Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 723930 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dexaomo
zavarivac tig/rel
pipetech
Pancevo/Omoljica

Član broj: 346653
Poruke: 23
...wline.res.cust.swisscom.ch.



+3 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.09.2022. u 11:03 - pre 19 meseci
Nabavio sam kotao energreen i Akumulator toplote . Posao kotla će biti da puni AT. Interesuje me da li tu sondu na kotao treba sam da nabavim i povežem ili je to u obavezi servisera prilikom puštanja kotla u rad?
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
*.dynamic.a1.rs.



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.09.2022. u 15:13 - pre 18 meseci
Citat:
dexaomo: Nabavio sam kotao energreen i Akumulator toplote . Posao kotla će biti da puni AT. Interesuje me da li tu sondu na kotao treba sam da nabavim i povežem ili je to u obavezi servisera prilikom puštanja kotla u rad?


Pozdrav dexaomo,

sonda akumulatora toplote se povezuje na ploču kotla. Povezivanje sonde i podešavanje parametara mora obaviti ovlašćeni serviser.
Bitno je da ovlašćenog servisera ranije obavestite o potrebnim radovima kako bi se snabdeo neophodnim delovima.
Povezivanje akumulatora toplote ne spada u opis posla puštanja kotla u rad, tako da se ova usluga naplaćuje se od korisnika.

Ukoliko imate dodatnih pitanja možete pozvati našu tehničku podršku na brojeve : ‪+381 31 783 927‬ ; ‪+381 31 783 928‬
 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
91.148.125.*



+21 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.09.2022. u 15:35 - pre 18 meseci
Pozdrav Kepo02, kako najavljuju restrikcije, koji je metod najbolji da zadrzimo kotao u radu kada nema struje?
Koja je snaga potrebna za aktivaciju upaljaca sa ventilatorom, pumpom itd?
Izmenjivaci preko akumulatora koji se prodaju su jako male snage, cak i manji agregati od 750w mislim da ne zavrsavaju posao.

Ako mozete da napisete uputstvo za potpaljivanje kotla bez upaljaca sigurno ce znaciti svima jer i ako ne bude struje, moramo se grejati nekako.


DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
2a06:5b02:cff:f800:849c:74a8..

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.09.2022. u 16:10 - pre 18 meseci
Ja imam inform guard Ups 650W, probao sam da upalim kotao samo sa njim I upalio je, jest da je pistao jer je odlazio preko 90posto snage koje isporucuje kada puz krene ali grejac I ostalo radi na Kepo Ac20.
Nabavicu agregat od 3kw I povezati kotao preko upsa na njega da pegla struju jer ce biti jos potrosaca zakaceno (sijalice I tv)

e sada da molimo Boga da do restrikcija I ne dodje.

Imam I ja pitanje za "kepo02" tj zeljka da li može da se upali pelet sa hepo kockom I da on posle normalno krene da radi? kod nekih drugih proizvodjaca pali taj metod...

hvala

Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.09.2022. u 11:10 - pre 18 meseci
Citat:
ststeva:
Pozdrav Kepo02, kako najavljuju restrikcije, koji je metod najbolji da zadrzimo kotao u radu kada nema struje?
Koja je snaga potrebna za aktivaciju upaljaca sa ventilatorom, pumpom itd?
Izmenjivaci preko akumulatora koji se prodaju su jako male snage, cak i manji agregati od 750w mislim da ne zavrsavaju posao.

Ako mozete da napisete uputstvo za potpaljivanje kotla bez upaljaca sigurno ce znaciti svima jer i ako ne bude struje, moramo se grejati nekako.




Pozdrav Ststevo,

Za Kepo kotlove sa Micronova elektronikom (ekran sa dugmićima) moguće je koristiti klasične agregate minimalne snage 1KW. Naravno, u obzir dolaze agregati proverenih proizvođača.
Za Kepo kotlove sa Tiemme elektronikom (ekran na dodir) postoje dve opcije kao alternativni izvori električne energije:
1. Inverterski agregat minimalne snage 800W. Mi imamo pozitivna iskustva sa inverterskim agregatima marke Honda.
2. UPS uređaj ili inverter čistog sinusnog izlaza u kombinaciji sa eksternom baterijom (akumulatorom). Vreme korišćenja zavisi od kapaciteta baterije. 100Ah bi trebalo da obezbedi oko 4 sata rada kotla.
Testiran je inverter 12V/600W koji u sebi ima integrisan punjač baterije u kombinaciji sa geliranom baterijom, i na kotlu Kepo AC25 funkcioniše bez problema.
Primer 1:
https://www.kupujemprodajem.co...?filter_id=1923382026#photoBig
Primer 2:
https://telitpower.com/UPS-and...tive-sine-wave?product_id=1598



@kreculj Potpala Hepo kockom funkcioniše na Kepo kotlovima. Kada kotao završi prvo doziranje ubaciti Hepo kocku i zapaliti je. Naravno, potrudite se da ovo uradite što je bezbednije moguće.

 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.cpe.sn.co.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.09.2022. u 12:40 - pre 18 meseci
Poštovanje,
Imam kotao sa touch ekranom, interesuje me da li je moguće i na koji način da uradim backup parametara kotla?
Recimo za slučaj da se elektronika menja pa da mogu da vratim sve parametre kako su bili podeseni.
 
Odgovor na temu

trovach-NK

Član broj: 18971
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.09.2022. u 17:15 - pre 18 meseci
@Kepo02 da li imate ili neko drugi sa upotrebom peleta od sojine slame ili ovsenih ljuspica u vasim kotlovima MC-15?
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.09.2022. u 06:53 - pre 18 meseci
Citat:
goran251:
Poštovanje,
Imam kotao sa touch ekranom, interesuje me da li je moguće i na koji način da uradim backup parametara kotla?
Recimo za slučaj da se elektronika menja pa da mogu da vratim sve parametre kako su bili podeseni.


Pozdrav Gorane,
Opcija backup-a parametara nije moguća.
Možete zapisati parametre i kasnije ih po potrebi uneti ručno.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.09.2022. u 06:54 - pre 18 meseci
Citat:
trovach-NK:
@Kepo02 da li imate ili neko drugi sa upotrebom peleta od sojine slame ili ovsenih ljuspica u vasim kotlovima MC-15?


Zdravo Trovach,
Kotao Kepo Energreen je konstruisan za sagorevanje agro peleta koji ste spomenuli.
Međutim, za sada se ovaj model kotla proizvodi samo u snagama od 25 i 35 KW.
 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.cpe.sn.co.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet22.09.2022. u 09:41 - pre 18 meseci
Citat:
Kepo02:
Citat:
goran251:
Poštovanje,
Imam kotao sa touch ekranom, interesuje me da li je moguće i na koji način da uradim backup parametara kotla?
Recimo za slučaj da se elektronika menja pa da mogu da vratim sve parametre kako su bili podeseni.


Pozdrav Gorane,
Opcija backup-a parametara nije moguća.
Možete zapisati parametre i kasnije ih po potrebi uneti ručno.


U redu
Da li mi možete napisati koji su bitni parametri i u kom meniju se nalaze kako bih ih zapisao.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet22.09.2022. u 10:54 - pre 18 meseci
Pozdrav Goran251,

U softveru kotla postoji veliki broj parametara. Oni su međusobno zavisni i upravljaju radom kotla, tako da su svi podjednako važni.
Serviser koji Vam je pustio kotao u rad je podesio parametre. Ukoliko dođe do potrebe za zamenom elektronske ploče, isti serviser će ponovo podesiti parametre.
Svakako, i mi kao tehnička podrška, smo uvek tu. Tako da nemate razloga za zabrinutost.

 
Odgovor na temu

bpp1971
Boris Petrovic
menadzer
Moesia trade doo
Arilje

Član broj: 347017
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bpp1971


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.09.2022. u 21:19 - pre 18 meseci
Pitanje za Kepo, pre neki dan je majstor pustio kotao AC15 u rad. Kada smo proverili parametre za prebacivanje kotla sa stand-by u modulaciju, parametri koje ste postavili ovde na forum se razlikuju od trenutnih. Kotao ima touch display. Fabricki parametri za stand-by su A01 - 0 i A13 -1. Majstor je rekao da za modulaciju treba samo A01- prebaciti na 1. Da li je mozda doslo do promene podesavanje sa eventualno nekim update-om? Kako se sada prebacuje sa stand-by na modulaciju i obratno?
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet26.09.2022. u 08:42 - pre 18 meseci
Pozdrav bpp1971,

Parametar A01 sa vrednostima 0 ili 2 šalje kotao u gašenje odnosno stand by. Vrednost 1 šalje kotao u modulaciju.

Što se tiče parametra A13, značenja vrednosti su:
0- Sistem prelazi u modulaciju
1- Sistem ide prvo u modulaciju,a zatim, ako je temperature vode u kotlu veća od termostata kotla, prelazi u stanje pripravnosti (Stand by).

Dakle,
za modulaciju podesite A01 na 1, a A13 na 0.
Za stand by podesite A01 na 0 odnosno 2, a A13 na 1.
 
Odgovor na temu

Blagoica
Blagoje Savić

Član broj: 347437
Poruke: 13
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.09.2022. u 12:30 - pre 18 meseci
Pozdrav svima sa foruma. Jedno pitanje u vezi MC Comfort 20, model sa touch screen displejom:
Gde se u opcijama/podesavanju moze videti koja je ambijentalna temperatura kotla. Povezan je sobni termostat Nero NQ7 RF WiFi pa bih da pogledam koja je ambijentalnna podešena na samom kotlu. Dešava se da kotao premaši zadatu temperaturu na sobnom (24° podešeno a zagreje do 25°) pa tek onda isključi tj krene u korake ka isključivanju. Kotao je podešen na Standby. Hvala unapred na odgovorima i pomoći.
Da, temperatura vode na kotlu je podešena na 65° a trokraki mešni 50°.
 
Odgovor na temu

Blagoica
Blagoje Savić

Član broj: 347437
Poruke: 13
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.10.2022. u 00:59 - pre 18 meseci
Neko, iko, bilo ko da pomogne?
Željko, imate li ideju o čemu se radi?
Još jednom hvala unapred.
 
Odgovor na temu

bpp1971
Boris Petrovic
menadzer
Moesia trade doo
Arilje

Član broj: 347017
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bpp1971


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.10.2022. u 06:23 - pre 18 meseci
Pozdrav,
ja imam istu situaciju. utvrdio sam da sobni termostat posalje zahtev za gasenje na zadatoj temperaturi, kotao predje u mogulaciju pa u gasenje. Kotao potrosi sav pelet iz gorionika pa se ugasi (ne kotao nego plamen). Pumpa nastavlja da radi sve dok ne padne temperatura ispod 50 C koliko je mesni ventil. Tako da vruca voda i dalje kruzi kroz radijatore pa je temperatura uvek na kraju veca od zadate. Ja sam smanjio sobnu za 0,5 C i sad je otprilike tu negde koliko treba.
Nema resenja, jer sobni termostat gasi kotao ali pumpa i dalje radi, radi sve dok temperatura vode ne pade ispod 40 (fabricki podeseno)
 
Odgovor na temu

Blagoica
Blagoje Savić

Član broj: 347437
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.10.2022. u 07:04 - pre 18 meseci
Pozdrav bpp1971,
i hvala na komentaru tj pomoći. Kod Vas se dešava druga stvar, termostat iskljuci na zadatoj temperaturi ali proces trajanja gasenja kotla podigne temperaturu za taj jedan stepen, sto je sasvim u redu, dok se pumpa ne iskljuci. Kod mene sam termostat ne iskljucuje kada dostigne zadatu temperaturu već +1°. Kao da je problem u njemu. Probao sam i kalibracijom njega ali opet isto, zadam mu tu razliku od 1 stepena, ali u principu samo sam spustio iskljucenje za taj stepen. U podesavanju sam nasao promenu diferencijala, ne znam tacno sta su mislili pod tim, čija je minimalna vrednost 0,5. I sa tim sam eksperimentisao ali nisam uspeo. Kao da termostat ima neki bag, koju god temperaturu mu zadao uvek isključi za taj +1°.
 
Odgovor na temu

bpp1971
Boris Petrovic
menadzer
Moesia trade doo
Arilje

Član broj: 347017
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bpp1971


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.10.2022. u 07:10 - pre 18 meseci
Blagoje, u pitanju je histereza samog sobnog termostata. Potrebno je da pronadjete u podesavanju kako se smanjuje histereza na 0.25 ili sl. Ako je histereza termostata 1stepen, znaci da iskljucuje grejanje na +1 i pali na -1 stepen od zadate
 
Odgovor na temu

Blagoica
Blagoje Savić

Član broj: 347437
Poruke: 13
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.10.2022. u 07:26 - pre 18 meseci
Imam neko sturo uputstvo za upotrebu u kome nema podesavanja histereze, ima tog diferencijala, predpostavljam da je to. Samo se kotao pali kako treba cim se temperatura spusti za 0.5 od zadate. Da je histereza onda bi se i gasio za isto toliko ali ne, zakucao je na taj 1° i nikako da se smanji. U svakom slucaju hvala Vam na odgovoru, mislim da ću kontaktirati nekog iz Kepo podrške da vidim o čemu se radi.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.10.2022. u 08:22 - pre 18 meseci
Citat:
Blagoica:
Pozdrav svima sa foruma. Jedno pitanje u vezi MC Comfort 20, model sa touch screen displejom:
Gde se u opcijama/podesavanju moze videti koja je ambijentalna temperatura kotla. Povezan je sobni termostat Nero NQ7 RF WiFi pa bih da pogledam koja je ambijentalnna podešena na samom kotlu. Dešava se da kotao premaši zadatu temperaturu na sobnom (24° podešeno a zagreje do 25°) pa tek onda isključi tj krene u korake ka isključivanju. Kotao je podešen na Standby. Hvala unapred na odgovorima i pomoći.
Da, temperatura vode na kotlu je podešena na 65° a trokraki mešni 50°.



Pozdrav Blagoice,

Izvinite što kasnimo sa odgovorom.
Kepo kotlovi sa touch screenom nemaju ambijentalnu temperaturu. Na početnom ekranu možete videti trenutnu temperaturu vode u kotlu i zadatu temperaturu vode u kotlu.
Kao što je već napisano, za Vaš problem "kašnjenja" gašenja kotla je zadužena histereza termostata.

Ukoliko sam pronašao dobro korisničko uputstvo za Vaš termostat, možete podesiti termostat na sledeći način:
5. Napredna podešavanja
1) Kalibracija temperature
Isključiti pošaljaoca, dugo pritisnite “SET” dugme dok je ekran osvetljen, pritisnite “+” ili “-” dugme da biste
podesili kalibraciju temperature. Opseg: -8 °C~8°C
Pritisnite “PRG” dugme za prelazak na sledeći korak.
2) Podešavanje prebacivanja diferencijala
Pritisnuti “+” ili “-” dugme kako biste podesili prebacivanje diferencijala.
Opseg: 0.5~5 °C Pritisnite “PRG” dugme kako biste prešli na naredni korak.

Potrebno je da diferencijal spustite na minimum. U ovom slučaju na 0,5.
A po potrebi smanjite i željenu temperaturu na termostatu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 723930 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.