Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37166 | Odgovora: 202 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 10:43 - pre 120 meseci
DaliborP@ nikad nisam ni za koga glasao, niti sam clan bio partije! tako da me bas zabole za Vucica i Tadica itd

ali ono sto si ti citirao nije ni 1% sirenje panike!

 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 10:50 - pre 120 meseci
Citat:
da li ti stvarno mislis da je to bilo sirenje panike?!?!


Pa kako za koga. Nekima proradi nagon za povracanjem praceni napadima panike, a neki se uzbude na njegove uzdahe i dramaticna prenemaganja.

Inace, ako se ostavi po strani omalovazavajuci ton, po kom osnovu Alek izdaje direktna naredjenja Dikovicu?
Ako je doslo dotle da treba jedna glava da se pita, zar ne bi trebao Toma da bude glavnokomandujuci u kriznim situacijama?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 10:51 - pre 120 meseci
Citat:
cika dacha:
DaliborP@ nikad nisam ni za koga glasao, niti sam clan bio partije!

Nikad nisam ucestvovao u glasanju pri dodeli neke od nagrada za Scarlett Johansson, niti sam uclanjen u njen klub obozavaoca. A opet...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 11:20 - pre 120 meseci
Citat:
cika dacha:
DaliborP@ nikad nisam ni za koga glasao, niti sam clan bio partije! tako da me bas zabole za Vucica i Tadica itd

Evo nasao sam te na tviteru:
https://twitter.com/MisCchooo/status/445333281463361537
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 11:43 - pre 120 meseci
DaliborP@ hahaha

heyoo@
bole me uvo ko resava probleme, meni je bitno samo da su reseni!
Ali stvarno u takvim situacijama biti na takvom mesto nije lako!

ajde pokusaj da zamislis sebe na tom mestu!

U armiji je bilo vojnika koji su imali problema da samo bace bombu od panike i straha!
svako ko je bio u vojsci zna o cemu pricam i zna da staresine na gadjanju imaju drvenu palicu da te mlatnu po ruci u slucaju nuzde!

tako da biti na odgovornom mestu dok voda nadire nije lako! i mnogi razlicito reaguju u teskim momentima!
a ovo sa poplavama je svakako bila ludacki teska situacija!



 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 11:55 - pre 120 meseci

Citat:
Ali stvarno u takvim situacijama biti na takvom mesto nije lako!






Citat:
U armiji je bilo vojnika koji su imali problema da samo bace bombu od panike i straha!
svako ko je bio u vojsci zna o cemu pricam i zna da staresine na gadjanju imaju drvenu palicu da te mlatnu po ruci u slucaju nuzde!


Valjda Dikovic ima neuporedivo veci vojni staz od Aleka koji ga je verovatno i eskivirao.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 12:02 - pre 120 meseci
Citat:
@cika dacha: bole me uvo ko resava probleme, meni je bitno samo da su reseni!
Ali stvarno u takvim situacijama biti na takvom mesto nije lako!

Da nije lako, narocito ako ta osoba ima 0(nula) godina staza u privredi, a pita se i to, da li da se peru ulice(ili ne) za 1. maj u Gadzinom Hanu.
Ove, inace pocetnicke greske u upravljanju, uce se na tezi ili laksi nacin u kasnim 20-tim, odnosno ranim 30-tim godinama u nekoj maloj firmici.

Tako da, neka nam je Bog u pomoci.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 12:11 - pre 120 meseci
Citat:
HeYoo:


Ali Vucic od kartona, priceless :)
Bila bi fora da stave zvucnik iza njega pa da se cuje kako uzdise.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 12:15 - pre 120 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja:
Vlast nije sirila paniku
Jer da nisu popustili nasipi u Cro I RS, Sabac danas ne bih bio useljiv! Ogromnu srecu smo imali! Ogromnu!
A ovi klinci sto su sirili paniku laznim informacijama I treba da odgovaraju!
Aj nek probaju u EU tako da pricaju!


Ako je tačno što to pišeš tek onda treba da idu u zatvor. Nisu širili paniku ali su u smrtnu opasnost doveli sve građane Šapca i još gomilu ljudi koje su pozvali da dođu u Šabac.

Da ti objasnim, rečenica (tj 3, al lepše zvuči):

Citat:
Jer da nisu popustili nasipi u Cro I RS, Sabac danas ne bih bio useljiv! Ogromnu srecu smo imali! Ogromnu!


implicira da nikakva naša akcija kod Šapca nije zaslužna za odbranu Šapca. Nikakva.

To dalje implicira da je krizni štab bio u obavezi da naredi evakuaciju Šapca. Pozivanje neorganizovane rulje da dođe u Šabac (jer javni poziv preko TV da dođe u Šabac ko god može i nije ništa drugo) je samo dodatno zakomplikovala situaciju pošto bi u evakuaciji koja bi bila neophodna nakon poplave sem građana Šapca morali i da se evakuišu razni dobrovoljci.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 12:22 - pre 120 meseci
Citat:
cika dacha:

svako ko je bio u vojsci zna o cemu pricam i zna da staresine na gadjanju imaju drvenu palicu da te mlatnu po ruci u slucaju nuzde!

Ja sam bio na gadjanjima iz različitih oružja i orudja i to više puta i tokom obuke i kasnije kao rezervista. Ne da starešina nije imao drvenu palicu već nije bio ni blizu. Ni u jednom slučaju.

Tako da kome pukne puklo mu je.

Valjda su se starešine zato i držale podalje.

A i armija je prošla tako kako je prošla.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 12:44 - pre 120 meseci
I ja sam bio u vojsci, i na gađanjima i nemam predstavu o kakvoj se drvenoj palici govori, i kako bi starešina mogao da te mlatne, i zašto ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dollar
Šabac, Srbija

Član broj: 32725
Poruke: 65



+87 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 12:44 - pre 120 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja:
Vlast nije sirila paniku
Jer da nisu popustili nasipi u Cro I RS, Sabac danas ne bih bio useljiv! Ogromnu srecu smo imali! Ogromnu!

Vec sam pisao na drugoj temi, tako da ne bih da se ponavljam (mnogo), ali upravo ta panika, koja je izazvana, ljudima kreira misljenje poput tvog.
Topografija terena, na kojem se Sabac nalazi, govori da bi i u najgorem slucaju veci deo grada bio potpuno suv.

Tako da... da, to jeste sirenje panike :)
Ipsa Scientia Potestas Est
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 13:09 - pre 120 meseci
Citat:
hotchimney:
Citat:
cika dacha:

svako ko je bio u vojsci zna o cemu pricam i zna da staresine na gadjanju imaju drvenu palicu da te mlatnu po ruci u slucaju nuzde!

Ja sam bio na gadjanjima iz različitih oružja i orudja i to više puta i tokom obuke i kasnije kao rezervista. Ne da starešina nije imao drvenu palicu već nije bio ni blizu. Ni u jednom slučaju.

Tako da kome pukne puklo mu je.

Valjda su se starešine zato i držale podalje.

A i armija je prošla tako kako je prošla.


Citat:
Java Beograd:
I ja sam bio u vojsci, i na gađanjima i nemam predstavu o kakvoj se drvenoj palici govori, i kako bi starešina mogao da te mlatne, i zašto ?!

cika dacha je sluzio vojsku sa Vodjom (u Somboru: http://www.elitemadzone.org/t476167-15#3446497) pa su njih dvojica imali specijalnu obuku pomocu drvene palice :-(|)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 20:28 - pre 120 meseci
Internet bi trebao da ostane svetinja slobode govora.

Ja ocenjujem ovo hapsenje kao pokusaj zastrasivanja najsire javnosti i u tom smislu ga osudjujem !





 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 20:52 - pre 120 meseci
Citat:
Java Beograd:
I ja sam bio u vojsci, i na gađanjima i nemam predstavu o kakvoj se drvenoj palici govori, i kako bi starešina mogao da te mlatne, i zašto ?!

Verovatno je od jedinice do jedinice, ili bolje rečeno od iskustva do iskustva. Rov za bacanje bombe je i kod nas bio posebno uređen. Sad, posle toliko godina, ne umem baš da nacrtam, ali se sećam da su bila dva dela. Jedan - u kome jedva stojiš, a drugi je bio kao levak - da bomba u slučaju ispadanja iz ruke (*NAPOMENA) padne duboko u njega i eksplodira u toj levak-rupi. Štaviše, bio je i još jedan vid zaštite. Prethodno smo svi po nekoliko puta bacali školske bombe s "petarda umetkom", pa se moglo predvideti ko je potencijalni pacijent.

*NAPOMENA: Ne ispada bomba sama iz ruke. Stvarno je stajao jedan od starešina s nekom priručnom letvom, u slučaju da se nekome od straha "zaledi" šaka. Bio je i još jedan dodatni starešina, čiji je zadatak da u tom slučaju povuče "zaleđenog" u zaklon.


Inače, ne čudi se - svakakvih likova ima, da ne poveruješ. Imao sam priliku da vidim dvojicu braće blizanaca, rmpalija od po 120 kila, koji su se na nogama zaledili, preznojili, paralisali od straha kad su prvi put na straži uzeli u ruke M70-AB2 s bojevom municijom.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 21:17 - pre 120 meseci
Haha, moj kapetan budala, nije smeo da mi da bombu nego me pitao da je on baci ! I ja kazem pa bacite g. kapetane. Hahahaha....
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 22:05 - pre 120 meseci
Citat:
Braksi: Internet bi trebao da ostane svetinja slobode govora.

Dok jos nije bilo interneta, to se govorilo za televizuju.
Prije nego je dosla televizija, to se govorilo za radio.
A prije otkrica radija, to su govorilo za novine.
Prije masovnog stampanja novina, to se govorilo za knjige.
...

Takodje, treba imati na umu da danas svi vodeci novinski/tv/radio servisi imaju i svoje internet izdanje, te da to ne znaci da u elektronskim verzijama svojih proizvoda mogu da pisu sta god hoce bez ikakve cenzure i odgovornosti, samo zato sto je na internetu.

Sa druge strane: sloboda govora nije isto sto i sloboda laganja, izmisljanja i obmanjivanja.

To ne znaci da je laganje, izmisljanje i obmanjivanje zabranjeno, naprotiv; ali postoje drustveno-prihvatljivi oblici u kojima se oni koje to interesuje nesmetano mogu time baviti: pozoriste, film, knjige, stripovi, madjionicarske priredbe, i tome slicno.

Ni za jednu zemlju na ovoj planeti nisam cuo da sloboda govora znaci sloboda laganja u vidu tv, novinskih ili radio vijesti, letaka, plakata, javnih govora, glasovnih saopstenja ili bilo kakvog drugog vida obracanja javnosti koje ima za cilj da izgleda kao stvarna vijest, informacija, saopstenje, upozorenje i sl., bez obzira na medij, ukljucujuci i internet.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 23:26 - pre 120 meseci
Citat:
Odin D.:

Ni za jednu zemlju na ovoj planeti nisam cuo da sloboda govora znaci sloboda laganja u vidu tv, novinskih ili radio vijesti, letaka, plakata, javnih govora, glasovnih saopstenja ili bilo kakvog drugog vida obracanja javnosti koje ima za cilj da izgleda kao stvarna vijest, informacija, saopstenje, upozorenje i sl., bez obzira na medij, ukljucujuci i internet.

Ja sam čuo za ovu:
Code:
Svi Srbi u jednoj državi - sloboda govora ili sloboda laganja?
Niko ne sme da vas bije - sloboda govora ili sloboda laganja?
Švedska sela - sloboda govora ili sloboda laganja?
Plate 10000 maraka - sloboda govora ili sloboda laganja?
Brze pruge - sloboda govora ili sloboda laganja?
Zajam za preporod - sloboda govora ili sloboda laganja?
Karlovac, Virovitica, Karlobag - sloboda govora ili sloboda laganja?
Veeeeelika Srbija - sloboda govora ili sloboda laganja?
Srušićemo TV Bastilju - sloboda govora ili sloboda laganja?
Kosovo u srcu - sloboda govora ili sloboda laganja?
Kosovo u Ustavu - sloboda govora ili sloboda laganja?
Čuvamo Kosovo - sloboda govora ili sloboda laganja?
Ukinuću TV pretplatu - sloboda govora ili sloboda laganja?
Za dve godine ćemo živeti bolje - sloboda govora ili sloboda laganja?

Hoće li neko položiti račune? Te floskule se žvaću već 25 godina.
I tako, dok se čuva Kosovo, uz švrec nafte na administrativnoj granici, guzovi se smenjuju iz jedne fotelje u drugu.

Sad neko treba da poveruje vodji koji je krajem XX veka cepao drakonske kazne nerežimskim sredstvima informisanja?

Intresantno,

zajedničko
onima koji su dolazili 2000-te
i onima koji su smenili te iz 2000-te
je upravo juriš na sredstva informisanja.

Samo što su oni prvi govorili "TV Bastilja" a ovi drugi najavljuju ukidanje pretplate na srušenu "TV Bastilju".
A izgleda da idu i dalje prema Turskoj - uz ukidanje facebook, Twitter, YouTube itd. Sad ne znam, da li će odvući Srbiju u Tursku ili će Turke na čelu sa Erdoganom dovesti u Srbiju?
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...30.05.2014. u 23:45 - pre 120 meseci
Citat:
X Files:
*NAPOMENA: Ne ispada bomba sama iz ruke. Stvarno je stajao jedan od starešina s nekom priručnom letvom, u slučaju da se nekome od straha "zaledi" šaka. Bio je i još jedan dodatni starešina, čiji je zadatak da u tom slučaju povuče "zaleđenog" u zaklon.


O toj "letvi" se uvek pričalo, ali niko je nikad nije video (bar dok sam ja služio vojsku).

Čak i da ti ispadne bomba - teško da bi bilo kakva letva bila efikasna - ispašće bomba u za to predviđeno mesto dok će podoficir/oficir skočiti na tebe i to je sve. Niko nije bivao tolikim pajserom da vadi osigurač iz bombe dok trči rovom do mesta predviđenog za bacanje - uključujući i Mađare koji nisu znali dve reči srpskog jezika i nepismene Srbe iz Medveđe koji nisu razlikovali bombu od aviona.

Ako se nekom "zaledi" šaka - čekalo se 5-10 sekundi da se "odledi" i nije bilo problema.

Mnogostruko se više tu javljao drugi sindrom, kog sam i sam bio žrtva, da se po bacanju bombe "propneš" na prste i izviriš iz rova da vidiš "kako si bacio" (a šta tu ima da se vidi?) - pa te onda (u mom slučaju) poručnik "spusti" na zemlju uz obaveštenje da si pajser.

Rokao sam iz AP kao lud, grunuo zolju, bacao bombu: nikad se bilo kakva "letva" nije pojavljivala u priči - stvar je konstruisana tako da i da hoćeš da za*ebeš - nećeš za*ebati, bez bilo kakve "letve" u ruci bilo koga.

Na gađanjima u kojima sam učestvovao nije bilo teorijske šanse da okreneš pušku ili zolju 45 stepeni ka bilo kome i bez bilo kakve letve - skočio bi neko na tebe (ma koliko mi se ke*alo od celog tog fazona te vojske i ma koliko sve, po mojoj oceni, bilo amaterski organizovano sa svim tim alkoholičarima - objektivno je bivalo tako). Gađanje je gađanje, svakako da nema teorije da bombu, pušku ili zolju okreneš prema nekome ili prema sebi. Objektivno si bio u prilici jedino da (zlo)upotrebiš bajonet.

Jedan dečko godinu dana ranije je umro u četi, ali ne usled propucavanja i drugi je poginuo na straži usled propucavanja... ali sve neke priče vezane za to što niko nije umeo da im adekvatno pruži Prvu pomoć, a ne usled pogrešno koncipiranog procesa gađanja. Onda su i stražu rešili (posebna hrana, posebna oprema, posebna doobuka pre svega baš što se Prve pomoći tiče, posebna priča sa psihijatrom, poseban režim...).

Sa stražom mi se sviđalo to što ti svi silaze sa k*rca konačno, imaš jednog šefa podoficira koji je zainteresovan da se posao obavi bez komplikacija i bez bilo kakvog jahanja. Amin. Šefovi straže su čak insistirali da ih zovemo po prezimenu, imenu, nadimku ili "šefe", a ne po zvaničnom protokolu. Bilo je tu poštovanja, naravno, ali ono nije "zvanično" iskazivano u vojničkom stilu - pun si municije i imaš nikad ispravniju pušku - sa šefom si uvek mogao da pričaš otvoreno i o bilo čemu i bilo kada.

Na gađanjima nije bilo frke, ali ni letvi.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...31.05.2014. u 07:01 - pre 120 meseci
Internet je dvosmerno sredstvo komunikacije, a TV i radio jednosmerni.

Internet je prvi put u istoriji omogucio da obican covek izadje i javno kaze nesto, pa cak ako je uporan da napravi blog i postane i popularan.

Ja licno kad pregledavam internet, samo procitam vest, a posle toga ne citam komentar novinara vec citalaca sto je daleko zanimljivije. Naravno znam da je to moderisano, ali zanimljivo je cuti...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Samo ti nastavi da troluješ na društvenim mrežama, i piši gluposti i dalje ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37166 | Odgovora: 202 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.