Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143997 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:03 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP
Sto jos niko nije dokazao, ja sam pitao gde su ti dugorocni rezultati ali jos niko da ih pokaze. Valjda je to individualno, ko vise lema, pa za 10-20 godina se nadas najboljem.

Ajde bre nemoj da se ložimo... Još ispada da treba da dokazujemo da je zemlja okrugla zbog vas koji su se setili da bi zemlja mogla da bude ravna ploča pre deceniju-dve.

Ako pričamo o dugoročnim rezultatima onda vi hipici bi trebali da se pokrijete ušima jer vaše metode nemaju apsolutno nikakve dugoročne rezultate... Pa do pre 30 godina je svuda u svetu bilo normalno klečanje na kukuruzima u školi i po koja vaspitna od profesora, a kamoli kući, a ove hipi metode sa decom cveća i nenasilnim metodama su prilično nov izum od pre nekoliko decenija u poređenju sa stotinama (a verovatno i hiljadama) godina vaspitnog batinjanja dece.

Čak i u našoj generaciji retki su oni koji nisu periodično dobili po neku vaspitnu iza uveta od roditelja, i onda o kakvom manjku dugoročnih rezultata ti pričaš?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:07 - pre 114 meseci
Kakvi hipici i deca cveca...o cemu ti pricas...? Malo se saberi.

Bilo je normalno da se ne veze pojas u kolima i da pusis u porodilistu, pa vise nije . Ne znam jel bilo dovoljno vremena za analize, sta mislis???

Sve sto vi trubite iz posta u post je iskljucivo opravdanje svoje reakcije da udarite dete. I pravdate to nekim trenutnim "uspehom", ono dete se uplasilo pa poslusalo. Pa i ja bi se uplasio da me udari osoba 3 puta veca i teza od mene.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:10 - pre 114 meseci
A šta vi hipici trubite? Da nije dokazano da mlaćenje dece ima neki pozitivan efekat?!? A ono, roditelji decu mlate od pamtiveka, a tek pre možda 20-30 godina su se pojedini dosetili da to nije lepo... I sad kao odjednom taj hipi metod je jedini ispravan i dokazan dugoročnim ispitivanjima, a mlaćenje je primitivno i nedelotvorno.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:11 - pre 114 meseci
DaliborP@ Jel imas dece?!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:14 - pre 114 meseci
Koji hipici, o cemu pricas?? Kazem ti saberi si, nema ovde hipika.

Stvari koje se rade od "od pamtiveka" - vecinu je pregazila civilizacija, ono naucili ljudi da su zene jednake, mogu da rade van kuce i glasaju, da ne treba zrtvovati kozu za Boga i tako jos par stvari. Izgleda da je lemanje dece doslo na red. Vidim kod nekih teze ide, ali polako.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:15 - pre 114 meseci
Ja sam mu postavio dva puta isto pitanje i nije odgovorio. Na osnovu ovoga što piše mislim da nema dece. Za sada se pouzdano zna jedino da DaliborP zna kako se prave deca, da je probao i da smatra da to nije teško.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:16 - pre 114 meseci
Pa i trebas da se uplasis. To i jeste razlog udarca. Pa da vise ne radis to za sta si dobio udarac. I tako mator ces da uzentujes i neces da gresis vise. Ako pogresis i dobijes 100€ za tu gresku opet ces to da ponovis. Ja bi ponovio i jos vecu gresku svaki put ako bi povisio nagradu. Ali ako pogresim i neko me udari zbog moje greske garantujem da necu vise gresiti.

Banalizovano ali tacno onako kao sto ti i ostali banalizujete. Identicno - a ovo je istinito. S' tom razlikom sto vi insistirate na batinanju, udarcima, sirovoj sili/snazi a "mi ostali a normalni" uopste ne pricamo o tome!

Pazi, "Pa i ja bi se uplasio da me udari osoba 3 puta veca i teza od mene." - sta si ovim hteo da kazes? A kao ne razumes ono sto je @ventura napisao. Ma vazi.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:18 - pre 114 meseci
Citat:
ventura:
A šta vi hipici trubite? Da nije dokazano da mlaćenje dece ima neki pozitivan efekat?!? A ono, roditelji decu mlate od pamtiveka, a tek pre možda 20-30 godina su se pojedini dosetili da to nije lepo... I sad kao odjednom taj hipi metod je jedini ispravan i dokazan dugoročnim ispitivanjima, a mlaćenje je primitivno i nedelotvorno.


I ne samo to, nego sto se od pamtivijeka lijecilo hodzinim zapisima, izlivanjem strave i slicnim metodama, a danas neki lud hipi obicaj da se za svaku glupost ide kod doktora.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:22 - pre 114 meseci
Ljudi stvarno za svaku glupost idu kod lekara i uzimaju antibiotike.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:25 - pre 114 meseci
Ono sto mene iskreno nervira kod svih vas "pedagoga" je to sto prihvatate svoje akcije iskljucivo kao validne i pravedne. Potpuno ste sigurni u to.

Ja ne mogu da kazem za sebe da mi se nikad nece dogoditi da udarim svoje dete, ljudi izgube strpljenje, drugi problemi, los dan, ko zna sta - moze svakom da se dogodi. Ja to razumem, svi mogu da pogrese.

Ali sigurno necu prihvatiti svoju akciju kao pravednu i validnu vec kao sopstveni poraz, jer eto deca se tuku od pamtiveka, pa automatski mogu da opravdam ono sto sam ja uradio i onda jos dodjem da pricam drugima da je to ok i pravim se expertom jer eto "imam decu".
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:32 - pre 114 meseci
Citat:
cika dacha:
DaliborP@ Jel imas dece?!

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:33 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Ono sto mene iskreno nervira kod svih vas "pedagoga" je to sto prihvatate svoje akcije iskljucivo kao validne i pravedne. Potpuno ste sigurni u to.

I ti sebe ne nalaziš u ovom citatu?!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:37 - pre 114 meseci
Slobo, pokusaj da procitas vise od prve recenice mog posta, toliko sigurno mozes. Onda mozes da i razumes da se ne nalazim u tom citatu.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:44 - pre 114 meseci
Ja sam te našao, a pročitao sam celu poruku. Pročitao sam i tvoje prethodne poruke u okviru ove teme. Možda bi mogao i ti da pročitaš ono što si napisao.
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.4.12.vie.surfer.at.



+120 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 23:53 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Ja ne mogu da kazem za sebe da mi se nikad nece dogoditi da udarim svoje dete, ljudi izgube strpljenje, drugi problemi, los dan, ko zna sta - moze svakom da se dogodi. Ja to razumem, svi mogu da pogrese.

Ali sigurno necu prihvatiti svoju akciju kao pravednu i validnu vec kao sopstveni poraz, jer eto deca se tuku od pamtiveka, pa automatski mogu da opravdam ono sto sam ja uradio i onda jos dodjem da pricam drugima da je to ok i pravim se expertom jer eto "imam decu".


Vidis, ovde je tvoj problem u rezovanju. Ne tuce se dijete zato sto "roditelj na trenutak izgubi strpljene, ima druge probleme ili los dan". Ne, nego se za batinom poteze kad sve ostale metode iscrpe a stanje se ne mjenja. Imali smo vec nekoliko primjera ovde, gdje je rizik za dijete ili tudje dijete prevelik, da bi roditelj dopustio da dijete nastavi sa takvim ponasanjem.

Slazem se da problem uticnica mozemo rijesiti za zastitom za uticnice, ali ne postoji za svaki problem jednostavno rjesenje, kao npr. dijete koje lupa glavom od staklo, gadja drugu djecu kamenjem, kad se naljuti ugrize batu/seku/druga/drugaricu tako jako da mu se stvori krvni podliv, itd, itd. Sta je tu rjesenje? Izolovati djete od druge djece i staviti ga izmedju cetiri zida? I dokle drzati dijete pod staklenim zvonom? Dijete treba pustiti da istrazuje a roditelj je tu da postavi granice, dokle do dijete smije ici, tj. nauciti ga sta smije a sta ne smije i pustiti da uziva u igri umjesto da glumi policajca po cijeli dan.


[Ovu poruku je menjao Sale_123 dana 15.12.2014. u 07:59 GMT+1]
...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 00:50 - pre 114 meseci
Citat:
Sceka:
Pa i trebas da se uplasis. To i jeste razlog udarca. Pa da vise ne radis to za sta si dobio udarac. I tako mator ces da uzentujes i neces da gresis vise.

Nisam bio mnogo problematicno dete pa nisam cesto dobijao batine ali povremeno jesam. Te stvari zbog kojih sam ih dobijao sam nastavio da radim. Nikada nisam prestao zbog batina vec kad vise nisam hteo. Sa druge strane, batine nisam zaboravio a ni oprostio.

Citat:
Sceka: Pazi, "Pa i ja bi se uplasio da me udari osoba 3 puta veca i teza od mene."

I ja bih. A posle bi se ta osoba okliznula na koru od banane.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 01:35 - pre 114 meseci
Citat:
Tamo Neki: U odrastanju deteta veliku ulogu igraju geni (DNK) roditelja. Sto bi rekli, iver ne pada daleko od klade.

Offtopic je, ali nije zgoreg... DNK igra ulogu kod naslednih bolesti, ali karakter se izgradjuje.
Dete je tabula rasa i mozes ga programirati kako god zelis/umes/mozes.
Ako je istina, bese ona devojcica sto je odrasla sa vukovima, oponasala ih i ponasala se kao i oni. Imala je ljudski DNK, ali je imala zivotinjski karakter.








Citat:
ventura:
Deca ne razmišljaju kao odrasle osobe, nisu racionalna. Deca ne umeju racionalno da procene stepen rizika, pa se otuda i plaše batina (baš kao što se plaše mraka ili grmljavine).

I dalje nema logike jer, zasto ne bi mogao biti obrnut slucaj - da ne umeju racionalno da procene stepen rizika, pa se stoga i NE plase batina? :) Msm, kad vec ne umeju da procene stepen rizika...
(Inace, to plasenje grmljevine i sl. je ISKLJUCIVO naucena osobina, preneti strah roditelja itd. Nisu retki slucajevi da se dete od malena plasi psa ili kokoske - ali iskljucivo zato sto mu se i roditelj plasi te zivotinje.)


Citat:
ventura:
Onoga trenutka kada dete ukapira - "hej, pa šta me briga za ovih par udaraca po dupetu, pa to nije ništa strašno, šta ima da se plašim toga..." e tada je već postalo racionalno, i vrlo verovatno neće ni dovesti roditelja u situaciju da mora batinama da mu dokazuje neke stvari.

Ne, upravo ce biti ono sto sam rekao u prethnodnoj poruci - kada dete shvati da "batinanje nije nista strasno", tada ces morati da uporebis kais. Kasnije i kopcu od kaisa, samare, pesnicenje, lapatu. Mali ce biti spreman za MMA.



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 05:59 - pre 114 meseci
mr. ako

Imaš li dece ?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 07:10 - pre 114 meseci
Kako su smesni ovi ad-hominem napadaci sa "imas li dece" :)
Ne mogu da daju argument pa odma' idu na sagovornika umesto na ono sto kaze :)
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.adsl.verat.net.



+147 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 07:44 - pre 114 meseci
Argumenata ima mnogo ali vi necete da cujete i niste u stanju da ih cujete.

Citati:
“Samo za ziva bica u tvom domu moraju postojati dodatni propisi kako bi ona mogla biti zasticena posto jos ne mogu da se sami odbrane.
Deca su samo u nepovoljnijem polozaju pa za njih mora postojati dodatna zastita.
Cista demostracija sile nad nemocnim detetom.”
Kako su smesni ovi ad-hominem napadaci sa "imas li dece" :)

Da je ovo pisao onaj ko ne zna o cemu prica je jasno.
Zelim vam da se setite jednog dana ovoga sto ste pisali, jer tada cete znati jednu prostu istinu – ne postoji jaca sila u coveku od nagona / poriva za zastitu svog deteta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143997 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.