Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 730784 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet20.01.2017. u 11:27 - pre 88 meseci
Dobro je da neko i nešto modifikuje u ovoj zemlji
 
Odgovor na temu

trovach-NK

Član broj: 18971
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet21.01.2017. u 17:30 - pre 88 meseci
Svaka cast....samo napred!!
Cisto jedan mali update za moj problem sa veliko kubikazom i velikim minusima u nasoj maloj zemlji ...
Zahvaljujuci savetu da dignem load pellet na +5 uspeo sam da ugrejem sa MC 15 moji 110 m2 i h 3,4 m bez problema i dalje odlicno sve radi!!!
Potrosnja se kretala tokom ledenih dana, kada t nije isla preko -4 i danju, oko 40 kg/dan ali sam drzao konstanto 21,5 t i mozda i jace malo.....
Neka trosi i vise ali to ce samo kratko da traje a onda se vracamo staroj potrosnji od oko 25-30 kg /dan!!!
Ono sto je vazno meni ni jedno od troje male dece nisu bolesna!!!
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.01.2017. u 22:08 - pre 88 meseci
Interesuje me kada će te ažurirati sajt,da se vide tehničke karakteristike ovih novih kotlova iz serije 2017. Mislim konkretno na "KEPO"MC-25,AC-35
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.01.2017. u 06:27 - pre 88 meseci
Druga polovina februara.
 
Odgovor na temu

Nenad-ynwa
Pancevo

Član broj: 335543
Poruke: 91
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.01.2017. u 09:12 - pre 88 meseci
Samo da se zahvalim Zeljku(kepo01) na odlicnoj saradnji i komunikaciji. Koristio sam sobni termostat u modulaciji, pumpa palila na 40c, trokraki otvarao na 50. U kuci bilo zahladjenje, radijatori polu topli. Na Zeljkov predlog, sobni termostat iskljucen, kotao juri zadatu temp.( trenutna 65). Pumpa pali na 55c, trokraki otvara na 55c ( podigao sam temp ukljucivanja-iskljucivanja pumpe i mesnog, zbog gasenja peci od 23:50-4:00,da bi se u tom periodu sto manje ohladila voda u kotlu). Doziranje peleta i brzina ventilatora vraceni na fabricko, zatim brzine ventilatora povecane za 15% zbog loseg peleta, kako bi se izbeglo stvaranje sljake u pepeljari. Elem, u kuci pakao... U dnevnoj temp se popela na 26c i raste( da docaram, dnevna sa trpezarijom i kuhinjom=35m2- tri panelna rad 140x60,120x60,100x60) dva radijatora momentalno zatvorena, temp 23c( kad je preko-3,-4 otvorim jos jedan radijator) u spavacim sobama i kupatilu termo glave na 22c. Potrosnja oko 30kg na 20h pri temp do -10. Kad je bilo -17 radila 24h=45kg. Jos jednom sve pohvale za Zeljka i kompletan sastav firme Kepo. Sve najbolje u daljem poslovanju...
Kepo kotao 15kw-trokraki mesni ventil, pumpa u kotlu
100m2(trenutno grejem 60m2,ostalo klima), 5-ica stiropor,
na ploci 10cm vune
Sobni termostat Q7,dnevna 21-22c, nocna 19-20c
Trenutno ugasen sobni, kotao juri zadatu temp(
modulacija),postavljene termo glave- mnogo
bolje grejanje. Temp u kuci 21-24c
+
Fujitsu llcc 12btu (35m2 dnevna sa trpezarijom i kuhinjom)
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.02.2017. u 19:57 - pre 87 meseci
Jedan član sa ovog foruma tvrdi da kod sistema sa 4-krakim mešnim ventilom pumpa u radijatorskom krugu mora na potis,a u kotlovskom na povrat, pa me zanima koliko je to tačno i gde se nalazi pumpa na kotlu MC-20.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.02.2017. u 08:44 - pre 87 meseci
Nenad-ynwa,
hvala na lepim zeljama.


Sajkatava,
pumpa u MC 20 je na povratnom vodu,a pumpa u radijatorskom krugu ide na potisni vod posle cetvorokrakog ventila.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.02.2017. u 16:14 - pre 87 meseci
Hvala Željko,tako je kod mene urađeno
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

filjke

Član broj: 320588
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.02.2017. u 10:03 - pre 87 meseci
Ja imam, stari kotao KEPO 12kW, da li on može da se loži sa kukuruzom, ili da se pelet i kukuruz mešaju?
Pozdrav,
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.02.2017. u 12:00 - pre 87 meseci
Nemamo iskustvo sa kukuruzom, bar do nas nisu stigle informacije. Mozes da probas, pa javi utiske.

 
Odgovor na temu

borislav_n
Borislav Ninic
webdesign
Novi Knezevca, Srbija

Član broj: 297862
Poruke: 6
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.02.2017. u 12:25 - pre 87 meseci
Pozdrav. Evo par odgovora sto se tice kukuruza.:)
Posto u severu Vojvodine ne moze da se kupi pelet nigde pa ni kod proizvodjaca jer oni moraju da izvoze bio sam prisiljen da strpam u pec to sto imam a imam kukuruza na tone. :D

Zvuci interesantno ali nije bas tako jednostavno. Trenutno se grejem na cist kukuruz a to zahteva ciscenje gorionika na svakih sedam sati. Pre starta obavezno staviti pola sake peleta u gorionik uz rupu gde dolazi grejac jer grejac ne moze da zapali kukurz.
Podesavanja sam stavio na fabricka ali sam smanjio vreme ubacivanja peleta pri paljenju i pri detekciji prvog plamena na 0.9. Pec mi se pali u prvoj brzini i samo u njoj radi.
Problem je sto kukuruz u sebi sadrzi silikate i ne moze da izgori u potpunosti, ostane kao mala caurica a ventilator nema snage da je izbaci jer se sve te malo ljuspice slepe. Dobra stvar je sto ne ostavlja pepela po peci i gar nije lepljiva, usisivac je skine u potpunosti sa zida peci. Moja pec je 20kw pretpostavljam da je vas gorionik jos manji od mog. Moracete malo da se igrate sa doziranjem, na svakih sat vremena otvorite polako vrata da vidite stanje u gorioniku.
Ako budete mesali sa peletom slobodno 40% posto stavite kukurza. U stom slucaju na kraju dana oscistite gorionik, ne morate da stavljate posebno pelet pre paljenje.
Sto se tice kaloricnosti i prici da kukur kriv pec nije tacno, gotovo da nema razliku u odnosu na pelet koji sam koristio.

Nadam se da ce biti od pomoci. :)

 
Odgovor na temu

biggie5
Branislav
Beograd

Član broj: 136431
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.02.2017. u 18:14 - pre 87 meseci
Pozdrav svima, dvoumim se izmedju KEPO MC20 i AC20kw, da li je jedina razlika to automatsko ciscenje gorionika, i koliko je komplekna ta procedura i koliko cesto se radi, zanima me konkretno da li je opravdana razlika u ceni od 35000din?
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.02.2017. u 21:42 - pre 87 meseci
Citat:
biggie5: Pozdrav svima, dvoumim se izmedju KEPO MC20 i AC20kw, da li je jedina razlika to automatsko ciscenje gorionika, i koliko je komplekna ta procedura i koliko cesto se radi, zanima me konkretno da li je opravdana razlika u ceni od 35000din?

Kod automatskog čićenja se prilikom istresanja "pepeljare"čuju 3 snažna udara,što zna da zasmeta ako ti je kotao programiran da se isključi u neke sitne sate. Jedino ako ti radi u modulatu,onda se izbegava istresanje pepeljare,pa ga onda moraš sam ručno isključiti da bi se samoočistio(ako nemaš prostorni termostat). Po meni je razlika samo u tome,ostalo su sve manje-više kozmetičke razlike. Barem ja tako mislim.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

trovach-NK

Član broj: 18971
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.02.2017. u 22:04 - pre 87 meseci
@borislav_n dobor dosao na ovaj forum i u nas "klub Kepo"!!
Posto smo komsije iz istog sela bas bi voleo da vidim kako ti radi pec na cist kukuruz pa da i ja mozda se zaigram sa istim.....
Ono sto sam ja ubacio jer mi se naslo u supi je zrno stocnog graska koje je mnogo manje kalorijske vrednosti od kukuruza i to sam ubacio na 30 kg peleta oko 5 kg graska sto je jako malo!!!! Tada nisam imao nikakvih problema jer je mala kolicina ali mislim da se ne bih sa tim bas zaigravao posto je slabe kalorijske vrednosti.
Na kukuruz jos nisam probao jer ga nemam kod kuce inace bih ubacio bar 30 % posto pa da vidim sta ce se desiti ;)
 
Odgovor na temu

borislav_n
Borislav Ninic
webdesign
Novi Knezevca, Srbija

Član broj: 297862
Poruke: 6
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.02.2017. u 22:18 - pre 87 meseci
Moze, sutra idem na put i u ponedeljak se vracam tako da u utorak mozete slobodno da dodjete do mene pa cemo podeliti iskustva. :)
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet13.02.2017. u 15:08 - pre 87 meseci
Citat:
biggie5:
Pozdrav svima, dvoumim se izmedju KEPO MC20 i AC20kw, da li je jedina razlika to automatsko ciscenje gorionika, i koliko je komplekna ta procedura i koliko cesto se radi, zanima me konkretno da li je opravdana razlika u ceni od 35000din?


Postovanje biggie5,

Razlika izmedju AC i MC serija je u posudama za pepeo (AC tri manje, MC jedna velika), i automatskom ciscenju gorionika. Savremeni kotlovi na pelet se podrazumevaju sa automatskim ciscenjem gorionika.

Gorioniku kao jednom od najbitnijih detalja na kotlu, nije isto ako čeka tebe da ga ocistis, ili ako zna da se svakodnevno sam čisti 2 - 3 puta / 24h.
Mnogo sigurnije i bolje sagorevanje, bolje iskoriscenje energije, manje naslage na kotlu, i neuporedivo veci komfor za korisnika.
Sami vidite da je sljaka od loseg kvaliteta peleta, svaka druga tema na forumu. Sa samociscenjem ovaj problem Vas ne zanima. Iskljucivo vodite racuna da li pepeo prosuti sedmi ili deseti dan u zavisnosti od potrosnje.

Kad se gorionik sam ocisti?

Pri svakom gasenju kotla ako je ukljucen stand by mod, gorionik se ocisti i spreman je za sledecu potpalu.

Ako nije ukljucen stand by mod, tj. ako se kotao ne gasi kada mu sobni termostat da signal vec odlazi u modulat, onda se programira kotao da se 1 do 2 puta u toku 24h izgasi na 15 min i ponovo nastavi rad, i time ocisti gorionik.

Sto se tice zvuka koji se cuje. To su odsecana tri udaraca koja prenose zvuk na instalaciju. Moze da se napravi i besumno ciscenje, ali jedan sistem je preskup, a drugi lose ocisti. U ostalom, lakse mi je da cujem tri udarca za 30 sek, nego da idem u kotlarnicu da cistim gorionik.
Ovaj sto se cuje, fenomenalno ocisti komplet gorionik ( i resetku i zidove gorionika).

Kod mene se kotao gasi uvece u 23.00h, pa kad cujem u instalaciji da se kotao ocisti to mi opomena da treba da krenem na spavanje. Ne treba mi sat. :) Deca i zena i ne obracaju paznju.

Zadnjih 3 godina kod mene u stanu koristio sam MC seriju, a ove prvi put AC. Do sada sam potrosio oko 5-6 tona peleta. Ni jednom nisam sisao u kotlarnicu da vidim sto se ugasio kotao zbog pretrpanog gorionika, tj. loseg sagorevanja.

Nece ni MC da dodje u tu situaciju, ali pod uslovom da ga neko svakodnevno nadgleda i ako je krenuo da gomila pelet, onda se gasi kotao, saceka 15 min da se ohladi, posto je jos vruc gorionik obavezno rukavice ili neke motorcangle, pa istrses u kantu, pa srafcigerom malo sastruzes naslage, i ponovo ga vratis u kotao. Ima posla i prasine, da se ne lazemo.

Naravno, ako je pelet dobrog kvaliteta ovoga nema, ali i kod njega posle 3-4 dana ipak treba stopirati kotao i detaljno ocistiti gorionik.

Nadam se da sam bio jasan i u speo da Vas ubedim da 35.000 din na kompletnu investiciju ima smisla uloziti. :)

Ako ima jos nesto nejasno, pitajte.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

parsek
Nis

Član broj: 323332
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet13.02.2017. u 17:19 - pre 87 meseci
Zeljko, jeli imate u planu AC15 varijantu kotla?


[Ovu poruku je menjao parsek dana 13.02.2017. u 18:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet13.02.2017. u 18:06 - pre 87 meseci
Upravo se ovih dana radi na tome. Nadam se da ce biti u ponudi u narednih mesec - dva.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet20.02.2017. u 17:06 - pre 87 meseci
Iduće zime nameravam da u sistem za grejanje uvedem još 40m2+bojler sanitarne vode(220lit.)...znači 200m2 ukupno. Do ove zime sam bio ubeđen da mi AC 25 završava posao,ali sa ovozimskim iskustvom više nisam tako siguran,pa razmišljam i o AC 35. Sdruge strane,bojim se,da mi kotao bude predimenzioniran...?
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet21.02.2017. u 11:53 - pre 87 meseci
sajkatava,

da li u dnosu na postojecu instalaciju planiras dodati jos 40 m2 i bojler, ili samo 40m2?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 730784 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.