Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297331 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 19:31 - pre 113 meseci
Ma da, samo se u mokrim snovima "pozeli" da neko bude "kompromitovan", i to se dogodi.

I samo se pozeli da se smisli svetski izum...


Tesko je to sa mnom, 30 god rada sa novim tehnologijama, i konstruisanja potrebnih elemenata za razne projekte i eksperimente...
Daleko je lepa kuca "patentima"...

Svojevremeno sam bio "ulazna trijaza" za razne pronalazace, koji opsedaju prostor instituta, u nadi da ce dobiti VERIFIKACIJU, sto je najinteresantnije, NE ZANIMA ih MISLJENJE, niti ih je zanimalo, siguran sam da se ne secam ni jednog, da se izdvajao, ukljucujuci i Boru "pronalazaca"...tek naknadno se sertifikovao kao "radar"...

U vreme sankcija je bilo moguce registrovati i tocak kao patent, samo da se plate takse...dok je sada malo ozbiljnija situacija..trazi se projekat, smisao, model, namena, detaljno pojasnjenje...
Tada su mogli da se provuku falsifikati i plagijati, danas, u toj oblasti, malo teze..


Tako da smatram da je u ovom slucaju samo REKLAMA dominantna, svako pojavljivanje na nekakvom mestu predstavlja MARKETINSKI DOPRINOS, koji je i jedini snazni argument u prezentaciji nekakvih SKALAMERIJA..
Zato se i snjuraju po KVALITETNOM forumu, gde je malo ko ostao bez TEHNICKOG odgovora, ili neke POMOCI...


Za ovaj "tandem"..nema pomoci...namere su im dripacke i cista zloupotreba necije dobe volje..

Agresivnost i bezobrazluk, denunciranje protivnika i oponenata, bez ijednog TEHNICKOG argumenta, nisu od koristi ni KONKRETNI podaci, ni KONKRETNE cinjenice...

Vazno je da "Lolek i Bolek" jako zazmure, izraze sopstvene mastarije, zelje i nadanja, PRIKRIJU sopstveno neznanje BEZOBRAZLUKOM..davno su pobegli iz skole, pa znaju da su bezbedni od slabih ocena...i da SRECNO zakljuce kako su eto TANDEM za nove "pronalaske", ali one "svetske", unikatne

Mislim da je tema nadalje krajnje nekorisna za neinvolvirane korisnike, skalamerija je obicna stupidarija, pronalaac je ELEMENTARNO nepismen, a malo recitiji saradnik IZUZETNO bezobrazan, mada takodje TEHNICKI nepismen...

Sto je postalo svojevrstan NAPOR za kvalitet ES foruma...


 
+1

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 19:47 - pre 113 meseci
Citat:
branko tod
Odavno sam ti postavio pitanja na koja mi nisi odgovorio : kako si se pojavio kao duh, sa novim
profilom samo na ovoj temi. Ako si administrator, kako možeš da imaš više profila ?

Poštovani korisniče foruma, izvinjavam se zbog kašnjenja odgovora, došlo je do zastoja jer primam veliku količinu informacija u toku dana te je došlo do propusta...
Nemam više profila, tako nešto nije dozvoljeno u radu foruma, nisam administrator na ovom forumu...

Citat:
branko tod
Koji je tvoj cilj u celoj ovoj priči ? Da braniš Boru , ali od čega, od istine ili gluposti ?

Svako ima pravo na odbranu....

Citat:
branko tod
Ja sam Bori objasnio ceo tok kako se dolazi do realnih rezultata testa , a ponudio sam da mu
besplatno napravim automatiku za bojler.

Nema potrebe za nikakvom automatikom, može se raditi test uporednom metodom i manuelno...


vladd
Tebi ću odgovoriti kasnije, vreme je isteklo, gasim monitor....
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 20:02 - pre 113 meseci
Citat:
vreme je isteklo, gasim monitor....

Mogao bi i sebe sa ovog foruma.Bas ste zagonetni tipovi..

Vi ste 2 ŠLOSERA.Obojica niste DORASLA da se nosite tehnikom koju i ne razumete.Mislite da FARBARA ima boje kojim ste namazani da se zamazete.

Vaša uloga je OBRASLA u lazima kojim obmanjujete ljude.Polovina clanova je OSEDELA i nije se jos uvek SABRALA od silnih gluposti sto je procitala.

Pravi ste LABRADOR,obojica.

Legenda za SLAGALICU. BORARADARŠEFSALE. Crveno za rec od 7 slova,plavo za rec od 8 slova.

Ima vas svuda...


[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 13.01.2015. u 22:03 GMT+1]
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 20:37 - pre 112 meseci
Citat:
šef sale:
...
vladd
Tebi ću odgovoriti kasnije, vreme je isteklo, gasim monitor....




Ne vidim STA bi sadrzao odgovor KORISNO za forum?

Jednostavno ste RAZOTKRIVENI u svojim namerama..

Prisustvo na forumu ste zloupotrebili da biste proizveli jos jednu "referencu", za neku buducu pricu punu lagarija..

Kao sto su se (vec) koristile LAZI o nekakvim projektima, da bi se "pojacao" nekakav "pronalazacki" renome..

Zaista niste imali srecu, kao tandem, sto ste naleteli na mene raspolozenog i uvezbanog da malo preslisavam prevarante takve, specificne fele.
Na nekom drugom forumu biste GLAT "prosli" sa praznom pricom


STA je to TREBALO da se odgovori?
Mozda o gradijentu temperature grejaca i vaznosti MEHURICA..
A za taj ODGOVOR sam spreman da platim pice SVIM ucesnicima diskusije..:)

ALi, MALO je vremena, u par dana(nedelja ili meseci), sazvakati(i razumeti) termodinamiku, elektriku, tehnologiju izrade grejaca...da bi se KVALITETNO odgovorilo...

Prema tome, ocekujem samo novu verbalnu "gimnastiku"...tehnika ce biti zapostavljena, zanemarena...:)

 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat13.01.2015. u 22:48 - pre 112 meseci
Citat:
Bora Radar1:
Vladd
Izmislio si svoj mikrotalani uništivač korova da ga rukovalac nosi u ruci, takvu napravu može konstrujusati totalni idijot koji ništa nezna o mikrotalasima koliko su opasni....
Ja sam napravio maketu koja ne radi da bi lakše ljudima objasnio. U Institutu za fiziku sa direktorom Slobodanom Manola,

Kao što se vidi stalno potura podmeće,fasifikuje kao onaj zaključak,napiše nešto pa objasni da to nije kako piše.

Vlad, stvarno treba da te bude sramota - nalazis jadne nezasticene pronalazace pa falsifikujes svoje svetske unikate da su njihovi!
Nemoj da se pravdas, nego priznaj da si pronalazac-prevarant!
I da kritikujes EZV iz ciste sujete sto se ti toga prvi nisi setio
Komedija - "nemoralno i neljudski, da ljude na forumu obmaneš."

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 00:13 - pre 112 meseci
Da, da, kada porastem bicu pronalazac...jos moram da ucim...

Na srecu, sve lepo i zanimljivo sto sam radio, radio sam za platu i sa zadovoljstvom. Nikakvo titularenje ili sepurenje nije bilo na umu...
Zadovoljstvo je bilo kod samog zavrsnog posla...a zatim, novi problimi, novi izazovi...

Malo je bilo vremena da se digne glava sa posla i razmislja o formalnostima tipa patentiranje necega.

A pogotovo kada radis neke sprave za potrebe vojske..bilo bi malo nezgodno...mislim da bih "patentirao" neku kaznu...

Lepse je ovako, taman posla da ovako namcorast moram da "obradjujem" i saniram neke ljude...bombasticnim besmislenim frazama...mislim da bih se ispovracao na pola recenice..


P.S.
Nikakvu maketu nije prevarant "pravio" kod, nazalost vec deceniju pokojnog, Slobodana Manole...
Ali lagarija ima "tezinu", dobro "zvuci" onome ko ne zna....mora se priznati
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 00:31 - pre 112 meseci
Boro, hajde priznaj da si ovde dosao iz razloga proucavanja psihologije (manipulacije) a ne tehnike, da naucis nesto novo o elektrotehnici i fizici? Isprobao si kako ces izaci na kraj sa nezgodnim pitanjima, a kada si preziveo ovaj forum, spreman si za televizije, pink si vec preziveo, sad mozes vec da se pripremas za jutarnji program RTS.

Nego, sefe i boro, analiziram vas dvojicu i imam neka zapazanja - vi ste u krvnom srodstvu, po direktnoj liniji ili kako? Ako ne zelite da odgovorite na to pitanje, moze na jedno drugo - ima li bora decu i unuke?
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 02:06 - pre 112 meseci
Citat:
vladd
Ma da, samo se u mokrim snovima "pozeli" da neko bude "kompromitovan", i to se dogodi.

Pročitao sam gore teške optužbe na tvoj račun od strane postavljača teme, iskreno rečeno prilično sam razočaran ovim saznanjem.
Takodje piše da si radio na nekom patentu tipa mikrotalasni uništivač korova i to neki ručni tip......potom si stavio gajtan ko na peglu....voleo bih da znam nešto o tom unikatu takodje....

Citat:
vladd
Jednostavno ste RAZOTKRIVENI u svojim namerama.

Zašto govoriš u množini, kakve ja imam veze sa postavljačem teme....pre ćeš ti imati neke veze...

Citat:
vladd
Zaista niste imali srecu, kao tandem, sto ste naleteli na mene raspolozenog i uvezbanog da malo preslisavam prevarante takve, specificne fele.

Tebi skromnost nije jača strana.......tužno je čitati izjave tog tipa...

Citat:
vladd
A pogotovo kada radis neke sprave za potrebe vojske..bilo bi malo nezgodno...mislim da bih "patentirao" neku kaznu...

Gde si kolega, valjda nisam ispravljao neke tvoje patente.....bilo pre 20 godina pa zaboravio,


[Ovu poruku je menjao šef sale dana 14.01.2015. u 03:42 GMT+1]
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 02:19 - pre 112 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Nego, sefe i boro, analiziram vas dvojicu i imam neka zapazanja - vi ste u krvnom srodstvu, po direktnoj liniji ili kako? Ako ne zelite da odgovorite na to pitanje, moze na jedno drugo - ima li bora decu i unuke?

Cenim tvoju radoznalost, mogu da odgovorim samo da prvi deo pitanja....
Nema nikakvog srodstva....drugi deo pitanja nije na meni da odgovaram,
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 06:43 - pre 112 meseci
Citat:
risp73:
Ljudi ja vam se divim. Odakle vam volja da Boru ubjeđujete?


Citat:
Odin D.:
Džaba vi to pišete, kad on to ništa i ne čita.

Ne da ne čita ovo što pišete, ne čita on uopšte. Pogledajte samo ovih nekoliko navoda:

jednosmerna elektropumpa, ... jednosmernim elektroventilom, ... se nalazi u May Doc,...
paralelni proračun, ... utroši se oko 5 kwh, ... sipaj litar hladne vode i izmeri toplotu,...
Probaj zagrej,... brzi molekuli,... pogon hladne vodovodne vode,...
Nemam vremena da se upuštam u tvoj proračun, ...Vaš proračun nije dosledan sa ciframa,...
Ovo je ne oboriv dokaz, ... raspisali da bi oborili ne oborive dokaze,...



Boro, termodinamika (termotehnika) je nauka koju treba pročavati i proučavati. I poznavati.
Za problem bojlera je više nego dovoljno i znanje srednjoškolske fizike samo ja nisam siguran
da ti razlikuješ pojmove toplota i temperatura. Boro, temperaturu možeš da mjeriš, toplotu ne.
Možeš da mjeriš količinu toplote, a to nije isto.




Na jednom mjestu kažeš: "Da bi se zagrejalo 150 litara hladne vode utroši se oko 5 kwh".
Ako i zanemarimo tvoje neispravno pisanje jedinice za energiju, tvrdnja ti nema mnogo smisla –
ne zna se temperatura hladne vode, ne zna se ni temperatura tople vode, zna se samo
da je za to zagrijavanje potrebno "oko 5 kwh".

Ako ti računanje potrebne energije predstavlja problem prelistaj malo forum, bilo je mnogo priče o tome.
Prije sedam godina sam odgovarajući na jedno pitanje naveo i kratak primjer računajna:



Ako prelistaš bilo koji odgovarajući udžbenik naići ćeš i na zakon o održanju energije. To je naprosto
zakon, neumoljiv zakon. Ma koliko se ti trudio i zanosio nećeš uspjeti da ga oboriš.
Što to prije shvatiš, bolje za tebe.
Boro čitaj. Čitaj i mani se ćorava posla, fino ti kaže branko tod.

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 09:05 - pre 112 meseci
Citat:
šef sale:
Citat:
vladd
Ma da, samo se u mokrim snovima "pozeli" da neko bude "kompromitovan", i to se dogodi.

Pročitao sam gore teške optužbe na tvoj račun od strane postavljača teme, iskreno rečeno prilično sam razočaran ovim saznanjem.
Takodje piše da si radio na nekom patentu tipa mikrotalasni uništivač korova i to neki ručni tip......potom si stavio gajtan ko na peglu....voleo bih da znam nešto o tom unikatu takodje....

Citat:
vladd
Jednostavno ste RAZOTKRIVENI u svojim namerama.

Zašto govoriš u množini, kakve ja imam veze sa postavljačem teme....pre ćeš ti imati neke veze...

Citat:
vladd
Zaista niste imali srecu, kao tandem, sto ste naleteli na mene raspolozenog i uvezbanog da malo preslisavam prevarante takve, specificne fele.

Tebi skromnost nije jača strana.......tužno je čitati izjave tog tipa...

Citat:
vladd
A pogotovo kada radis neke sprave za potrebe vojske..bilo bi malo nezgodno...mislim da bih "patentirao" neku kaznu...

Gde si kolega, valjda nisam ispravljao neke tvoje patente.....bilo pre 20 godina pa zaboravio,


[Ovu poruku je menjao šef sale dana 14.01.2015. u 03:42 GMT+1]



Moje predvidjanje se ispostavilo kao TACNO..

OVO NIJE nacin "ODBRANE" doticnog "PRONALASKA".

Razotkriveni ste u namerama, posto je OCIGLEDAN pokusaj da se "kritizeri", iako sa ARGUMENTOMA(koje razumete ili ne), napadaju LICNO..

Koji je razlog da TI, APSOLUTNO verujes nekom Bori, a da APSOLUTNO ne verujes nekom vladd-u...

Zato ste TANDEM..

NAdalje, Borim boravak u MTT -infizu(pazi kako znam) se sveo na razgovore sa mnom(odatle i moje informacije o postojanju nekakvog "unistavaca" korova), i jedina veza sa tom firmom je sto je dobio jedan magnetron od mikrotalasne rerne..


Citat:
potom si stavio gajtan ko na peglu....voleo bih da znam nešto o tom unikatu takodje....


Nigde ja nisam stavljao gajtane, ovo je pokusaj da mi se IMPUTIRA nesto, sto je "pronalazacu" objasnjeno(svojevremeno)kao opasno..za noge operatora..

Uzgred, TEHNICKI da primetim, ne treba da butes sa PEZORATIVNIM tonom prema "gajtanu"...postoje elektricni trimeri, i kosilice, povezane "bas kao pegla".....pa se koriste.


Mene ipak dobro POZNAJU neki ucesnici foruma, da bi ovakve PAUSALNE sumje i OPTUZBE prosle kao MOGUCE..

Prema tome, NEUSPEO POKUSAJ..

Bolje se bavite tehnikom, ove LICNE cinjenice, zdravim "sumnjama", ne mozete promeniti..

Tehnicki se mozdauverimo-razuverimo u neke detalje...


Zakljucak je da, NAZALOST, ni ti ni PRONALAZAC nemate i TEHNICKOG OBRAZOVANJA(tebi cestitam na poznavanju padeza), a ni dovoljno upotrbljive i TEHNICKE MASTE, sto je vrlo bitno za IZUMETELJE, da razumeju zbivanja i procese, i da ih REKOMBINUJU


Citat:
Gde si kolega, valjda nisam ispravljao neke tvoje patente



NEMA SANSe, da stanemo "rame uz rame", ili da uopste RAZUMES ono sto sam radio..evo npr, da li si "ispravljao" ispravljacku diodu za invertor radara TPS-70..?

Nije nikakav PATENT, vez ZAMENSKA komponenta za koju sam odraio TEHNOLOGIJU IZRADE, komponentu pravi Motorola, regularno, ali je nenabavljiva bila za vreme sankcija..

Moje proizvode, TESKO da mogu da "pravljaju"..takvi "kalibri"..koji ne razumeju bas dobro ni FIZIKU za OSNOVNU SKOLU....KOLEGA

Itd..na ostale tvoje odgovore je ista meta isto odstojanje...nije tema o MENI, vec o EZV-u..sta sam ja radio, apsolutno je nebitno(bitno je ono sto ja ZNAM)..prezentuje se neki proizvod, a ne JA..ili se prezentujete ti i lazni "pronalazac"-falsifikator i lazov, bez padeza..


TI kolega, meni treba da ODGOVORIS, da li si savladao/b] ZAGREVANJE VODE na atmosferskom pritisku, pre nego sto krenes da ISTA "popravljas"...
 
+1

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 09:48 - pre 112 meseci
Ceterum censeo Bora Radar deceptor est.


šefesale postaješ poput Bore. Izmišljaš činjenice, vadiš stvari van konteksta, vređaš sagovornike i ne odgovaraš na pitanja.

Citat:
šef sale: ...
Ne možeš da dokažeš da je inovacija promašaj samo zato što radi na atmosferskom pritisku....
...
Takodje nisi mi odgovorio da li da bacim svoj protočni bojler sa plastičnim kazanom i atmosferskim pritiskom...
...


Otkud ti ideja da protočni bojler radi na atmosferskom pritisku?!


Ceterum censeo Bora Radar deceptor est.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 09:55 - pre 112 meseci
Dodatna stvar šefe ... pa i boro ...
@vladd je dobro poznat svim članovima foruma ako su proveli makar mesec dana listajući tehničke teme ovog foruma.
Malo je besmisleno, jadno, bezobrazno i žalosno da optužuješ njega za neznanje, te da ga proglašavaš nekakvim pronalazačom i lopovom.
Prvo se upoznaj sa njegovim delima pa onda imaj obraza da napišeš takve gluposti ponovo.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
+1

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 10:55 - pre 112 meseci
Zaje bava vas Bora još od 1. decembra prošle godine, na preko četrdeset strana, a vi se i dalje primate !

Boro, svaka ti čast !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Bora Radar1

Član broj: 327078
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 11:24 - pre 112 meseci
Vladd,
Izbegli ste odgovor na tehnička pitanja o vašem ubistvenom izumu, Mikrotalasni uništivač korova, ponovo vas molim da date odgovor,i to:
1.Konstrukcija,napajanje strujom,kako uništava korov sa metar visine,kako je zaštićen rukovalac,....
2.Imena i adrese autora, pošto postoji realna sumnja da je ukrdena-primenjena moja ideja,
zato se odgovara po zakonu.
3.Gde je napravljen, u Institutu za fiziku sa odobrenjem ili...
Ukoliko ne date jasan odgovor obratiću se Institutu za fiziku, ul.Pregrevica 118,Zemun, 11080 Beograd, da dobijem odgovor na tražena pitanja.
S poštovanjem,
Bora Radar.


 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 11:40 - pre 112 meseci
TO ne postoji, nigde, osim u VASOJ glavi..

DOVOLJNO JASNO?

Moje bavljenje mikrotalasima NEMA VEZE sa "kucnom tehnikom", niti sa IZUMIMA..niti sa poljoprivredom..a Vas "mikrotalasni unistavac korova i buba" je FALSIFIKAT.

Sto je dokazano linkom ka US patentu, iz 1978-god!


Ono sto je bitno je da je situacija sa pronalazacima u Srbiji JAKO TESKA.

Ispostavilo se da su pronalazaci takvi kakvi su, neuki, neki cak i nepismeni. I da su bilo ciji dobronamerni pokusaji, da se prevazidju skupe licence, kompleksne realizacije, u stvari jedan OPAKI promasaj..

To je moje LICNO misljenje, koje se poprilicno poklapa i sa misljenjem potpredsednika Srpske akademije inovacionih nauka, Ljubinka llića:

Citat:
Svega jedan odsto patenata zaživi, odnosno primeni se u praksi, procenjuje Ljubinko Ilić, potpredsednik Srpske akademije inovacionih nauka. Kako kaže, pronalazači se hvale kako se njihov izum primenio u nekoj firmi, ali često govore neistinu.


Citat:
Smotani pronalazači
Potpredsednik Srpske akademije inovacionih nauka Ljubinko llić navodi kao jedan od ključnih razloga što mnogi izumi ne ugledaju svetlo dana to što su pronalazači nevešti da pronadu finansijera. On ističe kako je najvažnija garancija za investitora da je pronalazak patentiran, što je već 6o odsto posla. „Ali pronalazaći su neuki. Znaju da naprave, ali ne znaju da prijave pronalazak.


http://www.vibilia.rs/srpski/i...0of%20fioke%20do%20profita.pdf

I kada se pokaze DOBRA volje, naleti se na bezumnu agresivnost i upornost, dosadne floskule o "unikatima koji stede neke energije", infantilnu upornost u primitivnom "ubedjivanju", a sada vidim i uz vredjanja...

Cisto da se, nadalje, ne pitaju puno, zasto OZBILJNI pronalazaci imaju probleme, pored INFANTILNIH i bezobraznih, a BROJNIJIH, fals pronalazaca.

P.S.
U Institutu je SVAKO dobrodosao(na doticnoj je adresi od 84'e godine), sa uljudnim ponasanjem i RAZUMNIM pogledima na tehniku...
Za nebuloze i "dobijanja vise energije iz manje energije" mislim da moze samo kafa da se dobije i srdacan pozdrav
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 18:09 - pre 112 meseci
U cilju smanjenja broja i povećnja peglednosti stranica odgovaraću na jednom postu,

Citat:

vladd
Razotkriveni ste u namerama, posto je OCIGLEDAN pokusaj da se "kritizeri", iako sa ARGUMENTOMA(koje razumete ili ne), napadaju LICNO..

Vidiš kako boli kad se udara nisko, nadam se da si izučio lekciju.....

Citat:

vladd
Koji je razlog da TI, APSOLUTNO verujes nekom Bori, a da APSOLUTNO ne verujes nekom vladd-u.

Boru lično poznajem dugo godina, možda ima čudne ideje ali lažov nije....
Tebe ne poznajem, ne svidja mi se tvoj karakter pogotovu prepotentnost i arogancija.....jednostavno ne ulivaš mi poverenje, na primitivan način si pokušao da uniziš postavljača teme a to nije moglo ostati ne primećeno...

Citat:
vladd
NEMA SANSe, da stanemo "rame uz rame", ili da uopste RAZUMES ono sto sam radio..evo npr, da li si "ispravljao" ispravljacku diodu za invertor radara TPS-70..?

Ispraviću ja tebe prijatelju, ne publikuju se u javnost bilo kakvi radovi ili modifikacije na borbenim sistemima....još i model navodiš

Citat:
vladd
Nije nikakav PATENT, vez ZAMENSKA komponenta za koju sam odraio TEHNOLOGIJU IZRADE, komponentu pravi Motorola, regularno, ali je nenabavljiva bila za vreme sankcija..

Meni je to vrlo dobro poznato, sredinom devedesetih bio sam vlasnik jedne firme koja se bavila remontom električnih pogona, VJ je bila jedan od mojih većih poslovnih partenera, izmedju redovnog posla dobijao sa slične zahteve za izradu nekih delova i komponenti koje se ne mogu nabaviti usled sankcija ili zastarelosti tehničkog sredstva, moj posao je bio da organizujem izradu ili nabavku....

Citat:
vladd
Moje proizvode, TESKO da mogu da "pravljaju"..takvi "kalibri"..koji ne razumeju bas dobro ni FIZIKU za OSNOVNU SKOLU....KOLEGA

Ne možemo biti kolege, takvi razni dekintirani stručnjaci su radili za mene....
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 18:25 - pre 112 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Posto znas sve o njemu adresa vam je ista?!Ti kao imas dodira sa vojskom?
Da li je ovo validna adresa za prijavu,posto sefe ti sve znas?

Trebalo bi da je nas Bora ovaj:
KRAJČINOVIĆ BORISAV
MIT***** PAv**** NEN****** xx,
11010 Beograd, (Beograd)
Telefon: 011/3**-24**


Svi silama se trudim da nekog ne uvredim ali prijatelju tebi inteligencija nije jača strana, koliko neko treba biti glup da objavljuje neovlašćeno nečiju adresu na internetu. Takve stvari su regulisane zakonom,....nećeš ti da budeš predmet sankcija već vlasnik ovog foruma jer dužan da vodi uredjivačku politiku u skladu sa važećim zakonskim propisima o zaštiti ličnih podataka.
Grešku čini administrator a vlasnik će da plati cenu......Bora sad može da tuži vlasnika foruma...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 18:31 - pre 112 meseci
E pa supe, onda finansiraj Borine carlije i mirna backa..sada znamo ko je ko i ko je sta.

U ono sto sam siguran, je, da je Bora lagao da je nesto radio u TVOJOJ firmi, ti bi to demantovao, kao i ja sada..

Koriscenje lazi da bi se obezbedio renome nije bas vrhunac korektnosti..

Ali sve to nije bilo VAZNO, bar ne u pocetku, dok se nije krenulo u denunciranje i diskvalifikacije

Citat:
Ispraviću ja tebe prijatelju, ne publikuju se u javnost bilo kakvi radovi ili modifikacije na borbenim sistemima....još i model navodiš


Ne brini, nije to "vojna tajna", to zna i NATO i Mosad

Za ono sto ne treba da znaju, za to su potpisani neki papiri...zbog bezbednosti..

Ovo spomenuto je "sitnica", tehnoloski nije, ali kao proizvod jeste..

Citat:
takvi razni dekintirani stručnjaci su radili za mene....


Pored "ovakvih strucnjaka" nisi ni prosao, a verovatno ni cuo...
A ko je dekintiran gde radio, nije ni bitno, tranzicija je "prelila novce" (i poslove) kod raznih..
 
+1

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat14.01.2015. u 18:46 - pre 112 meseci
Ja predlažem članovima da se isključe sa ove teme i da ostave Boru, Šefa i
Vladda da se na miru lepo svađaju i rešavaju probleme od ranije.

Ako hoćete otvorite temu , recimo : Navijanje oko EZV sa opkladama.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
+3

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297331 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.