Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 294965 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 16:33 - pre 112 meseci
Bora je u pravu, njegove primedbe u vezi vredjanja, lažnih optužbi stoje.......
Na normalnom forumu tako nešto bilo bi sankcionisano, takodje niko ne bi mogao da postavi temu gde se poziva javnost na izbacivanje jednog člana foruma, takve stvari se tretiraju kao govor mržnje....
 
0

Bora Radar1

Član broj: 327078
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 17:21 - pre 112 meseci
Lacika1991,

Hvala Vam na predlogu, sada je sve kasno.Molim Vas da pažljivo pročitate napis na 35 strani naročito deo dobronamernih.

S poštovanjem,
Bora Radar
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.opera-mini.net.



+2282 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 17:30 - pre 112 meseci
Citat:
Bora Radar1:
Darko Nedeljković,


Vi ste PRVI podržali EZV ali su vas u par papisa ucenjivači ućutkali.

Nisu me ucutkali, ja i dan danas podrzavam EZV kao dobro smisljenu pricu na kojoj uz poznavanje psihologije mogu da se zgrnu velike pare od pohlepnog naroda. Mnogi su uzeli pare na svakakvim mnogo beskorisnijim idejama, pa sto i ti da dozivotno budes siromasni penzioner. Ja EZV napadam u tehnickom smislu, jer smatram da je golo gomno, ali to nema nikakve veze, bolje da se drzimo teme psihologije, manipulacije ljudima i ostvarivanja zarade u slucaju uspesnog drzanja ljudi u zabludi da je EZV nesto do jaja dobro i korisno. Slobodno pitaj sta ti nije jasno na tu temu, verujem da ce ti vecina ljudi ovde pomoci.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 18:02 - pre 112 meseci
Boro ja tebe ne shvatam,iza nickova ili imena ucesnika na temi su se u prvim svojim postovima pojavili "ljubazni ljudi".
Usput ti isti ljudi su nekim pukim slucajem poznavaoci tehnike,fizike,matematike i naravno sa zavrsenim tehnickim skolama i fakultetima.
Usput vecina tih ljudi radi pri tehnici po cijeli dan,neki za platu neki iz hobija.

Govoricu u svoje ime.
Sto se tice smirenosti po meni su mogli nazvati medjunarodnu jedinicu za smirenost.Mada je i meni dodijalo.
Sve sto si rekao je samo ne potkovana tvrdnja da EZV ima prednost. Nicim potkrepljena i trideset kompetetnijih ljudi od tebe ti rekli da nema prednosti nego nedostatke. Kasnije si ti usaltao u neki papagaj rezim.
Vremneom si postao ubjedjen da neki svjestski elenrgetski lobi preko tih trideset ljudi radi protiv tebe jer si na tragu energetskog grala.Ja licno pozanjem slicnog jednog tebi koji je ubjedjen da ga pedeset ljudi prati da bi ga otrovalo (raskinkao u Njemackoj narko mafiju i policiju) ali nece doktroru jer i doktori su sa onim sto ga pokusavaju otrovat.
Vracam se na ucesnike na temi,koji su od ljubaznih ljudi voljni da pomognu da skrate bespotrebno blamiranje i muku, vremenom su prerasli u likove koji si iznervirao toliko da su poceli vikat EZV ima prednost ali u ku*cu !
I sta su trebali? Ni jedan odgovor na tehnicko pitanje nisi dao,ni jedan crtez i proracun....
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 18:56 - pre 112 meseci
Citat:
Bora Radar1:
Zica49,Darko Nedeljković,Lacika1991,Deep/Blue i Gilopile.

Molim Vas da pročitate ono što je napisao Valdd-fasifikat, kako je moguća takva pristrasnost i jenostranost s ciljem da okalja mena i EZV. Znajući dobro da mu ne mogu odgovoriti zbog zabrane pisdanja od 12 dana. Kakva bruka i sramota,a da niste protestovali i to mnogo govori o vama i vašem pisanju.

Vidite šta su dobronameri i realni napisali o EZV.

S poštovanjem,
Bora Radar1



Cilj je da definisemo bezobrazluk i tehnicku nepismenost. Bezobrazluk se ogleda u direktnim vredjanjima i indolentnim nebuloznim odgovorima na konkretna pitanja..

Hajde sada lepo da PONOVO "okaljamo" proizvod koji ne postoji, a koji se REKLAMIRA ....

Pri tome je princip rada NEBULOZAN i sve prednosti neki par lavora vise tople vode u jednom ciklusu...blabla bla... receno XXX puta, ali da se napomene nisu vredni truda i GUBITKA energije posto se voda ZAGREVA na atmosferskom pritisku..
Sa 20-30% VISE ENERGIJE...

Dakle, GREJAC je PREKRIVEN mehuricima pregrejane pare i NEMA efikasnost kao kada je na nadpritisku nekoliko bara(vodovodni nadpritisak)

TO je pitanje na koje PRONALAZAC "okaljanog" unikata NEMA ODGOVOR!!!!

Ili prosto CEKAMO da se prvo isplace, izjada i SMISLI odgovor....eto cekam(o)
 
0

Bora Radar1

Član broj: 327078
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 19:01 - pre 112 meseci
Darko Nedeljkovi,

Kako je moguće da ste zaboravili šta ste ranije pisali za EZV i tačno je da su vas upozorili par puta. Pogledajte šta su napisali dobronameri ljudi pa to mnogo više vredi od vaše zlonamerne kritike.Te napise niste ni ranije ni sada osporavali.Bežite od teme-istine ko đao od krsta.Šta sanjate kavo bogastvo kave pare ću dobiti.EZV je još ideja do realizacije dug pderiod,nemojte se zamlaćivati nečim što još nije ni na pomolu.

S poštovanjem,
Bora Radar
 
0

Bora Radar1

Član broj: 327078
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 19:13 - pre 112 meseci
Zica49,
Ako mene ne shvatete onda pročitajte šta su dobronamerni ljudi rekli za EZV i sve će vam biti jasno.Nevređam nikoga samo branim svoju zamisao i nema niko prava da me vređa time se ništa ne postiže.
Neshvatljivo je da ne možete jednostavnu stvar razumeti,šta je koorisnije da pogoni vrelu vodu hladna vodovodna voda ili pumpa.

S poštovanjem,
Bora Radar
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 19:25 - pre 112 meseci
Posteni ljudi koliko sam shvatio su rekli da EZV nema nikakvu prednost nego smo par mana,ti posteni su postali vremenom malko arogantni jer zacipas usi kad treba da slusas. Pogonjenje vode dodatom pumpom koja uz sve tehnicke zavrzlame ima i probleme se komplikuje bez potrebe jer pumpa vec postoji kod klasicnih bojlera a to je nadpritisak vodovodne instalavije.
Ajde da vidim sad tebe i toju pumpu..
Moja tehnicka prostorija u kuci je u podrumu,tu mi je kotao za grijanje,tu mi je veseraj tu mi je bojler.
Ta kako ti kazes pumpa male snage na koji nacin da iz EZV-a posalje vodu u potkrovlje? Kakva to treba biti pumpa da sa atmosferskog pritiska,koje snage,koje izvedbe da gore deset metara visocije odrzava pritisak na tus bateriji da mi kcerka ne vristi od bijesa?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 19:39 - pre 112 meseci
Ajde da mu pokazemo kako da posalje nacrt,posto je rekao da ga ima.!!!

Prikačeni fajlovi
 
+1

Bora Radar1

Član broj: 327078
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 21:40 - pre 112 meseci
Vladd,

Kako možete da koristite bene i uličarske izraze da bi me klevetali ni kriva ni dužna samo što branim svoju zamisao,to je nedostojno čiveka. Kao ilegalac možete svašta pisati,predstavite se sa adreso da vidi vaša porodica i komšije kako ste vaspitani.
Više odgovora dobićete nakon vaše rečenice.


Vladd za EZV napisao: SUŠTINSKI, OVAJ PROJEKAT NIJE L O Š...


Molim Vas da pročitate moj napis na 35 strani,posebnu pažnju obratite šta su dobronamerni ljudi reki za EZV.Na te napise niste reagovali ranije pa ni sada,a vreme je da to učinite.Treba da shavtite da je pogon hladne vodovodne vode štetan upije više od polovine vreline vode iz bojlera. Elektropumpa je čarobna malo troši a mnogo doprinosi.

S Poštovanjem,
Bora Radar.
 
0

Bora Radar1

Član broj: 327078
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 21:51 - pre 112 meseci
Zica 49,

Vidi se da nećete da razumete ti vaši dobri ljudi zabranili mi pisanje na forumu 12
dana.
Ko vam kaže da pumpa treba da tera vodu u podkrovlje, bojler u kupatilu na malom rastojanju do slavine.Ako baš neko hoće tako daleko da se tera voda pa kupi se pumpa za to rastojanje,veće snage,gde je tu problem.

S poštovanjem,
Bora Radar
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 22:05 - pre 112 meseci
Nacrt šabane,nacrt.Nemoj to šlihtanje s postovanjem nego nacrt ili si LAŽOV I TROL.

Nacrt na sunce.Brzo.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 22:22 - pre 112 meseci
Citat:
Bora Radar1:
Kako je moguće da ste zaboravili šta ste ranije pisali za EZV i tačno je da su vas upozorili par puta. Pogledajte šta su napisali dobronameri ljudi pa to mnogo više vredi od vaše zlonamerne kritike.Te napise niste ni ranije ni sada osporavali.Bežite od teme-istine ko đao od krsta.Šta sanjate kavo bogastvo kave pare ću dobiti.EZV je još ideja do realizacije dug pderiod,nemojte se zamlaćivati nečim što još nije ni na pomolu.

Nisam zaboravio, jos uvek tvrdim da je EZV mnogo bolja zamisao od mnogih za koje su naivni ljudi dali pare. Realizacija u tehnickom smislu je nepotrebna. Bitno je naci nekog ko ce da iskesira neki avans radi buduce zajednicke proizvodnje, znas ono, tvoja ideja, njegov kapital... Mozda neki svedjani, cuo sa da su mnogo naivni. Posle kad se udube uz tehnicke detalja videce da je to golo gomno, pa ce odustati od daljeg razmisljanja na tu temu, ali to nije ni vazno, primljene pare se ne vracaju.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 22:36 - pre 112 meseci
Sta ima koji moj da mi crta serpu na koju je prikljucena pumpa a iza pumpe crevo od tusa?!
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 23:13 - pre 112 meseci
Citat:
Bora Radar1:
Vladd,

Kako možete da koristite bene i uličarske izraze da bi me klevetali ni kriva ni dužna samo što branim svoju zamisao,to je nedostojno čiveka. Kao ilegalac možete svašta pisati,predstavite se sa adreso da vidi vaša porodica i komšije kako ste vaspitani.
Više odgovora dobićete nakon vaše rečenice.


Vladd za EZV napisao: SUŠTINSKI, OVAJ PROJEKAT NIJE L O Š...


Molim Vas da pročitate moj napis na 35 strani,posebnu pažnju obratite šta su dobronamerni ljudi reki za EZV.Na te napise niste reagovali ranije pa ni sada,a vreme je da to učinite.Treba da shavtite da je pogon hladne vodovodne vode štetan upije više od polovine vreline vode iz bojlera. Elektropumpa je čarobna malo troši a mnogo doprinosi.

S Poštovanjem,
Bora Radar.


Sustinski nije los, ali je TEHNICKI besmislen. Razlika je sto su mozgalice sustinski potrebne, ali pocesto produkti NEUPOTREBLJIVI.

Koliko vidim ODGOVOR NE POSTOJI na PROSTO pitanje.

TVRDI se da je obican bojler "strasni potrosac" a NE PRIMECUJE se da tzv EZV trosi bar 20% vise struje..

Plus pumpa plus komplikacija oko instalacije, plus sto je takav sistem podloga za bakterije...


TRAZI se samo jedan odgovor, DA li na grejacu EZV-a POSTOJE mehurici..dok je ukljucen???

O nepoznavanju rada OBICNOG bojlera sramota me je i da komentarisem, vise je TUZNO...
Nepoznavanje rada pumpe je ocekivana i realna cinjenica...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 23:14 - pre 112 meseci
Boro, samo treba da shvatiš da običan bojler nema te gubitke koje veruješ da ima. Mešanje sa hladnom vodom nije gubitak, tu se ne gubi energija. Naprotiv, tu se energija štedi jer se spušta temperatura i nakon toga bojler za istu količinu uložene energije gubi manje toplote kroz svoju izolaciju.

Evo ti račun:

Uzećemo da je temperatura u kupatilu 20oC a temperatura hladne vode 10oC.
Uzećemo da je bojler obična lopta radi lakšeg računanja, a za valjak će gubici biti samo još veći od ovih jer je površina veća za istu zapreminu. Izolacija bojlera je 5cm materijala koji ima koeficijent toplotne provodljivosti 0.04w/mk (kamena vuna). Pošto je debljina izolacije 5cm, toplotna provodljivost za tu debljinu biće 0.04/0.05=0.8w/m2k.

• Ako je bojer 80L on će imati površinu 0.895m2.
→ Ako je svih 80L vode zagrejano na 80oC razlika temperature u odnosu na kupatilo biće 80-20=60oC onda će toplotni gubici biti 0.895*0.8*60=42.96w (pa to pomnoži sa proteklim vremenom i dobićeš izgubljenu energiju)
→ Ako je zagrejano 40L vode na 80oC a zatim dodato 40L hladne vode 10oC, temperatura u bojleru će biti 40*80+40*10/80=45oC. Razlika u odnosu na kupatilo biće 45-20=25oC, a toplotni gubici 0.895*0.8*25=17.9w

• Ako je bojler od 40L (da ne bi u velikom 80L bojleru grejali 40L vrele vode pa dodavali 40L hladne vode, jer ti veruješ da se tako gubi energija), on će imati površinu od 0.564m2
→ Ako je dakle svih 40L vode zagrejano na 80oC (da bi navodno imali 40L vrele 80oC vode to tvom principu umesto 80L tople mešane 45oC vode kako radi običan bojler), onda će toplotni gubici biti 0.564*0.8*60=27.072w

Eto boro, tvoj način čuvanja manje količine vrele vode samo pravi štetu u odnosu na ponašanje bojlera koji spušta temperaturu vode na nižu i time ima manje gubitke. Mnogo je bolje čuvati veliku količinu umereno tople izmešane vode (45oC je više nego dovoljno za tuširanje, ljudi se obično tuširaju sa oko 38oC), nego malu količinu vrele vode kao što ti radiš. A količina energije utrošene za zagrevanje je ista u oba slučaja.

Nadam se da si shvatio. Ako nisi, prvo proveri moj račun i vidi da li ja imam neku grešku što se tiče gubitaka toplote, pa ko uspeš računski da nađeš grešku (svako ponekad pogreši pa ja nisam izuzetak) onda da raspravljamo dalje. Ako ne možeš da osporiš ovaj račun, ne vidim kako misliš da ubediš bilo koga u bilo šta?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 10.01.2015. u 00:28 GMT+1]
 
+1

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat09.01.2015. u 23:15 - pre 112 meseci
Boro

Moj predlog od 7.12. :
Jutros sam zatekao u kupatilu problem. Bojler je počeo da kaplje. Nisam ga otvarao,
ali mi miriše na kazan. Pozivam Boru da ugradi kod mene njegov bojler u funkcionalnoj
verziji, a ja ću ga priključiti preko vatmetra i kunem se da ću prezentirati realne rezultate.

Moj predlog od 18.12. :
Ja sam spreman da bez nadoknade konstruišem i napravim kompletnu automatiku za
kontrolu rada bojlera. Boro, ti samo kupi delove , a ostalo je poklon od mene.

Nisi prihvatio nijednu moju ponudu. Verovatno zato što i ti znaš da uređaj ne valja.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
+1

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat10.01.2015. u 00:27 - pre 112 meseci
Počnimo od potrebe korisnika,

Treba mi temperatura vode od 37C za tuširanje....
Treba mi konstantna temperatura od 37C za sve vreme tuširanja...
Treba mi jedan ciklus grejanja vode...
Trošim 50L vode za tuširanje...
Treba mi da tuširanje ima nisku cenu koštanja....
Ne želim drugu temperaturu..
Ne želim drugi ciklus grejanja.....jer se neću ponovo kupati posle tuširanja...
Ne želim da mešam vodu nigde, hoću da se tuširam.....
Ne mogu da ugradim mešač vode....skuplji je od bojlera

Kako da rešim takve probleme.......mora biti bojler, ne lonac sa vodom na smedervcu...
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat10.01.2015. u 00:42 - pre 112 meseci
Citat:
Dakle, GREJAC je PREKRIVEN mehuricima pregrejane pare i NEMA efikasnost kao kada je na nadpritisku nekoliko bara(vodovodni nadpritisak)

Super, eto prilike da se obogatim....napraviću džezvu za kafu pod pritiskom, uzimajući u obzir da se kafa kuva nekoliko puta dnevno x meseci....prilična ušteda, super-džezva će se otplatiti kupcu već kroz par meseci.............
EU ima da mi dodeli medalju za energetsku efikasnost, kinezi ima da se pojedu od muke što se prvi nisu setili.....

Uz super-džezvu dobijate i kašičice i to potpuno besplatno ukoliko se javite i naručite u toku trajanje reklame....
Super-džezva idelan poklon za vaše prijtelje i drage osobe.....

 
0

Trick__Fix

Član broj: 327036
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+182 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat10.01.2015. u 06:06 - pre 112 meseci
Citat:
šef sale:eto prilike da se obogatim....EU ima da mi dodeli medalju za energetsku efikasnost, kinezi ima da se pojedu od muke što se prvi nisu setili...


Odlićno Si ovo "skockao" !.......pametno ! ..a i sam text je vruć od Inteligencije,

mogu samo da Ti poručim da baciš pogled :

https://www.youtube.com/watch?v=wYnbXsW8mbk


 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 294965 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.