Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297201 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 07:34 - pre 113 meseci
Citat:
Kamenac u priličnoj meri narušava rad bojlera i u velikoj meri je zaslužan za pregorevanje grejača, neka ispitivanja pokazuju da 3-5 milimetara kamenca na grejaču povećava potrošnju struje za 20-30%....gde je gubitak ne pitajte mene, merio nisam...


Eto, forum je odradio svoju edukativnu stranu, citat sa Wiki je odlican korak ka edukaciji.

Kada se doda, iz ranijeg posta, POSMATRANJE pojave, i zakljucak, da je nesto duze vremena potrebno za neke procese na vecim visinama, mogu samo da pohvalim takav odnos prema okolini..

E sada, posto smo nesto naucili i nesto primetili, mozemo konacno da konstatujemo, bez papagajskog ponavljanja, da ce tzv EZV u stvari biti MANJE EFIKASAN, zbog nizeg pritiska u zagrevanom sudu, stvaranja mehurica oko grejaca, koji ce povecati potrosnju taman koliko i kamenac(pregrejana para je bolji izolator od kamenca), min 20%..

I valjda smo naucili razliku izmedju pronalazaca, inovatora, i SANERA, koji se kao u madjionicarskom triku uhvate jednog detalja i dave okolinu "da priznaju" da li je to "tacno".


A jedino je tacno da je EZV obican promasaj, mozgodrcenje po vise osnova, zbog nepoznavanja oblasti neophodnih za inzenjering, a TAKODJE, nema ni POZITIVNE energije pronalazaca, u zelji da nesto UNAPREDI, vec sve aktivnosti svodi na LICNU PROMOCIJU...


Mislim, da uz par komentara ucesnika, mozemo da ZAKLJUCIMO temu...
 
0

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 07:43 - pre 113 meseci
Citat:
vladd: Mislim, da uz par komentara ucesnika, mozemo da ZAKLJUCIMO temu...


Vala baš tako !

Udavila nas sve ovde, kako primećujem,

Evo moj lajk za "pametnu " temu :

Prikačeni fajlovi
 
+4

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 12:39 - pre 113 meseci
Citat:
šef sale: neka ispitivanja pokazuju da 3-5 milimetara kamenca na grejaču povećava potrošnju struje za 20-30%....gde je gubitak ne pitajte mene, merio nisam...

Koja istrazivanja? Daj link i reci da li je ta institucija dovoljno respektabilna da se njena "istrazivanja" uzimaju tako kao aksiom i da se tvrdi okolo da je tako, bez imalo razumevanja da li je to uopste moguce?
 
0

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 14:05 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: da li je ta institucija dovoljno respektabilna


,misliš "Certifikovana" ?
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 17:07 - pre 113 meseci
Citat:
vladd:
Eto, forum je odradio svoju edukativnu stranu, citat sa Wiki je odlican korak ka edukaciji.

Kada se doda, iz ranijeg posta, POSMATRANJE pojave, i zakljucak, da je nesto duze vremena potrebno za neke procese na vecim visinama, mogu samo da pohvalim takav odnos prema okolini..

E sada, posto smo nesto naucili i nesto primetili, mozemo konacno da konstatujemo, bez papagajskog ponavljanja, da ce tzv EZV u stvari biti MANJE EFIKASAN, zbog nizeg pritiska u zagrevanom sudu, stvaranja mehurica oko grejaca, koji ce povecati potrosnju taman koliko i kamenac(pregrejana para je bolji izolator od kamenca), min 20%..

I valjda smo naucili razliku izmedju pronalazaca, inovatora, i SANERA, koji se kao u madjionicarskom triku uhvate jednog detalja i dave okolinu "da priznaju" da li je to "tacno".


A jedino je tacno da je EZV obican promasaj, mozgodrcenje po vise osnova, zbog nepoznavanja oblasti neophodnih za inzenjering, a TAKODJE, nema ni POZITIVNE energije pronalazaca, u zelji da nesto UNAPREDI, vec sve aktivnosti svodi na LICNU PROMOCIJU...


Mislim, da uz par komentara ucesnika, mozemo da ZAKLJUCIMO temu...


Citat:
Eto, forum je odradio svoju edukativnu stranu, citat sa Wiki je odlican korak ka edukaciji.

Poštovani korisniče foruma, ne koristim wikipediju ti podaci su stariji od interneta i od uvek se provlače kroz tehničku literaturu bili oni tačni ili ne...
Ne bih da budem neprijatan, kako ti znaš da je nešto sa wikipedeja osim ako ne visiš tamo i skupljaš podatke kako bi učestvovao u radu foruma.
Ne zaboravi da sam na početku rekao da sam forum administrator i da znam sve trikove kojima se članovi služe.
Namerno sam te pustio da malo guglaš po netu.....jer da si znao odgovor ja ne bi morao da čekam.

Citat:
Kada se doda, iz ranijeg posta, POSMATRANJE pojave, i zakljucak, da je nesto duze vremena potrebno za neke procese na vecim visinama, mogu samo da pohvalim takav odnos prema okolini..

Primer je dat da bi se proces jasnije prikazao korisnicima, ilustracije se rade prilikom objašnjavanja nečega.....

Citat:
E sada, posto smo nesto naucili i nesto primetili, mozemo konacno da konstatujemo, bez papagajskog ponavljanja, da ce tzv EZV u stvari biti MANJE EFIKASAN, zbog nizeg pritiska u zagrevanom sudu, stvaranja mehurica oko grejaca, koji ce povecati potrosnju taman koliko i kamenac(pregrejana para je bolji izolator od kamenca), min 20%..

Ne možeš ništa da konstatuješ jer nisi vide šemu sa principom rada i to su tvoje predpostavke.....
Na kraju to moraš rešiti sa postavljačem teme....

Citat:
A jedino je tacno da je EZV obican promasaj, mozgodrcenje po vise osnova, zbog nepoznavanja oblasti neophodnih za inzenjering, a TAKODJE, nema ni POZITIVNE energije pronalazaca, u zelji da nesto UNAPREDI, vec sve aktivnosti svodi na LICNU PROMOCIJU...

Ne piši velikim slovima po forumu, ne optužuj lažno člana foruma...

Citat:
Mislim, da uz par komentara ucesnika, mozemo da ZAKLJUCIMO temu...

Ne sećam se da te je neko pitao za mišljenje, nije to tvoj posao........
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 17:11 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
šef sale: neka ispitivanja pokazuju da 3-5 milimetara kamenca na grejaču povećava potrošnju struje za 20-30%....gde je gubitak ne pitajte mene, merio nisam...

Koja istrazivanja? Daj link i reci da li je ta institucija dovoljno respektabilna da se njena "istrazivanja" uzimaju tako kao aksiom i da se tvrdi okolo da je tako, bez imalo razumevanja da li je to uopste moguce?

Svaki čak i priučeni majstor za bojlere zna da je povećana potrošnja struje kod većeg kamenca, ne treba ti nikakav institut uzmi dva bojlera pa meri....
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 19:05 - pre 113 meseci
Popustili zivci u mraku neznanja

Ne videh ni jedan komentar o NEMANJU POJMA, sto smo USTANOVILI i DOKAZALI...
Primecujem, takodje, da se malo (s)krenulo "grlom u jagode", u pravcu LICNE konfrontacije...i slepog omalovazavanja

Velika slova su tu da NAGLASE detalje..bas mi nesto odgovara promena "tonaliteta".



Eto, Wikipedija je cudo i NIJE SRAMOTA procitati nesto. Pohvalno jda dokoni ljudi sakupe malo obrazovanja.

Jedino je mali problem koriscenje mozga, nekada treba napregnuti vijugicu, da se POVEZU neke cinjenice



I mislim da smo ZAVRSILI DISKUSIJU.

Blebetanje, flejmovi, provokacije su blago receno SMESNE, na OVOM FORUMU.

Takvo "strucno", dripacko obracanje, moze se koristiti na forimima mizernog tehnickog kvaliteta, ali ne i na ES-u.
 
+2

Keez-a

Član broj: 245920
Poruke: 61
gprs-user-67.21.149.83.in-addr.arpa.



+107 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 19:11 - pre 113 meseci
Šefe, ne vidoh da ti piše da si admin u profilu

Baci se malo na izučavanje termodinamike i onda KVALITETNO diskutuj.
vladd bi mogao "na 'leba da te namaže" sa svojim znanjem.
Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
 
+3

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 19:21 - pre 113 meseci
Citat:
šef sale: Ne zaboravi da sam na početku rekao da sam forum administrator

Jbte, uspio si u životu big time!

Mereš li nam dati kompletnu adresu tog ______-sprdijancija.org foruma?
 
+2

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 19:41 - pre 113 meseci
Citat:
šef sale

Ako nisi zadovoljan lajkom,da zovemo nekog crnca,sa vecim prstima.Nego mi nekako yao da posle moras da posetis i oftamologa,da vrati te okice.
Pomislice neko da si zablenuo u semu bojlera.
Citat:
Poštovani korisniče foruma, ne koristim wikipediju ti podaci su stariji od interneta

Ipak ti popustila koncentracija Boro.Nova ploca,aa.;)l

 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 19:55 - pre 113 meseci
Majko rodjena,od jedne bezazleno glupave teme do svadje članova foruma :D koji ste vi doktori :D
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 20:11 - pre 113 meseci
Pratim pažljivo doktorski konzilijum
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 20:50 - pre 113 meseci
Ne,nego sezame otvori se i priznaj svoju ulogu u ovoj temi.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 22:48 - pre 113 meseci
Citat:
Trick Fix:
Citat:
Darko Nedeljković: da li je ta institucija dovoljno respektabilna


,misliš "Certifikovana" ?

Ne mislim, "respektabilno" vise znaci nesto onako kako kazu stari ljudi - ja im verujem i stavio bih ruku na panj da ne lazu. To da li je neko pribavio kakav papir od megatrenda ili nije, to nije toliko bitno.

Citat:
Svaki čak i priučeni majstor za bojlere zna da je povećana potrošnja struje kod većeg kamenca, ne treba ti nikakav institut uzmi dva bojlera pa meri....

Aha, tako znaci.... Onda bi bilo fer da uz gornju tvrdnju kazes "[prema navodima nekih priucenih majstora 3-5 milimetara kamenca na grejaču povećava potrošnju struje za 20-30%..." a ne da obmanjujes ljude recima kao sto su istrazivanja, ispitivanja i slicno. Da si odmah tako formulisao, izbegli bi se nepotrebni nesporazumi.

Citat:
Ne,nego sezame otvori se i priznaj svoju ulogu u ovoj temi.

Priznao je kad je dosao - predstavio se kao placenik i saradnik prevaranta kvazipronalazaca Bore. Meni u principu vise odgovara da razgovaram sa sefo sale, nego sa borom, zato sto je sef profesionalac koji radi ono za sta je placen, isto kao naprimer advokat koji je prmio pare da brani nekog kriminalca i njegovo je da ga brani bez obzira sto ni sam ne veruje u njegovu nevinost. Tako i sef, nije ni najmanje glup, ali prihvatio se nekog zadatka i dosledno ga izvrsava. To sto se na pocetku bio postavio malo sizofreno sam mu davno oprostio, buduci da je vec nakon par sati shvatio da je na ovom forumu cista nula koja tek treba da se izgradi u neku forumsku licnost.

Nego sefe, svidja mi se tvoja biznis ideja, najozbiljnije, bez trunke ironije. Za par godina mozes da steknes reputaciju branioca po forumima, formiras neke tarife i cenovnike, usavrsis taktike i strategije... Meni bi recimo bilo sasvim prihvatljivo da jednog dana kada me na nekoj temi masovno popljuju lepo otvorim novcanik i dam ti neku kintu pa odem da uzivam dok se ti pljujes sa mojim "neprijateljima". Mislim da tu ima mesta planovima da za 5 godina imas par stotinaklijenata koje po potrebi branis po forumima, a to je vec nesto zar ne? A tek za 10... ja imam viziju o hiljadama klijenata i kancelarijom sa 10 zaposlenih forumskih branilaca sa punim radnim vremenom, a ti samo nadgledas i sugerises pripravnicima koju taktiku treba da primene... pred nama je novo zanimanje, a onaj ko se toga prvi setio ima izgleda da stekne svetsku slavu i bogatstvo - i onaj fejsbuk je u pocetku delovao glupo, pa vidi ga sad! Gledacemo mi sef jos po forumima i hvaliti se "e, ja sam bio taj kog je sef prvog napao kao forumski zastupnik nekog bore radara".
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 23:58 - pre 113 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ne,nego sezame otvori se i priznaj svoju ulogu u ovoj temi.

Kojoj temi...nemoj da pomešam nešto pa da govorim o medicini...
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat30.12.2014. u 00:43 - pre 113 meseci
Citat:

Darko Nedeljković

Aha, tako znaci.... Onda bi bilo fer da uz gornju tvrdnju kazes "[prema navodima nekih priucenih majstora 3-5 milimetara kamenca na grejaču povećava potrošnju struje za 20-30%..." a ne da obmanjujes ljude recima kao sto su istrazivanja, ispitivanja i slicno. Da si odmah tako formulisao, izbegli bi se nepotrebni nesporazumi.

Prati na času....već sam rekao da se podatak provlači kroz literaturu, to da znaju i majstori sam ja dodao...
Ne očekuj od mene da vršim istraživanje i merenje, mogu reći da podaci nisu daleko od istine iz mog ličnog iskustva...

Citat:
Priznao je kad je dosao - predstavio se kao placenik i saradnik prevaranta kvazipronalazaca Bore.

Bora ništa nije platio čak ne znam ni gde je, spominjao je neki put u Monako mislim.....možda ga zato nema.
Bilo bi dobro da se javi i postavi šematski prikaz njegovog patenta i bilo bi dosta jasnije, koliko vidim forum nema opciju kačenja fajlova...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat30.12.2014. u 01:03 - pre 113 meseci
Ima i u Monaku interneta.

Bora pronalazač ako je uspeo da pronađe one PDF fajlove za termostatski mešač vode, neka se javi da diskutujemo oko detalja čemu to služi i kako to postiže uštede. Video sam da mu nije jasno da ušteda nije u (ne)mešanju vrele i hladne vode, nego je ušteda u tome da kroz cevi ne ide vrela voda . Pa još kad bora pronalazač pronađe i neki PDF za toplotne pumpe i izmenjivače toplote u bojlerima, ima momentalno da ištancuje još nekoliko svetskih unikata...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat30.12.2014. u 14:51 - pre 113 meseci
Ne postoji patent nego "svetski unikat", sto baca potpuno novu sliku na celu pricu.

To znacajno opravdava razmisljavanja i iskrivljene ideje.

A mi diskutujemo o "patentu" kojeg NEMA, niti ce biti, posto takva nebuloza ne moze da prodje patentnu proceduru, a i kosta..

Ali, kao svetski unikat ..moze se reci da jos uvek drzi status "ideje" svetskog unikata, posto je realizacija odlozena dok se ne nabave delovi
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat30.12.2014. u 17:46 - pre 113 meseci
Mislim da jeste registrovani patent....pogledaj naslov
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat30.12.2014. u 18:35 - pre 113 meseci
Kobajagi šefe,

MP je ustvari mali patent i nikako nije patent :

"Mali patent je pravo kojim se štiti nov, industrijski primenljiv pronalazak, koji ima inventivni nivo, odnosno koji je rezultat rada koji prevazilazi rutinsko korišćenje stanja tehnike od strane stručnjaka, ali nema inventivni nivo koji se traži za patent.
Predmet pronalaska koji se štiti patentom može biti proizvod (kao npr. uređaj, supstanca, kompozicija, biološki materijal) ili postupak kao i primena proizvoda ili postupka.
Predmet pronalaska koji se štiti malim patentom može biti samo rešenje koje se odnosi na konfiguraciju ili konstrukciju nekog proizvoda ili raspored njegovih sastavnih delova."

Znači nešto uslovno novo što ne može da bude patent. Po mome iskustvu za davanje MP
ne mora da se vrši dokazivanje stanje tehnike i samim tim ne vrši se ispitivanje da li već
negde postoji slično rešenje.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297201 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.