Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 135279 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 15:12 - pre 106 meseci
Citat:
sjaker:
@ozocko

Ja sam tad isao sa devojkom...


ma ti si "u redu" -
cim si ti kupovo paradajz i jeo ga na plazi,
(a to ti je manjevise isto ko da si ga i "vuuuukooo" odavle)
zakljucujem i
da si za gore pomenute radnje koje (ne)upraznjavas sa devojkom
koristio svoj alat, preciznije, onaj sto si ga "vuuuukooo" odavle -
sto ce, jos eksplicitnije, reci
nisi naso tamo neki lokalni, pa da tvoja devojka i nosilac lokalnog alata,
odrade tu zamarajucu, narocito na moru, rabotu, dok se ti, jelte, odmaras,
na moretu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 15:18 - pre 106 meseci
Citat:
Ako nemaš 700-1000e po glavi, zar nije bolje otići i sa 100e kao paradajz turista, nego ne otići nikako?

Izvini,nije bolje.Nema taj u steku ni tih 100.Bolje da ih pozajmi da deci kupi nesto od garderobe ili neku opremu.

Kazem ti posto mi je jako poznat taj profil ljudi u sistemima sa bukvalno hiljade zaposlenih.

p.s.Inace more od 100€ ne postoji.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 15:31 - pre 106 meseci
Citat:
Sceka
Ne samo spremanje hrane kao takvo nego varijanta nosenja hrane od kuce, konzervirane... kao sto sam napisao. Jer to nije zdravo, tako se hraniti, ni kod kuce... (a narocito za decu, na moru...)

Pa i grci sami spremaju hranu...u ostalom ne mora ni da nosi, moze kupovati tamo i opet sam spremati hranu, cak je to mozda i jeftinije nego nositi odavde.

Citat:
Lavlja_Jazbina: Izvini,nije bolje.Nema taj u steku ni tih 100.Bolje da ih pozajmi da deci kupi nesto od garderobe ili neku opremu.

Kazem ti posto mi je jako poznat taj profil ljudi u sistemima sa bukvalno hiljade zaposlenih.

p.s.Inace more od 100€ ne postoji.

Naravno da postoji, a i ti sto kukaju ne mora da znaci da nemaju para i ako kukaju.
eto ti ga pisac, ziv primer...a jos ide na more po mesec dana, bas se jadan namucio
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 15:50 - pre 106 meseci
Citat:
u ostalom ne mora ni da nosi, moze kupovati tamo i opet sam spremati hranu, cak je to mozda i jeftinije nego nositi odavde.

Pa to ja i napisah od pocetka (kad sam reagovao na piscev post u vezi nosenja sve hrane...). Poenta je da se prodje jeftino po svaku cenu! To sto deca jedu konzerve - koga to zanima, sta zna dete sta je konzerva. A pisac ima dosta dece, bar kako se seccam da sam kaze...

Nema sanse za 100€ sa decom da se bude na moru u inostranstvu 15 dana. (bukvalno ne moze za te novce, da ne pricam koliko bi bila deca uskracena za bitne stvari...)

@BluesRocker - nikakve sanse nema da se boravkom na moru od 15 dana iscisti organizam od "celogodisnjeg" tretmana otrovima u gradu, nikakve sanse. Pa nije more cudotvorno. Da blagodatno deluje na razne stvari kod coveka - to je nesumnjivo, potvrdjeno, provereno... ali nista drasticno se nece promeniti u ljudskom organizmu za 15 dana provedenih na moru. Plus usteda koju vecina radi, usteda na hrani pa se nose konzerve od kuce, ne kupuje se lokalno sveze voce i povrce... mislim, verovao sam da je to svima jasno. Nije vreme kao nekada (Titovo) kad je more bilo cudo i odlazak statusni simbol uz svu famu koja se tako stvarala...

A sto neko rece - sta fali izmestanju van grada u lokalu, na neku planinu koja je blizu, gde je vazduh bolji... neko jezero koje je blizu... neka banja koja je korisna... - sta fali tome, ako je zdravlje u pitanju?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 15:51 - pre 106 meseci
Nisam video vecu koncentraciju glupoce na jednom mestu. Ko je jajara u svakodnevnom zivotu, bice jajara i kada ode na odmor (ne mora biti more), ali ajde uhvatili smo se Grcka pa da ne menjamo .

Zasto odmah mora karikirati pricu i ubacivati demagogiju o skupim restoranima i slicno. Kada odes na more ponasas se isto kao kad si kuci, ko ima naviku da ide na kafu on ide na kafu u toku dana bez razlike gde se nalazi, ko ima naviku da kuva kuvace. Niko ne kaze da na moru mora da se ide u skupe restorane.
Kolika je razlika u cenama onoga sto "paradajz turista" ponese od kuce u odnosu na cenu istih namirnica u istoj toj kolicini kada bi kupovao u Grckoj. Ajde da prvo to izracunamo da bi videli o kakvoj razlici u ceni mi ovde diskutujemo.
Ne znam kakve su cene u odmaralistima na severu grcke gde vecinom "paradajz turisti" letuju, ali cisto sumnjam da je razlika u ceni u odnosu na cene u Beogradu veca od 30%. Ako prtpostavimo da ce cena za nemernice koje se ponesu biti 200evra u Beogradu, u Grckoj ce biti cena istih proizvoda u istoj kolicini oko 260 evra i mi sada vodimo diskusiju za tih 60 evra. Toliko je neko ko nosi hranu iz Srbije ustedeo tom svojom "genijalnom" idejom.
Ako neko ne moze da odvoji dodatnih 60 evra, onda stvarno i ne mora ici na more.
Ako pazljivije izracunamo mozda ta razlika bude i manja, ali neka bude i 30%. Ne razumem ni nosenje hrane na more, a putovanje automobilom, organizovani prevoz ja jeftiniji. Sad neko polazi kolima da bi izigravao nesto, a napuni pun gepek hranom da bi ustedeo neku sicu koju je mogao da ustedi samim putovanjem u organizaciji agencije. Cak je i iznajmljivanje rent a car vozila za sve vreme sedena jeftinije od putovanja vlastitim vozilom, ali je vazno da se malo jajari i ustedi na hrani. Mizerija najgore vrste.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 16:02 - pre 106 meseci
Citat:
Sceka: Pa to ja i napisah od pocetka (kad sam reagovao na piscev post u vezi nosenja sve hrane...). Poenta je da se prodje jeftino po svaku cenu! To sto deca jedu konzerve - koga to zanima, sta zna dete sta je konzerva. A pisac ima dosta dece, bar kako se seccam da sam kaze...

Konzerve su sve samo ne jeftine, ne znam zasto ih stalno pominjes kao jeftine kad je sveza hrana jeftinija od konzervirane.


Citat:
Nema sanse za 100€ sa decom da se bude na moru u inostranstvu 15 dana. (bukvalno ne moze za te novce, da ne pricam koliko bi bila deca uskracena za bitne stvari...)

Cekaj bre...
Kojih 15 dana? Koja sad Deca?

@lav je rekao da ne postoji more za 100e, decu i 15 dana nije pominjao.
Jos da odredis i termin kad treba da se ide i koliko treba da se bude na moru


Citat:
Sceka: A sto neko rece - sta fali izmestanju van grada u lokalu, na neku planinu koja je blizu, gde je vazduh bolji... neko jezero koje je blizu... neka banja koja je korisna... - sta fali tome, ako je zdravlje u pitanju?!

Pa ako uporedis cene, shvatices da je u Grckoj jeftinije nego u nekoj nasoj banji ili jezeru.

Citat:
2012:Ne razumem ni nosenje hrane na more, a putovanje automobilom, organizovani prevoz ja jeftiniji.

Organizovani prevoz moze biti jeftiniji samo ako idu do 2 osobe.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 16:04 - pre 106 meseci
Citat:
2012:
Nisam video vecu koncentraciju glupoce na jednom mestu.

Slazem se. Jedni ubedjuju druge kako treba da organizuju svoje letovanje.
Jer, valjda, svi znaju bolje sta drugi treba da rade.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 16:17 - pre 106 meseci
Citat:
Sceka:Nema sanse za 100€ sa decom da se bude na moru u inostranstvu 15 dana. (bukvalno ne moze za te novce, da ne pricam koliko bi bila deca uskracena za bitne stvari...)

100 e po odraslom, za decu je smeštaj uglavnom džabe na pomoćnom ležaju, a plaćaju prevoz. Porodica sa dvoje dece može da nađe studio na severu Grčke za 250e (to je ~ 20e mesečno) u predsezoni, uključujući autobuski prevoz.

Citat:
Sceka:@BluesRocker - nikakve sanse nema da se boravkom na moru od 15 dana iscisti organizam od "celogodisnjeg" tretmana otrovima u gradu, nikakve sanse. Pa nije more cudotvorno. Da blagodatno deluje na razne stvari kod coveka - to je nesumnjivo, potvrdjeno, provereno... ali nista drasticno se nece promeniti u ljudskom organizmu za 15 dana provedenih na moru.

Ko ima decu, značiće mu tih 15 dana jer će mnogo manje biti bolesna u toku godine, a i sunčanje je neophodno za stvaranje vitamina D u organizmu, koji je bitan za kosti (ovo se sećam iz osnovne škole, ako grešim nek konislav ne zameri).
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 16:19 - pre 106 meseci
Citat:
Konzerve su sve samo ne jeftine, ne znam zasto ih stalno pominjes kao jeftine kad je sveza hrana jeftinija od konzervirane.

A kako da nosis svezu hranu u inostranstvo? Ja pricam o "poneo sam svu hranu" varijanti.

Citat:
Cekaj bre...
Kojih 15 dana? Koja sad Deca?

@lav je rekao da ne postoji more za 100e, decu i 15 dana nije pominjao.
Jos da odredis i termin kad treba da se ide i koliko treba da se bude na moru

Pa nisam odgovarao Lavu (samo se slazem sa njim) nego nekome ko je to pomenuo, a deca su sastvani deo piscevog bitisanja na moru (bar tako je ranije pisao). 15 dana je neka "magicna granica, minimum" uvrezeno od vajkada kod nas. Za vise od 15 dana i 100€ = smesno, makar i za jednu osobu.


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 16:29 - pre 106 meseci
Citat:
Sceka: A kako da nosis svezu hranu u inostranstvo? Ja pricam o "poneo sam svu hranu" varijanti.

Pa isto kao i "kuci", drzis u frizideru
Za povrce, suvo meso i sl. cak ne treba nista posebno.

Citat:
Sceka: 15 dana je neka "magicna granica, minimum" uvrezeno od vajkada kod nas. Za vise od 15 dana i 100€ = smesno, makar i za jednu osobu.

15 dana granica?
Za mene apsolutno nije, godinama unazad idem kako mi je gust, 2, 3, 5 dana, evo prosle nedelja sam se vratio i bio sam 6 dana
A za 100e, ima puni oglasi...al moras da budes bar 10 dana, sto meni ne odgovara.

Za 15 dana bi oni meni morali da plate...ili da mogu da idem 3x5 dana, ili tako nesto da usitnim

Citat:
BluesRocker: Ko ima decu, značiće mu tih 15 dana jer će mnogo manje biti bolesna u toku godine, a i sunčanje je neophodno za stvaranje vitamina D u organizmu, koji je bitan za kosti (ovo se sećam iz osnovne škole, ako grešim nek konislav ne zameri).

Da se suncaju mogu i kuci, zbog toga ne mora da se ide na more, sunce je isto.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 16:45 - pre 106 meseci
Citat:
bakara: Da se suncaju mogu i kuci, zbog toga ne mora da se ide na more, sunce je isto.

To sam samo dodao kao korist, pošto će na moru i da se sunčaju. Naravno da može i bez mora.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

sjaker

Član broj: 329164
Poruke: 173
87.116.155.*



+58 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 16:46 - pre 106 meseci
Ne razumem poentu ici posto poto na more. Jeste da kad je dzabaka milina, ali nema besplatnog obroka nigde, kad tad to dodje na naplatu. Tako da sam se ja odlucio za "neidenje" na more jer ne mogu da se provedem kao covek, a da stipsarim tamo i da se grcim necu... bolje s ponosom sedeti kuci.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 17:04 - pre 106 meseci
Jel moze da se promeni naslov teme u KRITIKA PARADAJZ TURIZMA da mi koji zelimo da saznamo Da li ici u Grcku ove godine? ne otvaramo istu u nadi da cemo cuti nesto u vezi prvobitne teme?
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 17:18 - pre 106 meseci
Sceka, mozes li ti da shvatis da postoje ljudi koji se razlikuju od tebe?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 17:19 - pre 106 meseci
mene zanima zasto u Grckoj nema golih sisa kao sto ima na drugim mestima...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 17:24 - pre 106 meseci
Citat:
sjaker:
Ne razumem poentu ici posto poto na more. Jeste da kad je dzabaka milina, ali nema besplatnog obroka nigde, kad tad to dodje na naplatu. Tako da sam se ja odlucio za "neidenje" na more jer ne mogu da se provedem kao covek, a da stipsarim tamo i da se grcim necu... bolje s ponosom sedeti kuci.

Stvar je u tome da obrok i kuci i na moru moze da kosta isto.
Onaj ko kuci ide u restorane on ide i na moru, ko ne ide kuci ne mora ni na moru...

U grckoj ti niko nece zameriti ni kad sa sendvicem udjes u restoran, ali ce zato nasi cudno da te gledaju
Ne treba da menjas nacin zivota ako si otisao na more.

Citat:
Mikky: Jel moze da se promeni naslov teme u KRITIKA PARADAJZ TURIZMA da mi koji zelimo da saznamo Da li ici u Grcku ove godine? ne otvaramo istu u nadi da cemo cuti nesto u vezi prvobitne teme?

Odgovoreno je to odmah na pocetku...
LM, idi slobodno, sve je isto kao i do sad, ima hrane, radnje su pune i nema redova za gorivo.
To ti je info iz prve ruke
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 17:41 - pre 106 meseci
Svake godine sam nosio malo hrane odavde,i to uglavnom domacu pitu sa sirom,jer volim kad stignem da jedem u apartmanu i onda spavanje. Od ostalih namirnica obavezno bar kilogram paradajza jer volim da spremim jedan becarac,na svoj nacin,ali nosim svoj domaci paradajz,jer onaj koji mogu kupiti tamo jednostavno nije to to. Obavezno i 2 pruta cajne,i uglavnom mi ostane 1 prut ceo.
Skoro svako vece izadjemo negde na veceru,i to nije toliko skupo. Obicna vecera u kafani kod nas za 2 osobe kosta recimo 15e,a tamo to kosta od 20 pa navise,ali treba isprobati kuhinju mesta u kom se odseda obavezno.
Giros kosta 2,5-3,5e i to naravno kupimo nekoliko puta. Naravno sladoled,pice po lokalima,neki izlet...

I sve ukupno to ne kosta toliko mnogo.

Koliko sam ja ukapirao,paradajz turisti najcesce posecuju oblast Paralije i okolinu,jer je tamo relativno jeftin smestaj i to je ok.

Svako organizuje letovanje sebi po mogucnosti i karakteru. Ako je nekom lepo da kuva pasulj to je njegova stvar.

Obavezno biram da smestaj ima svoju kuhinju,jer volim jutarnju kafu da popijem pre mora, na terasi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 18:13 - pre 106 meseci
Citat:
Shadowed:
Sceka, mozes li ti da shvatis da postoje ljudi koji se razlikuju od tebe?

Mogu, i vrlo dobro znam jer mi je takav posao da sam u susretu sa nekoliko puta vecim brojem ljudi godisnje nego prosecan covek za ceo zivot sto upozna.

Poenta je da u negiranju onoga sto napisem napises tvoje misljenje, stav, razliku... a ne "netacno" ili slicno. A tvoje (ili necije) razlike u odnosu na moje napisano nisu pravilo koje je znacajno vec samo tvoje (ili necije) razlike u odnosu na moje napisano.


Pozdrav!

EDIT
Ovo sam prevideo, jednostavno prevideo. "@Sceka, ja sam jednom tako koristio software za obradu audio materijala i to je bilo zesce smaranje i zato je glupo da gluplje ne moze biti da ga iko koristi. ".

Pa kakve to veze ima sa "Zanima me @Shadowed-ovo tumacenje recenice "Bolje da ode bilo kako na more nego da ostane kući. " jer je logicar, odlican." - na sta nisi odgovorio?! Samo neka (losa) analogija necemu sto sam napisao - izvadjeno iz kontexta.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 18:51 - pre 106 meseci
Hrana u GR je mnogo kvalitetnija nego u SRBiji, tako da je greota nositi uvozno djubre stotinama km. Pre sam za obrnutu varijantu poneti masline i fetu nazad.
Ovo sa 100 eur 15 dana, valjda 100 eur dnevno ?
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Vladokv
Član broj: 31521
Poruke: 478
176.2.4.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija07.07.2015. u 19:39 - pre 106 meseci
Pa košta i kući biti i to košta mnogo više od 150e - 15 dana. Za jednu osobu. Svuda mora da se jede! Idem na obližnje jezero i kao na moru mi je. A sa jezera za pola sata sam kući. Zar nije fora u samom brčkanju i biti na plaži, sunčati se, plivati i tako to? Koja je prednost mora nad jezerom osim mirisa slane vode?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 135279 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.