Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 135283 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 12:38 - pre 105 meseci
Citat:
Otto23:Kao sto narkomanima namerno u pocetku daju na ler... ili totalno "free".
U početku ni nije narkoman, nego običan momak, kao i svi drugi, zar ne ? Kako može znati koji će postati narkoman koji neće ? Ili misliš da svima daje gudro za dž, ne bi li se neki navuk'o ? Ako tako radi, neće nigde da stigne.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 12:41 - pre 105 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic...Totalno robovlasnicki, mislim insistirati da drzava ne bude cirkus vec da lici na nesto je prvi korak u uvodjenju robovlasnistva :-)


Citat:
Nemački tabliod "Bild" piše danas da je kriza u Grčkoj, koja za pomoć od 86 milijardi evra mora da sprovede žestoke reforme, uz privatizaciju državne imovine, prisilila, i grčke porodice da mala ostrva, čiji su vlasnici stotinama godina, sada stave na tržište.


Interesantno kako si zaTrovan nekom svojom demagogijom.Ja sam ti vec rekao kako ce mecka da ti zaigra na vratima a kada se budes ovde vratio ima da te prvo

testiramo i vidimo od kog si materijala.:):):). Prijatno sa novo-starim komsijama.

P.s.Dokle ce te vise biti poltroni amerike i ulepsavati,pardon,unistavati one koje pomazete.Svako ko je usao u uniju je zaduzeniji bar 10x od onoga sto je dugovao.

Jebes takvu pomoc,ili kako kazes. quote.mislim insistirati da drzava ne bude cirkus vec da lici na nestoquote.

Da nije zalosno bilo bi smesno.

Evo ti komsija,malo da ucite kako se radi bez kamate.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 12:42 - pre 105 meseci
@Java
Pa gudra se nije davala za free... ali se preslo na jace stvari, po fazonu, znamo se - no problemo. I znali su se, tj. pare su naplacene - kur moj bi joj dali da usmrakva 4K da nisu znali da mogu na kraju da ih izvuku i naprave profit.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 12:44 - pre 105 meseci
Ma kakvi,

Vidi - u drustvu koje zaista ima 3 grama moga o nekim stvarima politicari mogu da lazu u ogranicenoj kolicini, ali neke stvari moraju da rade.

Recimo pojave se divljaci taksisti u nekoj opstini. Stvar ce biti resena najverovatnije na opstinskom nivou.

Znas zasto? Zato sto opstinski odbor stranke na vlasti zna da je ljudima na toj opstini to bitno i da ce puci na izborima ako nista ne rade.

Tako ce oni da pritisnu "visu instancu".

Vrlo verovatno je ljude na "visoj instanci" realno daleko vise briga kako da nastave zivot na tudjoj grbaci jos 4 godine, ali zbog dovoljne organizacije drustva znaju da ne mogu da ignorisu takav bedni problem kao sto su divlji taksisti.

To ti je sustina.

U drustvu gde nema sistema vrednosti, nekoga mozda i boli briga za divlje taksiste ali ce se do izbora to ili zaboraviti ili rulja vise voli da cuje da ces "bolje da zive" uz pomoc tvojih ciribu-ciriba mera koje su glupst, ali zvuce lepo.

Tako i za svaku drugu stvar. Ljude boli ona stvar realno, i zato im je drustvo cirkus.

Citat:

I jesu li mere stednje prekinute? Nisu :)


Ne, tek ce sad stvarno i biti uvedene.

Zbog toga tolika dreka.

Citat:

Ministar finsija koji nije svirao po notama je dao ostavku zbog pritiska... i Grci (politicari) su pristali na mere. Protivno raspolizenju i zelji biraca.


U ovom konkretnom slucaju je upravo to, ironicno, za dobrobit tih biraca.

Briga bilo koga za te birace, naravno, ali u ovom slucaju njihova mogucnost da budu u stanju da vracaju dug zavisi i od uvodjenja mera koje su, ironicno, zapravo dobre za njih.

Oni to, naravno, jos i dalje ne znaju - i radije bi izabrali nekog klovna koji bi im rekao da je sve OK.

Ali posto duguju puno kinte i vise nikoga ne mogu da lazu da ce sami to da srede da se vrati, sada im je zavrnuta ruka.

Ironicno, za njihovo dobro - ali to je samo neplanirana posledica duznickih odnosa.

@Lavlja_Jazbina,

Pa ti nemoj da ulazis u EU - niko te ne bije. Grci su hteli, zato sto im je guzica htela jeftinih kredita. Mogu i da izadju, ali ce prvo da vrate sto je vise moguce kinte.

Ako nisi sposoban da donosis finansijske odluke za svoje dobro, onda je bolje da nadjes staratelja.

Sto se islamskog bankarstva tice, niko njima ne brani da rade bez kamate, stavise ako su uspesniji od ostalih i drugi ce da prihvate takav nacin poslovanja :) Javi kada insistiranje na nemanju kamate stvori drustvo koje je bogatije i u vecem blagostanju od ovih "propalih" i "zlih". Sve sto uvek treba da uradis je da napravis nesto bolje i neces imati problem da to prodas.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 12:48 - pre 105 meseci
Citat:
Vidi - u drustvu koje zaista ima 3 grama moga o nekim stvarima politicari mogu da lazu u ogranicenoj kolicini, ali neke stvari moraju da rade.

Recimo pojave se divljaci taksisti u nekoj opstini. Stvar ce biti resena najverovatnije na opstinskom nivou.

Znas zasto? Zato sto opstinski odbor stranke na vlasti zna da je ljudima na toj opstini to bitno i da ce puci na izborima ako nista ne rade.

Tako ce oni da pritisnu "visu instancu".

Decko gde si ti zalutao.Nece nista uraditi zato sto su divlji taksisti oni koji su glasali za njih i njihovi su.Malo gubis konce.Reseno na opstinskom nivou,cuj.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 12:50 - pre 105 meseci
Pa pazi, ako imas drustvo gde je interesna grupa "divlji taksisti" veci politicki prioritet od interesne grupe "ostatak glasaca" onda, da, imas povelik problem.

Ali taj problem je upravo problem tebe kao drustva, a ne neka CIA/masonska zavera koja ti je nametnuta.

Cudo jedno kako sve civilizovane zemlje taj problem resavaju bez puno muke, a cirkusi kubure sa tim kao da je neresiv matematicki problem.

Mora da je zbog "stranog faktora" a ne zbog lokalne nesposobnosti.

Zapravo bas tako "male" stvari su upravo najbolji pokazatelj nesposobnosti i cirkusa na nivou drustva. Sve su to stvari koje je moguce resiti i koje se resavaju vrlo jednostavno u svakom drustvu gde postoji minimum reda i organizacije.

Ali neki ovde misle da je pitanje da li imas divlje taksiste ili ne pitanje zelje nekog "Vasingona" a ne sposobnosti lokalnog drustva da samo sebe uredi.

Tako, jbg, i gradjani Talina bi mucili muku sa divljacima i imali cirkus od drzave da je "Vasington" tako hteo - nema tu njihove zasluge zapravo, sve ti je to kosmicka lutrija.

To tako lepo zvuci, pogotovu ako si ti taj ko ima cirkus. Oslobadja odgovornosti samo tako.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 13:09 - pre 105 meseci
Meni ovo nije jasno:
Citat:
Nemački tabliod "Bild" piše danas da je kriza u Grčkoj, koja za pomoć od 86 milijardi evra mora da sprovede žestoke reforme, uz privatizaciju državne imovine, prisilila, i grčke porodice da mala ostrva, čiji su vlasnici stotinama godina, sada stave na tržište.

Zasto "prisila"? Ko "prisiljva koga"? Mislim, nije mi to jasno u citatu (a nisam citao jer ne govorim/razumem jezik pa samo ono sto sam video ovde...).

Drugo - porodice imaju u svom vlasnistvu neka ostrva stotinama godina. Ok, ali zasto i ko njih da prisili da to prodaju i radi cega? Mislim, pa na Zapadu je privatna svojina svetinja...

Drzavna imovina da se privatizuje - to inace ne razumem zasto je dobro. Pa samo Drzava time gubi, po svim pitanjima (to mi nije jasno ni kod nas...).

Smanjenje plata, penzija... kako to moze da ojaca Drzavu kao takvu? Zar nije lgicno da se poboljsa neka proizvodnja i izvoz (necega, bilo cega), modernizuje postojeca... oformi nova... zar nije to nesto sto bi moglo da ojaca Drzavu?

Nametnute reforme u stilu smanjenja plata, rasprodaje imovine (bilo cije)... kako to jaca Drzavu?

Izvinjavam se na neznanju ali jednostavno je tako. Meni to nije jasno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 14:12 - pre 105 meseci
Citat:
Sceka:
Zasto "prisila"? Ko "prisiljva koga"? Mislim, nije mi to jasno u citatu (a nisam citao jer ne govorim/razumem jezik pa samo ono sto sam video ovde...).

Pa svaka reforma izaziva rekaciju onih koji ce tom reformom biti pogodjeni.
Verovatno se misli na to.

Citat:
Sceka:
Drugo - porodice imaju u svom vlasnistvu neka ostrva stotinama godina. Ok, ali zasto i ko njih da prisili da to prodaju i radi cega? Mislim, pa na Zapadu je privatna svojina svetinja...

Ovo ni ja ne razumem.
Da nije ko imovina Srbije na KiM?
"Jeste vase, al to vise ne vazi".

Citat:
Sceka:
Drzavna imovina da se privatizuje - to inace ne razumem zasto je dobro. Pa samo Drzava time gubi, po svim pitanjima (to mi nije jasno ni kod nas...).

U pitanju je upravljanje drzavnom imovinom.
Tu postoji velika razlika u odnosu na upravljanje privatnom imovinom.
Prva nije efikasna.
Pojedinac se vise trudi za nesto sto je njegovo, nego ako je u pitanju nesto sto je zajednicko.
Narocito ako ce svaki neuspeh da pokrije drzava.
Tu nema podsticaja ka efikasnom privredjivanju.
I ciljevi se razlikuju - kod drzavnog je cilj povecanje zaposlenosti (opravdano ili ne, a skoro nikad nije).

Citat:
Sceka:
Smanjenje plata, penzija... kako to moze da ojaca Drzavu kao takvu? Zar nije lgicno da se poboljsa neka proizvodnja i izvoz (necega, bilo cega), modernizuje postojeca... oformi nova... zar nije to nesto sto bi moglo da ojaca Drzavu?

Nametnute reforme u stilu smanjenja plata, rasprodaje imovine (bilo cije)... kako to jaca Drzavu?

Smanjenje plata i penzija nece ojacati drzavu. Na stranu zakonitost smanjenja penzija.
Poenta je u tome da se gde se mora stedeti, a ne da li treba stedeti.

Pogledaj kako je kod nas.
Necemo otpustati partijske nesposobne neradnike u javnom sektoru, nego cemo smanjiti plate i penzije.
Tako je i u Grckoj.

Naravno, treba poboljsati proizvodnju, samo je razlika u tome kako to treba raditi.
Najbolji nacin je da se smanji fiskalno opterecenje i pojednostave birokratske procedure.
A to se ne moze desiti, jer bi to znacilo otpustanje pomenutih neradnika i, posledicno, gubitak izbora.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 14:34 - pre 105 meseci
Citat:
U pitanju je upravljanje drzavnom imovinom.

Ja bih rekao da nije samo upravljanje nego bukvalno prodaja Drzavne imovine.

A upravljanje imovinom a narocito Drzavnim Aparatom, Sluzbama - to nece da moze ni u okviru same Drzave da se resi bez "velikog zla" a narocito ako to neko diktira/uslovljava sa strane. Nema sanse, nikakve i to ma gde u svetu.

Citat:
Smanjenje plata i penzija nece ojacati drzavu. Na stranu zakonitost smanjenja penzija.
Poenta je u tome da se gde se mora stedeti, a ne da li treba stedeti.

Pa ako nece, zasto to raditi (zakonitost u vezi penzija nije ono sto mene licno zanima, to je neka druga prica, skroz). Pa ne razumem poentu da se mora stedeti na platama. Ako se smanje plate ljudima je ne samo losije nego imaju manju mogucnost placanja dazbina i svega ostalog sto ide Drzavi, pa kako je onda to dobro? Zasto se mora nesto sto nije dobro?

Mislim, uglavnom se sve svodi na isto, u svim zemljama koje su pristupile EU. Moraju da se povinuju svemu sto kaze EU - ma kako to lose bilo za te zemlje koje su pristupile EU. I to je po meni (naglasavam po meni!!!) i ok, i razumljivo. Ali je tu toliko preterivanja da to nije normalno. Ma ok, razumljivo je i to da je takav nacin osvajanja daleko bolji od svakog rata ali ipak, ne vidim cemu to vodi. Krajnji rezultat je potpuno nejasan.

Samo da sad ne bude izandjala fora - krajnji rezultat je da se naprave bolje, uredjenije... Drzave... Mislim, to moze da prodje nekom ko je blesav. Doduse, takvih ima mnogo, kriticno mnogo.

Zasto se, bar ovako u prici na forumu, ne kaze jasno i glasno istina - krajnjicilj je da se pod svoju sapu postave svi koje je moguce na to navesti a da se izbegne rat kao sredstvo.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 14:36 - pre 105 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
adzo_:
Nikad nije bilo mudro da moderator koji ucestvuje u temi i moderise istu...

U situacijama kao što je na ovoj temi, na ES-u koji vapi za uređivanjem, ovakav komentar bih kažnjavao temp. banom.

A za onoga ko je doveo do takve reakcije moderatora, u slučaju da mu to nije prvi put, najbolja mera je trajni ban.



Čovek je samo izneo mišljenje . Nikoga nije uvredio i nije prekršio pravilnik.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 14:46 - pre 105 meseci
Citat:
Ali neki ovde misle da je pitanje da li imas divlje taksiste ili ne pitanje zelje nekog "Vasingona" a ne sposobnosti lokalnog drustva da samo sebe uredi.

Ne radi se o mojoj podrsci nekim taksistima i moronima iz stranaka,isto tako te Grke stavljam kao i nas u isti kos,NESTO KAO LEZI LEBE DA TE JEDEM.

Slicni smo u zabusavanju,kao,vozac autobusa dobija mesecni bonus od 300€,pazi sad,zato sto dolazi na vreme za posao koji je placen.WTF,pa gde to moze da se odrzi

sa ostalim zabusavanjima,korupcijom,i slicnim radnjama.Mozda ako je stamparija pored.

Radi se o tome da recimo Srbija duguje pare a nece da vrati.Kakva bi demokratska prisila bila da vratimo,malo bombi.

Shvati,ovde ima ljudi koji imaju vise od tebe a nisu u nemackoj.Ne kradja,ne politika.Zasto bi takav covek stradao zbog neke unije koja mi misli dobro

,virtuelno i filuje me kreditima a posle hoce ti koji su uzimali pare da mi prodaju recimo,neko brdo.Nemam ostrvo.

Svako ko je usao na vasa vrata izaci ce u sanduku,samo da bi ti jezdio svojom bembarom,svrcko se do holandije,i malo procejivao kog je kvaliteta droga,za druga pored.:).

Reci mi,jednostavno pitanje o komsijama,mojim,Rumunija,Bugarska,Madjarska,Slovenija.Koliko su bili zaduzeni pri ulasku u uniju a koliko sad ????

Za Grke znamo.



 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 14:58 - pre 105 meseci
Citat:
IUOP_1.....Pogledaj kako je kod nas.
Necemo otpustati partijske nesposobne neradnike u javnom sektoru, nego cemo smanjiti plate i penzije.

Pa jesi delimicno u pravu,ali po 1000 iz svakog ce se leteti.E sad kojim sportskim stilom,treba sacekati.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 15:13 - pre 105 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pa jesi delimicno u pravu,ali po 1000 iz svakog ce se leteti.E sad kojim sportskim stilom,treba sacekati.


"PPV" je to davno obecao,ako se neko seca

I evo,nista,tako ce i ostati


Na putu Grcke smo
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 15:16 - pre 105 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Shvati,ovde ima ljudi koji imaju vise od tebe a nisu u nemackoj.Ne kradja,ne politika.Zasto bi takav covek stradao zbog neke unije koja mi misli dobro

,virtuelno i filuje me kreditima a posle hoce ti koji su uzimali pare da mi prodaju recimo,neko brdo.Nemam ostrvo.

Svako ko je usao na vasa vrata izaci ce u sanduku,samo da bi ti jezdio svojom bembarom,svrcko se do holandije,i malo procejivao kog je kvaliteta droga,za druga pored.:).

Ovu tvoju analizu mogu samo da uporedim sa ovom slikom:

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 15:18 - pre 105 meseci
Ma mismo daleko ispred Grčke, još oni treba da zas. da bi stigli nas .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 15:23 - pre 105 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Shvati,ovde ima ljudi koji imaju vise od tebe a nisu u nemackoj.Ne kradja,ne politika.Zasto bi takav covek stradao zbog neke unije koja mi misli dobro


Nemam pojma, ali takvom coveku ni ne trebaju niti krediti koje ne moze da plati niti neka tamo EU.

Ako je to slika Srbije i njeno stanovnistvo zivi bolje nego EU komsije (mada, meni vise zvuci kao neka Svajcarska, ali dobro - ne zalazim ja cesto u Srbiju mozda je tako, zaista nemam pojma), ne vidim u cemu je problem, nece niko da te upuca da udjes u EU ako ti se ne isplati, bez brige.

Btw, ne sumnjam ja da cak ni u Burkini Faso ima ljudi koji imaju mnogo vise od mene i ne treba im ama bas nista u zivotu, nije mi najjasnije ko bi normalan dovodio tako nesto u pitanje osim ako se ne zove Bill Gates mozda. Nemam pojma da li Srbiji treba ili ne treba EU ali mislim da ti je argument da ima dobro-stojecih pojedinaca kao indikaciju o stanju drustva potpuno sumanut.

Citat:

,virtuelno i filuje me kreditima a posle hoce ti koji su uzimali pare da mi prodaju recimo,neko brdo.Nemam ostrvo.


Pa nemas ni problema onda.

Neces kredit, ne treba ti - nece da te bije po usima da ga uzmes.

Doduse, Grci nisu iz te price - njima je zinulo dupe za EU kintom i supljim projektima gde su sebi finansirali wellfare i zaduzili su se do guse, pa ce sad morati to da vracaju.

Citat:

Svako ko je usao na vasa vrata izaci ce u sanduku,samo da bi ti jezdio svojom bembarom,svrcko se do holandije,i malo procejivao kog je kvaliteta droga,za druga pored.:).


Lepa prica, uz zvuke violine. Probaj da je ispricas gradjanima Praga, Talina, Ljubljane, Bratislave - objasni im da su zapravo u sanduku i da zive za neke tamo Nemce sto se voze BMW-ovima.

Ima to dobre elemente za komedijasku karijeru.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 15:30 - pre 105 meseci
Citat:
Sceka:
Ja bih rekao da nije samo upravljanje nego bukvalno prodaja Drzavne imovine.

Sta smatras pod drzavnom imovinom?
Evo ti za drzavna preduzeca: drzavno vlasnistvo + meko budzetsko ogranicenje = neefikasno poslovanje -> pokrivanje iz budzeta -> deficit
A sa deficitom tesko da ces vracati dugove.

Citat:
Sceka:
Pa ne razumem poentu da se mora stedeti na platama. Ako se smanje plate ljudima je ne samo losije nego imaju manju mogucnost placanja dazbina i svega ostalog sto ide Drzavi, pa kako je onda to dobro?

Nije dobro, lose je.
A poenta je da se negde mora ustedeti, pa ti (drzava) izaberi gde ces.

Citat:
Sceka:
Mislim, uglavnom se sve svodi na isto, u svim zemljama koje su pristupile EU. Moraju da se povinuju svemu sto kaze EU - ma kako to lose bilo za te zemlje koje su pristupile EU.

Ako je nesto lose, onda drzava nece ulaziti u to,
A u stvarima kao sto su mastrihtski i kopenhaski kriterijumi, ja ne vidim nista lose, naprotiv.

Citat:
dusanboss:
Čovek je samo izneo mišljenje . Nikoga nije uvredio i nije prekršio pravilnik.

Bolje ne cackaj mecku.

Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pa jesi delimicno u pravu,ali po 1000 iz svakog ce se leteti.

Ne shvatam ovo?
Jel ciljas na onu smejuriju od otpustanja 9k zaposlenih?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 15:36 - pre 105 meseci
Citat:
Sceka
Mislim, uglavnom se sve svodi na isto, u svim zemljama koje su pristupile EU. Moraju da se povinuju svemu sto kaze EU - ma kako to lose bilo za te zemlje koje su pristupile EU.


Zato je EU narasla na savez od 28 drzava i preko 500 miliona ljudi, od silne muke i stete za nove clanice. 26 od 28 clanica EU imaju visok HDI inace, dokaz jako loseg prolazenja u zivotu inace.

Sve nesto beze i hoce da idu u neki drugi savez, mnogo im lose.

Cak i ti Grci, u svom ludilu i haosu koji su napravili - njihovi klovnovi koje su izabrali su izabrani uz (idiotsku) kampanju, parafraziram, "da za EU, ne za siromastvo", pitam se zasto "da za EU" ako im je toliko losa :)

Dobra stvar koju mozes uraditi za svoje tvrdnje je da ponekad proveris da li su kompatibilne sa stvarnoscu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 15:39 - pre 105 meseci
Citat:
Otto23:
Kada bi za trenutak iskjucio emotivno-induciranu demagogiju i pogledao kako realnost izgleda, video bi da se prema svim zemljama ne primenjuje isti pristup niti ista pravila (da to zavisi od potrebe i mogucnosti onog ko je u poziciji sile) - cak ni ona ucrtana u menjunarodne zakone. Tako je negde ok imati npr. specijalni slucaj... a negde je to cista agresija i ponistavanje medjunarodnog zakona. Negde je referendum ok, krajnji domet "demokratije" i volje naroda, a negde je podrivanje stabilnosti. Negde su u pitanju pobunjenici, borci za slobodu, a negde cisti teroristi i secesionisti... Negde je red o koaliciji voljnih, a negde o osovini zla. Negde je u pitanju etnicko ciscenje, a negde je to domovinski rat i oslobadjanje od agresije. Negde je pravo na samoopredeljenje na prvom mestu, a negde u suprotnosti sa medjunarodnim zakonom...


Meni je primer Kosova najupečatljiviji: Kosovo je slučaj sui generis(kako su ga nazvali) sa namerom da spreče takve stvari u budućnosti, ali nisu računali na Putina, pa su počeli da kmeče kad je održan referendum na Krimu kako je to u suprotnosti sa međunarodnim pravom.

E sad, ovo u vezi različitih pristupa, onaj ko ima moć: ekonomsku, finansijsku, političku i naravno vojnu taj određuje pravila i kroji sudbinu svima redom. Evo šta kaže Ljuba Popović:

Citat:
http://www.politika.rs/rubrike.../Smesne-price-o-Evropi.lt.html
Šta je za vas prva asocijacija na reč evropske integracije?

Stenice koje su na nas padale s plafona, za vreme nemačke okupacije, koje su nam pile krv i kojih nismo mogli da se otarasimo. Meni je jasno da je čitava ta ideja samo perfidno osmišljen mehanizam za izrabljivanje malih naroda, a u cilju da veliki, i sami ugroženi, nekako održe svoj standard. Prvo su ekonomski bacili na kolena Grčku, pa Irsku, pa Portugaliju, pa Sloveniju. To u 21. veku više nije moguće (bar ne u Evropi) postići oružanom silom, ali je i te kako moguće putem zaduživanja. Angela Merkel nema ni trupe, ni brkove, ali ima strašnu ekonomsku moć, od koje se i Francuskoj ljulja tlo pod nogama. Ali, ne sekiram se ja za Francusku.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija22.07.2015. u 15:44 - pre 105 meseci
Citat:
IUOP_1:

Bolje ne cackaj mecku.



U pravu si
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u Grcku ove godine, politička situacija, ekonomska situacija

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 135283 | Odgovora: 616 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.