Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...

[ Pregleda: 16004 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...28.07.2015. u 07:18 - pre 105 meseci
4 godine i 10 meseci radila je besprekorno... Garancija traje još dva meseca. Sjajno.


Od pre 10 dana, a sve češće i češće, pri pokušaju uključenja ploče na glavni POWER taster na dodir - signalizacija na ploči se UKLJUČI (očekivano) i momentalno ISKLJUČI (neočekivano).

Nakon toga, ploča se ne može ponovo uključiti po volji. Ponekad prođe 2, 10, 20 minuta kada ponovo "oživi", tj. može se uključiti. Pri ponovnom pokušaju uključenja UVEK je mogla da se uključi, tj. nikada se nije desilo da dvaput uzastopno ne može da se uključi.

Šta može biti uzrok ovome?

Zvao sam Gorenje servis, opisao kvar i dogovor je bio da još "par dana" pratim kako se ploča ponaša, pa da vidimo. Suočili su me i sa činjenicom da ako NIJE DO PLOČE - onda ja još treba da platim i izlazak servisera na lokaciju.

U suštini zanima me da li je do ploče ili nekako (?!) do struje. Šta može biti do struje? Svi drugi uređaji u stanu rade bez problema, niko se ne žali, nikakve okolnosti u vezi struje se nisu menjale. Sijalice niti žmirkaju niti crkavaju.

Ne bih da ispadnem ni glup ni bezobrazan u ovom slučaju, pa da se informišem.

Problem je i u tome što kada izađe serviser on će uključiti ploču i ona će raditi. KOnstatovaće da je sve Ok. Nakon toga, kad ode, u nekom random trenutku, ploča će opet otkazati. Kako da se ponašam u ovom slučaju pred serviserima. Da snimim telefonom?



 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...28.07.2015. u 11:56 - pre 105 meseci
Ukljuci praznu ringlu na najjace i prati sta se desava...
Kada ringla dostigne temperaturu (a to je brzo) ona i treba da se iskljuci, i cim padne temperatura ona treba ponovo da se ukljuci i tako dalje periodicno da radi - gasi odrzavajuci zadatu temperaturu.

Tebi verovatno ne radi pod opterecenjem, a ponovo proradi kada se ringla ohladi, pa mislim da na ovaj nacin mozes demonstrirati.
Nije do struje verovatno relei, imao sam takav kvar, obicno riknu velike ringle.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...28.07.2015. u 12:12 - pre 105 meseci
Citat:
bakara: Ukljuci praznu ringlu na najjace i prati sta se desava...
Kada ringla dostigne temperaturu (a to je brzo) ona i treba da se iskljuci, i cim padne temperatura ona treba ponovo da se ukljuci i tako dalje periodicno da radi - gasi odrzavajuci zadatu temperaturu.

Ovo sve radi baš tako. Ringla se pali i gasi kako temperatura prelazi određeni nivo ili pada ispod nje.

Citat:
Tebi verovatno ne radi pod opterecenjem, a ponovo proradi kada se ringla ohladi, pa mislim da na ovaj nacin mozes demonstrirati.
Nije do struje verovatno relei, imao sam takav kvar, obicno riknu velike ringle.

Ovo (mislim da) nema veze sa prethodnom temperaturom ringle/ploče. Na primer, jednog jutra sam hteo da skuvam kafu. Dakle, ploča HLADNA.

Uključim ploču i ona se momentalno isključi.
 
Odgovor na temu

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-1.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...02.08.2015. u 22:23 - pre 105 meseci
snimi, pa pozovi servis da je odnesu na popravku. Ne prihvaćaj nikakva serviserske fore, platio si i imaš pravo na ispravan uređaj.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...02.08.2015. u 22:30 - pre 105 meseci
Da, ploca nije sigurno. Najverovatnije neki kontakt, rele, termostat, hladan lem...posto se random desava da ne radi. U biti, vrlo lako popravljivo.

Imas srecu pa je jos pod garancijom. Obicno crkne dva meseca po isteku. Preracunali se :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...27.08.2015. u 19:19 - pre 104 meseci
Šta se dalje dešavalo...

Došao je serviser i pitao kako je spojena ploča. Rekoh, na trofaznu utičnicu.

Ako se ne varam (prošlo je 5 godina, jelte), ja sam zasebno kupio potreban kabl i izvršio povezivanje prema uputstvu, jer kabl nije bio u paketu. Sad se nešto pitam, a što trofazna na keramičku ploču?!

Posumnjao je u spoj utikača i utičnice. Glinericom je "podigao/ispravio" kontakte. Od tada je prošlo nekoliko dana i za divno čudo, za sada sve radi!

Rekao je da propratimo, pa ako nije do ovoga, menja se cela elektronika, garancija je još aktuelna. Videćemo...



Uzgred:
http://www.elitemadzone.org/t4...nja-keramicke-ploce-za-kuvanje



 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...27.08.2015. u 20:40 - pre 104 meseci
Trofazna zato sto na monofaznoj ne bi mogao da koristis vise od dve ringle istovremeno (izbio bi osigurac zbog preopterecenja).Ovako dve ringle idu na jednu fazu,a dve na drugu.Treca se koristi za rernu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: [Gorenje ugradna keramička ploča ] Problem sa ukljucivanjem, ukljuci se pa odmah iskljuci...

[ Pregleda: 16004 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.