Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136264 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 14:38 - pre 107 meseci
Haaha ljudi pa vi ste sou, samo jedan post je dovoljan da se totalno skrene sa teme, citajuci i ja sam zaboravio o cemu je tema, nije da se ljutim samo konstatujem :)
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 15:51 - pre 107 meseci
Citat:
ozocko: pa ja sam tek saaaaad razumeo sta ti "celo vreme pricas"...

...a jos kad bi ti reko,
da se ne vuku iz Srbije samo paradajz i paprika ,
nego se prvo ide u Madzarsku po parizer i kobasice,
pa tek ooooondaaaak na more...
ti bi od soka, verovatno, pao u nesves...


Ne bi pao u nesvest, vidjao sam ja to, nije to nesto novo. ja sam kako pre 25 godina, tako i sada isto gledao na takvu pojavu. Kako na to gledam ja sam napisao. Ako sami Grci to ne iskorene, ja tu nista ne mogu promeniti. Jedino sto sam uspeo da promenim je da na mene gledaju drugacije, ne praktikujem nosenje hrane, a tamo ako imam prilike javno iznesm svoj stav i svoje misljenje, pa ko se uvredi ne mora da se druzi sa mnom.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 16:24 - pre 107 meseci
Citat:
2012:
Citat:
DaliborP:
Znaci covek ne moze da se odmara ako ne trosi pare na hranu u lokalnom restoranu/marketu?


Ne moze. Kao sto ne moze u kafanu da nosis svoje jelo i pice, a da jedino uzivas u muzici. Ti bi hteo samo da kennjas i da neko cisti za tobom, a da dinar ne ostavis u lokalu.

E sada, ako nikada nisi bio na odmoru osim kao "paradajz turista" u Grcku ili na Jadranu, nebitno, bice ti tesko da razumes o cemu mi pisemo.


Znači ljudi idu na letovanje da bi jeli u lokalnim restoranima i kupovali hranu u supermarketima, to je u stvari cilj odlaska na more? A inače smeštaj ne plaćaju, to im neko daje za džabe?
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 18:47 - pre 107 meseci
Citat:
2012:
a tamo ako me se sete - sete, imam prilike javno iznesm svoj stav i svoje misljenje, pa ko se uvredi ne mora da se druzi sa mnom, to je bila moja duznost.


nemo da se ljutis, nisam mogo da odolim...
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 19:22 - pre 107 meseci
a cek samo da te pitam jos nesta,
mislim - nije bas da si odgovaro i ne prethodna pitanja...al ajde...

malopre rece kako tamo, ako imas prilike, javno izneses svoj stav, i tako dalje...pa mene sad zanima:

- dal te neko pita za tvoj stav, tamo negde...
- i jos me vise interesuje tehnologija javnog iznosenja stava, tj kako se javno iznosi stav?

dal se pripnes na neku klupicu na nekom trgu (il uzmes sobu sa balkonom) pa onda dreknes iz sveg glasa:

"NAAAROOOODEE MOOOOOOOJ" - pa ondak opletes:

"...Meni nikada nije bilo jasno zasto vas pustaju na granic..."

"...nije dozvoljeno da ti kao jedinka vrsis uvoz hrane (unosom hrane ti cinis ilegalan uvoz hrane) cime nanosis direktnu stetu lokalnom stanovnisvu u drzavi u kojoj ides. Nisi platio carinu na hranu koju unosis, nisi platio porez na hranu koju unosis. Direktno ostecujes drzavu (u ovom slucaju je Grcka..."

"...Ne moze. Kao sto ne moze u kafanu da nosis svoje jelo i pice, a da jedino uzivas u muzici. Ti bi hteo samo da kennjas i da neko cisti za tobom, a da dinar ne ostavis u lokalu..."

i sve tako u tom stilu.

il, mozebit,
cim dodjes nedje, odes fino i odma das izjavu za neko sredstvo javnog informisanja, u kojoj se odreknes svih paradajz turista...

il ima neki treci nacin?
mozda od vrata do vrata, pardon, od lezaljke do lezaljke,
al ondak ne znam kolko je to javno...

da ti priznam, numem da dokucim kako se to radi...baci neki hint...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 20:44 - pre 107 meseci
Citat:
ozocko:
Citat:
2012:
a tamo ako me se sete - sete, imam prilike javno iznesm svoj stav i svoje misljenje, pa ko se uvredi ne mora da se druzi sa mnom, to je bila moja duznost.


nemo da se ljutis, nisam mogo da odolim...


Vidi majku mu, posle Ramba Amadeusa sada ga citira i Bata Stojkovic :)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 22:48 - pre 107 meseci
Citat:
vlada131:
Citat:
2012:
Citat:
DaliborP:
Znaci covek ne moze da se odmara ako ne trosi pare na hranu u lokalnom restoranu/marketu?


Ne moze. Kao sto ne moze u kafanu da nosis svoje jelo i pice, a da jedino uzivas u muzici. Ti bi hteo samo da kennjas i da neko cisti za tobom, a da dinar ne ostavis u lokalu.

E sada, ako nikada nisi bio na odmoru osim kao "paradajz turista" u Grcku ili na Jadranu, nebitno, bice ti tesko da razumes o cemu mi pisemo.


Znači ljudi idu na letovanje da bi jeli u lokalnim restoranima i kupovali hranu u supermarketima, to je u stvari cilj odlaska na more? A inače smeštaj ne plaćaju, to im neko daje za džabe?


Ne bih rekao da ljudi idu na letovanje iz razloga koji si naveo, sigurno su razlozi drugaciju, ali je takodje normalna pojava (tako bi trebalo da bude) da hranu kupuju u lokalnim prodavnicama (nemora u supermaketima), a ko ima zelju ili potrebu normalno je da jede u lokalnik restoranima. Tako je uglamnom svuda i tako uglavnom radi vecina turista.
Iskreno ima i izuzetaka, i veoma je tesko izuzecima objasniti da nije bas pristojno to sto rade, iz prostog razloga sto oni mozda i ne znaju za drugaciji nacin.

Objasnjavati "paradajz turisti" kako nije prihvatljivo to sto radi, isto je kao kada bi nekome ko je juce sisao sa Dirmitora objasnjavali da nije u rdu sto seere iza drveta kad ima WC.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 23:07 - pre 107 meseci
@ozocko

Lepo ti pise, ako imam priliku ja javno iznesem svoj stav. Da li me pita ili ne nije ni vazno, ako imam priliku ja iznesm stav. Nije me ni ovde niko pitao, pa sam ja izneo svoj stav, a onda ste se pobunili vi koji ste se prepoznali u tome. Jesam li imao priliku, jesam. Jesam li javno izneo svoj stav, jesam.
Ista metodologija je i u svakodnevnom zivotu (van interneta). Ako se nadjem u prilici da mogu izneti voje misljenje ja ga iznesem , da li je to u drustvu, u restoranu, na plazi, bilo gde. Ne moram gostovati na nikakvom javnom servisu, dovoljno je da mi naletis "u vidnom polju" pa da ti iznesem svoje misljenje. Kome je svejedno, i ne tice se moj komentar, on/oni/ona nastave po svome bez da se postide, kome nije svejedno postide se i zamisle se. Isto kao i sada, ovde na forumu.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 23:41 - pre 107 meseci
Citat:
2012:Ne bih rekao da ljudi idu na letovanje iz razloga koji si naveo, sigurno su razlozi drugaciju, ali je takodje normalna pojava (tako bi trebalo da bude) da hranu kupuju u lokalnim prodavnicama (nemora u supermaketima), a ko ima zelju ili potrebu normalno je da jede u lokalnik restoranima. Tako je uglamnom svuda i tako uglavnom radi vecina turista.
Iskreno ima i izuzetaka, i veoma je tesko izuzecima objasniti da nije bas pristojno to sto rade, iz prostog razloga sto oni mozda i ne znaju za drugaciji nacin.

Objasnjavati "paradajz turisti" kako nije prihvatljivo to sto radi, isto je kao kada bi nekome ko je juce sisao sa Dirmitora objasnjavali da nije u rdu sto seere iza drveta kad ima WC.


Pre svega, Srbija sa EU (samim tim i Grčkom) ima sporazum o bescarinskoj trgovini, a sa CG i Hrvatskom kao članicama CEFTA paća se 1% carine ili ništa. Tako da ako turista iz Srbije odnese hranu nije oštetio nijednu državu za carinu.

Drugo, pravi domaćin ni u svojoj zemlji ne jede pseću radost salamu niti jaja iz kaveza, već će i na more poneti zdravu hranu - svoju šunku, slaninu, jaja svojih kokošaka, i povrće iz svoje bašte. Na moru jedino što valja je sveža riba, masline, domaće vino i rakija.

Recimo ako Nemac uplati pun pansion u hotelu čiji je vlasnik Nemac (koji se snabdeva iz lokalnog Lidla), kako on jede u lokalnim restoranima i po čemu je bolji turista od Srbina koji jede svoju slaninu?

Turista iz Srbije kad ode na more mora jednako da plati hranu, piće, ležaljke kao i turista iz Nemačke, a cene su uglavnom takve da se Nemac što više odere. Da nema turista iz zapadne Evrope, Grci bi vrlo brzo prilagodili cene turistima iz siromašnijih država, a ovako ih baš briga jer će mnogo više zaraditi od bogatih turista, a ovi drugi im dobro dođu da se vidi posećenost.

I na kraju, većina turista iz Srbije nema pare da se hrani po restoranima. Bolje da ode bilo kako na more nego da ostane kući. Nije to more ničije vlasništvo ni teritorija. To je prirodno bogastvo pored koga su se neki narodi naselili i misle da mogu od toga da žive sa sve 4 uvis. Svako ima pravo da ode tamo i okupa se, bez da je u moralnoj obavezi da nekom ostavi svoje mukom zarađene pare.


Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 23:52 - pre 107 meseci
znaci ipak od lezaljke do lezaljke...

pih...
nadao sam se necem grandioznijem...

bluzroker - bila jedna pesma:

"...neki se rode kraj vode
plavetne
i zivot im surov ritam
nametne..."
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 00:06 - pre 107 meseci
al znas sta?

i to me zanima...
kako ti to radis "u vidokrugu"?

dal, posle ukusnog obroka u restoranu, ako nije previse soc - ako jeste, ondak u apartmanu,
na primer, izidjes na plazu da se malo brcnes,
i usput vidis nekog (kvazi)turistu kako ljusti slaninicu sa sve pomidorom i kapulom ispod suncobrana;

i sta ondak ucinis?
dal pridjes i izdeklamujes mu ono tvoje (da se ne ponavljam sad) il sacekas da zavrsi il kako to uopste ide?

i sta uradis ako nakon 16 min naidjes na nekog drugog, petog, osmog...?

dal svakom izneses javno svoj stav il imas neki kriterijum - sta znam... velicina paradajza, kvalitet parizera il tako nesta...

aj leba ti, samo jos to malo pojasni...
pa da donesem krajnji sud...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 00:09 - pre 107 meseci
Citat:
I na kraju, većina turista iz Srbije nema pare da se hrani po restoranima. Bolje da ode bilo kako na more nego da ostane kući. Nije to more ničije vlasništvo ni teritorija. To je prirodno bogastvo pored koga su se neki narodi naselili i misle da mogu od toga da žive sa sve 4 uvis. Svako ima pravo da ode tamo i okupa se, bez da je u moralnoj obavezi da nekom ostavi svoje mukom zarađene pare.


Izdvojio sam nejveci biser medju biserima.

Samo mi objasni kako to more nije nicije vlasnistvo ni teritorija, kad se lepo zna sta su teritorijalne vode i kome pripadaju. Kao sto prirodno bogatstvo u vidu rude koju izvadis u Srbiji ne delis sa Grcima ili nekim trecim, ne vidim sto bi tebi pripadalo pravo na uzivanje necijeg prorodnog bogatstva bez placanja nadoknade za to uzivanje/koriscenje.
Ako ispunis uslove da odes i okupas se negde, onda ti sigurno niko nece osporavati pravo da to i ucinis, ali mislim da ce biti malo problema kod placanja, jedino ovako u zanosu, vodjen idejom da je sve tvoje ili tebi stavljeno na raspolaganje, da li si nekad pomislio da mozda neko treba da plati sto si mu dosao na more i time ga pocastvovao.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 00:16 - pre 107 meseci
@ozocko

bice da si se ti prepoznao medju "paradajz turistima", pa te moja diskusija dobro pogodila. Sta imam vise da objasnjavam ucinak je itekako vidljiv, verovatno si vec pozeleneo od muke, ali tako je to u zivotu.

Posle vam krivo sto vas tretiraju ko papke, verovatno svojim ponasanjem doprinosite tome (mislim na tebe i slicne tebi).
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 00:26 - pre 107 meseci
Citat:
2012: Izdvojio sam nejveci biser medju biserima.

Samo mi objasni kako to more nije nicije vlasnistvo ni teritorija, kad se lepo zna sta su teritorijalne vode i kome pripadaju.

Bravo, pobedio si. Laku noć.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 00:28 - pre 107 meseci
a bre momce makedonce...

sve je to sto ti zboruvas u redu,
samo mi ne rece kako delas u "vidokrugu"...

al nema veze...
da mi je bar da drmnem jednu gazozu - znas i sam da osvezuva i zblizuva...
posle bih lako...

i na kraju:
da li ici u Grcku ove godine? -
tocan odgovor je DA...i NE
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 00:33 - pre 107 meseci
Citat:
BluesRocker: Bravo, pobedio si. Laku noć.


Nije meni vazna pobeda, meni je stalo da naucim nesto novo, a ti pobeze.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 00:43 - pre 107 meseci
Za neupucene: gazoza je lokalno pice koje ima ukus supera od 86 oktana, cak je i boja takva.

Citat:
i na kraju:
da li ici u Grcku ove godine? -
tocan odgovor je DA...i NE


Sto ne bi isao, javio ti se kolega Pisac i poslao ti poruku:

"u Grckoje nema nestasica, ja sam SVE poneo iz Srbije, gorivo sam sipao na poslednjoj pumpi u Makedoniji", jedino ga muci to sto povremeno mora da kupuje vodu i hleb, tako da moze da mu se dogodi da potrosi svih 50 evra koje je poneo za svaki slucaj"
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 03:36 - pre 107 meseci
Citat:
2012:

Ne bih rekao da ljudi idu na letovanje iz razloga koji si naveo, sigurno su razlozi drugaciju, ali je takodje normalna pojava (tako bi trebalo da bude) da hranu kupuju u lokalnim prodavnicama (nemora u supermaketima), a ko ima zelju ili potrebu normalno je da jede u lokalnik restoranima. Tako je uglamnom svuda i tako uglavnom radi vecina turista.
Iskreno ima i izuzetaka, i veoma je tesko izuzecima objasniti da nije bas pristojno to sto rade, iz prostog razloga sto oni mozda i ne znaju za drugaciji nacin.

Objasnjavati "paradajz turisti" kako nije prihvatljivo to sto radi, isto je kao kada bi nekome ko je juce sisao sa Dirmitora objasnjavali da nije u rdu sto seere iza drveta kad ima WC.


Ti si napisao da ne bi pustio turiste koji nose svu hranu sa sobom, jer time što ne kupuju hranu tamo uskraćuju profit lokalnom stanovništvu. I izneo si analogiju da je to kao da uđeš u kafanu i nećeš ništa da naručiš, nego samo da uživaš u muzici za džabe. Pitao sam te ko plaća smeštaj tim turistima, bili oni paradajz ili neki drugi, u mestima gde letuju. Jasno je da plaćaju oni sami, što znači da lokalno stanovništvo i te kako ima zaradu od njih.

I u čemu je poenta zabrane ulaska ljudima koji nose hranu sa sobom ako je jasno da oni moraju da ostave novac tamo, ako ne kupovinom hrane onda time što plaćaju za svoj smeštaj? I zašto bi bilo koja država uvela takvu meru, šta bi oni kao država imali od toga?
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 09:05 - pre 107 meseci
jednom sam ja bio u kafani...
u stvari, nisam bas bio, nego sam svrno dodem u klozet;
a bas tad, u kafani je pevala pevaljka, nekom omiljena, a nekom ne, onako, normalno;
i dok sam ja prolazio izmedju stolova, bio sam malkic u zurbi, nacuo sam delic razgovora,
valda je neki kobojagi, a ne pravi, gost, nameravo da uziva u spektaklu, pa je naso mesto,
seo i porucio pice, ali avaj - nije narucio meze...
takav pokvareni i podmukli gest nije prosao neprimecen, te su mu se odma obratili, prvo kelner,
a ondak i gazda licno.
dzaba je ovaj nekulturni kobojagigost kuko da je vec jeo, da nije gladan, da je doso da pije,
i da mu, zamisli ovo, ne prija da jede dok neko peva, dzaba...
gazdini argumenti su valda, kao sto i dolikuje, bili jaci...
uglavnom, kad sam se vraco, nacuo sam da je ovaj pristo da mu donesu pljeskavicu,
a manji spor je ispo oko salate - dal mora dasuzme il ne mora...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 09:33 - pre 107 meseci
Citat:
vlada131:
I u čemu je poenta zabrane ulaska ljudima koji nose hranu sa sobom ako je jasno da oni moraju da ostave novac tamo, ako ne kupovinom hrane onda time što plaćaju za svoj smeštaj? I zašto bi bilo koja država uvela takvu meru, šta bi oni kao država imali od toga?

Jasno je da nijedna drzava nije, niti planira da uvede takve sulude mere, radi se o tome da je konislav gologuzija, ona koja misli da je trpanje hrane i pica u guzicu i trosenje para po restoranima i kaficima na moru nekakav uspeh i projekcija istog. Zna se sta je za gologuziju vrhunac uspeha, odlazak na more i beg iz realnosti, pa samim tim ide i to protivljenje i zelja za "zabranom" nosenja hrane. On covek kad je na moru zeli da vidi iste kao sto je i sam, sto ce da se tih 10-15 dana snebivati kad vide ljude sa sendvicem na plazi, dok on "zivi" zivot.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136264 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.