljen daleke 1974 (dakle po modernim shvatanjima zastareo model) leteo oko jednog od najmoderninih US razaraca? Koja je uopste svrha slanja takvog nenaoruzanog aviona?
1. Da bi ispao smesan? Pokazao kako muzejski primerci idalje mogu da lete? Priredio komicnu zabavu za USA mornare?
Ili
2. Da bi porucio nesto "najacoj armiji na svetu"? Gde upravo takav avion, dizajn 40 godina star -> daje jos upecatljiviju poruku.

Meni je logicnije ovo drugo...



 
+4

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 17:26 - pre 121 meseci
@Otto

Mada se slažem sa tobom, imaj u vidu da je B-52 još stariji.
 
0

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 17:49 - pre 121 meseci
Citat:
Draga moja Meri! Oprosti što ti nisam pisao evo čitavu nedelju. Bio sam na tretmanu za psihološku rehabilitaciju u našoj bazi u Rumuniji. Moram tebi da kažem, desilo se nešto strašno. I to ne samo sa mnom, nego sa celokupnom postavom našeg hrabrog razarača «Donald Kuk». Naš razarač naoružan je najboljim sistemima za uništenje protivnika, nema tog aviona, rakete ili podmornice koju mi ne bi mogli presresti. Naš sistem “Idžis” može da obori čak dve balističke rakete. Na tom brodu mogu da služe samo najbolji mornari, odvažni i oni koji preziru smrt, poput bivola iz Arizone.

I tako mila moja, kada je naš “Donald Kuk”, ušao u Crno more kako bi tamo visoko podigao zastavu slobode i demokratije, kapetan nas je postrojio na palubu i održao govor: “Momci, pred nama je veoma važna misija – da prodemonstriramo neustrašivost Amerike pred raspojasanim ruskim medvedom. Vi svi znate da su Rusi oduzeli od demokratske Ukrajine polovinu teritorije u vidu Krima i da se spremaju da stave šapu i na drugu polovinu.

To je pretnja našim nacionalnim interesima, zato što mi ne možemo nikome dozvoliti da uzima nešto na šta smo mi mogli staviti šapu. Demokratske i slobodoljubive snage u Ukrajini još su mlade, i mi moramo pokazati Rusima kakva pouzdana zaštita štiti mladu demokratiju. Nemojte sumnjati da će ruski medved opoganiti gaće kada vidi takvo oružje za odmazdu, kao što je naš “Donald Kuk”. U ovom trenutku iskušenja, od vas se zahteva hrabrost, uzajamno delovanje i disciplina”.

Mi smo tri puta vrisnuli “hop-cup-ura!” i počeli smo se pripremati da pokažemo Rusima šta ih čeka ukoliko dignu ruku na drugu polovinu Ukrajine. Sutradan, kada je naš brod krenuo u pravcu Krima, mi smo ugledali na nebu rusko leteće korito koje se zove jurišni SU – 24 i proizvodi se još od vremena kad su naši roditelji išli u osnovnu školu. Kada smo na predavanjima u vojnom koledžu izučavali taj raritet, smejali smo se nad njegovim karakteristikama.

On je pogodniji za navodnjavanje ili hemijsko đubrenje polja ili za izbacivanje dečijih igrački iz vazduha. Dakle, kada se začuo alarm, mi smo požurili na svoje borbene položaje, predosećajući kako ćemo se poigrati mačke i miša sa tim glasnikom iz prošlosti. Ja sam čak uspeo da se opkladima sa Edom da ću tu zarđalu gvožđuriju imati više puta na nišanu od njega. On upravlja istom takvom brzometnom napravom “Falanks” kao i ja, a od nje, kako smo mislili, nema spasa.

…Mi smo ruskog pratili lokatorom dok nije došao u zonu gađanja, da bi ga potom markirali. Međutim, kada je on ušao u tu prokletu zonu, počela je misterija. Prvo su se ugasili naši lokatori, potom su se isključili pokazivači cilja “Falange” i kompletan “Idžis” bio je izbačen iz stroja.

Naš predivni “Donald Kuk” ljuljao se na talasima poput mrtve kornjače. Ispostavilo se da je taj prokleti ruski otpad metala, SU-24, uključio aparaturu elektronskog ometanja opreme i ponos naše flote pretvorio se u našu sramotu! A Rusi su počeli da se nad nama otvoreno izruguju.

On je nad nama izvršio 12 probnih jurišnih letova, putovao trbuhom po našim lokatorima, zaglušivao nas bukom motora, jednostavno nam je svima stavljao do znanja da na takvom usranom koritu može da pliva samo usrana posada… Prilikom odletanja mahnuo nam je krilima, a Ediju se čak učinilo da nam je pokazao srednji prst desne ruke. Ali mislim da se to Ediju učinilo, jer su nas u vojnom koledžu učili da Rusi umesto srednjeg prsta pokazuju “šipak”.

Meri, ne možeš ni zamisliti šta se sa nama desilo! Takvu sramotu nismo preživeli nikada u životu! Neki naši momci su plakali kao deca, drugi su udarali glavom u aparaturu koja ne reaguje, viši asistent je naočigled posade popio naiskap flašu viskija i iz sveg glasa se dernjao po brodu: “Taj užasni ruski “Hibini” (ruski sistem za elektronsku borbu – D.S.), a kapetan je pozeleneo od besa. U takvom stanju jedva smo se usidrili na rumunskoj obali i odmah posle upljovljavanja, tridesetak naših momaka su napisali zahtev za razrešenje od dužnosti. Oni nisu mogli podneti pomisao da se u odlučujućem trenutku naša tehnika može pretvoriti u g…., sa kojim će se zajedno krenuti na morsko dno.

Mene je takođe spopala histerija, pa sam odveden u bolnicu. Meri, ja sam uvek voleo našu Ameriku i želeo bih da naša prugasta zastava sa zvezdama donese slobodu celom svetu. Međutim, posle ovog incidenta, počela je da me progoni misao o ostavci. Do đavola sa njima, sa novcima, moja draga. Bolje mi je da sa tobom kupim malenu farmu u Arizoni, da odgajam celer za prodaju i nedeljom pevam psalme u našoj crkvi.

Ja mislim da Amerika više neće uzimati u zaštitu našu braću po demokratiji u Ukrajini. Jer ako je jedno staro rusko korito uspelo da obori na pleća naš super-savremeni “Donald Kuk”, onda zamisli šta mogu da ugrade u njihove nove avione! A ako su oni u stanju da ugase ne samo instrumente, nego i mozgove posade? Razmisli i sama, da li sam ti ja potreban bez mozga? Ogroman poljubac, uvek tvoj Džoni.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 17:52 - pre 121 meseci
@Otto23

Vidi, u tu pricu tesko da ce neko povjerovati ako avionom nije upravljao Putin.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 17:56 - pre 121 meseci
Sa tigrom koji bljuje metke na drugom sedistu u klincu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 17:56 - pre 121 meseci
Citat:
Otto23:
Meni je logicnije ovo drugo...

Meni je logicnije da se tebi dize na ovakve tekstove.
 
+3

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 17:57 - pre 121 meseci
@Odin
Dakako, upravo takvu nadogradnju i ocekujem, ako se vest ikad pojavi na "slobodnim medijima" poput CNN-a i BBC-ja - tj. drski diktator Putin licno vs poslednje linije odbrane "sloboda i demokratije" :)

...
Citat:
Meni je logicnije da se tebi dize na ovakve tekstove.

Nema meni nasta da se dize ovde, samo mi je vest bila vrlo interesantna.
Jbg. sta ces, ne loze se svi na Deda Mraza i dobre vile...
 
+2

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 18:03 - pre 121 meseci
Citat:
pred raspojasanim ruskim medvedom

A jesu mu spale gaće kad se raspojasao?

Citat:
svi znate da su Rusi oduzeli od demokratske Ukrajine polovinu teritorije u vidu Krima

Greška u prevodu! "Cream" se zaista može čitati otprilike kao Krim ali nikako ne treba smetnuti s uma da je u pitanju slatki krem a to medjedi obožavadu.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 18:07 - pre 121 meseci
Rusi i Nemci su jedini vojnici na svetu, sve ostalo je kozmetika.
 
+6

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 18:08 - pre 121 meseci

Citat:

Russische Su-24 legt amerikanischen Zerstörer lahm

Ein russisches Frontbombenflugzeug Su-24, das mit dem neuesten Komplex zur funkelektronischen Niederhaltung ausgestattet ist, hat im Schwarzen Meer das modernste amerikanische Gefechtsführungssystem „Aegis“ auf dem Zerstörer „Donald Cook“ lahm gelegt.

Diese Version, die in Russlands Massenmedien sowie von Blogern intensiv erörtert wird, teilt auch Pawel Solotarjow, Stellvertreter des Direktors des Instituts für USA und Kanada der Akademie der Wissenschaften Russlands:

„Am 10. April hat der Zerstörer ‚Donald Cook’, mit Marschflugkörpern ‚Tomahawk’ an Bord, das Neutralgewässer des Schwarzen Meeres erreicht. Das Ziel war die Durchführung einer Einschüchterungsaktion und die Demonstration der Stärke im Zusammenhang mit der Position Russlands in Bezug auf die Ukraine und die Krim. Das Auftauchen von amerikanischen Kriegsschiffen in diesem Gewässer widerspricht der Konvention über den Charakter und die Fristen für den Aufenthalt von Kriegsschiffen von Nichtanrainer-Ländern im Schwarzen Meer.“

Als Antwort darauf schickte Russland ein unbewaffnetes Flugzeug Su-24 zum Umfliegen des amerikanischen Zerstörers. Dieses Flugzeug sei jedoch, wie Experten meinen, mit dem neuesten russischen funkelektronischen Bekämpfungskomplex ausgestattet gewesen. Laut dieser Version hat „Aegis“ das Nahen der Maschine bereits aus der Ferne geortet, es wurde Gefechtsalarm ausgelöst. Alles sei planmäßig verlaufen, die amerikanischen Radare lasen den Kurs der Annäherung bis zum Ziel ab. Doch plötzlich erloschen alle Bildschirme. „Aegis“ funktionierte nicht mehr, die Raketen konnten keine Zielzuweisung beziehen. Die Su-24 aber überflog das Deck des Zerstörers, vollzog eine Kampfkurve und imitierte einen Raketenangriff gegen das Ziel. Im Anschluss daran wendete die Maschine und wiederholte das Manöver, und zwar zwölf Mal.

Nach allem zu urteilen, scheiterten alle Versuche, „Aegis“ wieder funktionstüchtig zu bekommen und die Zielzuweisung für die Luftabwehrmittel zu erteilen. Russlands Reaktion auf den militärischen Druck durch die USA sei vernichtend ruhig gewesen, sagt Pawel Solotarjow:

„Es handelte sich um eine recht originelle Demonstration. Ein Frontbomber ohne jegliche Bewaffnung, jedoch mit Apparaturen für die funkelektronische Niederhaltung der Funkmessmittel des Gegners an Bord, trat gegen einen Zerstörer an. Jener war mit dem modernsten Luft- und Raketenabwehrsystem ausgerüstet. Doch hat dieses mobile, in diesem Fall ein bordgestütztes System, einen wesentlichen Mangel aufzuweisen. Das sind die Möglichkeiten für die Zielbegleitung. Solche Systeme bewähren sich gut, wenn es sich um mehrere Schiffe handelt, wenn man ihr Vorgehen irgendwie koordinieren kann. In diesem Fall ist es aber nur ein einziger Zerstörer gewesen. Und allem Anschein nach hat der Algorithmus für das Funktionieren der Funkmessmittel auf dem Zerstörer im System ‚Aegis’ beim Einsatz des russischen Systems zur funkelektronischen Niederhaltung an Bord der Su-24 nicht angesprochen. Daher gab es nicht nur eine nervöse Reaktion auf die Tatsache des Umfliegens als solche, was nur während des Kalten Krieges zur allgemein üblichen Praxis gehörte. Es folgte auch eine Reaktion darauf, dass das modernste System, vor allen Dingen sein Informations-, sein Funkmessteil, nicht im gebotenen Maße funktioniert hatte. Daher war denn auch eine solche nervöse Reaktion der amerikanischen Seite zu beobachten.“

Nach diesem Zwischenfall habe die „Donald Cook“, wie ausländische Massenmedien berichten, schnellstens einen Hafen in Rumänien angelaufen. Dort hätten 27 Besatzungsmitglieder ihr Entlassungsgesuch eingereicht. Man sagt, dass alle 27 Personen geschrieben hätten, dass sie nicht die Absicht hätten, ihr Leben aufs Spiel zu setzen. Das wird auch durch eine Erklärung des Pentagons indirekt bestätigt. Darin wird behauptet, dass diese Aktion die Besatzung des amerikanischen Schiffes demoralisiert hätte.

Welche eventuellen Auswirkungen hat der Zwischenfall im Schwarzen Meer, der von den USA provoziert worden war? Die Prognose von Pawel Solotarjow lautet:

„Ich glaube, dass sich die Amerikaner irgendwie Gedanken über eine Vervollkommnung des Systems ‚Aegis’ machen werden. Das wäre der rein militärische Aspekt. In politischer Hinsicht würden da wohl kaum irgendwelche Demonstrationsschritte von dieser oder der anderen Seite folgen. Das genügt. Indessen ist das für die Amerikaner ein äußerst peinliches Moment. Insgesamt verschlingt das Raketenabwehrsystem, das sie entfalten, kolossale Mittel. Jedes Mal muss man nachweisen, dass man sie aus dem Haushalt bewilligen sollte. Zugleich ist die bodengestützte Komponente der Raketenabwehr, die in Schächten untergebrachten Antiraketen, unter idealen Bedingungen erprobt worden, wobei sie eine niedrige Effektivität gezeigt hatte. Das Pentagon verheimlicht das sorgfältig. Die modernste Komponente, das schiffgestützte System ‚Aegis’, hat in diesem Fall ebenfalls seine Mängel gezeigt.“

Das System, mit dem die russische Su-24 den amerikanischen Zerstörer „Donald Cook“ in einen Schockzustand versetzt hatte, trägt die bedingte Bezeichnung „Chibiny“. Das ist der Name eines Gebirgsmassivs auf der Kola-Halbinsel hinter dem Polarkreis. Bei „Chibiny“ handelt es sich um den neuesten Komplex für funkelektronische Niederhaltung des Gegners. Mit ihm sollen alle perspektivischen russischen Flugzeuge ausgestattet werden. Unlängst hatte der Komplex die fällige Prüfung bei einer Kriegsübung auf einem Versuchsfeld in Burjatien absolviert. Nach allem zu urteilen, müssen die Tests erfolgreich gewesen sein, da nun beschlossen wurde, den Komplex unter äußerst realitätsnahen Bedingungen zu erproben.

Die Meinung des Verfassers muss nicht mit der Meinung der Redaktion übereinstimmen.


http://de.ria.ru/opinion/20140421/268324381.html


Moskva / Berlin – Nemačko izdanje RIA Novosti piše opširnije o skorašnjem „incidentu“ u Crnom moru kada je ruski „Suhoj“ čak 12 puta nadleteo, ili barem proleteo veoma blizu, američkog broda-razarača „Donald Kuk“. Epilog te priče bilo je masovno javljanje posade razarača psihologu, ali i napuštanje službe.

Kako pišu Novosti, ruski bombarder Su-24, koji je opremljen najsavremenijim sistemom za radio-elektronsko suzbijanje je taktički primenjen u Crnom moru, i to protiv modernog sistema upravljanja „Aegis“ na razaraču „Donald Kuk“.

Istinitost ove verzije događaja, o kojoj se intenzivno raspravlja u Ruskim masovnim medijima, takođe potvrđuje Pavel Zolotarev, zamenik direktora Instituta za SAD i Kanadu Ruske akademije nauka:

Dana 10. aprila, razarač „Donald Kuk„, naoružan krstarećim raketama Tomahavk uplovio je u neutralne vode Crnog mora. Cilj je bio da se izvrši nasilna akcija i demonstracija sile u kontekstu položaja Rusije u odnosu na Ukrajinu i Krim. Pojava američkih ratnih brodova u tim vodama je u suprotnosti sa Konvencijom o karakteru i vremenu boravka ratnih brodova ne-priobalnih zemalja u Crnom moru.

Kao odgovor, Rusija je poslala nenaoružani avion Su-24 da kruži oko američkog razarača. Ovaj avion je, međutim, kako veruju stručnjaci, opremljen sa najnovijim ruskim radio-elektronskim borbenim kompleksom. Prema ovoj verziji, „Aegis“ je detektovao pristup mašine iz daljine, što je izazvalo borbenu uzbunu.

Sve je išlo prema planu, američki radari su očitali ruske avione. Ali iznenada im nešto gasi sve ekrane. „Aegis“ nije radio, rakete nisu mogli da dobiju zadatu metu. Su-24 je leteo iznad palube razarača i imitirao raketni napad na metu. Nakon toga, mašina okrenuta i ponovljen je manevar, naime dvanaest puta.

Sudeći po svemu, pokušaji posade da se da se vrati „Aegis“ u stanje funkcionisanja nisu uspeli, kao ni da daju ciljnu raspodelu sredstava za protivvazdušnu odbranu. Odgovor Rusije vojnom pritisku od strane SAD bio tiho poražavajući, kaže Pavel Zolotarev.

To je prilično originalna demonstracija. Poslat je bombarder bez naoružanja, ali sa aparatom za radio-elektronsko suzbijanje radio merila neprijatelja na brodu. Taj razarač je opremljen najmodernijom raketnim sistemom za odbranu iz vazduha. Ali ima značajan nedostatak u ovom slučaju.

To su opcije za praćenje. Takvi sistemi su se pokazali dobro kada je u pitanju nekoliko brodova, tako nekako mogu da koordinišu svoje akcije. U ovom slučaju, to je bio samo jedan razarač. I po svemu sudeći, algoritam za funkcionisanje merenja radio opreme na razaraču u sistemu Aegis upotrebom ruskog sistema za radio-elektronsko suzbijanje nije radio.

Dakle, to nije bila samo nervozna reakcija nadletanje, koje je pripadalo uobičajenoj praksi samo tokom Hladnog rata. Tu je odgovor u modernom sistemu, biti iznad svih informacija.

Posle ovog događaja brod „Donald Kuk“, kako je prijavljeno inostranim sredstvima informisanja, brzo je prispeo u luku u Rumuniji. 27 članova posade je podnelo ostavku. Svih ljudi 27 napisalo da nisu imali nameru da stavi svoj život na kocku. To je indirektno potvrdila i izjava iz Pentagona. Tvrdi se da je ova akcija demoralisala posadu američkog broda.

Kakav uticaj, ako ga ima, će izazvati incident u Crnom moru, kada su u pitanju SAD? Prognoza Pavela Zolotareva je:

„Verujem da će Amerikanci nekako promeniti mišljenje o savršenstvu sistema, Aegis. To bi bio čisto vojni aspekt. U političkom smislu, bilo bi teško da ne bude nikakvih demonstracija, koraci slede sa ove strane ili druge. To je dovoljno. Međutim, ovo je veoma neprijatan trenutak za Amerikance. Sve u svemu, odbrana raketnim sistemom koji oni razvijaju guta kolosalna sredstva. Najnovija komponenta, sistem postavljen na brod, „Aegis“, je takođe pokazao svoje nedostatke.

Sistem sa kojim je ruski Su-24 stavio američki razarač „Donald Kuk“ u stanje šoka, nosi oznaku „Kibini“. Ovo je naziv planinskog masiva na poluostrvu Kola iza Arktičkog kruga. U „Kibini“ je najnoviji kompleks za radio-elektronsko potiskivanje neprijatelja. Sa njom će, sva je perspektiva, svi ruski avioni biti opremljeni. Nedavno, kompleks je ispitan u ratnoj vežbi na test polju u Buratiji.

Sudeći po izgledima, testovi su bili uspešni, jer je sada odlučeno da se testira kompleks pod veoma realnim uslovima.


 
+3

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 18:15 - pre 121 meseci
otto23...
Citat:
E sad, treba postaviti pitanje -> Zasto bi avion napravljen daleke 1974 (dakle po modernim shvatanjima zastareo model) leteo oko jednog od najmoderninih US razaraca?

Ali lampasi su lampasi a to savremenoj USA-EU tehnici nije bilo u gradivu.Oni ce da se bave ocuvanjem tudjih bastina i pod OBAVEZNO,boriti se da drugim narodima
bude bolje,mada oni nisu toga svesni.
Meni je jedino zao sto se konkrentno ne pocnu rokati.Ovo je vise smaranje a populacija se mora smanjiti,opada standard braniocima demokratije.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.61.*



+395 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 18:21 - pre 121 meseci
Nema tu nikakvih lampasa:)
Avion jeste zasterao, ali Rusi te stare avione ne bacaju nego ih modifikuju za specijalnu namenu,
i sto se radarska oprema u tim avionima lako apgrejduje na nesto mnogo modernije.

Viva lollapalooza
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 18:24 - pre 121 meseci
U jednom momentu kad sam se prvi put susreo sa vesti online na FB, pomislio sam da je to nesto poput njuzneta.
Kad sam uvideo da nije tako, od tako ogavnih vesti morao sam da namestim da ne vidim vesti sa tog linka.

Smesno...

ali stvarno je pricica vrh. Ceo film da se snimi
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 18:39 - pre 121 meseci
Citat:
deerbeer:
Nema tu nikakvih lampasa:)
Avion jeste zasterao, ali Rusi te stare avione ne bacaju nego ih modifikuju za specijalnu namenu,
i sto se radarska oprema u tim avionima lako apgrejduje na nesto mnogo modernije.

Po pitanju radara i otkrivanja nekih segmenta i nije bas tako.:).ja se izvinjavam ali nisam mogao odoleti temi.:).
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 18:57 - pre 121 meseci
Nešto se tu desilo, ali tačno šta verovatno nećemo nikada saznati. Možda su Amerikanci videli stari avion kako im leti iznad glava, pa su se uplašili da ne otkaže nešto i avion im ošteti njihov novi brodić. Sređivanje limarije nije ni malo jeftino za ta vozila.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.61.*



+395 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 19:05 - pre 121 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Po pitanju radara i otkrivanja nekih segmenta i nije bas tako.:).ja se izvinjavam ali nisam mogao odoleti temi.:).

Aham :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-24

Citat:
Su-24M2 ('Fencer-D')
Next modernization of Su-24M introduced in 2000 with the “Sukhoi” program and in 1999 with the “Gefest” program. The modernized planes are equipped with new equipment and systems. As a result, they get new capabilities and improved combat efficiency, including new navigation system (SVP-24), new weapons control system, new HUD (ILS-31, like in Su-27SM or KAI-24) and expanding list of usable munitions (Kh-31A/P, Kh-59MK, KAB-500S). The last batch of the Sukhoi was delivered to the Russian VVS in 2009.[28] Modernization continues with the program “Gefest”. All frontline bombers Su-24 in the Central Military District (CVO) received new sighting and navigation systems SVP-24 in 2013.[29]

Viva lollapalooza
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 19:42 - pre 121 meseci
Preplasi amere ovaj haos od ruznih prekidaca.:):).

Prikačeni fajlovi
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini08.05.2014. u 21:16 - pre 121 meseci
Ameri su dosli Rusima u dvoriste. Zar vam je logicno da Rusi nista ne ucine ???

Da je US DC reagovao , gotovo sigurno bi bio potopljen , a posle toga zna se sta bi usledilo...

Inace za one koji se gade na "staru tehnologiju i ruzne dugmice" informacija da je´99-te F-117A vidjen "malo modifikovanim" radarom sa pocetka 60-ih godina koji u sebi nije imao ni E od "moderne" elektronike.
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35293 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.