Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 40443 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli05.03.2016. u 12:09 - pre 98 meseci
Secam se tog 24.Marta uvece kad je pala prva raketa.Bio sam u NS ne daleko od naftnih postrojenja na Podbari.
cak i kad su pocele padati bombe ,ljudi nisu verovali da je stvarnost.
Kad su pocele detonacije negde oko 20h ,jedan matorac je vikao:
" Ma narode ne sekiraj se ,to nasi nesto isprobavaju"
Nedugo zatim taj narod je poceo da bezi po ulicama kao pomahnitao,da urlice i da i trazi skloniste.
Nikad necu zaboraviti tu prvu noc.

NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli05.03.2016. u 14:43 - pre 98 meseci
Ja se sećam da je vladala opšta neverica da će nas bombardovati. Kao "ma neće to das samo zezaju da bi pristali na njihove uslove" . Ni ja nisam verovao dok nisu krenuli da nas rokaju.

Ne znam zašto je vladalo takvo raspoloženje. Da li je putem medija servirana takva slika ili je neki drugi faktor bio u pitanju? Ne sećam se mlad sam bi.

Ipak za mene lično nikad bolje proleće i leto posle toga.

Svi došli u selo. Svi se setili rodbine na selu koju mikad u životu nisu posetili. :) Nikad više ljudi u selu. Sve se zazaju, piju, duvaju kao da je zadnj dan. Jbg mora nekako čovek sa stresom da se nosi.

Tad sam prvi put bio sa devojkom, napio se i probao marihuanu. Pllus na selu je bilo bezbedno, nije bilo meta koje bi mogli da gadjaju , nije bilo sirena. Možda je bio neki način za obeležavanje početka vazdušne opasnosti, mada opasnost nije postojala.

Sve u svemu meni je (uz dužno poštovanje prema ljudima koji su izgubili nekog i ljudima koji su bežali po skloništima) bilo jako lepo vreme. Daleko od toga da je bomardovanje samo po sebi lepo, ali su moj život i oklnost bileta kve da je meni taj period ostao u lepom sećanju.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli05.03.2016. u 17:24 - pre 98 meseci
Citat:

Zašto ljudi koriste ovu uzrečicu? Da li je čuvanje ovaca neki specijalan obred nakon koga se ljudi (mahom Srbi) zbliže jedan sa drugim ?

Nikad nisam razmišljao dublje o ovome. Verovatno ako sa nekim provodiš ceo dan na livadi ne radeći skoro ništa, zbližiš se sa tom osbom. Posle možeš opuštenije da razgovaraš.

Pored ociglednog, gde se naglasava da niste pajtashi, i da mora da postoji neki nivo u ophodjenju... provejava i cinjenica (spustanje), gde se naglasava da je drugi sagovornik na nivou pastira, dakle u startu van kategorije u kojoj se poliemika o datom problemu moze ozbiljno voditi. Tako da je ta uzrecica, zapravo genijalna - sve je receno precizno, jasno i u najkracoj mogucoj formi. Slicno kao ona kultna recenica: Ovo su neki cobani, budale...



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 05.03.2016. u 18:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Siler

Član broj: 330932
Poruke: 16



+16 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 15:51 - pre 98 meseci
Citat:
ashford:
Za Srbiju je nemoguce da se opere od Principa zato sto svaki grad u Srbiji ima ulicu gavrilo princip i ne samo to ime Principa nose skole osnovne i srednje pa cak i zabavista ! Da li to znaci da ce te nase skole iznedriti jednog dana, ko zna kad, nekog novog Principa koji ce recimo otici u neko Sarajevo i ubiti predsednika Amerike jer mu se ne svidja politika Amerike ? Sta kazu mudraci ove ideologije kako ide raspored verovatnoca posle toga ?

Princip nije dosao u Sarajevo i Bosnu, on je tamo na svom ognjistu.
Ferninad je dosao u Sarajevo i Bosnu, teritoriju koju je njegova imperija okupirala i proglasila kolonijom.

Ako si obrazovan na osnovnom nivou ili malo vise od toga, onda znas da su u toj imperiji vladali rasni zakoni, slicni buducim Musolinijevim i Hitlerovim.
Konkeretno u koloniji Bosni Srbi su tretirana kao niza rasa, za Srbe su postojala ogranicenja, od skolovanja preko poslova koje mogu objavljati, do funkcija koje smeju zauzimati.

Princip nije bio velikosrbin, vec anarhista koji se borio za prava coveka koja su danas tebi normalna i zagarantovana. Ideologija mlade bosne nije bila jednonacionalna, vec visenacionalna i slobodarska.

Atentati kao Principovi nisu bili neobicni za to doba. Poverovati da je svetski rat izazvan atentatom, je naivno.
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 16:13 - pre 98 meseci
negde sam procitao da pas vidi sve umanjeno, a konj sve uvelicano. Zato pas mada manji od coveka hoce da se zatrci na njega, a konj iako veci ne. Po svemu sudeci mi Srbi tj vecina nas vidi svetsku politiku kao pas. Vecini Srba je sasvim normalno da Srbija od 4.5 miliona stanovnika izaziva Austriju od 50 miliona i da salje gimnazijalce da joj ubiju cara ! Ja samo kazem, da svaki narod ima slobodu izbora, ali izbor nije nesto sto ne kosta. Mi smo ubili Ferdinanda, a posle su oni satrli jedno milion nas. Ja sam bas razmisljao koji je to stravican broj. To je:

10 krcatih Marakana od po 100,000 sto je bezmalo duplo nego na najpunijem derbiju. Setite se ovoga kad odete sledeci put na tekmu. DVADESET MARAKANA rodjaci..
to je 1000 mrtvih dnevno ! HILJADU rodjaci... nama danas poginu 4 mladica pa pisemo 3 nedelje cela Srbija a ono je 1000 dnevno SVAKI DAN TRI GODINE
to je kolo ljudsko od 1000km rodjaci (svaki covek 1m zauzima)

Ja vas pitam jel vredelo, ja mislim da ne.

Sta smo naucili nista ? Dosao 27 mart opet milion Srba.

I ?

Hocemo jos jednu turu ?!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 17:12 - pre 98 meseci
Ako si ti pas nemoj da misliš da su i ostali.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 17:45 - pre 98 meseci
@Branko tod, cemu to? Niti je sebe niti druge nazivao psima.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 17:47 - pre 98 meseci
Shadowed
Šta je ovo: Po svemu sudeci mi Srbi tj vecina nas vidi svetsku politiku kao pas.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 19:27 - pre 98 meseci
Nacin na koji neko nesto vidi (umanjeno).
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 19:28 - pre 98 meseci
radi se naravno o metafori.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 20:10 - pre 98 meseci
Ja ne znam šta je to metafora, znam samo šta ti je, ashford, namera.
Da kažeš da su Srbi kučići i to avlijaneri, najobičniji tupsoni.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 20:35 - pre 98 meseci
Koji si ti paranoik :)
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 20:39 - pre 98 meseci
a ladno je dobio za sada 3 plusa hahahaha
 
Odgovor na temu

bgman

Član broj: 332758
Poruke: 1



+34 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 21:16 - pre 98 meseci
Citat:
ashford:problem nekih, zapravo vecine Srba je sto istoriju gledaju kao svedski sto i onda da bi iskonstruisali svoju verziju po volji uzimaju samo ono sto im treba.

Neverovatan si?! Ovde spočitavaš upravo ono što ti radiš, uzimaš što tebi odgovara pa čak ni to ne umeš da preneseš nego ti pada na zemlju pa onako umazano serviraš drugome kao istinu?!
Citat:
ashford:Austorugarski ultimatum nije dosao iznebuha, preko noci. On je plod jedne decenijske antiaustrijske politike koju je sprovodila Srbija jos od smaknuca proaustrijskih Obrenovica. po nalogu Rusija Srbija radikala i Pasica huskala je Srbe u Austriji protiv Austrije dok konacno na vidovdan nije pukla tikva tj Princip smazo Ferdinanda ! Mislim da je Austrija bila cak i vrlo strpljiva sa ultimatumom.

Citat:
Uvod u prvi svetski rat,

19. vek, vek formiranja nacionalnih država. Preraspodela kolonijalnih poseda. Blokovska podela, 1879. ujedinjuju se Nemačka i Austrougarska.1881. Italija im se pridružuje i stvara se Blok centralnih sila.1904. Ujedinjenje Velike Britanije i Francuske,1907. pridružuje im se Rusija i stvara se Antanta.

Srbija i centralne sile
•Sukob sa Austrougarskom, od 1906. do 1911. trajao je carinski rat
•1908. Aneksiona kriza.
•1911 – 1913. Balkansi ratovi.
•28.Juna 1914. Sarajevski atentat.

Uzrok rata

Borba za kolonije izmedju dva neprijateljska bloka, na koja su se podelile vodeće svetske sile, Centralne sile i Anatanta, bila je uzrok rata. Centralne sile nastojale su da dodju do kolonija. Ovaj sukob, najveći do tada, naziva se prvi svetski rat.

Kada je reč o Balkanu, Nemačka i Austrougarska nastoje da prodru na istok, bliski i srednji. Put vodi preko Balkana tj preko Srbije, Srbija drži glavni komunikacioni pravac na Balkanu, Moravsko vardarsku dolinu, najkraći i najjednostavniji kao i najjeftiniji put izmedju istoka i zapada. Nemački kapital je počeo da gradi Bagdadsku prugu, saveznici su sa Turskom. Jedino im fali teritorija Srbije, da pruga prodje kroz nju. Srbija je nakon majskog prevrata prestala sa austrofilskom politikom. To se ne svidja Nemcima i pogotovu Austrougarima. Austrougari čak pokušavaju da Srbiju unište ekonomski. U tom slučaju Austrougarska ima dodatni razlog za mržnju prema Srbiji. Ona je mnogonacionalna država, 1/3 Srba živi u Austrougarskoj, oni su potčinjeni. Monarhija je dualistička, Austrija i Madjarska. Sloveni hoće da se preuredi u trialističku monarhiju. Niče Jugoslovenska ideja, ideja da se južnoslovenski narodi oslobode austrougarske i sjedine sa Srbijom. Austrougarska na to gleda kao na smrt. Beč to ne sme dozvoliti.Austrougari moraju da se obračunaju u zemlji ali i van nje, tacnije direktno sa Srbijom.

Povod rata

Kap koja je prelila čašu, bio je Sarajevski atentat. Na Vidovdan 28. Juna 1914. godine, organizacija „Mlada Bosna“ tačnije njen pripadnik Gavrilo Princip, ubija Austrougarskog prestolonaslednika Franca Ferdinanda. Unapred se znalo za posetu prestolonaslednika najmladjem delu Austrougarske. Na srpski praznik Vidovdan, ovo je trebalo da bude uvreda za Srbe, ovime je Austrougarska htela a pokaže Srbiji, a i celom svetu da je Bosna Austrougarska i da će tako i ostati. Cilj „Mlade Bosne“ je ujedinjenje sa Srbijom i Crnom Gorom. Pripremljen je atentat, prestolonaslednik je došao vozom, prelazi u otvoren auto što je olakšalo atentat. Prvi pokušaj nije bio uspešan, ubacuju bombu u auto ali ne ubijaju Ferdinanda, a zatim Gavrilo Princip pogadja iz pištolja i ubija vojvodu i vojvotkinju. Ne kaje se za ono što je uradio, ali pošto je maloletan nema smrtne kazne već dobija doživotnu robiju. Sva krivica pada na vladu Srbije, govore da je ona pripremila i izvršila atentat, bez ikakvih dokaza.

23. Jula 1914. ultimativni zahtev u deset tačaka poslat je Srbiji. Austrougarska i Nemačka definitivno hoće rat sa Srbijom. Srpska vlada morala je da pošalje pozitivan odgovor za 48 sati, kako bi rat izbegla. Odgovor Srpske vlade bio je krajnje popustljiv. Većina zahteva odnosi se da Srbija prestane da pomaže, finansira i komunicira sa srpskim organizacijama u austrougarskoj i da Srbija prestane sa nacionalnom propagandom. Sve tačke su prihvaćene osim šeste tačke, da dodje istražni tim u vezi Sarajevskog atentata. Ni tu nije rečeno veliko ne, već je bilo diplomatski rečeno, da bi Srbija prihvatila medjunarodni sud u Hagu. Srbija spremna na ogromne ustupke, pre samo godinu dana izašli su iz balkanskih ratova, treba joj period stabilnosti. Odgovor je bio siguran da obezbedi da do rata ne dodje, ali tako nisu mislili u Berlinu i Beču. Pašić je lično odneo pismo. Letimično pogledano, samo jedna tačka nije bila pozitivna i austrijsko poslanstvo povlači se u zemun i 28 Jula 1914. Austrougarska objavljuje rat Srbiji.

Molim te, nemoj više da tumačiš istoriju iz tvog ugla! Em je netačna em vređa elementarnu inteligenciju!
Nađi neku temu gde činjenice nisu bitne!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 22:14 - pre 98 meseci
Mislim da je ssi promenio username... rebrandirao se. Otud i toliki priliv "apsolutno istinitih" Liberty Prime "konstatacija i istorijskih cinjenica". :)
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 22:39 - pre 98 meseci
predvidjam u Srbiji i na Balkanu nove 90te i to vrlo uskoro !

jednostavno isuvise je politicki vaskrslo sloboseseljevaca i opet se irose i dize narod na bune 27 martove priziva Apisa prkosi Americi sniva o Rusiji...

sve je spremno za katastrofu !

 
Odgovor na temu

bgman

Član broj: 332758
Poruke: 1



+34 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 23:03 - pre 98 meseci
@ashford,

daj zvirni u tu tvoju kuglu i reci mi kakvo će vreme sutra biti?
Vidiš da su krenule poplave?
Batali istoriju i politiku, nešto ti to slabo ide?


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli07.03.2016. u 23:13 - pre 98 meseci
Citat:
ashford:
Za Srbiju je nemoguce da se opere od Principa zato sto svaki grad u Srbiji ima ulicu gavrilo princip i ne samo to ime Principa nose skole osnovne i srednje pa cak i zabavista ! Da li to znaci da ce te nase skole iznedriti jednog dana, ko zna kad, nekog novog Principa koji ce recimo otici u neko Sarajevo i ubiti predsednika Amerike jer mu se ne svidja politika Amerike ? Sta kazu mudraci ove ideologije kako ide raspored verovatnoca posle toga ?


Nisam razmišljao o tome. Čime je je taj čovek (klinac) zaslužio da ulice i škole nose njegovo ime? Nije mi jasno, stvarno ne kapiram neke stvari u nas Srba.

 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli08.03.2016. u 07:06 - pre 98 meseci
Citat:
ashford:Ja vas pitam jel vredelo, ja mislim da ne.

Sta smo naucili nista ? Dosao 27 mart opet milion Srba.

bilo je mnogo suludih odluka u istoriji Srbije koje su placene hiljadama i hiljadama zivota (po principu: neki cete da poginemo, a neki cemo da se vratimo)! pored I sv. rata i odbijanja Rambujea, dadao bi jos i Milosevicevo ne prihvatanje konfederacije i miran razlaz SFRJ sto je isto imalo katastrofalne posedice po srpski stranu, ali 27. mart ne mozes da stavljas u isti kos sa tim dogadjajima. pakt sa Nemcima znacilo odobravanje zlocina koje su radili nacisti. jesi li odgledao i jedan dokumentarac o nacistickim logorima i istrebljivanju Jevreja, Cigana, pa i Srba u Hrvatskoj? pakt sa onima koji su to sprovodili smatras OK?
ne volim da nagadjam sta-bi-bilo-kad-bi-bilo, ali mislim da rat i zrtve nikako nisu mogli da se izbegnu. da se Jugoslavija tada priklonila nacistima, prosla bi posle kao sto je Madjarska od strane Rusije, a uz to si i sam pre neki dan napisao da su Nemci imali sporazum o ne nepadanju sa Rusima pa su ih posle ipak napali, pa ko kaze da ne bi i sa nama to isto uradili, a jos jedna u nizu mrlja u srpskoj istoriji da smo bili saradnici fasista u II sv. ratu bi zauvek ostala!

[Ovu poruku je menjao član dana 08.03.2016. u 10:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli08.03.2016. u 07:08 - pre 98 meseci
izvinjavam se na malom offtopicu, ali samo da me zbog ovoga sto sam napisao neko ne protumaci pogresno:
nemam ni najmanje simpatija prema komunistima i jedino sto smatram ispravnim sto su radili je antifasisticka borba. posle rata su i sami radili strahovite zlocine. postavio sam na drugoj jednoj temi video o tome, ali ovi nasi forumski veterani - jugonostalgicari cije su porodice bile predratne golje, pa im partija posle rata podelila stanove u Beogradu i cime su naprasno zaboravili ko su i odakle dolaze su jednostavno iskulirali komentarisanje jer opravdanja za takve stvari jednostavno nema!

[Ovu poruku je menjao član dana 08.03.2016. u 08:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste verovali da će nas bombardovati 1999 i kako ste prošli

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 40443 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.