Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 135290 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 01:35 - pre 106 meseci
Nisam od onih panicara koji da je misle propast sveta i da cu u Grckoj ostati gladan, medjutim sto vise gledam ovu situaciju i mislim se da li da se usudim ove godine da odem tamo, problem bi mogao da mi bude mozda skok cena benzina i naravno prazni rafovi, e sad posto ovde ima najvise racionalnih ljudi koji se u ekonomiju i desavanja mnogo vise razumeju od mene, da li cekati posle referenduma jedno 5 dana pa da se vidi kakva je situacija ili da rezervisem odmah ili da uopste ne rezervisem, eto neka neko ko se razume kaze svoje misljenje ili je mozda bio vec nek javi stanje, svestan sam da sigurno ima preuvelicavanja TV stanica u vecoj ili manjoj meri.


ps: Molim vas bez predloga za druge destinacije, pitanje je da li je realno da ce EU da pusti Grcku niz vodu ? meni to ne zvuci kao nesto realno ali ko ce ga znati...
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 02:13 - pre 106 meseci
Ja odoh, za par dana :)

Dizu mediji tenziju bez veze. Naravno nosim dovoljno kesha za ne daj boze... ne bi da se smaram sa karticama i bankama ako ne moram.
Prijatelji su nam trenutno u Grckoj i kazu da je sve ok u prodavnicama, ima hrane, sve normalno. Jedino sto su bile guzve na benziskim pumpama, pa su morali da cekaju ~20 automobila... ali to varira od doba dana. Oni su sipali bas kad je bila ova (prva, najveca) panika... sad je vec bolje.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.116.*



+638 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 02:26 - pre 106 meseci
Tebi nece nista faliti, pod uslovom da poneses dovoljno kesa.

A dal ce EU pustiti Grcku niz vodu, ja bih - bez razmisljanja.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 07:59 - pre 106 meseci
ja nisam planirao da idem ove godine na more, ne zbog finansijskih razloga vec zbog drugih destinacija koje su mi zanimljivije ove godine, ali me je prosto zao da ne iskoristim ove povoljne aranzmane koji sad iskacu... setam se kejom sinoc i gledam nacickan pano jedne turisticke agencije sa last minute ponudama za Grcku - (10 nocenja i prevoz) Krf 95e, Zakintos 79e, Lefkada i Tasos ispod 100e..... citam juce vest, Srbi ne samo da ne odustaju, vec je jos i skocila potraznja za Grckom... kolega jutros otisao na vec ranije ugovoren smestaj...

sto se tice goriva, svi koje poznajem tankiraju u Srbiji, a zatim na poslednjoj pumpi pred Grcku granicu... ja sa mojim kapacitetom rezervoara i potrosnjom mogu da ne razmisljam o kupovini goriva u Grckoj...

ponude deluju primamljivo, mozda budu jos povoljnije, ali ja bih svakako sacekao malo da se razbistri situacija...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 09:42 - pre 106 meseci
Svi komentari na portalima i drustvenim mrezama, od ljudi koji su tamo, kazu istu stvar.
Sve je u redu, mediji su prenaduvali.
Ostaje da se vidi da li ce rezultat referenduma nesto promeniti.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 10:14 - pre 106 meseci
Sa porodicom sam u GR vec dva dana, sve je savrseno OK. Na granici i na putu je manje turista nego prosle godine, pa mislim da ce nasi kasnije krenuti u vecem broju.
Mislim da su cene manje u odnosu na proslu godinu, mada je i to relativno.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 11:08 - pre 106 meseci
Mediji pumpaju situaciju ne bi li povecali tiraz i broj posjeta na svojim krs portalima.

Rafovi su puni, goriva ima, vrijeme je odlicno...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

sjaker

Član broj: 329164
Poruke: 173
87.116.155.*



+58 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 12:18 - pre 106 meseci


Zapadna Morava - jos malo plaze da se preurede i to je to, tu je skela i lepota :D
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 16:04 - pre 106 meseci
Citat:
sjaker

Zapadna Morava - jos malo plaze da se preurede i to je to, tu je skela i lepota :D


Malo si poranio, covek je napisao:

Citat:
ps: Molim vas bez predloga za druge destinacije, pitanje je da li je realno da ce EU da pusti Grcku niz vodu ? meni to ne zvuci kao nesto realno ali ko ce ga znati...


Tako da moras da sacekas da se Zapadna Morava "produzi" do Grcke.
 
Odgovor na temu

sjaker

Član broj: 329164
Poruke: 173
87.116.155.*



+58 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 16:20 - pre 106 meseci
Poenta odmora je otici negde gde te niko ne zna, nije bitno gde, tako svi razmisljaju, kad bi zaista malo preuredili obale nasih reka, mi opet ne bismo tu letovali ali bi nam zato dolazili stranci, majke mi. Ja bih mogao da prodajem sladoled negde pored skele, ako ima i zemske super :D
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 19:12 - pre 106 meseci
Moze li neko da mi objasni logiku po kojoj bi gorivo trebalo da poskupi? Ima toliko drzava koje uopste nisu u EU i ne rade sa evrima, pa ipak goriva imaju na pumpama kolko god hoces, obicne i za manje para, zasto bi grcka bila izuzetak?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dyn.telefonica.de.



+768 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija05.07.2015. u 19:42 - pre 106 meseci
Ako Grcka bankrotira odnosno ne dobiju jos para od kreditora zbog vecerasnjih rezultata referenduma, nece imati para da isplate plate i penzije pa ce morati da stampaju drahmu koja ce u startu biti slabija od evra + sto ce depresirati konstantno zbog inflacije. U tom slucaju sva uvozna roba ukljucujuci i gorivo postace relativno skuplji u odnosu na primanja, a verovatno ce drzava dodatno dici akcize u pokusaju da prikupe malo para. Pretpostavljam da ko god da je pominjao poskupljenje goriva da je mislio na taj scenario.
 
Odgovor na temu

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 00:18 - pre 106 meseci
Zavrsen je referendum Grcka rekla ne, ako je verovati Blicu krenuo da raste bitcoin a da pada evro, ja mislim da ovo dobar deo nas nije ocekivao, sad treba videti samo kako ce ovo da se zavrsi, sad idu na neke pregovore sto mi bas i nije jasno obzirom da su rekli ne kreditorima, da nece ovo da bude: "ne ali ustvari da" sto bi reko Djordje Cvarkov.
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 00:39 - pre 106 meseci
Citat:
nick2: Zavrsen je referendum Grcka rekla ne, ako je verovati Blicu krenuo da raste bitcoin a da pada evro, ja mislim da ovo dobar deo nas nije ocekivao, sad treba videti samo kako ce ovo da se zavrsi, sad idu na neke pregovore sto mi bas i nije jasno obzirom da su rekli ne kreditorima, da nece ovo da bude: "ne ali ustvari da" sto bi reko Djordje Cvarkov.


Grci su rekli ne programu koji im preporucujei EU, to su odbacili. Sada treba Grcka vlada da smisli nacin kako ce voditi drzavu, a na pregovore moraju ici iz dva razloga.
Trebaju se dogovoriti kako ce ici postupak promene valute(ako do toga dodje)
Trebaju se dogovoriti kako ce vracati dugove i kako ce dobiti nove kreditae (dobice ih sigurno, samo treba da se vidi sa koliko, kamatom).

Bitcoin nije valuta, to je nekakva virtualna zajjebancija, koja nema nikakav ozbiljan znacaj.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 07:47 - pre 106 meseci
ja sam u Grckoj skoro 3 nedelje. Hranu SVU sam poneo iz Srbije a gorivo sipao u Makedoniji (mada sam ga potrosio na halkidikiju, ali ko se ne vozika neće imati taj problem). Ovde su radnje pune i bankomati rade, ali ja ionako kupujem samo vodu (1.1-1.7e/9L), mleko (0.9-1.5e/1L) i hleb (0.8e). Kupio sam i gorivo bez problema. Ko je bio u Srbiji devedesetih nema čega da se plaši u Grčkoj. Kome je prpa od mogućih nestašica neka drži u kolima pun rezervoar i pakovanje vode, i nema šta da brine jer uvek može da se vrati.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 08:25 - pre 106 meseci
Ja vas koji SVU hranu nosite iz Srbije ne bih ni pustao da ulazite u Grcku i nikad mi nije bilo jasno zasto vam Grci to dozvoljavaju.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 11:34 - pre 106 meseci
Mislim da u ovom trenutku ne postoje uslovi za ozbiljan(upotrebljiv) savet.

Situacija se menja iz dana u dan, neke stvari, tipa nestasice robe, se ne dogadjaju u periodu kracem od nekoliko nedelja...

Jednostavno su svi pravci odvijanja doadjaja moguci, trenutna ili trajnija poskupljenja, neke nepovoljnosti ili ograniceja... problemi sa novcem..

Mislim da situacija nadjacava termin "odmor", i pitanje je da li je "odmor" pracenje dnevnih dogadjaja i prilagodjavanje istim.

Pri tome, neprijatnosti nisu pitanja politike, drzave ili drzavne uprave, vec pojedinaca u lancu usluga...licna alavost i bezobrazluk.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:06 - pre 106 meseci
Citat:
pisac: ja sam u Grckoj skoro 3 nedelje. Hranu SVU sam poneo iz Srbije...

Izvinjavam se na OT ali moram da pitam - koja je svrha tvog odlaska na letovanje u drugu drzavu, na more (generalno)???


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:09 - pre 106 meseci
Kupi valjda lebac, ne verujem da jede čistaka sardine.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija06.07.2015. u 12:13 - pre 106 meseci
Sta je tacno problem ako neko zeli da nosi hranu sa sobom na odmor?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 135290 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.