Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softver za evidenciju radnog vremena

elitemadzone.org :: MadZone :: Softver za evidenciju radnog vremena

[ Pregleda: 3416 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dominator08
Beograd

Član broj: 204089
Poruke: 224
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Softver za evidenciju radnog vremena23.10.2015. u 08:49 - pre 102 meseci
Da li neko ima iskustva sa ovom temom?

U firmi imam neki prastari softver koji je em nefunkcionalan, em spor, em neprelgedan itd itd pa me zanima da li je moguće novi softver staviti na postojeći uređaj za očitavanje kartica ili bi morao da menjam i njega zajedno sa softverom? U pitanju je ZKTeco čitač.
aj ostavicu ovako...
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Softver za evidenciju radnog vremena23.10.2015. u 19:11 - pre 102 meseci
Dao si malo informacija. Ako sam te dobro razumeo ti bi da promenis software koji se bas nalazi na tom citacu. Ako imas pristup bazi spolja (ako je citas umrezen) onda mozes i sam da napravis neki program. Samo koristi njegovu bazu.
stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

Dominator08
Beograd

Član broj: 204089
Poruke: 224
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Softver za evidenciju radnog vremena26.10.2015. u 13:59 - pre 102 meseci
To zvuči interesantno :) jedino ne znam koliko bi mi vremena trebalo za tako nešto...

Da, hteo bih da promenim software, ne trebaju mi neke napredne funkcije niti neko iživljavanje, samo da mogu npr. prosto da vidim koliko je radnih sati taj i taj proveo na poslu za mesec mart ili recimo u celoj 2014, bez cimanja. Jer sa trenutnim software-om radim izvoz podataka u excel pa tek onda ja radim ručno proračune na osnovu funkcija koje sam napisao. Što je po mom mišljenju suludo, em postoji softverska mogućnost da se tako nešto vrlo lako uradi, em gubim silno vreme na taj posao.
Ja imam pristup bazi preko tog postojećeg software-a. Otvorim aplikaciju, povežem se na uređaj i tek onda on prevuče podatke sa uređaja pa bih morao da izvezem iz te aplikacije bazu ručno. Ne znam kako bih mogao da pristupim bazi na drugačiji način?

PS Ako bih uzeo sam da radim software nekako bih se i snašao sa obračunom vremena, ali sad mi prođe kroz glavu da nemam pojma kako bih implementirao dodavanje novih kartica u sistem, tj ubacivanje novih radnika? :( Kada se ubacuje nova kartica onda mora da se provuče pored čitača da bi je on registrovao, ali je pitanje kako software to registruje..
aj ostavicu ovako...
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+81 Profil

icon Re: Softver za evidenciju radnog vremena26.10.2015. u 18:52 - pre 102 meseci
A da pitas proizvodjaca?

Nesto ovako?

brosura pdf
 
Odgovor na temu

Dominator08
Beograd

Član broj: 204089
Poruke: 224
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Softver za evidenciju radnog vremena26.10.2015. u 20:19 - pre 102 meseci
Pre dva dana, i nisu još odgovorili na e-mail.
aj ostavicu ovako...
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Softver za evidenciju radnog vremena30.10.2015. u 06:38 - pre 102 meseci
Da li je taj uredjaj u mrezi? Jel ima neki OS na tom uredjaju (i koji)? Koju bazu podataka koristi?
stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

Dominator08
Beograd

Član broj: 204089
Poruke: 224
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Softver za evidenciju radnog vremena02.11.2015. u 19:53 - pre 102 meseci
Jeste u našoj LAN mreži, ima svoju IP adresu, a inače imamo i statičku IP adresu našeg servera ukoliko to nešto znači. Ima neku verziju Linuxa i koristi Microsoft Access kao DB.

Tražio sam malo po netu prethodnih dana i našao SDK za taj uređaj, ima dokumentaciju u kojoj su navedene metode za konekciju i preuzimanje logova, a radi se u C#. Pošto poznajem C# mislim da ću uspeti nešto da izvučem odatle, bitno mi je samo da eksportujem logove u MySQL i onda sam na svom terenu pa mogu da ih obrađujem uz pomoć Python-a. Mislio sam da napravim Web aplikaciju, ali nisam još uvek osmislio kako bi bilo najbolje da baratam sa tim logovima, pošto sám uređaj ima memoriju u koju može da stane, recimo, 50.000 logova (od kojih je trenutno popunjeno pola), pa bih ja voleo da sada napravim MySQL bazu sa trenutnim podacima i da ubuduće putem Web aplikacije pristupim uređaju i eksportujem u bazu samo nove logove, znači da ne eksportuje celu bazu od početka (kao što trenutno radi taj glupi softver koji imam) nego samo da je update-uje.
aj ostavicu ovako...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Softver za evidenciju radnog vremena10.11.2015. u 22:43 - pre 102 meseci
Imam (kao) neka iskustva. Prastari, nefunkcionalni, spori, nepregledni itd itd softver vrlo moguce da ti je napravila firma Softver Informacioni Sistemi iz Zemuna ,verovatno da imaju podaci na net-u, pogotovo sto je microsoft Access kao DB i radjeno u C#, ali oni su sve radili na osnovu narudzbina korisnika, a rade vec dugo takav softver za evidenciju radnika, radnog vremena, i vec godinama imaju iskustva sa bar kod citacima kartica mnogo pre nego sto su i fiskalne kase uvedene i njihovi citaci, tako da ako im se obratis mozda nesto mogu da ti pomognu, a ako im predlozis to tvoje resenje kao bolje, mozda uspostavis i neku saradnju itd...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Softver za evidenciju radnog vremena

[ Pregleda: 3416 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.