Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724719 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bpp1971
Boris Petrovic
menadzer
Moesia trade doo
Arilje

Član broj: 347017
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bpp1971


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet01.11.2022. u 09:16 - pre 17 meseci
Pozdrav,
pitanje, kotao AC 15, prva sezona, pumpa namestena da se pali na 45 stepeni. Primetio sam da kada temperatura vode padne ispod i 40 stepeni, pumpa i dalje radi. Na kojoj temperaturi se gasi i da li se uopste gasi. Kotao je podesen na standby ali se iz kotla i dalje cuje sum kao da pumpa radi bez obzira na temperaturu vode.
 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.cpe.sn.co.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet01.11.2022. u 11:06 - pre 17 meseci
Pozdrav, radiće dok temperatura vode ne padne ispod zadate temperature. To vam je podesio ovlašćeni serviser.
Kod mene je recimo namestena da se gasi kada padne ispod 38C.
Bolje je da radi dok ne spusti temperaturu do nekog nivoa jer imate bolju iskorišćenost toplotne energije.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet01.11.2022. u 12:00 - pre 17 meseci
Citat:
bpp1971: Pozdrav,
pitanje, kotao AC 15, prva sezona, pumpa namestena da se pali na 45 stepeni. Primetio sam da kada temperatura vode padne ispod i 40 stepeni, pumpa i dalje radi. Na kojoj temperaturi se gasi i da li se uopste gasi. Kotao je podesen na standby ali se iz kotla i dalje cuje sum kao da pumpa radi bez obzira na temperaturu vode.


Pozdrav bpp1971,

Fabrički je podešeno da se pumpa aktivira na 40 stepeni. Histereza termostata pumpe je fabrički 2 stepena.
Ukoliko je kod Vas podešeno da se pumpa aktivira na 45 a histereza je ostala na fabričkih 2, onda bi pumpa trebala da se zaustavi na 43 stepena.
Možete nas pozvati na telefon kompanije kako bismo Vas uputili koje parametre da proverite.
Ili pozovite servisera koji je pustio kotao u rad kako bi se utvrdile vrednosti parametara na licu mesta i odradila potrebna korekcija.

 
Odgovor na temu

mihailo1979
Master fizickog vaspitanja
Prva Obrenovacka OS
Obrenovac

Član broj: 327830
Poruke: 14
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.11.2022. u 20:59 - pre 16 meseci
Pozdrav svima. Pitanje u vezi kotla kepo mc20, starog 7 godina. Da li je moguće da motor koji pokreće puž, vremenom izgubi snagu (malo se čuje kao da zavija) ili da se zupčanici u prenosu pokvare/pojedu? Pošto je zaglavio juče u toku dana 5 puta, a ranije se dešavalo jednom ili nijednom godišnje. Da napomenem da nema nikakvih stranih tela u spremniku, ni u samoj spirali koja gura pelet, sve sam proverio, raskačio motor, sve se okreće...Međutim kad sve namestim, kotao potpali, radi jako kratko i zaglavi...Pelet već isti godinama, Jela star...Inače prezadovoljan kotlom, podrškom, firmom i peletom...Eto, pa ko želi i može, neka pomogne...po mojoj proceni - novi motor! Hvala!
Diskretni heroji
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.11.2022. u 19:24 - pre 16 meseci
Ne bi trebalo da bude problem otvoriti reduktor pužnog transportera, proveriti stanje zupčanika i podmazati ako treba. Posle 7 godina verovatno treba, ako nije kasno. Neki reduktori imaju jedan plastični zupčanik, namenjen za redovnu zamenu. Treba proveriti i gornji ležaj puža, obično je to biksna, da se nije raspala.
Ja sam to otvarao dok sam imao "suvi" kamin, koji je prestao da ubacuje pelet. Srećom, nije bio motor u pitanju, već je valjalo produvati crevo presostata.

Bilo je neke priče o lošijim, prvim serijama pužnih sklopova... Ali ako je radio 7 godina, taj je ipak solidan.
 
Odgovor na temu

Dragan0401
Beograd

Član broj: 341578
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.11.2022. u 21:37 - pre 16 meseci
Pozdrav svima , kratko da odgovorim ja sam imao isti problem sa motorom puza posle 3 god. koriscenja ispustao je cudne zvuke i zastajao. Problem je u sustini bio veoma glup bar kod mene posto se iznad motora nalazi reduktor iz kog je kroz biksnu i niz osovinu curela mast i usla u motor i zamazala rotor i stator. Otvarao motor i cistio masnocu vise puta kratko radi 7-10 dana i onda opet isto, izgelda.da se ta masnoca toliko uvukla u stator da nije bilo pomoci. Na kraju se iznervirao i zvao servisera covek zamenio i vec dve godine super novi motor radi. Tada je oko 8000 din. kostalo .
 
Odgovor na temu

Dragan0401
Beograd

Član broj: 341578
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.11.2022. u 21:46 - pre 16 meseci
Pozdrav svima , kratko da odgovorim ja sam imao isti problem sa motorom puza posle 3 god. koriscenja ispustao je cudne zvuke i zastajao. Problem je u sustini bio veoma glup bar kod mene posto se iznad motora nalazi reduktor iz kog je kroz biksnu i niz osovinu curela mast i usla u motor i zamazala rotor i stator. Otvarao motor i cistio masnocu vise puta kratko radi 7-10 dana i onda opet isto, izgelda.da se ta masnoca toliko uvukla u stator da nije bilo pomoci. Na kraju se iznervirao i zvao servisera covek zamenio i vec dve godine super novi motor radi. Tada je oko 8000 din. kostalo a moj kotao je AC25
 
Odgovor na temu

mihailo1979
Master fizickog vaspitanja
Prva Obrenovacka OS
Obrenovac

Član broj: 327830
Poruke: 14
*.internet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet09.11.2022. u 07:10 - pre 16 meseci
Hvalana odgovorima. Biksne su obe dobre. Rekao bih da su otišli zupčanici, jer "melje". A što se tiče curenja masti, isti je problem, ja sam podmazivao, ali je pitanje da li sam stavio odgovarajuću mast. Isto preko osovine curi na motor i masti ga. Uglavnom, za 6800 dinara, kupio sam novi deo, i sad sam miran bar još 17 godina 😁😁😁
Diskretni heroji
 
Odgovor na temu

mihailo1979
Master fizickog vaspitanja
Prva Obrenovacka OS
Obrenovac

Član broj: 327830
Poruke: 14
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.11.2022. u 14:14 - pre 16 meseci
Ipak nije problem u motoru, ni u prenosu/zupčanicima. Stavio sam novi motor i isto se dogodilo. Pužni transporter kao nov, biksne na njemu kao nove, nema nikakvih stranih tela. Sve rasklopim, sklopim, dam komandu load pellet, odradi svoje. I kad uključim kotao, motor stane, zablokira i peć se odmah ugasi ili uopšte plamen ni ne krene. Produvao presosat, crevo, sve..e sad...jedini zaključak koji mi pada na pamet je sledeća stvar, velika dužina peleta. Kada sam skidao pužni transporter i pogledao u šupljinu u koju on ulazi, pri samom vrhu, do gornje biksne sam video nagomilan izdrobljen pelet. Moj zaključak je da pelet koji je dugačak ne može da prođe kroz rupu i ode u gorionik, već ga pužni transporter odgura nagore i kada se nagomila, transportet se zaglavi. Da napomenem da sam vratio stari motor, očistio sve, malo izmrvio pelet i startovao peć normalno. Radi nekih tri sata bez problema, pa ćemo videti dokle. Pelet koji koristim godinama je Jelastar, nikad problem sa njim. Međutim, ove godine, neretko vidim pekete duzine 4-5-6cm. Da li sam u pravu, imate li neko mišljenje po ovom pitanju? A ako jesam u pravu, onda je to ogroman problem, jer imam 4 tone takvog peleta....🥳🥳🥳Hvala!
Diskretni heroji
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.11.2022. u 13:02 - pre 16 meseci
Citat:
mihailo1979: Ipak nije problem u motoru, ni u prenosu/zupčanicima. Stavio sam novi motor i isto se dogodilo. Pužni transporter kao nov, biksne na njemu kao nove, nema nikakvih stranih tela. Sve rasklopim, sklopim, dam komandu load pellet, odradi svoje. I kad uključim kotao, motor stane, zablokira i peć se odmah ugasi ili uopšte plamen ni ne krene. Produvao presosat, crevo, sve..e sad...jedini zaključak koji mi pada na pamet je sledeća stvar, velika dužina peleta. Kada sam skidao pužni transporter i pogledao u šupljinu u koju on ulazi, pri samom vrhu, do gornje biksne sam video nagomilan izdrobljen pelet. Moj zaključak je da pelet koji je dugačak ne može da prođe kroz rupu i ode u gorionik, već ga pužni transporter odgura nagore i kada se nagomila, transportet se zaglavi. Da napomenem da sam vratio stari motor, očistio sve, malo izmrvio pelet i startovao peć normalno. Radi nekih tri sata bez problema, pa ćemo videti dokle. Pelet koji koristim godinama je Jelastar, nikad problem sa njim. Međutim, ove godine, neretko vidim pekete duzine 4-5-6cm. Da li sam u pravu, imate li neko mišljenje po ovom pitanju? A ako jesam u pravu, onda je to ogroman problem, jer imam 4 tone takvog peleta....🥳🥳🥳Hvala!




Pozdrav Mihailo,
Kepo kotlovi koriste pelet standardnih dimenzija za klase A1 i A2.
Dužina 30mm - 40mm
Prečnik 6mm - 8mm

Nismo imali sličnih slučajeva ali razlika od 20mm u dužini od standarda svakako može napraviti problem.
 
Odgovor na temu

Djordje011
SBB
Beograd

Član broj: 339391
Poruke: 11
*.dynamic.a1.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet21.11.2022. u 20:16 - pre 16 meseci
Pozdrav svima, koristim Kepo mc 25kw vec 6 godina, uvek je radio kako treba sa svim "markama" peleta, sa fabricki podesenim parametrima jer nisam imao potrebe nista da menjam, ove godine sam kupio Biomaxx pelet koji navodno ima A1 sertifikat ali je daleko od toga, svaki dan bude pun gorionik šljake i desava se da kotao ne moze da se ukljuci.
Moje pitanje je sta od parametara promeniti da se ovaj problem bar smanji koliko toliko, da li je to period samočišćenja ili nesto drugo? Hvala svima.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2022. u 12:57 - pre 16 meseci
Citat:
Djordje011: Pozdrav svima, koristim Kepo mc 25kw vec 6 godina, uvek je radio kako treba sa svim "markama" peleta, sa fabricki podesenim parametrima jer nisam imao potrebe nista da menjam, ove godine sam kupio Biomaxx pelet koji navodno ima A1 sertifikat ali je daleko od toga, svaki dan bude pun gorionik šljake i desava se da kotao ne moze da se ukljuci.
Moje pitanje je sta od parametara promeniti da se ovaj problem bar smanji koliko toliko, da li je to period samočišćenja ili nesto drugo? Hvala svima.




Zdravo Djordje,

Na pojavu šljake možemo uticati, do određene mere, promenom parametara.
Pojačati ventilator, smanjiti doziranje.
Period čišćenja izduvavanjem produžiti a interval između čišćenja smanjiti.

Pojava šljake može imati i drugi uzrok osim lošeg peleta, a to je falš vazduh.
Falš vazduh se javlja kada diht masa ili azbestna traka posle određenog vremena korišćenja izgube svoja svojstva i potrebno ih je zameniti.
Za ovu intervenciju najbolje je pozvati ovlašćenog servisera.
 
Odgovor na temu

acko67
Beograd, Srbija

Član broj: 347579
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2022. u 21:43 - pre 16 meseci
Dobro vece!
Zamolio bih Nikolu za pomoc. Imam kotao Kepo mc15 sa displejom na tac. Kako da ograničim temperaturu vode u kotlu da ne ide preko zadate (63 stepeni)? Hteo bih da kad dostigne tih 63 stepeni ostane u modulaciji, jer trenutno prelazi tu temperaturu i ode u standby, pa kad malo spusti ponovo pali i tako u krug, sve dok ne dostigne zadatu temperaturu na sobnom termostatu, kad ide u gašenje. Tako bude veća potrošnja peleta. A13 je 1, pretpostavljam da bi mnogo dizao temperaturu ako bi to stavio na 0? A01 je 0.
 
Odgovor na temu

Nesamc15

Član broj: 346814
Poruke: 17
*.dynamic.a1.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2022. u 23:08 - pre 16 meseci
Za modulaciju postavi A01 na 1 a A13 na 0
 
Odgovor na temu

acko67
Beograd, Srbija

Član broj: 347579
Poruke: 17
*.internet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2022. u 04:45 - pre 16 meseci
Pitanje je temperatura vode u kotlu koja prelazi termostat kotla
 
Odgovor na temu

slobo_bl
Banja Luka

Član broj: 324423
Poruke: 2
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2022. u 06:30 - pre 16 meseci
Pozdrav,imam kamin na pelet Thermoflux 14kw,moze li neko reci koja je najbolja temperatura vode da se podes?Trenutno je 65 stepeni,primjetio sam da pec brzo postigne do 60,nakon toga bas sporo raste do 65.Da li to tako treba ili?Da li bi valjalo smanjiti temp na 60-62 stepena?
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2022. u 08:25 - pre 16 meseci
Citat:
acko67: Dobro vece!
Zamolio bih Nikolu za pomoc. Imam kotao Kepo mc15 sa displejom na tac. Kako da ograničim temperaturu vode u kotlu da ne ide preko zadate (63 stepeni)? Hteo bih da kad dostigne tih 63 stepeni ostane u modulaciji, jer trenutno prelazi tu temperaturu i ode u standby, pa kad malo spusti ponovo pali i tako u krug, sve dok ne dostigne zadatu temperaturu na sobnom termostatu, kad ide u gašenje. Tako bude veća potrošnja peleta. A13 je 1, pretpostavljam da bi mnogo dizao temperaturu ako bi to stavio na 0? A01 je 0.


Pozdrav Acko,

Kepo kotlovi "jure" jedan od dva uslova: temperaturu vode u kotlu ili temperaturu sobnog termostata.
Čim se jedan od ova dva uslova ispuni kotao ide u izabrani režim (modulacija ili stand by).
Kotlovi su fabrički podešeni da kada je ispunjen uslov zadate temperature vode u kotlu, premaše ovu temperaturu za dva stepena i onda prelaze u modulaciju ili stand by.
A kada je ispunjen uslov sobnog termostata onda prate podešavanja termostata (histereze) i opet idu u modulaciju ili stand by).

Problem kod Vas je niska zadata temperatura vode u kotlu tako da kotao dostigne pre ovu temperaturu nego temperaturu termostata.
Dostignuta zadata temperatura vode u kotlu šalje kotao u stand by ali ga signal termostata ponovo aktivira. I tako u krug dok se ne dostigne temperatura termostata. Ovo svakako nije dobro.

Moj savet je da povećate zadatu temperaturu vode u kotlu.
Na ovaj način kotao će brže dostići temperaturu termostata i raditi po signalu termostata.
Takođe izbegavate česta paljenja i gašenja kotla do dostizanja željene temperature u objektu.
 
Odgovor na temu

acko67
Beograd, Srbija

Član broj: 347579
Poruke: 17
*.cpe.sn.co.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2022. u 08:47 - pre 16 meseci
Hvala, a da li u tom slučaju trebam da podignem i temperaturu na trokrakom mešnom ventilu?
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

veljadj
Član broj: 25943
Poruke: 692
212-200-68-18.static.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2022. u 09:24 - pre 16 meseci
Temperatura vode u kotlu na 75 stepeni,mešni ventil na 60 stepeni,termostat komanduje radom kotla.Prosto i jednostavno,godinama tako držim i nijedan problem nisam imao.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2022. u 09:47 - pre 16 meseci
Citat:
acko67:
Hvala, a da li u tom slučaju trebam da podignem i temperaturu na trokrakom mešnom ventilu?



Svakako. Veljadj je dao dobar primer.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724719 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.