Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 296837 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat12.01.2015. u 19:22 - pre 112 meseci
I ti sada hoces da kao kukavica podmetnes svoje neznanje nekome ko je relevantan,strucan,visoko skolovan ,dodjes

do tracka neke "nade" da bi nastavili dalje,misleci da ce se glupost samonapraviti,odnosto stvoriti od vas dvojice sa savetima od osobe koja vas

savetuje da se manete corava posla.

Kvarno.

Pita me komsija (a ja vec krenuo da sirim oci sto je on primetio) da li mu se nesto cudo desilo sa licem.

Ja (kao kad se covek i smeje a i place mu se) kazem mu da je sve ok,htedoh da ga postedim istine.Nije nista komsija,

mozda malko (nastavljajuci smesko plakanje).Malo ste se zarumeneli,bilo sunce.

ON; Ma citao sam o nekom bojleru,kazu pronalazac i ja sa zetom vodovodzijom sklopio kako je pisalo, OTPRILIKE.Nije bilo nacrta kao nece da se

zakaci dokument.I tako snuzden ode do lekara.Zakljucite sami kako mu je.




A verovatno ce ovako izgledati posle rengena.


Prikačeni fajlovi
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat12.01.2015. u 19:50 - pre 112 meseci
Citat:
šef sale: Ne slažem se uopšte šta je gore rečeno.........
Ne možeš da dokažeš da je inovacija promašaj samo zato što radi na atmosferskom pritisku....
Nisi mogao da objasniš koliki je stepen umanjenja radne efikasnosti grejača sa mehurićima pod atmosferskim pritiskom u odnosu na grejač i radnu kompresiju iz vodovodne instalacije.....daj neki radni podatak, ukoliko se time baviš tako nešto moraš imati....kako se baviš projektovanjem a da nemaš podatak koji treba da se unese u analizu....

Daj neki relevantni podatak...


Takodje nisi mi odgovorio da li da bacim svoj protočni bojler sa plastičnim kazanom i atmosferskim pritiskom...
Pošto ti tvrdiš da je to energetski promašaj i nema nikakvu upotrebnu vrednost......

Šta misliš da promenimo oblik grejača u kazanu i smanjimo uticaj mehurića do 50%......nije protiv zakona fizike....



Vec je DOKAZANO da je PROMASAJ, i to je jasno svakome ko je dobio bar trojku iz OTO-a, i nakon ukazivanja na detalje..

Efekat UMANJENJA efikasnosti je izmedju 20 i 30%, zato sto je zagrevanje na atmosferskom pritisku, i to SAMO na grejacu, sto nas najvise i zanima, zbog potrosnje struje..
Zbog grejaca posto ostavljam MOGUCNOST da se grejac modifikuje, da radi na nesto nizoj temperaturii nego grejac klasicnog bojlera..eto jedne dodatne IDEJE:)
Ideja sa grejanjem vode ZVUKOM je vec "svetski" poznata:)

Ako se koristi klasican(i jeftin) bojlerski grejac, gubitak je oko 30%

Doticno umanjenje efikasnosti zagrevanja je i razlog zasto je klasican bojler "na" pritisku mreze...

Mala je ova tema za opsirnu "konkretnu" analizu, zaracunavanje kolika bi "ekspanziona" posuda bila neophodna za ovakav sistem "kazanskog" zagrevanja..

Bili bi neophodni sigurnosni ventili i na grani vode, ali i iznad povrsine vode, u "gasnom" delu, zbog DUGOTRAJNIJEG grejanja i generisanja NEPOTREBNIH kolicina pregrejane pare(doticni mehurici)..


SUSTINA zagrevanja, i hladjenja je da izmedju grejaca i medijuma koji se greje(ili hladi) NE POSTOJI nepotrebni medjusloj koji ce da UTICE na PRENOS TOPLOTE i smanjuje efikasnost...

S obzirom da je u pitanju Elektricni Zagrejac Vode, problem je u "elektrici", odnosno u smanjenju efikasnoti i POVECANOJ potrosnji skupe elektricne energije, za isti procenat za koji se smanjuje efikasnost transfera toplote..

Kada bi se dodalo mesanje vode, malo bi se popravila situacija, posto bi slojevi hladnije vode pothladjivali mehurice pregrejane pare i uklanjali "izlacioni" sloj...


Prost eksperiment, sa grejacem vode za caj, koji se ubacuje u solju, prikazuje navedene efekte generisanja mehurica, i tok mehurica prema povrsini..
Naravno, kod tako malog i malovremenski koriscenog grejaca, PRAKTICNOST i pokretljivost je bitna osobina, a ne neka energetska efikasnost..
Prikačeni fajlovi
 
0

Bora Radar1

Član broj: 327078
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat12.01.2015. u 20:23 - pre 112 meseci
Vladd
Izmislio si svoj mikrotalani uništivač korova da ga rukovalac nosi u ruci, takvu napravu može konstrujusati totalni idijot koji ništa nezna o mikrotalasima koliko su opasni.Taj rukovalac ne zaštićen brzo bi bio povređen i drugi pored njega. Nisi objasnio da li za napajanje od 220V vuče kabl ili nosi pretvarač po oranju.Kako je moguće da posle toliko godina pored ljudi koji rade sa mikrotalasima nisi svatio šta su mikrotalasi i koliko su opasni,pa si izmislio ubitačan izum. Trebalo je barem da znaš daje taj tvoj mikrotalasni uništivač korova težak 10 do 15 kilograma,ko bi ga mogao nositi duže.
Kukavičko poturanje svog izuma meni je podlo, nemoralno i neljudski, da ljude na forumu obmaneš.
Ja sam napravio maketu koja ne radi da bi lakše ljudima objasnio. U Institutu za fiziku sa direktorom Slobodanom Manola, detaljno smo razradili kako treba da se sastavi prototip mikrotalasnog uništivača korova i insekata da radi. Kako to da vas nije zvao-znao je koliko znate pa mu takve neznalice nusu potrebne. Moj rad u Institutu za fiziku zlonamerno ste prikazali što nema veze sa stvarnošću jer je to tvoj stili lažnog prikazivanja radi ruganja.
Moje inovacija je,Mikriotalasni uništivač korova i insekata, P-274/98,svetski unikat,da u poljoprivredi zameni upotrebu hemije,koja truje zemlju,vodu,vazduh i sav živi svet.
Kao što se vidi stalno potura podmeće,fasifikuje kao onaj zaključak,napiše nešto pa objasni da to nije kako piše.Sto puta je napisano da bojler i EZV rade po istom principu sa zamenom pogona vrele vode,stim što EZV ima veće mogućnosti za uspešniji rad. Podmeće da mehujrići štete 30% i onemogućuju rad EZV, što ni izdaleka nije tačno jer nema dokaza samo su predpostavke, to je vaša cinična laž. Izmišljate eksploziju EZV od mehurića, što je trula budalaština.Ismevate naziv ,,svedski unikat,,pa vi ste napisali da se 4 milijarde nije setilo da ugradi pumpu u bojler,a eto ja sam se setio i to je istina,a vi se sprdate na velika usta.
Primili ste poruku, mediokritet,srozava,upropašćava,narušava...u prevodu, ne zaiteresovan, neradan, upropšašćava, narušava,srozava...Izbegli ste da to objasnite iako ste vulgarno reagovali, zašto vas tako ocenili.
S poštovanjem,
Bora Radar

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat12.01.2015. u 20:32 - pre 112 meseci
Ah, znači tih svetskih unikata ima više vrsta?
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat12.01.2015. u 20:35 - pre 112 meseci
Ja kada ukucam P-274/98,dobijam neki cucavac i zardjalo kazance.Mozda ti boro imas licno sliku svog priznatog unikata ?




Ako nije..


Prikačeni fajlovi
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat12.01.2015. u 20:57 - pre 112 meseci
E, TROLU jedan, svaku temu zagadis svojim glupim fotografijama koje nemaju veze sa temom.
 
+3

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat12.01.2015. u 21:00 - pre 112 meseci
Citat:
Bora Radar1:

Ja sam napravio maketu koja ne radi da bi lakše ljudima objasnio.


Boro kralju :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 00:58 - pre 112 meseci
Citat:
Bora Radar1:
Vladd
Izmislio si svoj mikrotalani uništivač korova da ga rukovalac nosi u ruci, takvu napravu može konstrujusati totalni idijot koji ništa nezna o mikrotalasima koliko su opasni.Taj rukovalac ne zaštićen brzo bi bio povređen i drugi pored njega. Nisi objasnio da li za napajanje od 220V vuče kabl ili nosi pretvarač po oranju.Kako je moguće da posle toliko godina pored ljudi koji rade sa mikrotalasima nisi svatio šta su mikrotalasi i koliko su opasni,pa si izmislio ubitačan izum. Trebalo je barem da znaš daje taj tvoj mikrotalasni uništivač korova težak 10 do 15 kilograma,ko bi ga mogao nositi duže.
Kukavičko poturanje svog izuma meni je podlo, nemoralno i neljudski, da ljude na forumu obmaneš.
Ja sam napravio maketu koja ne radi da bi lakše ljudima objasnio. U Institutu za fiziku sa direktorom Slobodanom Manola, detaljno smo razradili kako treba da se sastavi prototip mikrotalasnog uništivača korova i insekata da radi. Kako to da vas nije zvao-znao je koliko znate pa mu takve neznalice nusu potrebne. Moj rad u Institutu za fiziku zlonamerno ste prikazali što nema veze sa stvarnošću jer je to tvoj stili lažnog prikazivanja radi ruganja.
Moje inovacija je,Mikriotalasni uništivač korova i insekata, P-274/98,svetski unikat,da u poljoprivredi zameni upotrebu hemije,koja truje zemlju,vodu,vazduh i sav živi svet.
Kao što se vidi stalno potura podmeće,fasifikuje kao onaj zaključak,napiše nešto pa objasni da to nije kako piše.Sto puta je napisano da bojler i EZV rade po istom principu sa zamenom pogona vrele vode,stim što EZV ima veće mogućnosti za uspešniji rad. Podmeće da mehujrići štete 30% i onemogućuju rad EZV, što ni izdaleka nije tačno jer nema dokaza samo su predpostavke, to je vaša cinična laž. Izmišljate eksploziju EZV od mehurića, što je trula budalaština.Ismevate naziv ,,svedski unikat,,pa vi ste napisali da se 4 milijarde nije setilo da ugradi pumpu u bojler,a eto ja sam se setio i to je istina,a vi se sprdate na velika usta.
Primili ste poruku, mediokritet,srozava,upropašćava,narušava...u prevodu, ne zaiteresovan, neradan, upropšašćava, narušava,srozava...Izbegli ste da to objasnite iako ste vulgarno reagovali, zašto vas tako ocenili.
S poštovanjem,
Bora Radar




Drago mi je da je LEKCIJA bila NAUCENA..

Ja nisam imao nikakve ideje, ZNA se ko je pronalazac...

Ja nisam setao okolo, vec je PRONALAZAC bio KOD MENE

Nista nije izmisljeno osim "mnogobrojnih projekata"....

A sada je krenula beskrupulozna borba lagarijama...


Elem, GLUPOST zvana EZV j nastala kao laka mozgarija, iz nekakvog straha od "mesanja" hladne i zagrejane vode, pri tome nemajuci pojma o OSNOVAMA tehnike..

Kao prvo

PREGREJANA , zasicena para, na 150C ima pritisak oko 3,75bar-a...

U EZV-u bi STVARANJE mehurica krenulo VEC OD 35-37C, kada voda gubi sposobnost RASTVARANJA GASOVA..a znacajan izolator bi bili vec oko 70-80C

OBICAN BOJLER ima natpritisk vodovodne mreze od nekoliko bara, zavisno od pritiska mreze i ulaznog ventila u kuci-stanu..ali postoji natpritisak od 3-8bara

Sto jasno dovodi do zakljucka, da bi mehurici u bojleru krenuli da se stvaraju na temperaturi grejaca od preko 120C, dok bi grejac EZV-a, a atmsferskom pritisku, vec uveliko imao SLOJ mehurica preko ssvoje povrsine grejanja..

I TO je ono sto ARCI elektricnu energiju i sprecava zagrevanje OKOLNE vode, PRODUZAVA proces grejanja do zeljene emperature..


O TIM DETALJIMA se OCIGLEDNO nije IMALO POJMA, ali je vazan dramatican i prevarantski nastup, naravno zacinjen LAZIMA..posto od TEHNIKE nije ostalo ni "T"

Sramota je dalje i raspravljati sa vec sumanutim tvrdnjama i ponasanjem navodnog "pronalazaca", posto to prestalo da bude "korisno" zanimanje, u ovom slucaju, vec DIJAGNOZA.



 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 01:50 - pre 112 meseci
Citat:
Bora Radar1
Vladd
Izmislio si svoj mikrotalani uništivač korova da ga rukovalac nosi u ruci, takvu napravu može konstrujusati totalni idijot koji ništa nezna o mikrotalasima koliko su opasni.

Tako dakle....novi momenti u diskusiji, Vladd je pronalazač takodje...sad je jasnije što toliko kritikuje ideju drugog pronalazača....proradila sujeta i niske strasti....

Taman sam pomislio neki ozbiljan čovek kad ono....prc
Iskreno rečeno od početka mi bilo sumnjivo.....

Citat:
Bora Radar1
Kukavičko poturanje svog izuma meni je podlo, nemoralno i neljudski, da ljude na forumu obmaneš.

Bolje da ovo nisam čitao..........


Citat:
Bora Radar1
Kako je moguće da posle toliko godina pored ljudi koji rade sa mikrotalasima nisi svatio šta su mikrotalasi i koliko su opasni,pa si izmislio ubitačan izum.

Kad se sad nisam šlogirao nikad neću.....
Govorim ja njemu da ne sagledava problem u širem kontekstu........ne sluša ništa
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 08:53 - pre 112 meseci
Ceterum censeo Bora Radar deceptor est.
Šefe, ajde malo smanji doživljaj.
Bio plaćen za odbranu Bore ili ne, preteruješ.
Služiš se sličnim spinovima i mantrama kao i Bora, samo ih malo pametnije upotrebljavaš.

Usput vređaš sagovornike koji konstantno učestvuju u tehničkim raspravama i iznose poprilično dobrih ideja i znanja.
A za celo to vreme ni ti niti tvoj branjenik ne želite da učestvujete u raspravi i da odbranite Borin "izum".
Mantra "Priznaj da sam u pravu" nije dokaz, a Borino zloupotrebljavanje okvirnih saglasnosti je krajnje bezobrazno i žalosno.

Dodatno, ne znam što si toliko navalio sa protočnim bojlerom sa atmosferskim pritiskom, kad taj bojler ne radi na atmosferskom pritisku?!

Ceterum censeo Bora Radar deceptor est.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 09:31 - pre 112 meseci
Trolovanje glupostima je izgleda tehnika rada agresivnog tandema...

Jedan polupismeni, zedan tehnike a sit padeza, drugi znatno mladji, spretniji u trolovanju, sa zajednickim interesom.

Bar da su u zivotu AKVARIJUM sa gupikama imali, znali bi nesto...mada i ovako, puna kuca gupika

Dobro je da tema ide u tom pravcu, samo je problem neiskustvo vladd-a...

U "spustanju na nivo" ...itd...
 
0

vladai
Knjazevac

Član broj: 26843
Poruke: 130



+6 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 10:09 - pre 112 meseci
vladd,
Sad te je Bora citirao na Pink-u, kako se 4 milijarde ljudi nije dosetilo onoga sto on jeste :)
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 10:19 - pre 112 meseci
Sto se tice plagijata, tzv patenta P 274/98, postoje neki proizvodi koji su UPRAVO doticni patent, samo sto jedan datira iz 1978(United States Patent 4,092,800), a modifikovani uredjaj iz 2005-e..

Bulaznjenja o "jedinstvenom svetskom" su zaista domen dijagnoze...


http://www.freepatentsonline.com/4092800.html
http://www.freepatentsonline.com/4092800.pdf
http://typnet.net/Articles/WeedKiller.pdf


U pitanju je klasicna obmana, maniri kao sa buvljaka...

P.S.
BAs me zanima sta je sanirao prevarant po Pinku:)
Bice popularniji od Ekrema:)
 
0

vladai
Knjazevac

Član broj: 26843
Poruke: 130



+6 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 10:31 - pre 112 meseci
Odgledao sam samo zadnjih 2 min, a naleteo dok sam surfovao kanalima, ne bih ni shvatio da je to Bora ali on rece svetski unikat u tom trenutku .... :) :) :)

Eh kad bi neko nasao taj snimak i okacio ga na Youtube ... :)
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 16:41 - pre 112 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Ti zajedno sa borom Smradarom (zato sto smrdi projekat koji ne postoji) mozete samo na tom nivou da razgovarate,koji nivo.

Lepo od tebe što insistiraš na nivou.....iako spamuješ temu grafikom velikog formata, mislim da ideš u prvom smeru....


Citat:
vladd
Trolovanje glupostima je izgleda tehnika rada agresivnog tandema...

Ti si sada kompromitovana osoba, tvoje reči više nemaju nikakvu težinu i predmet su sumnje.....žao mi je


Citat:
vladd
U pitanju je klasicna obmana, maniri kao sa buvljaka...

P.S.
BAs me zanima sta je sanirao prevarant po Pinku:)
Bice popularniji od Ekrema:)

Samo se ukopavaš još više....uzmi savetnika nije sve fizika
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 18:07 - pre 112 meseci
Citat:
Ti si sada kompromitovana osoba, tvoje reči više nemaju nikakvu težinu i predmet su sumnje.....žao mi je



Vas dvojica mozete proci samo kao glupan i tupan.A predmet sumje ce poceti kada se vas dvojica pocnete medjusobno optuzivati ko je bio gluplji da

uopste i pomisli da ce to proci na ovom forumu.Niste dali,ali ni jedan jedini papir a podmecete lazi.


p.s.Vladd ipak ima obzira,moze vam dati neki zadatak koji biste trebali resiti ali nece da vas napravim jos vecim tupsonima,a FORUM nije napravio dovoljno mesta u instant polju da bi se vasa glupos i smestila.

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 18:26 - pre 112 meseci
Tema je prestala da bude zanimljiva. Dok je Bora svetski unikat učestvovao bilo je interesantno... rasprava između vas puna vređanja i nije više toliko simpatična, bar meni.
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 18:39 - pre 112 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Vas dvojica mozete proci samo kao glupan i tupan.A predmet sumje ce poceti kada se vas dvojica pocnete medjusobno optuzivati ko je bio gluplji

Nije lepo ovako razgovarati sa ljudima, to su grube reči i loše zvuče.....

Citat:
pisac
Tema je prestala da bude zanimljiva. Dok je Bora svetski unikat učestvovao bilo je interesantno... rasprava između vas puna vređanja i nije više toliko simpatična, bar meni.

Tako je........tema poprimila drugi tok....kao španskim serijama.... ne zna koje više sve inovator i koje sve umešan i na koji način.....
Do sada sam mislio da je Bora jedini inovator.......
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 19:11 - pre 112 meseci
Šefe,
Odavno sam ti postavio pitanja na koja mi nisi odgovorio : kako si se pojavio kao duh, sa novim
profilom samo na ovoj temi. Ako si administrator, kako možeš da imaš više profila ? Koji je tvoj
cilj u celoj ovoj priči ? Da braniš Boru , ali od čega, od istine ili gluposti ?
Ja sam Bori objasnio ceo tok kako se dolazi do realnih rezultata testa , a ponudio sam da mu
besplatno napravim automatiku za bojler. Jedini njegov odgovor je bio priznajte da sam u pravu.
Pa nego šta da je bio krajne smešan, da ne kažem nešto drugo.
A vas dvoica ste potpuno izašli iz svih okvira jer ste obadvoica najpametniji.


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 19:13 - pre 112 meseci
Citat:
Do sada sam mislio da je Bora jedini inovator.......

Nema sada izvlacenja,a za zadnju rec izbaci prva 4 slova i dodaj englesku titulu za obojicu,koja pocinje sa slovom S.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 296837 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.