Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242724 | Odgovora: 925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?22.01.2015. u 23:22 - pre 112 meseci
Onda je problem u kontroli pristupa materijalu (mada ne znam nikog ko 'arhivira' materijal duze od par dana , vec se presnimava) a ne u samom video nadzoru.

Sta s 'aferom Arena' , sta je lose u tome sto je snimak osvanuo na internetu?
Jel to javno mesto ili ?
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
109.121.56.*



+589 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?22.01.2015. u 23:35 - pre 112 meseci
Prošlog ponedeljka sam leteo iz Moskve za Minhen. Po sletanju na Minhenski aerodrom izvršena je kontrola putnika ista kao pri ulasku u avion?!
Ovo sam prvi put video i bilo mi je čudno jer sam desetak dana pre toga sleteo na Frankfurtski aerodrom i niko nije vršio kontrolu putnika pri iskrcavanju iz aviona?!
Takođe, da bi kupio flašicu vode, tražili su mi pasoš, kartu i da se potpišem da sam kupio vodu?!
Odlepili su načisto?!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 06:08 - pre 112 meseci
To je zato sto si doleteo iZ Moskve. Da si dosao iz Vasingtona dali bi ti orden. I to jos sa srbskim pasosem. P ati nisi svestan kako si sumnjiv.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 07:16 - pre 112 meseci
nazalost ljudi nisu jednaki u zivotu pa ni u smrti.

Eto, o smrti Cerzara prica se 2000 godina. Pored toga Donjeck je u zoni rata prakticno, a masakr u centru Pariza je nesto sasvim drugo.

Da ne govorim o Iraku...
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
109.121.46.*



+589 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 08:09 - pre 112 meseci
Aršini su oduvek bili dvostruki!
Evo još jednog primera demokratije u najslobodnijoj zemlji sveta, zemlji gde se slobodno ubija:



Da se to desilo u Srbiji, da je policija ubila albanca, mislim da bi se oglasio i savet bezbednosti UN!
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
109.121.46.*



+589 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 09:53 - pre 112 meseci
E setih se, nedavno leteći Lufthanzom, pretresli su me kompletno pri ulasku i oduzeli grickalicu za nokte koja mi je bila u džepu. Ok, propisi su propisi ali kako u kontekst toga staviti da sam posle toga dobio metalni pribor za jelo, sve uredno sa nožem?!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 10:34 - pre 112 meseci
Metalni pribor za jelo je idiotarija koja nije specificna samo Lufthansi, gomila avio kompanija koristi metalni pribor sirom sveta. Nista lose u metalnom priboru, vec je cela stvar sa grickalicama glupost.

Verovatno se ne smatra opasnim zato sto je noz tup, mada cela ta stvar sa "bezbednoscu" te vrste je smejurija. Sigurnosni agenti na aerodromima su u principu jedino u stanju da "hvataju" grickalice, makazice i slicne stvari.

Tu je jedini cilj iluzija sigurnosti, tj. cista politicka stvar gde politicari hoce da pokazu da "cine sve sto mogu". Na zalost, to je sablon ponasanja koji ne poznaje granice i geografiju.

Citat:
Branko R.
Prošlog ponedeljka sam leteo iz Moskve za Minhen. Po sletanju na Minhenski aerodrom izvršena je kontrola putnika ista kao pri ulasku u avion?!


Pretpostavljam da si imao vezani let. To je normalna procedura vec nekoliko godina - svi putnici koji dolaze iz ne-Sengen zemalja ponovo prolaze sigurnosnu kontrolu pre ukrcavanja na sledeci let.

U pitanju je medjunarodna promena regulacija, posto ces istu stvar doziveti i van EU, recimo kada sletis u Japan i imas connecting let dalje, ili USA.

Ovo je na snazi vec nekoliko godina (u nekim zemljama je to bilo oduvek pravilo).

Uzgred, ista stvar i u Moskvi. Kada sam leteo pre par meseci za Sangaj, morao sam da prodjem komplet ponovo sigurnosnu kontrolu. Sasvim uobicajena stvar vec vise godina sirom sveta.

Citat:

Ovo sam prvi put video i bilo mi je čudno jer sam desetak dana pre toga sleteo na Frankfurtski aerodrom i niko nije vršio kontrolu putnika pri iskrcavanju iz aviona?!


Ako nisi imao connecting let, nema kontrole.

Citat:

Takođe, da bi kupio flašicu vode, tražili su mi pasoš, kartu i da se potpišem da sam kupio vodu?!


Na svim aerodromima u Evropi, USA, Japanu i sire se trazi da pokazes boarding kartu i pasos prilikom kupovine bilo cega na airside strani medjunarodnih aerodroma.

Da, i za flasu vode ili pakovanje zvaka.

To nema nikakve veze da li dolazis iz Moskve, Vasingtona, Beograda, Ulan-Batora ili ciji pasos imas. Pravilo vazi za svaku kupovinu u sigurnoj zoni.

Ima jos smesnijih momenata, recimo u Holandiji >ne mozes< da kupis nista u free shopovima ako si upravo sleteo. Totalno bizarno, traze validan boarding pass na tom aerodromu tog dana, inace ne mozes da kupis ama bas nista.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 10:55 - pre 112 meseci
Aerodromi su specijalne ustanove, i apsolutno mrzim svaki minut proveden na njima. Preskupa i nekvalitetna usluga. Koristim sve moguce "ubrzane" nacine prolaska kroz njih samo da bi sto manje vremena proveo na istim.
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
109.121.46.*



+589 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 10:55 - pre 112 meseci
Imao sam vezani let Beograd-Frankfurt-Moskva a u povratku Moskva-Minhen-Beograd.
U avionu, do mene je bila jedna ruskinja koja ima italijansko državljanstvo i letela je za Bolonju preko Minhena. Kroz kontrolu je prošla i ona kao i kompletna posada aviona, znači, nema veze sa Šengenom!
Kao što sam naveo, u odlasku sam leteo preko Frankfurta i nije bilo kontrole putnika pri izlasku iz aviona.
Uzgred, za Minhen sam poleteo sa Domodedova gde je kontrola rigorozna posle terorističkog akta pre godinu ili dve. Takođe, ista je kontrolaa i na Vnukovu i Šeremetjevu. Imaju tzv. Rentgen kabine gde imate obeleženo mesto gde trebate stati, podići ruke a onda kreće kružno skeniranje putnika plus rigorozan pregled ručnog prtljaga.
U Aeroflotu daju pribor od plastike!
Znači, ne postoji ni jedan valjan razlog za pretres putnika koji se iskrcavaju iz aviona.
Da napomenem i pitam, u čemu je poenta sa kupovinom vode ili bilo čega drugog ako tu vodu nude i sa automata?!
U Frankfurtu sam kupio vodu sa automata kao i sendvič!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
88.128.80.*



+7173 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 12:25 - pre 112 meseci
Kontrola nema veze sa Sengenom kao Sengenom vec se radi za sve koji dolaze sa destinacija >van< Sengena (inostranstvo) i imaju povezan let.

To vazi za sve putnike i pasose.

Ista stvar se radi i u Moskvi ako dolazis iz inostranstva.

Dakle, potpuni non-issue - ako ti smeta, smetace ti bilo gde u svetu gde je to praksa, a praksa je u jako puno zemalja ukljucujuci i Rusiju. Zasto si izabrao Frankfurt da se zalis, mislim da je to jasno svima koji nisu na ovom forumu od juce.

Citat:

Kao što sam naveo, u odlasku sam leteo preko Frankfurta i nije bilo kontrole putnika pri izlasku iz aviona.


To je vrlo cudno, posto je kontrola deo standardne procedure vec nekoliko godina kada putnik ima povezan let a put je zapoceo van granicne zone tog aerodroma. Ja bar jednom u par meseci imam situaciju da slecem iz inostranstva i imam povezan let i u proteklih nekoliko godina mi se nikad nije desilo da ne prodjem ponovo kontrolu.

Zapravo uopste mi nije jasno kako je to moglo da ti se desi osim ako avion nije sleteo na pogresan slot, posto na FRA uopste vise nije moguce ne proci ponovnu kontrolu ako dolazis van Sengena i imas povezan let.

Nekada davno (tipa pre 10 godina) je bilo moguce da samo prodjes pasosku kontrolu i odes do gate-a, ali su sada postavljeni paneli koji putnike vode do sigurnosnog pulta. Isto tako, nekada davno si mogao da iskoristis foru i da pri sletanju van Sengena odes do free shop-ova i prodjes "izlaznu" paskosku kontrolu (namenjenu putnicima koji idu a ne dolaze), ali je sada to onemoguceno staklenim panelima na A/B/C/Z zoni Terminala 1. Na terminalu 2 to nikad nije bilo moguce.

Znam o cemu pricam posto sam na tom u*anom aerodromu skoro svake nedelje.

Citat:

Znači, ne postoji ni jedan valjan razlog za pretres putnika koji se iskrcavaju iz aviona.


Naravno da postoji - zove se razlika u standardima sigurnosti i ta pravila su uvedena upravo posle propusta.

Sasvim drugo pitanje je koliko je to efikasno, ali "valjan razlog" i te kako postoji.

Kao sto DaliborP kaze, aerodromi su uzasna mesta sa ocajnom uslugom i cimanjem ljudi i najbolje je sto manje vremena provoditi na njima. Ali FRA aerodrom nije nista losiji (niti bolji) od drugih.

Citat:

U Aeroflotu daju pribor od plastike!


Err i sta to treba da znaci? MASA avio kompanija koristi metalni pribor - Lufthansa, British Airways, El Al (da, fckin El Al - ako oni misle da je OK, mozes biti prilicno siguran da je OK), Alaska, Quantas (biznis i prva), KLM, Air France, China Eastern, itd. itd.. itd..

Stavise, u biznis i prvoj klasi je to standard u vecini avio kompanija.

Naravno da je zabrana grickalica idiotizam, ali taj idiotizam vazi na celoj zemaljskoj kugli.

Citat:

Da napomenem i pitam, u čemu je poenta sa kupovinom vode ili bilo čega drugog ako tu vodu nude i sa automata?!


Idiotska regulacija, nista specijalno za Frankfurt - trazice ti pasos kad kupujes vodu ili zvake u prodavnici u sigurnoj zoni i u Londonu, New Yorku, Tokiju, Amsterdamu.

Citat:

U Frankfurtu sam kupio vodu sa automata kao i sendvič!


Svaka cast.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 14:07 - pre 112 meseci
Sada nema ni pitanja o brisanju poruke.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?23.01.2015. u 17:45 - pre 112 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kontrola nema veze sa Sengenom kao Sengenom vec se radi za sve koji dolaze sa destinacija >van< Sengena (inostranstvo) i imaju povezan let.

To vazi za sve putnike i pasose.

Ista stvar se radi i u Moskvi ako dolazis iz inostranstva.

Dakle, potpuni non-issue - ako ti smeta, smetace ti bilo gde u svetu gde je to praksa, a praksa je u jako puno zemalja ukljucujuci i Rusiju. Zasto si izabrao Frankfurt da se zalis, mislim da je to jasno svima koji nisu na ovom forumu od juce.

Citat:

Kao što sam naveo, u odlasku sam leteo preko Frankfurta i nije bilo kontrole putnika pri izlasku iz aviona.


To je vrlo cudno, posto je kontrola deo standardne procedure vec nekoliko godina kada putnik ima povezan let a put je zapoceo van granicne zone tog aerodroma. Ja bar jednom u par meseci imam situaciju da slecem iz inostranstva i imam povezan let i u proteklih nekoliko godina mi se nikad nije desilo da ne prodjem ponovo kontrolu.

Zapravo uopste mi nije jasno kako je to moglo da ti se desi osim ako avion nije sleteo na pogresan slot, posto na FRA uopste vise nije moguce ne proci ponovnu kontrolu ako dolazis van Sengena i imas povezan let.

Da nema neke veze sa sengen vizama/pasosima ?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?24.01.2015. u 10:42 - pre 112 meseci
Islamska Država u akciji.

Citat:
ID: Smrt za fudbal, bogohuljenje...

Britanski Dejli mejl navodi da su ekstremisti ubili 13 dečaka zbog gledanja fudbalske utakmice Azijskog kupa između Iraka i Jordana.


 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?26.01.2015. u 08:30 - pre 112 meseci




[Ovu poruku je menjao jovajovic100 dana 26.01.2015. u 11:07 GMT+1]
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
95.130.15.*



+200 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?26.01.2015. u 08:39 - pre 112 meseci
Citat:
jovajovic100: [img][/img]

Interesantan prilog!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?26.01.2015. u 09:46 - pre 112 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kontrola nema veze sa Sengenom kao Sengenom vec se radi za sve koji dolaze sa destinacija >van< Sengena (inostranstvo) i imaju povezan let.

To vazi za sve putnike i pasose.

Ista stvar se radi i u Moskvi ako dolazis iz inostranstva.

Dakle, potpuni non-issue - ako ti smeta, smetace ti bilo gde u svetu gde je to praksa, a praksa je u jako puno zemalja ukljucujuci i Rusiju. Zasto si izabrao Frankfurt da se zalis, mislim da je to jasno svima koji nisu na ovom forumu od juce.

Citat:

Kao što sam naveo, u odlasku sam leteo preko Frankfurta i nije bilo kontrole putnika pri izlasku iz aviona.


To je vrlo cudno, posto je kontrola deo standardne procedure vec nekoliko godina kada putnik ima povezan let a put je zapoceo van granicne zone tog aerodroma. Ja bar jednom u par meseci imam situaciju da slecem iz inostranstva i imam povezan let i u proteklih nekoliko godina mi se nikad nije desilo da ne prodjem ponovo kontrolu.

Zapravo uopste mi nije jasno kako je to moglo da ti se desi osim ako avion nije sleteo na pogresan slot, posto na FRA uopste vise nije moguce ne proci ponovnu kontrolu ako dolazis van Sengena i imas povezan let.

Da nema neke veze sa sengen vizama/pasosima ?


Ne bi trebalo - tako nesto moze da se desi mozda na nekom malom aerodromu gde je neko neplanirano sleteo zbog vremenskih uslova ili sta ti znam.

Frankfurt International (FRA) je tipican po tom pitanju kao i drugi veci aerodromi - ima nekoliko tipova gejtova na terminalima:

1. Sengen (S) gejtovi (prakticno, ovo su sad "lokalni" letovi)
2. Ne-Sengen (NS) gejtovi (prakticno, ovo su sad "medjunarodni" letovi)
3. Ne-sengen USA gejtovi (U.S. Gate) - koji imaju specijalne procedure, mahom fokusirane na odlaske

Nekada davno, tj. do pre nekoliko godina, sletanje na NS/NSUSA gejtove na terminalu 1 te je vodilo u zajednicku zonu, gde si bez dodatne kontrole mogao da ides direktno na svoj sledeci NS (medjunarodni) let, ili samo da predjes ulaznu pasosku kontrolu i nastavis na svoj S let (lokalni).

Sada je to nemoguce, tj. uvedeni su paneli i napravljeni hodnici koji onemogucavaju ljude sa dolazecih NS letova da predju na odlaske bez predhodne sigurnosne kontrole.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.server7.tvdw.eu.



+200 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?26.01.2015. u 12:40 - pre 112 meseci
Ko je režiser masakra: Koje zemlje imaju najviše koristi od pucnjave u Parizu?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?26.01.2015. u 13:00 - pre 112 meseci
Citat:
Koje zemlje imaju najviše koristi od pucnjave u Parizu?

Rusoljubija, pored ID naravno.
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.telostor.ca.



+200 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?26.01.2015. u 13:03 - pre 112 meseci
@hotchimney,

drži se ti razgovora sa tvojim pajtosom 2012v2 a ostalo batali, nisi dorastao!
Interesantno, zašto su mnogi ubeđeni da si ti osnovac?
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?01.02.2015. u 15:17 - pre 112 meseci
Da li znate za Pariski masakr 17 Oktobra 1961 godine?
Tada je policija ubila preko 200 demonstranata, Alžiraca.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pariz, teroristički akt ili početak nečeg daleko većeg?

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242724 | Odgovora: 925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.