Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297845 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 11:16 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Borin sledeci izum moze biti da povadi cigle iz TA peci jer se gubi energija na njihovo zagrevanje, umesto da grejac zagreva vazduh u sobi :-)

Sefe ti imas obicaj da se predstavljas kao neko ko ima tehnicko znanje, pa onda hajde molim te objasni mi sta se do kraja desava sa tom energijom. Krenimo od pretpostavke da kamenac akumulira 2kWh energije (sto je suludo mnogo, ali nema veze), sta se potom desava sa tom energijom - da li ona zauvek ostaje u kamencu, ili predje na vodu, ili je pojede azdaja, ili nesto cetvrto?

Već sam odgovorio na takvo pitanje, energija isporučena biće u bojleru samo neravnomerno rasporedjena pri eksplataciji bojlera. Deo toplote drži kamenac i vreme zagrevanja vode se povećava, korisnik ima manje tople vode za isto vreme rada grejača. Najviše se vidi problem pri bržem pražnjenju bojlera....
Zagrevanje bojlera treba da je što efikasnije da bi pratilo dinamiku eksplatacije....
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 11:21 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Borin sledeci izum moze biti da povadi cigle iz TA peci jer se gubi energija na njihovo zagrevanje, umesto da grejac zagreva vazduh u sobi

Boro je u jednoj temi postavljao pitanja oko povećanja efikasnosti akumuliranja time što bi se grejaču zalili u cigle ili tako nešto.


Možda će sledeća verzija zagrevača imati cigle sa zatopljenim grejačima u kazančetu, pa da na taj način obezbedi efikasnost za naredne cikluse

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 11:24 - pre 113 meseci
Citat:
vladd:
Citat:
šef sale:
Džabe se mučite.....kamenac u bojleru može povećati potrošnju struje i za 50% možda i više...
Nov bojler ima neku energetsku efikasnost, sa starenjem ona se smanjuje....
Kako sprečiti nastajanje kamenca je pravo pitanje za bojler, primetili ste da kamenca nema u vodokotliću....
Ko napravi bojler bez kamenca neka se javi.....



Protocni bojler:D

Eto koliko neki NEMAJU POJMA, vec samo "osmatraju okolinu" bez sustinskog znanja procesa..i zatim se ZALECU u diskusije sa "visprenim" pitanjima

I pri kojim "brzinama protoka" na odredjenim temperaturama se NE FORMIRA kamenac..

Pa posto smo konstatovali specificno NEMANJE POJMA, pozivam ostale sagovornike da intenzivnije propituju ovakve "diskutante":)


Mislim da nisi shvatio pitanje, pošto da si ti upoznat sa problemima stvaranja kamenca u bojleru mislim da ne bi bilo loše da pojasniš stvar i objasniš u čemu je problem i kako ga rešiti.....
Znam šta ćeš da kažeš....neka i drugi čuju...
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 11:28 - pre 113 meseci
@sef sale
po tvome kamenac pokupi 2kWh energije,isto to uradi sutra,pa prekosutra pa danima pa mjesecima.
Kad sakupi 10000kWh a to je mnogi dzula koji bi u par sekundi kao onaj Pancevacki da izleti kroz dvije ploce iznad.
Nisi shvatio (mada je tvoj posao ovdje da podrzavas Boru Radara mozda si i jedno i drugo).
Kamenac moze smanjiti korisni prostor bojlera odnosno promijeniti zapreminu vode,samim tim promjeniti histereznost grijanja i rashladjivanja vode.
Kao kad imas luft u letvi volana ti smotao volanom a tockovi kasne :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 11:30 - pre 113 meseci
E moj Boro,
vidiš li ti kako izgleda rasprava jednog bankarskog službenika i jednog šefa sale (restorana pretpsotavljam) na temu fizike i termodinamike, a ti kao pronalazač nemaš blage veze o fizici ...
zar te ne bude makar malo blam
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
+1

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 12:26 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Sefe ti imas obicaj da se predstavljas kao neko ko ima tehnicko znanje, pa onda hajde molim te objasni mi sta se do kraja desava sa tom energijom. Krenimo od pretpostavke da kamenac akumulira 2kWh energije (sto je suludo mnogo, ali nema veze), sta se potom desava sa tom energijom - da li ona zauvek ostaje u kamencu, ili predje na vodu, ili je pojede azdaja, ili nesto cetvrto?


Kamenac kad obloži grijač ponaša se kao izolator pa dolazi do povećanog prenos toplotne energije preko držača tog grijača na kućište. Tu su svi gubici uzrokovani kamencom.

SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 13:11 - pre 113 meseci
Citat:
dava: Kamenac kad obloži grijač ponaša se kao izolator pa dolazi do povećanog prenos toplotne energije preko držača tog grijača na kućište. Tu su svi gubici uzrokovani kamencom.

A u kućištu, gle čuda, voda koja se greje.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 13:25 - pre 113 meseci
Doduše, ja ovo pričam iz iskustva sa veš mašinom. Bio je slučaj dok mašina radi osjeti se neki miris kao da nešto gori. Izvadim grijač, pun kamenca, a gorila je dihtung guma pa smrduckala. Uglavnom toplote je odlazila tamo gdje ne treba.

Da, kod boljera nema tolikih gubitaka kao kod veš mašine, jer dolazi do zagrevanja kazana što nije gubitak.



Nisam dosada rastavljao bojler pa sam na brzinu izguglao kako je montiran grijač, tako da stoji tvoja promjedba.

[Ovu poruku je menjao dava dana 26.12.2014. u 14:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dava dana 26.12.2014. u 14:38 GMT+1]
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
Prikačeni fajlovi
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 14:17 - pre 113 meseci
Citat:
Bora Radar:
Dava, Branko Tod, Deep/Blue, Darko Nedeljković
Vaše ne prihvatanje dve ponude za dokazivanje mnogo govori o vama, a malo bi vas koštalo svakog po deset evra, a mene bi koštalo hiljadu a možda i dve hiljade evra.
To govori koliko ste sigurni u vašu kritiku kada ne smete ni deset evra da uložite.
Bez odgovornosti i dostojanstva prema značajnoj inovaciji koja će privredi doneti ogromnu uštedu električne i toplotne energije.

Opet gomila kenjarije - ja sam sam ponudio da isplatim 1.000 evra i pitao da podignemo uloge na 5.000, ali si ti to ignorisao, kao i sva druga neprijatna pitanja. Evo, sada nudim da podignemo ulog na 10.000, ja sam potpuno siguran u zakon odrzanja energije, a ti prihvati ili bezi u misiju rupu!

Citat:

Kritičari,
Smanjio vam se broj pa ćutite danima, ne pominjete objašnjenje ,,Svim kritičarima EZV,, Lepo sam vam objasnio da 2... ciklus predaje toplotu da EZV ne počne baš ispočetka. Kada iz bojlera istekne i poslednji litar mlake vode,pune je hladne vode. Voda se zagreva iz prapočetka postane vrela,a kada počne da se koristi uleti vodovodna aždaja i proguta više pola vreline.

Pa sta ti mislis da smo mi svi ovde toliko retardirani da doveka trosimo vreme na pobijanje suludih stavova izlapelog i neobrazovanog samozvanog pronalazaca? Ja cu da pokrenem zvanicnu proceduru da se tebi zabrani pristup ovde, jer niti vise imam nerava da ti objasnjavam osnovne zakone fizike, niti ti zelis objasnjenja da saslusas, vec jednostavno nastavljas sa reklamiranjem svog imena, delatnosti i pronalaska. Imas dnevne novine, plati odredjenu sumu i oni ce vrlo rado da objave vest "genijalni naucnik iz srbije pronasao nacin za ustedu 2/3 svetske potrosnje energije" ili kako god da ti to formulises. Ali da ovde reklamiras i manipulises, to nije nikada ranije moglo a verujem da nece moci ni sada.

Citat:
P I S A C
NAPRAVIO MEŠAČ VRELE I HLADNE VODE VAN BOJLERA I DOBIO JE ZNATNO VIŠE TOPLE VODE. Njegov mešač i EZV su slični u zagrevanju vode.

Koji si ti budalan pa to je neverovatno, vec danima pokusavamo da ti objasnimo da nije pisac napravio taj mesac, vec su takvi uredjaji projektovani pre vise decenija a sada se proizvode po celom svetu. Ti kao da si iz pecine dosao pa osnovne stvari o grejanju vode ne znas a smatras sebe pronalazacem.

Citat:
Takvi čim čuju za usavršavanje izgube razum isto kao oni, koje istorija opisala. Među njima predljači Darko Nedeljković, koji stalno pominje ludilo oseća gde treba da je.

Mislim da se ovde svi slazemo oko toga da je jedan od nas dvojice lud. Predlazem da zajedno odemo na psihijatriju, pa neka strucne osobe procene koga treba da puste kuci, a koga da hospitalizuju. Ako smes da prihvatis taj izazov, moze vec u ponedeljak.



 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 14:29 - pre 113 meseci
Citat:
šef sale:
Već sam odgovorio na takvo pitanje, energija isporučena biće u bojleru samo neravnomerno rasporedjena pri eksplataciji bojlera. Deo toplote drži kamenac i vreme zagrevanja vode se povećava, korisnik ima manje tople vode za isto vreme rada grejača. Najviše se vidi problem pri bržem pražnjenju bojlera....
Zagrevanje bojlera treba da je što efikasnije da bi pratilo dinamiku eksplatacije....


Ne, nisi odgovorio. Ako kamenac akukulira 2kWh toplote, da li ona zauvek ostaje u njemu kumulativno se uvecavajuci sve dok se u par stotina grama kamenca ne akumuliraju MWh energije, ili akumulirana energija prelazi na vodu zagrevajuci je?

Citat:
dava:
Kamenac kad obloži grijač ponaša se kao izolator pa dolazi do povećanog prenos toplotne energije preko držača tog grijača na kućište. Tu su svi gubici uzrokovani kamencom.

OK, to je vec prihvatljivo objasnjenje i u potpunosti je u skladu sa zakonom odrzanja energije. Postavlja se pitanje gde energija ide posle toga? Da se slucajno ne vraca u vodu? I da li je procenat od 50% realan, ili 10x-50x preuvelican?

 
0

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 14:48 - pre 113 meseci
Citat:
Ja cu da pokrenem zvanicnu proceduru da se tebi zabrani pristup ovde


Nemoj ko boga te molim...
Kad otvaram ES prvo obiđem ovu temu pa tek onda "Zakon fotka" i "zakon GIF".
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
+2

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 14:57 - pre 113 meseci
Sta ima vise da se prica, sve smo ponovili po barem 5x. Ja kad nesto kazem, onda tako i uradim. Predlog je upucen i ceka na dalje izjasnjavanje:
http://www.elitesecurity.org/t481342
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 15:53 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Ne, nisi odgovorio. Ako kamenac akukulira 2kWh toplote, da li ona zauvek ostaje u njemu kumulativno se uvecavajuci sve dok se u par stotina grama kamenca ne akumuliraju MWh energije, ili akumulirana energija prelazi na vodu zagrevajuci je?

Nije par stotina grama već nekoliko kilograma kamenca koji prekrije dobar deo dna kazana...ne mogu da se navadim kamenca kada menjam grejač. Najekstremniji slučaj koji sam video je bojler iz 1963 za živinim prekidačem, tamo je bilo više kamenca nego vode.

Već sam odgovorio na pitanje, ne znam šta nije jasno.....verovatno misliš da je akumulirana energija u kamencu korisna i da će predati toplotu vodi pa mu dodje na isto, suština bojlera je da zagreje vodu ne drugi materijal....
Prilikom upotrebe bojlera hladna voda ulazi pod pritiskom u bojler, zbog različite gustine materije brže hladi vodu nego talog kamenaca kome je potrebno neko vreme da preda višak akumulirane toplotne energije te za posledicu se javlja niža temperatura vode na izlazu u jedinici vremena i tako se smanjuje radna efikasnost bojlera....
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 16:02 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Sta ima vise da se prica, sve smo ponovili po barem 5x. Ja kad nesto kazem, onda tako i uradim. Predlog je upucen i ceka na dalje izjasnjavanje:
http://www.elitesecurity.org/t481342


Da izbacite Boru sa foruma ??
Njemu ni Hitler nije mogo ništa 6 aprila 1941.....čemu se vi nadate
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 18:57 - pre 113 meseci
@Sef Sale
Nekoliko pitanja.

1. Jesi li ujedno i korisnik pod nick-om Boro Radar?
2. Zasto ti je poslije svakih nekoliko postova drugi ISP i IP?
3. Ako nisi Boro Radar zar je moguce da postoji jos neko tko kao on razmislja?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 19:09 - pre 113 meseci
OMG,ostavim vas 2 dana a vi se zarazili,ovako.

 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 19:20 - pre 113 meseci
Citat:
zica49:
@Sef Sale
Nekoliko pitanja.

1. Jesi li ujedno i korisnik pod nick-om Boro Radar?
2. Zasto ti je poslije svakih nekoliko postova drugi ISP i IP?
3. Ako nisi Boro Radar zar je moguce da postoji jos neko tko kao on razmislja?


Ne znam odkud tako da povezuješ stvari, nije problem odgovoriti....

1. Nisam Bora radar, vidiš valjda po stilu pisanja ako ništa drugo.......
2. Nisam gledao u IP adresu....
3. Kako ja to razmišljam, šta sam rekao te si tako povezao...

 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 22:20 - pre 113 meseci
Propade rosna livada ludosti ...
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 22:33 - pre 113 meseci
Tesko da je @sef sale = Bora radar.

Izletilo bi mu bar jednom; `S postovanjem,
Bora Radar`
:D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat26.12.2014. u 23:24 - pre 113 meseci
Evo nekoliko veoma glupih izuma koji su svojim izumiteljima doneli milione:
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297845 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.