Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136075 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:16 - pre 106 meseci
Citat:
Sta je tacno problem ako neko zeli da nosi hranu sa sobom na odmor?

Ništa. Ja nosim ponešto od hrane uvek kad idem, tipa ponešto konzervirano i sl.
Interesantno je ovo naglašavanje "SVU hranu", jer iza toga stoji "ne dam dinara lopinama koji preduvavaju cene" i "samo more mi daj", "ne volim giros" i "somborska feta je realno bolja od grčke".
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:22 - pre 106 meseci
Citat:

Sta je tacno problem ako neko zeli da nosi hranu sa sobom na odmor?


Ostaje još uvek letovanje, a uglavnom se udaljava se od suštine odmora, pogotovo za žene.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:22 - pre 106 meseci
Citat:
pisac:
...Hranu SVU sam poneo iz Srbije a gorivo sipao u Makedoniji ....


To se inace zove "paradajz turista". Znaci imati i biti toliko skrt... neverovatno.

Kad sam god otisao na more, svaki za rucak smo isli u neki od restorana i jeli ili neku ribu, lignje ili nesto slicno.
Uglavnom neki lokalni specijalitet.

Zasto ? Pa dosli smo da se odmorimo. Da probamo nesto novo.

Citat:
2012:
Ja vas koji SVU hranu nosite iz Srbije ne bih ni pustao da ulazite u Grcku i nikad mi nije bilo jasno zasto vam Grci to dozvoljavaju.



Slazem se. Pogotovo vece kolicine hrane na visokim temperaturama.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:26 - pre 106 meseci
Znaci covek ne moze da se odmara ako ne trosi pare na hranu u lokalnom restoranu/marketu?
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:34 - pre 106 meseci
Ti se možda i odmoriš ali osvrni se i pogledaj kako većina ljudi koji nose hranu dole praktikuju.
Neko uzme i kuva pet dana pa nosi skuvano dole pa podgreva. Dakle, moraš svaki dan, za svaki
obrok barem da postaviš sto u apartmanu, da pereš sudove, itd...
Neko drugi povede mamu/babu da mu kuva boraniju i da čuva decu...
Neko treći, ne ponese hranu iz Srbije, nego kupi dole pa pravi sendviče, peče meso i šta ti ja znam.
A bogami, tu gde su smešteni turisti iz Srbije miriše na sve strane - kuva se punom parom.

I sve to cimanje neko mora to da odradi i to više nije pravi odmor.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:40 - pre 106 meseci
A koja je definicija "pravog" odmora?

Nisu svi ljudi isti niti dozivljavaju odmor na isti nacin. Neko voli da mu je odmor aktivan, a neko da spava i lezi na plazi po ceo dan i da jede giros na plazi.

Pa sta i ako neko sprema hranu na odmoru? Sta je tu tacno maltretiranje? Meni je cak to i prija, ne bas svaki dan, ali spremiti ribu na rostilju, salatu, dorucak - ne vidim nista lose u tome. E sad ako neko vidi kao bolju stvar poneti svu hranu od kuce, ja ne vidim zasto je to tacno za bilo kakvu osudu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:02 - pre 106 meseci
Citat:
DaliborP:
Znaci covek ne moze da se odmara ako ne trosi pare na hranu u lokalnom restoranu/marketu?


Ne moze. Kao sto ne moze u kafanu da nosis svoje jelo i pice, a da jedino uzivas u muzici. Ti bi hteo samo da kennjas i da neko cisti za tobom, a da dinar ne ostavis u lokalu.

E sada, ako nikada nisi bio na odmoru osim kao "paradajz turista" u Grcku ili na Jadranu, nebitno, bice ti tesko da razumes o cemu mi pisemo.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:06 - pre 106 meseci
Citat:
DaliborP:
Znaci covek ne moze da se odmara ako ne trosi pare na hranu u lokalnom restoranu/marketu?


Naravno, zato sto ako moras da kuvas, peres sudove i slicno, to onda i nije odmor. Mogao si lepo da ostanes kod kuce. Jos ako grad u kom zivis ima reku/jezero eto...
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:07 - pre 106 meseci
zaboga Dalibore...
pa to nije po bontonu...
na "more" bi trebalo da se ide iskljucivo sa preporukom, pozeljno pisanom,
a oni koji ne vole tudju kujnu,
ili cija deca nisu vospitana da uzivaju u mediteranskim zacinima i, uopste uzev receno, novim ukusima -
takovi i njima slicni ne bi trebalo da zauzimaju mesta onima koji umeju da cene blagodeti morskog dozivljaja,
p.s.
ja ig ne bi pusto dalje od Jagodinu
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:16 - pre 106 meseci
Citat:
ozocko: zaboga Dalibore...
pa to nije po bontonu...
na "more" bi trebalo da se ide iskljucivo sa preporukom, pozeljno pisanom,
a oni koji ne vole tudju kujnu,
ili cija deca nisu vospitana da uzivaju u mediteranskim zacinima i, uopste uzev receno, novim ukusima -
takovi i njima slicni ne bi trebalo da zauzimaju mesta onima koji umeju da cene blagodeti morskog dozivljaja,
p.s.
ja ig ne bi pusto dalje od Jagodinu


Ako preskocim ironiju u prvom delu komentara koja i nema neku logiku, iz drugog dela proizlazi kao da si ti na silu odveden na more, pa bi sada neko trebao da ima razumevanje za tebe i tvoju porodicu. Ako ti se ne svidja, nemoj da ides.

Da se razumemo, ja vas koji vucete hranu iz Srbije potpuno razumeme, dozvoljavaju vam na granici i vi samo sledite svoj karakter i svoje navike. Meni nikada nije bilo jasno zasto vas pustaju na granici, ja bih tu reagovao i veoma prosto i elegantno resio problem pojave "paradajz turista".
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:20 - pre 106 meseci
Citat:
ssi:Naravno, zato sto ako moras da kuvas, peres sudove i slicno, to onda i nije odmor.

Ajde jos da nam objasnis svima ovde sta je to ustvari "odmor" pa da se ubuduce drzimo tih pravila.

 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:21 - pre 106 meseci
Citat:
...ja bih tu reagovao i veoma prosto i elegantno resio problem pojave "paradajz turista...


a zasto?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:24 - pre 106 meseci
Citat:
ozocko: a zasto?


Zato sto se ta silna hrana moze recimo usput na 36+ pokvariti. A vi istu posle toga konzumirati i eto nevolje.
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:25 - pre 106 meseci
Citat:
2012:
ja bih tu reagovao i veoma prosto i elegantno resio problem pojave "paradajz turista".


da li ima jos nekih problema, koje bi ti prosto i elegantno resio?
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:29 - pre 106 meseci
Citat:
ssi:


Zato sto se ta silna hrana moze recimo usput na 36+ pokvariti. A vi istu posle toga konzumirati i eto nevolje.



pravo zboris, o tome nisam razmisljo...

ma i Jagodina je doleko...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:36 - pre 106 meseci
Citat:
ozocko: da li ima jos nekih problema, koje bi ti prosto i elegantno resio?


Mislis u vezi unosa hrane?

Prvo, nije dozvoljeno da ti kao jedinka vrsis uvoz hrane (unosom hrane ti cinis ilegalan uvoz hrane) cime nanosis direktnu stetu lokalnom stanovnisvu u drzavi u kojoj ides. Nisi platio carinu na hranu koju unosis, nisi platio porez na hranu koju unosis. Direktno ostecujes drzavu (u ovom slucaju je Grcka, ali moze biti i Crna Gora, za Hrvatsku ne znam da li dozvoljava unos hrane) i sad mrtav ladan pitas "a sto ne bi moglo". Kao sto sam vec napisao, to je isto kao da odes u kafanu, ili na vasar "pod satru", poneses svoje jelo, poneses svoje pice, ali bi samo da slusas muziku zato sto tu peva tebi omiljena pevacica/pevac. A onda kada ti vlasnik kafane to ne dozvoli ti ga pitas "a sto ima tebi da placam skuplje hranu i pice, kad sam ja to kupio i spremio kuci"
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:39 - pre 106 meseci
Citat:
2012:

... kao da si ti na silu odveden na more...


jedared sam cito kako je neki teo da ubije svoju zenu,
i naveo, kao jedan od razloga, izmedju ostalih, taj sto ga je zena naterala da ide na more,
i onda kad su bili na plazi - nije mu dozvolila da koristi suncobran - edabi sto pre poprimio broncani ten...
a posle ga je, povrh svega, uveravala da se njegov otac ne zove Jovan, nego Milan,
i jos je zvala svoju kumu da to potvrdi...
tako da, izgleda da zaista nije "more" za svakoga ...
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 13:42 - pre 106 meseci
Citat:
2012:
Citat:
ozocko: da li ima jos nekih problema, koje bi ti prosto i elegantno resio?


Mislis u vezi unosa hrane?



ma neeeee,
mislio sam, vako, uopsteno,
sve ukupno gledajuci...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 14:03 - pre 106 meseci
Citat:
ozocko:
Citat:
2012:

... kao da si ti na silu odveden na more...


jedared sam cito kako je neki teo da ubije svoju zenu,
i naveo, kao jedan od razloga, izmedju ostalih, taj sto ga je zena naterala da ide na more,
i onda kad su bili na plazi - nije mu dozvolila da koristi suncobran - edabi sto pre poprimio broncani ten...
a posle ga je, povrh svega, uveravala da se njegov otac ne zove Jovan, nego Milan,
i jos je zvala svoju kumu da to potvrdi...
tako da, izgleda da zaista nije "more" za svakoga ...


Pa to, to ti i ja celo vreme pricam. Nemoj na more ako nisi spreman za to, jos se i mucis time sto vuces paradajz i paprike iz Srbije. Da ne govorim o tome kako pokusavas da nam objasnis da bi hranu vukao zato sto u Grckoj nema voca i povrca ili mesa i suvomesnatih proizvoda ciji ti ukus odgovara, pa zbog toga moras da vuces iz Srbije.
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 14:11 - pre 106 meseci
pa ja sam tek saaaaad razumeo sta ti "celo vreme pricas"...

...a jos kad bi ti reko,
da se ne vuku iz Srbije samo paradajz i paprika ,
nego se prvo ide u Madzarsku po parizer i kobasice,
pa tek ooooondaaaak na more...
ti bi od soka, verovatno, pao u nesves...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136075 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.