Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64777 | Odgovora: 226 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 10:51 - pre 107 meseci
Kako je nastalo : Dužan kao Grčka

"Grčka je u januaru 1822. proglasila nezavisnost od Osmanskog carstva, ali je ta nova država bila bure bez dna. U pomoć je priskočio bavarski kralj Ludvig I, ljubitelj antičke Grčke, koji je na taj način očito želeo da se zbliži sa Grčkom i njenom istorijom. Zbližio se tako što je novoj državi u nekoliko godina pozajmio mnogo novca da bi ubrzo ustanovio da dužnik ne plaća svoje dugove.
Bavarski kralj ipak je kalkulisao, jer se nadao da će pozajmicama ojačati svoju političku moć. Što mu je zaista i pošlo za rukom, ali kratkoročno.

Sve je krenulo tako što je tadašnja "trojka" koju su činile Francuska, Rusija i Engleska kao žiranti grčke nezavisnosti, odlučila da nova država mora da postane nasledna monarhija, a za prvog kralja postavljen je Ludvigov 16-godišnji sin Oto. On je 2. maja 1832. izabran za grčkog kralja, ali budući da je bio maloletan, konce u kraljevini vukao je njegov otac. Ubrzo je otkrio da u Grčkoj ima mnogo posla, jer je infrastruktura bila u katastrofalnom stanju. Angažovao je finansijske stručnjake, arhitekte i pravnike, ali nedostajao je novac. "Trojka" je uplatila 60 miliona franaka hitne pomoći Grčkoj, ali to nije bilo ni izdaleka dovoljno.

Ludvig je stoga svom sinu na grčkom prestolu do 1837. tri puta pozajmio novac. Dva puta je dao po milion franaka, a treći put milion guldena. Taj iznos u guldenima danas bi vredeo više stotina miliona evra. Pozajmljeno, ali ne i vraćeno, jer Ludvig do kraja života nije dobio natrag svoj novac.

Naravno, pozajmica sama po sebi nije bila jedini problem. Ludvig I. nije bio apsolutni vladar, Grci su prestali da plaćaju rate duga, u Bavarskoj je ponestalo novca i Ludvig je 1848. morao da podnese ostavku. Sad već bivši vladar morao je sam svojoj državi da vraća kredite što ih je dao Grčkoj. Sin na grčkom prestolu nije mu bio od koristi, jer je pao u nemilost i 1862. je proteran iz Grčke.
Prema računici istoričara Hansa Filipija, Grčka je 1880. Bavarskoj dugovala, uključujući kamate, 5.243.428 maraka i 57 feninga.

Bavarska je 1871. postala deo nove nemačke države, čiji je kancelar postao pruski političar Oto fon Bizmark. Ujedinjena Nemačka time je postala grčki poverilac.

Grčka je u tom trenutku pokušavala da proširi svoje granice na sever i tražila je za to saveznike u Evropi. Fon Bizmark je imao razumevanja za tu grčku nameru, pod jednim uslovom, da Grčka "ispuni svoju dužnost". Država "koja ne plaća dug časti" ne zaslužuje da se poveća, rekao je navodno tada nemački kancelar.

Grci su pristali na pregovore. Pokazalo se, međutim, da ne žele da plate kamate, a Bavarci su na kraju pristali na isplatu 1,6 miliona franaka duga. Poverioci su tako, iako sa zakašnjenjem i uz neka odricanja, došli do svoga novca. A Nemačka se pokazala kao sila koja ne oprašta dugove, pa makar za uterivanje bile potrebne i decenije.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 10:53 - pre 107 meseci
Citat:
ssi:
@2012 postovi su ti odlicni. Samo nastavi.

Neverovatno je kako ljudi gledaju na ekonomiju i medjunarodne odnose u Srbij.

Covece, neki misle da se novac pozajmljen od banaka, drzava ili MMF ne mora vratiti. Kao, bankrotiras,
izadjes iz EU i to je to, ne dugujes vise. Kako da ne.


Ja sam pitao šta će se desiti ako grčka kaže da neće da vrati dug, na koji način onda države investitori naplaćuju svoja potraživanja ?
Odgovor da to nemože tako nije zadovoljavajući.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 11:04 - pre 107 meseci
To se još nije desilo u novijoj istoriji. Zašto ?

Teoretski razmatrano, ako neće da vrate pare - ne može im niko ništa.
Ali, ako se tako ponašaju, biće jednostavno izopšteni iz civilizacije. Mogu biti jednostavno isključeni iz svih finansijskih tokova. Na primer, niko neće da trguje sa Grčkom, nikakve Visa i slične kartice, nikakvi bankarski transferi i tako redom. Vratili bi se u srednji vek.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 11:11 - pre 107 meseci
Citat:
2012:
@dusanboss

Posesivno prisvajanje svega i svacega od "moje teme", preko " moj lik Pera", "otimam' su odlike posesivnog stanja ili posesivnih osobina koji se najvise manifestuju kroz ljubomoru, sto opet nisu bas normalna stanja svesti. Tanka je granica izmedju posesivnosti, ljubomore i nekih stanja paranoje. Kod tebe je to bas primetno, jos skoro ti je Sceka skrenuo paznju na tu tvoju osobinu, ali je takvo stanje izgleda jace od tebe. Sto opet vodi ka nekom obliku paranoje koju ti ne mozes da kontrolises.



Posle svakog "posesivnog prisvajanja" išao je znak ili ako mozda nije, očgledno je bilo da je to šala . Samo čovek sa velikim IQ deficitom (učim od vas gospodine 2012 ) ili čovek sa nekim duševnim problemom može da zaključi tako nešto.
Rekao bih da nemate veliki IQ deficit tako da sistemom eliminacije dolazimo do ovog drogog .
Ako tome dodamo vašu dugu istoriju davanja i dobijanja psihijatriskih dijagnoza, vaš post me ni malo ne iznenadjuje.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 11:14 - pre 107 meseci
Citat:
Java Beograd:
To se još nije desilo u novijoj istoriji. Zašto ?

Teoretski razmatrano, ako neće da vrate pare - ne može im niko ništa.
Ali, ako se tako ponašaju, biće jednostavno izopšteni iz civilizacije. Mogu biti jednostavno isključeni iz svih finansijskih tokova. Na primer, niko neće da trguje sa Grčkom, nikakve Visa i slične kartice, nikakvi bankarski transferi i tako redom. Vratili bi se u srednji vek.


Da, prve mere ce verovatno biti sankcije od strane zapadnog sveta,ali izopštenje iz civilizacije, pogotovo sa trenutnim geopolitičkim stanjem , ne bih rekao.

Druga stvar što je grčkoj sigurno bolje da vraća dug i prihvati mere štednje.

Ali baš me zanima hipotetički šta bi se desilo da im kažu screw u guys we going home !
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 12:29 - pre 107 meseci
Citat:
član: nego, 2012, sta kazu kladionice za ishod referenduma (ako ga bude)?
koliko sam pratio vesti poslednjih dana, nekoliko sam puta cuo da ce, navodno, vecina ipak glasati ZA stednju.


Ne pratim mnogo taj deo kladjenja, ali danas sam slusao da je po nekim procenama preko 46% za stednju. Kod Grka svi moraju ici na izbore ili na referendum, tako da ce glasati i veliki broj Grka koji zive van Grcke, tako da je za ocekivati da ce vecina biti ZA mere stedne.
 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 12:29 - pre 107 meseci
#52073 - konislav => #296004 - 2012 => #329401 - dusanboss

To je poremećaj koji postaje sve teži i teži. Produbljenost međusobnih odnosa između dva zadnja nicka pokazuje sve jače napredovanje bolesti.
Dve suprotnosti spojene u jednom telu otkiva ljubav koju ne mogu da sakriju, što je bilo evidentno još kod i konislava. Izuzetno velika ljubav prema narkoticima. Još je konislav pokretao teme o narkoticima, 2012 je izuzetno rado učestvovao u takvim temama otkrivajući svoju opsednutost ovim temama. Ovo je kulminiralo u novom nicku dusanboss koji je do maksimuma zaposednut ovim problemom.
Da li njih "dvojica" iz iste glave pokušavaju da se izleče na taj način samo oni znaju. Nažalos, u medicini ne postoje slučajevi da se podvojenost ličnosti - shizofrenija - lečila opijantima.
Takođe, sve psiho "analize" članova ES koje radi 2012 (dusanboss) su ustvari pokušaji da prodre u svoju(e) oštećenu psihu i svi bi trebali da bez ikakve ljutnje da mu (im) pomognu, jer je to ustvari pokušaj autoterapije. Treba mu pomoći, ipak je i on čovek, ma koliko bio zloban. U prirodi ljudi je da oproste bolesnom i da mu daju podršku pri lečenju. Samo tako će on spoznati sebe i svoje greške, a nama ostaje nada da će on otkriti pravi put na kome će postati bolji.

Razlog zašto je uopšte on tako poremećen nam verovatno neće biti otkriven, mada su za to verovatno krive traume iz rane mladosti. Ustvari tatin oficirski kaiš koji je radijo po njemu. Sumnjam da je to genetski poremećaj, mada je bipolarni poremećaj ipak tog porekla.
Nadam se da ipak nema bipolarni poremećaj jer bi onda to moglo da se reguliše adekvatnom terapijom. Valjda bi to zapadni lekari prepoznali i pomogli mu. Mada možda i ne bi. Možda im više tako poremećen odgovara za ciljeve za koje ga koriste.
Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 12:39 - pre 107 meseci
Citat:
dusanboss:


Ali baš me zanima hipotetički šta bi se desilo da im kažu screw u guys we going home !


Hipoteticki i ne hipoteticki dobili bi rat na svojoj teritoriji ili ajde nemire i nestabilno stanje koje bi rezultiralo svrgavanjem aktuelne grupe politicara koji su na vlasti i dovodjenje druge grupe koja ce pristati na vracanje dugova i na trazene reforme.

Da se ne jave sada diskutanti koji ce tvrditi da to nije moguce zato sto je Grcka clanica NATO saveza, samo da vas podsetim da je Grcka bila clanica NATO saveza i kada su Turci izvrsili invaziju na Kipar, pa niko nije mrdnuo prstom dok Turci nisu zuzeli pola ostrova.
Ne mora to biti klasicna vojna intervencija Turske, ali pocece nemiri, pocece delovanje raznih organizacija, sto ce sve zajedno rezultirati nezadovoljstvom naroda koje ce dovesti do odlaska trenutne vlasti u Grckoj.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 12:45 - pre 107 meseci
@niki212

Bravo! Ovo je jace i od heroina pomesanog sa kokainom, a onda sve to pomesano sa Bio dizelom.

Bravo jos jednom.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 14:56 - pre 107 meseci
eU je protestansko katolicka tvorevina pod blagoslovom rimokatolickog pape i naravno da pravoslavni tu nemaju sta da traze kao celina.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 16:19 - pre 107 meseci
Citat:
2012:
Citat:
vladd: Ekonomske mere su one mere koje bi trebalo da poboljsaju ekonomiju, a ne kolicinu novca u bankarskom sektoru, kao kod nas. Banke likvidne, ali nemaju kome da daju kredite.

Iako je poznato, da sam protiv nazivanja ekonomije naukom, posto je vestina(i to delimicno nasilna, nekontrolisana i bez "zakonitosti"), ekonomske mere bi bile razne stimulativne mere za olaksanje proizvodnje, npr, smanjenje poreza, povecanje potrosnje i dinamike novca..itd..

A ne tupave "stednje", podizanje poreza, cena i akciza, sto su klasicne bankarske mere, za podizanje kolicine njima potrebnog novca, i za davljenje svake druge aktivnosti(privredne) osim bankarske.

Pa nije svim drzavama dozvoljeno da imaju kolonije, da trguju oruzjem, novcem ili drogom, pa da bankarima bude uvek masan profit..

Jednostavno su mere MMF-a povoljne u smeru bankarskog biznisa, i interesa zemalja koje trguju novcem, a nisu usmerene ka klasicnoj privredi, proizvodnji i uslugama..


Povecanje dinamike novca kako kazes ima smisla u drzavama gde je dobro resena fiskalna politika ili u prevodu gde se porez uradno sakuplja, kao i u drzavama koje nemaju veliki balast u vidu budzetskih korisnika i glomazne administracije, takve mere ne bi dali dobre rezultate u Grckoj. Opet ce biti velikog opticaja novca van "dohvata" poreznika, sto u prevodu znaci da nece moci da sakupe novac za vracanje duga.

Uzecemo prost primer, zamisli da si ti neko ko radi, ali si na budzetu, ja sam neko ko radi i Pera je nezaposlen. Mi dugujemo novac i trebamo se "reformisati" .
Evropa kaze sledece:
Vladd da dobije manju platu jer je na budzetu, a mnogo nam ne treba. Ja da se "upregnem" da radim za dvojicu i da se naucim da placam porez, a Pera se moze zaposliti, ali mora placati porez. Tako cemo svi privredjivati, nas dvoje cemo tebe izdrzavati i jos i pride vracati dug.
Ti bi koa sto su Grci radili pre toga, sebi povecao platu iako si na budzetu, Peru bi zaposlio, ali oslobodio poreza, a mene bi poslao u penziju jer sam blizu 50-te. Nema od toga srece, necemo tako izaci iz krize.


MA ne, nisi me razumeo, nije formula tako prosta. Mada je elegantna i udobna. Ja sam za varijantu da SVI rade, da drzava ubira porez i stimulise proizvodnju dobara koja donose svez novac. A ne majmunisanje sa fiktivnim "fiskalnim politikama"..

Ukratko, ne moze biti isti porez u BG i u nekom mestu juzne Srbije(slicno grckom manjem porezu na neaktivnim ostrvima)...To je stimulans drzave.

Sposobnost drzave(aparata) da zaposli "mali grad"(7-8mil stanovnika, penzosa i dece, koji se ne racunaju u radnu snagu) zvani Srbija je za posebnu temu. Ko ne zna da zaposli 5 mil ljudi, neka seta kalisem, i ne bavi se politikom.

A kada svi rade, drzava ubira porez od svih, u tom slucaju ni milion zaposlenih na budetskim primanjima nije problem.

Problem je kada uvaljana ekipa lopina misli da je elita, decenijama glumeta neku visu rasu u drzavi, a priide je zadojena prljavim novcem korupcije, tada ekipa(pre svega mislim na grcku ekipu, a ni ostale kolonijalne nisu bolje) zarad odrzanja licnog, manjinskog konfora politicke vlastele, uvaljuje drzavu SVESNO u duznicko ropstvo uzimanjem drzavnih kredita, arcenjem para na konobare i starlete, izgradnju "spomenika" sopstvene vlasri, a dug i kamatice su surovi.
Mangasi se bave prodajom "bankarskih proizvoda", i besomucno zaradjuju, posto je klasicna proizvodnja "spora" za veliku alavost.

Doticne vlasti uvale drzavu u dug, odrade lagodan zivot, i imaju finansijsko-politicku zastitu kao "proizvodni radnici" bankarskih kartela.

To drzava i narod NE MORAJU da trpe...

Kakav crni dug i stednja, neka ga vrate potpisnici, pa neka paze ko sta i kome potpisuje..i kakvu prevaru radi..

A formula je bolesno prosta, trebaju ti samo karakterni olosi.

Isposlujes im inostranu pomoc, malo se ulozi u licne konfore i integritete, malo se daju donacije da se umile pritupim gradjanima, osvoje vlast, i krenu zaduzivanja..

Tada se isplate sve investicije u "reformatore", a ko nece sa njima, krecu drugi esaloni, neposlisni se atentiraju, sklanjaju ili neznije hapse.

I Cipras moze da nakon referenduma slobodno kaze ne vracam besmislene dugove, o realnim mozemo da pricamo, dug se vraca bez kamate, zaradili ste toliko i toliko novca, a pocinej kraj price sa proizvodnjom kamata, i bogacenjem na taj nacin.

Da je Cipras i Grcka jedina u duznickom ropstvu, lako bi ga skrljali, ali pola Evrope(i deo planete, "treci svet") je pod omcom kredita i dugova, pa kada krene talas otkacinjanja, bankari ce morati da se malo preispitaju.

Mozda pokrenu neki ratic, ali mislim da im se finale nece svideti ni u kojoj varijanti.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 16:23 - pre 107 meseci
Citat:
Emmy: eU je protestansko katolicka tvorevina pod blagoslovom rimokatolickog pape i naravno da pravoslavni tu nemaju sta da traze kao celina.


Greska. EU je interesna zajednica i nema veze sa religijom. Kada bolje pogledas videces da su najveci broj Evropljana ustvari ateisti.
Renesansa je momenat kada su evropski narodi raskrstili sa petljanjem crkve u vodjenje drzave, tada se generalno crkva stavlja gde joj je mesto i posle toga crkva gubi uticaj i ne mesa se mnogo u zivote ljudi, ali to je bilo u srednjem veku.
Strasno je kada neko jos nije shvatio gde je mesto crkve, a gde je mesto drzave i kada pokusava da pomesa nesto sto se ne sme mesati. To pitanje je reseno jos u srednjem veku, kao st rekoh.

Prvo treba da se dogodi renesansa, pa ide industrijalizacija, pa pojava kapitalizma, pa dolazi danasnja EU. Toliko je od prilike to kasnjenje.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 18:24 - pre 107 meseci
Citat:
niki212:
#52073 - konislav => #296004 - 2012 => #329401 - dusanboss




Lupaš ko maksim po diviziji. Za konislava stvarno ne znam ali mene da stavljaš ko alter ego gospodina 2012 . Glupost. Stvarneo ne znam kakve konekcije ti praviš i šta se dešava u tvom mozgu.
Mišeljenje gospodina 2012 da ne treba pobiti sve narkomane dele mnogi članovi ali se plaše da se izjasne jer će ih time neki ograničeni , maloumnici koji izgledaju ovako

automatski stavit u tu kategoriju.To je evekat mase i najasnije se vidi u odnosu prema gej ljudima. Gde se ljudi u potpunosti ogradjuju od njih u strahu od osude društva i mogućnosti da ih poistovete sa njima. O homofobiji da ne pričam verujem da ima ljudi koji ne žele da budu u blizini osobe za koju znaju da je gej jer misle " Ma dalje od njega. Mozda ga ako se družim sa njim i ja primim u pedu. Zato naj pametnije da maksimalno osudim sve i svašta što ne spada u ponašanje većne."
Unapred se izvinjavam konjima koji su inače nasuprot dotičnim osobama veoma inteligentne i plemenite životinje .
Akcenat stavljam na povez preko očiju kojim aludiram na ogreničenost i konzervativnost pomenutih ljudi.
U ostalom ne znam kakvih velikih poklapanja mišljenja imamo ja i 2012 . To što mu priznam kad je u pravu? To radim sa bilo kojim članom bez obzira na prepirke koje smo imli.

U svakom slučaju zanimljivo. Samo stvarno ne znam kako si zaključio da smo je i gospodin 2012 ista osoba , te te molim da mi pojasniš to ?
Rekoh već za konislava nemam pojima jer sam od skoro ovde i ovo mi je prva društvena mreža u kojoj se aktivnije uključujem u diskusije .


[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 03.07.2015. u 19:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 20:20 - pre 107 meseci
Citat:
Java Beograd:
To se još nije desilo u novijoj istoriji. Zašto ?

Teoretski razmatrano, ako neće da vrate pare - ne može im niko ništa.
Ali, ako se tako ponašaju, biće jednostavno izopšteni iz civilizacije. Mogu biti jednostavno isključeni iz svih finansijskih tokova. Na primer, niko neće da trguje sa Grčkom, nikakve Visa i slične kartice, nikakvi bankarski transferi i tako redom. Vratili bi se u srednji vek.


To bi verovatno licilo na period hiperinflacije u Srbiji, dok je zemlja bila pod sankcijama.
 
Odgovor na temu

frankt

Član broj: 329751
...188.clients.your-server.de.



+18 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 22:49 - pre 107 meseci
Citat:
dusanboss:
O homofobiji da ne pričam verujem da ima ljudi koji ne žele da budu u blizini osobe za koju znaju da je gej jer misle " Ma dalje od njega. Mozda ga ako se družim sa njim i ja primim u pedu. :) Zato naj pametnije da maksimalno osudim sve i svašta što ne spada u ponašanje većne."ž


US saveznici, bošnjaci i ostali pametni :)


Citat:
2012:
Renesansa je momenat kada su evropski narodi raskrstili sa petljanjem crkve u vodjenje drzave, tada se generalno crkva stavlja gde joj je mesto i posle toga crkva gubi uticaj i ne mesa se mnogo u zivote ljudi, ali to je bilo u srednjem veku.

Renesansu su u Italiji i svemiru započeli Grci, tada Romeji, koji su imali državu na izdisaju Vizanitiju, božju državu na Zemlji.


 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 23:06 - pre 107 meseci
Citat:
frankt: Renesansu su u Italiji i svemiru započeli Grci, tada Romeji, koji su imali državu na izdisaju Vizanitiju, božju državu na Zemlji.


I kazes ti meni u italiji i svemiru, a sve zapoceli Grci. Pomesao si ti mnogo toga ne samo vekove vec i teritorije, gradove i jos mnogo toga.
 
Odgovor na temu

frankt

Član broj: 329751
...188.clients.your-server.de.



+18 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!03.07.2015. u 23:22 - pre 107 meseci
Pomešao si ti sado i mazo, živ čovek pogreši.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!04.07.2015. u 00:03 - pre 107 meseci
Frankt
Ako je suditi po ovoj anketi najbolje da "dam dupe" nekome što pre . Ko zna šta će meni komšije uraditi ako saznaju da sam heteroseksualac
Dobro ,siguran sam da su "isekli" dosta ljudi. Ali opet je šokantno koliko maldih osoba nema opštu kulturu . O prihvatanju gej populacije da i ne govorim .

gledaj ovo neverujem da nije fake ali izgleda da nije




[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 04.07.2015. u 01:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!04.07.2015. u 09:27 - pre 107 meseci
a da vi lepo otvorite temu o telesnim šupljinama i njihovoj upotrebi pa da tamo diskutujete o tome?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!04.07.2015. u 10:09 - pre 107 meseci
Doktori za trol end trol.

Nema grcka kriza veze ili paralele ni sa cim osim sa ekonomskim ratom, uticajem novca i davljenjem drzava putem kreditnih zaduzenja (izmisljenog i unapred potrosenog novca), specificnim, koruptivnim i politickim mehanizmima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64777 | Odgovora: 226 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.