Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi

elitemadzone.org :: AutoZone :: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53342 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi17.07.2014. u 14:26 - pre 118 meseci
Temu otvaram po ugledu na jednu drugu sa drugog domaceg foruma :)

U temi bih obuhvatio:
- hocu da kupim sta mislite?
- koji je bolji?
- sta za x.xxx para sa xyz potrebama?
- i slicno...

Ako ima dodatnih misljenja ili se neko od administracije ne slaze neka reaguje :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi17.07.2014. u 14:31 - pre 118 meseci
Gledam da uzmem neki mali auto za po gradu ili krace ture u blizoj okolini od par stotina kilometara.
Ocekujem godisnju kilometrazu da bude oko 5-6kkm ali sigurno ne vecu od 10kkm
Nisam gadljiv ni na jedan brend niti na tip motora.
Primarni je trosak odrzavanja i eksploatacije.


Nasao sam na lokalnim oglasima dva primera:

Fiat Bravo

drugi vlasnik
cena: ~3.350e
2009, 1.4 16v motor
102kkm presao

VW Polo

prvi vlasnik
cena: ~3.000e
2009, 1.2 motor
107kkm

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi17.07.2014. u 17:33 - pre 118 meseci
Ja bih definitivno odmah uzeo taj fiat bravo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi17.07.2014. u 19:32 - pre 118 meseci
I posle da sednes da places :) Ne mislim zbog marke, vec zbog cene.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi17.07.2014. u 20:21 - pre 118 meseci
Ne razumem, sta je problem sa cenom?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi17.07.2014. u 22:48 - pre 118 meseci
@bakara

Realna cena u EU za ispravan Fiat Bravo 2008-2009.god je oko 5000€
Potrosnja 1.4 16V 90KS je 7-8l

Grande Punto 1.3MJTD je oko 4500€ i trosi 4,5-5l
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 00:06 - pre 118 meseci
Citat:
bakara:
Ja bih definitivno odmah uzeo taj fiat bravo.


Kako znas da je to bolje?

Postoje na desetine parametara koji uticu na opredeljenje pri kupovini polovnjaka. Marka, velicina, boja karoserije, a pogotovo fotografija na oglasu spadaju u one poslednje koji trebaju da prevagnu prilikom odlucivanja.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 05:15 - pre 118 meseci
Hvala svima na misljenjima.
Moja logika je bila da usled male projektovane kilometraze je najbolje imati sto jednostavniji motor, zato sam u pretrazi i odbacio dizel i turbo posto mi je pretpostavka (mozda i pogresna) da ce fiksni troskovi odrzavanja i popravljanje nedostataka kostati vise.

Namera mi je svakako da onaj za koji se odlucim (a ova dva predstavljaju dobar primer onoga sto ciljam) da odvezem na nezavisnu tehnicku proveru da ocene koliko ce da kosta da se dovede u vrlo dobro stanje.

Za mantru iskusnih forumasa znam "Pitanje je odredjenog automobila u kakvom je stanju a ne generalne izdrzljivosti modela ili brenda" i to i pratim, tako da se ne ogranicavam na jedan brend ili model vec sam u ovom slucaju covek sirokih shvatanja :)

P.S. Nadam se i da bi ova tema bila jedna grupna tema za sve sto bi administraciji pomoglo po pitanju ciscenja i manje pitanja u odvojenim temama a mi entuzijaste sa pitanjima bismo mogli da caskamo ovde :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 06:45 - pre 118 meseci
Do sada sam nasao jednu dobru "formulu" za kupovinu polovnih vozila.

Kupiti od PRVOG vlasnika, koji je bio bar VRLO DOBAR u srednoj skoli
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 07:02 - pre 118 meseci
@vladd
Uvek u skrivenim porukama ;) Ima tu logike a isto tako neko razmisljanje je i pokusati potrefiti automobil koji vozi zena (ne baka do pijace) tipa Mazda2, VW Beetle prosli i nesto slicno sa pretpostavkom da nije vozen nasilnickim metodama. Opet samo pretpostavke ali mozda ima i logike.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 07:23 - pre 118 meseci
Citat:
Branko Santo: ....a isto tako neko razmisljanje je i pokusati potrefiti automobil koji vozi zena (ne baka do pijace) .....


Odakle ti ideja da je ovo bolja kupovina?
Čast izuzecima ali stvarno misliš da žene znaju šta su obrtaji motora, gde se gleda temperatura motora i potrebu da se motor ne tera u visoke obrtaje dok je hladan?
Inače ovaj bravo jeste bolja kupovina ali samo ako nezavisni automehaničar potvrdi dobro stanje. Inače mu je cena prilično niska što odmah povlači mnoga pitanja...

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 08:17 - pre 118 meseci
Cast izuzecima zene koje sam ja upoznao da voze i kako sam video da voze uglavnom nikad ne teraju u visoke obrtaje a kamoli hladnog :) Tj desi im se ako im noga ostane na kvacilu a daju gas i to sve jace dok ne shvate da moraju da puste i kvacilo, ali realno desi se i meni :D
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 08:33 - pre 118 meseci
A ja bih se vodio necim drugim

Prvo bih pogledao iste modele istog godista i kilometraze i one najjeftinije odmah izbacio sa liste.

Zatim bih pogledao najskupljeg i prema njemu odabrao neki primerak koji podseca na ove najskuplje.


Ne bih gatao da li je zena vozila, ili baka na pijacu.

Mislim da se za 3000 eura ne moze kupiti korektan automobil tog godista koje si naveo.

Kod ovog "tvog" Brava trebas ustanoviti zasto je leva strana niza od desne za par santimetara. Da li je u pitanju sverna aberacija mobitela, ili ucestali prelasci preko lezecih organa reda.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 18.07.2014. u 10:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 09:01 - pre 118 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Citat:
bakara:
Ja bih definitivno odmah uzeo taj fiat bravo.


Kako znas da je to bolje?

Postoje na desetine parametara koji uticu na opredeljenje pri kupovini polovnjaka. Marka, velicina, boja karoserije, a pogotovo fotografija na oglasu spadaju u one poslednje koji trebaju da prevagnu prilikom odlucivanja.

Pa ovde nemamo vise parametara vec samo model, godiste i kilometrazu i cenu.
Ostalo je predpostavljam postavljac teme uzeo u obzir.
Izmedju ta dva bravo je bolji.
Citat:
Zarko Silic: A ja bih se vodio necim drugim :D

Prvo bih pogledao iste modele istog godista i kilometraze i one najjeftinije odmah izbacio sa liste.

Zatim bih pogledao najskupljeg i prema njemu odabrao neki primerak koji podseca na ove najskuplje.
.

Ja radim totalno suprotno...
Zasto odbaciti najjeftinije automobile?
Tacno je, medju njima su najlosiji ali cesto i automobili koje vlasnici zele odmah da prodaju a ne da gube vreme javljajuci se na oglase.
Najskuplji oglasi su oni precenjeni i koji se nikada nece prodati i nisu reper nizasta.

Ja kad prodajem svoj auto uvek stavim u rangu najjeftiniijih i to se proda za par dana.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 09:04 - pre 118 meseci
A ja sam siguran da ne bih kupio automobil koji ti prodajes.

Ni ti a ni Pisac.

Ljudi se razlikuju, znas.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 09:13 - pre 118 meseci
Hvala na informaciji Zare ja iako gledam nikako ne mogu da vidim da je niza leva strana, cak mi se cini da je niza desna. :)


Ako baratamo sa 5-6 godina starim automobilom sa 100kkm predjenih i ako moram da platim 5k eura ili vise a nov je 9-10k eura, zar se ne isplati kupiti nov?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 09:16 - pre 118 meseci
Branko Santo..Probaj da nadjes neki auto od prijatelja sa takvim parametrima koje si postavio.

Ako prijatelji kazu da im se ne isplati prodavati auto sa tvojim zahtevima,pretpostavi zasto prodavci tih

koje si nasao ,prodaju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 09:26 - pre 118 meseci
Citat:
Zarko Silic:
A ja sam siguran da ne bih kupio automobil koji ti prodajes.

Ni ti a ni Pisac. :D

Ljudi se razlikuju, znas.

Haha pa @zare to je uzajamno :)
Inace sam prodao par automobila kao prvi vlasnik, a inace sam i vrlo strog kao kupac.

Nego ne rece jel po tebi nije bravo bolja kupovina od ovog pola?

Ako je taj bravo ispravan on sigurno vredi taj novac pa cak i da je kriv kao sto kazes, mada ni ja to ne vidim sa mobilnog telefona....

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 09:50 - pre 118 meseci
Citat:
vladd:
Do sada sam nasao jednu dobru "formulu" za kupovinu polovnih vozila.

Kupiti od PRVOG vlasnika, koji je bio bar VRLO DOBAR u srednoj skoli:)

Kupiti od prvog vlasnika, po mogućnosti za manje pare nego što se prodaju auta izvučena iz poplava... San svakog srbina...
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi18.07.2014. u 10:09 - pre 118 meseci
Citat:
ventura: Kupiti od prvog vlasnika, po mogućnosti za manje pare nego što se prodaju auta izvučena iz poplava... San svakog srbina...


Jos da ga prodavac saceka malo za novac
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Polovni automobili: procena vrednosti, poređenja i predlozi

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53342 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.