Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297680 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat27.12.2014. u 02:42 - pre 113 meseci
^ A evo jedan koji ce doneti milijarde ^
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat27.12.2014. u 07:38 - pre 113 meseci
Mene,ali iskreno,bi odusevilo da on na neku glupu foru za bilo koji pronalazak uzme deebeele pare.
Danas u svetu samo jednostavne i glupe stvari prolaze.U tu grupu stavljam i Fejsbuk,njegova namena i na kraju primena koja nema veze sa prvim.

A saga se nastavlja,i ovo je tema koja ce obeleziti ES u 2014.Boli,ali tako je.Ljudska glupost je ipak glavni adut coveka.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat27.12.2014. u 16:25 - pre 113 meseci
Citat:
šef sale:
Citat:
vladd:
Citat:
šef sale:
Džabe se mučite.....kamenac u bojleru može povećati potrošnju struje i za 50% možda i više...
Nov bojler ima neku energetsku efikasnost, sa starenjem ona se smanjuje....
Kako sprečiti nastajanje kamenca je pravo pitanje za bojler, primetili ste da kamenca nema u vodokotliću....
Ko napravi bojler bez kamenca neka se javi.....



Protocni bojler

Eto koliko neki NEMAJU POJMA, vec samo "osmatraju okolinu" bez sustinskog znanja procesa..i zatim se ZALECU u diskusije sa "visprenim" pitanjima

I pri kojim "brzinama protoka" na odredjenim temperaturama se NE FORMIRA kamenac..

Pa posto smo konstatovali specificno NEMANJE POJMA, pozivam ostale sagovornike da intenzivnije propituju ovakve "diskutante"


Mislim da nisi shvatio pitanje, pošto da si ti upoznat sa problemima stvaranja kamenca u bojleru mislim da ne bi bilo loše da pojasniš stvar i objasniš u čemu je problem i kako ga rešiti.....
Znam šta ćeš da kažeš....neka i drugi čuju...


Shvatio sam ja i pitanje, i da ti i onaj tvoj saner pronalazac blage veze nemate sa elementarnim tehnickim detaljima, a takodje sam shvatio da je NAJBOLJE da tako i OSTANE..

Zabavnije je

Sta ce vama znanje, kada mozete i beskonacnim ponavljanjem gluposti da postignete cilj...mozda postanete i premijeri
 
+1

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat27.12.2014. u 17:09 - pre 113 meseci
Rekao si da nemam pojma....sad izvoli pa objasni
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat27.12.2014. u 20:29 - pre 113 meseci
Citat:
Rekao si da nemam pojma....sad izvoli pa objasni


Ha,ha.Jel to ona fora sa spustanjem na nivo budale pa da pobedite.

Vec ti je objasnio da nemas pojma,a ti bi ponovo u krug.

 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.opera-mini.net.



+2283 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat27.12.2014. u 21:22 - pre 113 meseci
Bora primenjuje taktiku Mimi Oro - ako se javno deklarises kao toliko glup da te svi primete, posle mozes da naplacujes obradu banane 200 evra!
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat27.12.2014. u 23:59 - pre 113 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Rekao si da nemam pojma....sad izvoli pa objasni


Ha,ha.Jel to ona fora sa spustanjem na nivo budale pa da pobedite.

Vec ti je objasnio da nemas pojma,a ti bi ponovo u krug.


Nije mi jasno šta tebe hvata kada daješ izjave tog tipa...
Lepo sam pitao samo nema odgovora.....
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 07:23 - pre 113 meseci
Recimo da smatram(o) da NISI "lepo" pitao, da bi saznao, vec da bi ostvarivao neke druge, ruznije ciljeve, omalovazavanja "nevidljivih" protivnika, onako, zatrebalo ti, bez da te zanima ko su i sta su.
Internet je to, mozes SVAKOGA omalovazavati, zarad licnih potreba.

Sto se odgovora tice, mislim da je prilika da se potpomognu nastavnici sa snizenim platama, UZIMANJEM casova, i to casova malo sireg spektra.
Matematika, fizika, maternji jezik..za pocetak..
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 16:39 - pre 113 meseci
Forumska kultura nalaže da član govori argumentovano, ti si imao izraz...nemaš pojma
Sada govoriš da ja imam kako reče ružne ciljeve.......pa i da imam ukoliko je odgovor tačan čega imaš da se bojiš niije mi jasno....
Mnogo mi nešto na ovom forumu spominjete osnovnu školu, iskreno nisam ni očekivao neki viši nivo diskusije....

Nedostatak tehničke kulture članova se jasno vidi na ovoj temi koju je postavio Bora.
Niko nije video šemu, crtež,....a svi su se zaleteli da komentarišu.
Bilo koji profesionalac iz bilo koje tehničke struke neće uopšte da razgovara bez prehodno vidjenog nacrta

Nisam nigde komentarisao Borin patent, podržao sam ga iz drugih raloga zato što smatram da svako ko ima inicijativu da nešto uradi je vredan poštovanja pogotovu ako se uzme u obzir i starosna dob...

Ne štedim struju, vodu rasipam maksimalno, nije me briga za nikakvu energetsku efikasnost....praktično tema nije za mene...
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 17:12 - pre 113 meseci
Šef sale,

Možeš li da mi objasniš kako si se pojavio odjednom i kako
učestvuješ isključivo na dve teme vezane za Boru.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 17:47 - pre 113 meseci
Citat:
šef sale:
Forumska kultura nalaže da član govori argumentovano, ti si imao izraz...nemaš pojma
Sada govoriš da ja imam kako reče ružne ciljeve.......pa i da imam ukoliko je odgovor tačan čega imaš da se bojiš niije mi jasno....
Mnogo mi nešto na ovom forumu spominjete osnovnu školu, iskreno nisam ni očekivao neki viši nivo diskusije....

Nedostatak tehničke kulture članova se jasno vidi na ovoj temi koju je postavio Bora.
Niko nije video šemu, crtež,....a svi su se zaleteli da komentarišu.
Bilo koji profesionalac iz bilo koje tehničke struke neće uopšte da razgovara bez prehodno vidjenog nacrta

Nisam nigde komentarisao Borin patent, podržao sam ga iz drugih raloga zato što smatram da svako ko ima inicijativu da nešto uradi je vredan poštovanja pogotovu ako se uzme u obzir i starosna dob...

Ne štedim struju, vodu rasipam maksimalno, nije me briga za nikakvu energetsku efikasnost....praktično tema nije za mene...



Zarad FORUMSKOG bontona, nesto cu ti odgovoriti.

PRVO, nema ni RECI o nekakvom Borinom "patentu", posto se ZNA sta je PATENT, rec je o NEREALIZOVANOJ ideju..

U temi, koju je postavio gospodin Bora, se jedino vidi da je on "pronalazac" vrlo neobicnog "kova", koji bi radje da veruje u "orgonsku" tehniku nego u konkretne tehnicke uredjaje.

Kao prvo, NEMANJE POJMA se prvenstveno odnosi na NEPOZNAVANJE rada OBICNOG bojlera, KAKO i zasto je KONSTRUISAN, zasto su neke cevi na RAZLICITOM nivou, zasto postoje neki SIGURNOSNI i operativni elementi.

Vrlo jednostavna i upotrebljiva sprava, u koju je inkorporiran INZENJERSKI rad, standardi, propisi...tehnologija izrade..

A onda se u mracnim katakombama dokonog razmisljanja javlja IDEJA, kako "dobiti" vise (nekakve, tople i mlake)vode, ali je pod broj jedan, NEOPHODNO, jaaaaaaako zazmuriti na PREDNOSTI, bezbednost i ekonomicnost bojlera(koliko god to moze sprava sa grejacem na struju)..

Zatim da se jaaaako zazmuri na PREDNOSTI i karakteristike PROTOCNOG bojlera...

Da bi se "napravilo mesta za jedan "epohalni izum"..nekakve neizmerene OGROMNE ustede...i nekih "prednosti" u kolicini lavora tople vode..s tim sto ta "prednost" nije ni prismrdeti recimo prednosti protocnog bojlera..ili instalaciji tople vode..postojecim "epohalnim" i sveprisutnim pogodnostima.

Elem, nasilno se "osvetljava" jedan (navodno vazan)detalj(i zanemaruje SVE OSTALO), detalj "nemesanja" tople i hladne vode(kao da je to sada jako bitno, ENERGIJA se NE GUBI) i "prikupljaju" razni elementi za realizaciju izuma..od trazenja nekakve "pumpe", ventila, termostata, mesnih ventila...NE ZNAJUCI ni kako radi PUMPA ni kako radi MESNI ventil...

Gde je tu patent, gde je tu znanje???..osim ispraznog blebetanja i mantrisanja o nekakvim "ogromnim ustedama"...

P.S.
Nagradno pitanje za pronalazace.
Zasto ova ideja nije upotrebljiva recimo na Kopaoniku... u nekom hotelu...?
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 18:01 - pre 113 meseci
Meni si rekao da nemam pojma a ne Bori......priča je bila o stvaranju kamenca u bojleru da te podsetim....posle sam te kulturno pitao da pojasniš taj proces da i drugi znaju....bez zadnje namere
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 18:35 - pre 113 meseci
Citat:
P.S.
Nagradno pitanje za pronalazace.
Zasto ova ideja nije upotrebljiva recimo na Kopaoniku... u nekom hotelu...?:

Na većim visinama tačka ključanja vode se menja, takodje i vreme zagrevanja vode nije isto...
Imam vikendicu na 1380m visine, druga planina je u pitanju....kuvanje kafe na plinskom rešou je primetno duže nego recimo u Beogradu.
Druga stvar, ranije su automobili imali problem kada stignu do visine od 1000m.....neretko se moralo izlaziti iz automobila i uz pomoć šrafcigera preštelovati karburator....inače se auto gasii...sve to zbog manje koncetracije kiseonika i pritiska...
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 18:39 - pre 113 meseci
Citat:
šef sale:
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Rekao si da nemam pojma....sad izvoli pa objasni


Ha,ha.Jel to ona fora sa spustanjem na nivo budale pa da pobedite.

Vec ti je objasnio da nemas pojma,a ti bi ponovo u krug.


Nije mi jasno šta tebe hvata kada daješ izjave tog tipa...
Lepo sam pitao samo nema odgovora.....

Pa kolicina bezobrazluka koju demonstriras od kako si usao u temu i odbrani prevaranta koji obecava nagradu i ponavlja je iz posta u post kao u katatonoj sizofreniji.
A vidim da na post iznad ne mozes ni da odgovoris kako treba.Verovatno posledica golubijih muda kada treba da se argumentuje.
I da,verovatno jedan od banovanih.Kao da sve poznajes pa opustano podbadas i trolujes.

Nije mi jasno dokle ce ova tema biti otkljucana?Verovatno ni za to nema objasnjenja.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 18:43 - pre 113 meseci
Prica o kamencu nije vredna spomena, toliko je tuzna.

Teorema da ce kamenac na zidu bojlera smanjiti grejanje? Mozda poveca izolaciju prema spolja.

Efekat kamenca je slican efektu koji ce se javiti kod EZV-a..ideja je bila samo idejasta, medjutim za realizaciju treba znanja ili iskustva.

MEHURICI pregrejane pare OKO grejaca u "zagrejacu" vode ce UMANJITI efekat grejaca taman isto kao i kamenac na grejacu kod ostarelog bojlera.

Doticni mehurici pregrejane pare..sa javljaju kada je okolna tecnost na ATMOSFERSKOM pritisku ili malom natpritisku..

Na visini, gde je atmosferski pritisak nizi, napon pare ce izazvati vece kolicine doticnog "izolatora" grejanja..

Doticni "mehurici" pare su razlog vece efikasnosti bojlera na pritisku vodovodne instalacije, i takodje drzanja rashladne tecnosti sa nesto vecim natpritiskom u savremenim automobilima..
Jednostavno su smetnja procesu razmene toplote.

Kamenac je POSEBNA prica..mnogo sira, umesana je i hemija.

Prednost OBICNOG bojlera se ogleda i u MESANJU hladne i tople vode, posto se IZNAD 70C bikarbonat pretvara u karbonat, koji je SLABIJE RASTVORLJIV, i predstavlja "kamenac" koji se TALOZI.

To je DRUGI razlog uvodjenja HLADNE vode u zonu grejaca kod klasicnog bojlera...
Kod protocnih je dodatni miks mehanike fluida, nize temperature, i separacije kamenca...to bi bilo previse za genijalne "pronalazace" i njihove "drvene advokate"...

Posto su ZANEMARENE ove prednosti(prostog NEMANJA POJMA o desavanjima), i posmatran neki idealan detalj, smatram da je celokupna ideja IZUZETNO daleko od REALNOSTI...

A sada, kada smo naucili o CEMU SVE su inzenjeri MISLILI, nekako treba dodeliti malo vise POSTOVANJA klasicnom, SVEPRISUTNOM bojleru...
 
+1

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 18:57 - pre 113 meseci
I sad ce opet onaj Bora radar

"Priznaj da EZV ima prednosti nad klasicnim bojlerom.."
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 19:02 - pre 113 meseci
Da znas

Medjutim, Jazbina im je dao "dizajn"

Citat:
katatonoj sizofreniji


Za ovo... ima pivo..
 
+1

bakancs

Član broj: 15095
Poruke: 186



+14 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat28.12.2014. u 19:35 - pre 113 meseci
"Ajde ti lepo nama priznaj sve, pa ce ti moj brat Djura oprostiti sto te je tukao!"

Citat:
zica49: I sad ce opet onaj Bora radar

"Priznaj da EZV ima prednosti nad klasicnim bojlerom.."

" This time next year, we will be millionaire's " - Del Boy :O)
------------------------------------------------------------
" Even a brick wants to be something" - Louis Kahn
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 01:13 - pre 113 meseci
Citat:
vladd:
Prica o kamencu nije vredna spomena, toliko je tuzna.

Teorema da ce kamenac na zidu bojlera smanjiti grejanje? Mozda poveca izolaciju prema spolja.

Efekat kamenca je slican efektu koji ce se javiti kod EZV-a..ideja je bila samo idejasta, medjutim za realizaciju treba znanja ili iskustva.

MEHURICI pregrejane pare OKO grejaca u "zagrejacu" vode ce UMANJITI efekat grejaca taman isto kao i kamenac na grejacu kod ostarelog bojlera.

Doticni mehurici pregrejane pare..sa javljaju kada je okolna tecnost na ATMOSFERSKOM pritisku ili malom natpritisku..

Na visini, gde je atmosferski pritisak nizi, napon pare ce izazvati vece kolicine doticnog "izolatora" grejanja..

Doticni "mehurici" pare su razlog vece efikasnosti bojlera na pritisku vodovodne instalacije, i takodje drzanja rashladne tecnosti sa nesto vecim natpritiskom u savremenim automobilima..
Jednostavno su smetnja procesu razmene toplote.

Kamenac je POSEBNA prica..mnogo sira, umesana je i hemija.

Prednost OBICNOG bojlera se ogleda i u MESANJU hladne i tople vode, posto se IZNAD 70C bikarbonat pretvara u karbonat, koji je SLABIJE RASTVORLJIV, i predstavlja "kamenac" koji se TALOZI.

To je DRUGI razlog uvodjenja HLADNE vode u zonu grejaca kod klasicnog bojlera...
Kod protocnih je dodatni miks mehanike fluida, nize temperature, i separacije kamenca...to bi bilo previse za genijalne "pronalazace" i njihove "drvene advokate"...

Posto su ZANEMARENE ove prednosti(prostog NEMANJA POJMA o desavanjima), i posmatran neki idealan detalj, smatram da je celokupna ideja IZUZETNO daleko od REALNOSTI...

A sada, kada smo naucili o CEMU SVE su inzenjeri MISLILI, nekako treba dodeliti malo vise POSTOVANJA klasicnom, SVEPRISUTNOM bojleru...
:D

Kao što vidiš ne boli ništa kad se odgovara na pitanje, pročitao sam i ne koristim za zadnje mere...

Daću samo neki komentar..

Citat:
Teorema da ce kamenac na zidu bojlera smanjiti grejanje? Mozda poveca izolaciju prema spolja.

Zanemarljiv je kamenac na zidovima bojlera, kod prohrom kazana ga i nema, sav kamenac je na dnu kazana često zatrpa jedan deo grejača.

Citat:
Prica o kamencu nije vredna spomena, toliko je tuzna.

Kamenac u priličnoj meri narušava rad bojlera i u velikoj meri je zaslužan za pregorevanje grejača, neka ispitivanja pokazuju da 3-5 milimetara kamenca na grejaču povećava potrošnju struje za 20-30%....gde je gubitak ne pitajte mene, merio nisam...

Citat:
Prednost OBICNOG bojlera se ogleda i u MESANJU hladne i tople vode, posto se IZNAD 70C bikarbonat pretvara u karbonat, koji je SLABIJE RASTVORLJIV, i predstavlja "kamenac" koji se TALOZI.

Postoje i elektrohemijski razlozi ubrzane kalciifikacije, privlačna sila izmedju kacijuma i grejača zbog protoka struje....
 
0

šef sale

Član broj: 326754
Poruke: 3
109.121.51.*



+4 Profil

icon Re: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat29.12.2014. u 01:38 - pre 113 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pa kolicina bezobrazluka koju demonstriras od kako si usao u temu i odbrani prevaranta koji obecava nagradu i ponavlja je iz posta u post kao u katatonoj sizofreniji.
A vidim da na post iznad ne mozes ni da odgovoris kako treba.Verovatno posledica golubijih muda kada treba da se argumentuje.
I da,verovatno jedan od banovanih.Kao da sve poznajes pa opustano podbadas i trolujes.

Nije mi jasno dokle ce ova tema biti otkljucana?Verovatno ni za to nema objasnjenja.


Malo se saberi, sve si pomešao....

Citat:
Pa kolicina bezobrazluka koju demonstriras od kako si usao u temu i odbrani prevaranta koji obecava nagradu i ponavlja je iz posta u post kao u katatonoj sizofreniji.

Zašto da ga ne branim, koga je prevario.....neku nagradu si očekivao

Citat:
A vidim da na post iznad ne mozes ni da odgovoris kako treba.Verovatno posledica golubijih muda kada treba da se argumentuje.

Koje je pitanje bilo....ukoliko je u vezi patenta pitanje nije za mene i ne odgovaram

Citat:
I da,verovatno jedan od banovanih.Kao da sve poznajes pa opustano podbadas i trolujes.

Nisam nigde banova, ne znam šta je trolovanje........možda švercovanje u troli, uglavnom neki novi izraz...

Zašto misliš da pobadam, to je opušteni razgovor.......
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni Zagrevac Vode - MP 73/13 - svetski unikat
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297680 | Odgovora: 1666 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.