Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad ruskog aviona u Siriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363992 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji19.07.2016. u 23:31 - pre 94 meseci
Hahahahah
prestaću da bacam novce na cirkus.
Od sada čitam samo tvoje postove i uštedeću!

Navodni
Citat:
Haberturk TV channel quoted Turkish Justice Minister Bekir Bozdag.

se poziva na

http://tass.ru/en/world/889217

Code:
Haberturk TV channel quoted <a class="tpstyle" href="http://tass.ru/en/world/889217" target="_blank">Turkish Justice Minister Bekir Bozdag.</a>


a to je onaj sajt na koji sam se već osvrnuo.


 
Odgovor na temu

e.x.i.t

Član broj: 333841
Poruke: 27



+77 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji19.07.2016. u 23:43 - pre 94 meseci
Ako je i od tebe mnogo je!
Najbolje da se ministar pravde Turske poziva na TAS?!
Ok, ništa čudno, na početku teme si tvrdio da je avion oboren u Turskoj!
U prevodu, pišeš neviđene besmislice a ja pogazio reč i ušao u besmislenu raspravu sa tobom.
Koliko sam uspeo da vidim, već si nekoliko puta banovan zbog neviđene količine besmislica i konstantnog trolovanja a veliki broj učesnika te je čašćavao baš interesantnim epitetima?
Da mi je samo znati zašto?
Ponoviću, meni sve to ne smeta ako ne smeta administraciji foruma.
 
Odgovor na temu

concorde

Član broj: 334152
Poruke: 15



+98 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji19.07.2016. u 23:54 - pre 94 meseci
Ja ne želim da raspravljam o svemu navedenom u temi, želim samo da kažem da ne pamtim da sam na bilo kom forumu video trola poput ovog nemojopetlebati, alijas 2012.
Kako je čovek uporan, prosto mu se divim, bez obzira da li je u pitanju pisanje na forumu ili broj novih registracija-reinkarnacija.
Nema veze što to pisanje nema veze sa bilo čime, važno je da on u to veruje!
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji20.07.2016. u 00:02 - pre 94 meseci
Citat:
nemojopetlebati: Nije na moju žalost jer ti si tvrdio da je izvor vesti Bloomber a nije jer:

Dakle izvor je ruski a što sam ja već dva puta primetio.
Osim toga, ako je vest tačna, piloti nisu uhapšeni zbog obaranja turističkih aviona čiji piloti zaneti lepotama kalifovog carstva nisu pazili na doope nego su piloti uhapšeni zbog puča.
Naravno, sve dok vest ne potvrdi i druga strana smatra se neproverenom.



https://www.turkishminute.com/...2015s-downing-russian-war-jet/

Turkey has arrested two of its army pilots for shooting down a Russian war plane near the Syrian border in November 2015; an incident that has strained ties between the two countries until President Recep Tayyip Erdoğan’s apology last month.
According to a report by the Hürriyet daily, which attributed to AFP, a Turkish official stated that the two pilots who were part of the operation that resulted in the downing of a Russian jet have been detained. It was later reported that the pilots were arrested.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

e.x.i.t

Član broj: 333841
Poruke: 27



+77 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji20.07.2016. u 00:14 - pre 94 meseci
Hurijet se poziva na AFP a oni sigurno na TAS!
Nisam znao da je TAS toliko relevantan da se svi na njega pozivaju, počev od ministra pravde Turske pa preko UPI-a, AFP-a, aldžazire...
Bravo za TAS! To je potvrda dobro obaveštene agencije kada ministar u Turskoj vladi citira rusku agenciju o dešavanjima u svojoj zemlji a velike svetske agencije to prenose!
Moram priznati da nisam znao da je TAS toliko moćan i da uživa toliko poverenje (sem poverenja nemojopetlebati).
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji20.07.2016. u 00:27 - pre 94 meseci
Na TASS se pozivaju TASS i Sputnik!

#jovajovic100

Moje pitanje se odnosilo na agenciju "Bloomberg" jer se #e.x.i.t pozvao na njih kao izvor.
Medjutim #e.x.i.t kao da je "zaboravio" šta je napisao pa više ne pominje "Bloomberg".

Šta sad imamo?

#jovajovic100 je postavio link na sajt koji se poziva na AFP!

Vauuuu!
Evo AFP:

Pokušao sam da pronadjem vest ali nisam uspeo.
Hebiga, kad sam šeprtlja.

Aj probaj ti

https://www.afp.com/en/search/...lots?solrsort=sort_label%20asc
 
Odgovor na temu

e.x.i.t

Član broj: 333841
Poruke: 27



+77 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji20.07.2016. u 01:19 - pre 94 meseci
Evo ti turskih izvora pa prevodi:
http://www.cumhuriyet.com.tr/h...__Bozdag__Teyit_edilmedi.html#
http://www.cumhuriyet.com.tr/h...be_girisimcilerinden_biri.html
Code:
DAVUTOĞLU: EMRİ BEN VERDİM

u prevodu, ja sam dao naređenje!
U mom postu http://www.elitemadzone.org/p3686834
kažem između ostalog:
Citat:
Obaranjem ruskog aviona, za koji verujem da je pre u režiji SAD-a i Davutoglua a ne Erdogana, Turska je nepotrebno dobila Rusiju za neprijatelja.

Zbog svega što se posle dešavalo, Erdogan je smenio malog vezira a morao je i da prihvati ruske uslove iz više razloga.
Puč mu je odličan povod za hapšenje pilota i suđenjem istim, ispunio je ruski uslov da vinovnici moraju biti kažnjeni!
Interesantno, u svim ovim zbivanjima, nigde se ne spominje mali vezir, Davutoglu?
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji20.07.2016. u 02:16 - pre 94 meseci
Ne znam ruski ali mi znak pitanja nije promakao.
Citat:
Rus uçağını düşüren pilotlar tutuklandı mı?

Šta god da priše pod znakom je pitanja.


A ti radiš po šablonu TASS/Sputnik,
iznosiš nekakvu buvu od vesti
a onda pričaš o nečemu drugom.
 
Odgovor na temu

concorde

Član broj: 334152
Poruke: 15



+98 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji20.07.2016. u 09:31 - pre 94 meseci
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji23.07.2016. u 10:52 - pre 94 meseci
Citat:
Rusi ne veruju u turske priče
U Ankari tvrde da je njihov pilot Mustafa Hajžuroglu sam odlučio da gađa ruski bombarder "SU-24". Parlamentarci pilota optužuju i za gađanje Erdoganove rezidencije. Moskva vrlo rezervisana



MOSKVA- OD STALNOG DOPISNIKA „NOVOSTI”

Najnovije izjave turskih parlamentaraca, kako je pilot Mustafa Hajžuroglu 24. novembra 2015. godine samostalno odlučio da sruši ruski bombarder "Su-24" nad sirijsko-turskom granicom, samo su dodatno pojačale sumnju u to u Moskvi. Još je neuverljivija priča da je taj pilot, za vreme puča, iz helikoptera gađao rezidenciju predsednika Erdogana.

- Odluku da gađa ruski avion pilot je doneo u vazduhu. On je samostalno odlučivao hoće li da puca ili ne na avion koji je ušao u turski vazdušni prostor. Pilot se rukovodio pravilima primene sile - izjavioje Jasin Aktaj, zamenik predsednika turske vladajuće partije AKP.

Metin Kuljunk, poslanik turskog parlamenta i zamenik predsednika za međunarodnu saradnju vladajućeg AKP, tvrdi kako je obaranje aviona bila zamka i priprema pokušaja državnog udara u Turskoj.

Prvi je o tome progovorio gradonačelnik Ankare Melih Gjokček, koji je priznao da su i ranije znali ko je kriv za rušenje ruskog aviona, ali su ćutali. Navodno je i jedan od pilota koji je učestvovao u akciji rušenja ruskog aviona na sirijsko-ruskoj granici imao udela i u puču.

Iz izjave gradonačelnika Ankare može se zaključiti da predsednik Redžep Tajip Erdogan nije znao za akciju pilota. Da li je major na F-16 odlučio sam ili je dobio komandu od tadašnjeg komandanta turske avijacije, tek će se saznati. Pilot koji je oborio ruski bombarder, jedno vreme je u Turskoj bio nacionalni heroj. Svima koji znaju kakva je hijerarhija u vojci jasno je, međutim, da taj major nije mogao sam da donese odluku o raketiranju bombardera "Su-24".


"PRESELIO" SE U HELIKOPTER
Komentator moskovskog nedeljnika "Argumenti nedelje" u najnovijem broju kaže da je čudno što turske vlasti sada tvrde kako je major Mustafa Hajžuroglu (na slici) raketirao Erdoganovu rezidenciju iz helikoptera. Ruski eksperti postavljaju pitanje kako se pilot turskog F-16 "preselio" u helikopter, jer bi logičnije bilo da je iz aviona gađao rezidenciju u Marmarisu.

Najviši ruski rukovodioci zasada ne žele da komentarišu tvrdnju gradonačelnika Ankare. U Kremlju čekaju precizniju informaciju, pa će tek tada izneti svoj stav. Turski političari podsećaju da je samo nedelju dana posle poboljšavanja odnosa Ankare i Moskve izvršen puč.



OKRIVLjUJU I GULENA

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan početkom narednog meseca treba da se sastane sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom, kada bi moglo da se očekuje i više detalja oko incidenta sa obaranjem aviona. U međuvremenu, gradonačelnik Ankare Melih Goker optužio je Fetulaha Gulena, turskog imama i nekadašnjeg Erdoganovog prijatelja, koji od 1999. živi u SAD, a sada je prvooptuženi za organizovanje puča, da stoji i iza naređenja da se obori ruski avion. Ankara traži od SAD da izruče Gulena, na šta još nema odgovora iz Vašingtona.

http://www.novosti.rs/vesti/pl...-Rusi-ne-veruju-u-turske-price

Turci poceli sa svojom 'bollywood' produkcijom... pranje + ulizivanje (da l' ce biti i fellatio ostaje da se vidi). Nismo znali 'keve nam'... sve naravno nakaciti nekom shrafu u sistemu (Pera lozac je bio zauzet?)... kako to obicno biva.






 
Odgovor na temu

e.x.i.t

Član broj: 333841
Poruke: 27



+77 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.07.2016. u 10:24 - pre 94 meseci
Zašto se Erdogan izvinio Rusiji
Zaokret turskog predsednika prema Moskvi počeo je smenom premijera Ahmeta Davutoglua, koji važi za čoveka bliskog američkoj administraciji i koji je javno rekao da je on lično izdao naređenje za obaranje ruskog aviona
http://www.politika.rs/sr/clan...asto-se-Erdogan-izvinio-Rusiji
Erdogan se izvinio Rusiji
http://www.glasamerike.net/a/turska-rusija-izrael/3394191.html
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.07.2016. u 15:55 - pre 94 meseci
Kao što sam već ranije napisao:
Citat:
Portparol Kremlja, Dmitrij Peskov izjavio je u Moskvi da je šef turske države u svojoj poruci izrazio žaljenje i duboko saučešće porodici poginulog ruskog pilota.

http://www.glasamerike.net/a/turska-rusija-izrael/3394191.html

Dakle žaljenje i saučešće porodici.

A obaranje aviona Turci će isključivo slaviti.

Evo šta sam ranije napisao:
Citat:
Ono što je moglo da se desi da je Erdogan izrazio nekakvo žaljenje porodici pilota povodom likvidacije pilota koji je u ruskom ruletu sleteo na pogrešno mesto. I to najpre zato što se priča da bi neki Turčin mogao biti umešan u likvidaciju pilota.

Medjurim nikakvog izvinjenja nema (i neće biti) povodom ispaljivanja nepozvanog gosta iz sopstvenog dvorišta.


http://www.elitemadzone.org/p3684660
 
Odgovor na temu

e.x.i.t

Član broj: 333841
Poruke: 27



+77 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji26.07.2016. u 14:46 - pre 94 meseci
Ima gomila linkova koji govore o pismu Erdogana upućeno Putinu ali samo je jedan izvor validan, zvanični Kremlj:
http://kremlin.ru/events/president/news/52282
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji26.07.2016. u 16:47 - pre 94 meseci
A to ti je direktno Putin poslao, ok.

Ali tu nema izvinjenja ni Putinu ni Rusiji:
Citat:
«U nas, – podčёrkivaet Redžep Taйip Эrdogan, – nikogda ne bыlo želaniя i zavedomogo namereniя sbitь samolёt, prinadležaщiй Rossiйskoй Federacii».

Erdogan objašnjava da avion nije oboren kao avion Ruske federacije.
Odnosno da to nije neprijateljski akt protiv Rusije.
Jednostavno, avion je oboren kao i svaki drugi uljez na teritoriji Turske.
Drugim rečima Putin je morao da proguta knedlu da će Turska i ubuduće obarati nepozvane "turiste" koji u zanosu nad turskim lepotama predju preko granice.

A saučešće je izjavljeno porodici pilota, što znamo od ranije:
Citat:
Я hoču eщё raz vыrazitь svoё sočuvstvie i glubokie soboleznovaniя semьe pogibšego rossiйskogo pilota i govorю: izvinite. Vsem serdcem razdelяю ih bolь.
 
Odgovor na temu

e.x.i.t

Član broj: 333841
Poruke: 27



+77 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji26.07.2016. u 17:35 - pre 94 meseci
Prvo, ne izvrći sve. Ovo je zvanična stranica Kremlja i ona je jedino validna uz kabinet Erdogana da kaže šta je napisano.
Takođe, ne dovodi bilo koga u zabludu, sem sebe, sa nakaradnim prevodom. On jednostavno nije tačan!
Nije ni čudo što te sem administracije foruma niko ne više na forumu ne podnosi.
Mnogo si maliciozan i naporan sa svojim rusofobskim pisanjem.
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji26.07.2016. u 18:42 - pre 94 meseci
Ne samo što nisam "sve" izvrnuo
nego nisam ništa izvrnuo.

Autentičnost teksta koji je objavljan na sajtu Kremlja ne dovodim u pitanje.

Po tekstu se vidi da je to lično pismo Erdogana Putinu
koje se sastoji od tri dela.
U prvom delu je želja za uspostavlanjem boljih odnosa.
Kako nema izvinjenja za obaranje aviona sledi zaključak da je Putinu natrljan nos.

Drugi deo pisma je Erdoganova izjava saučešća porodici likvidiranog pilota.
Kako sam već ranije napisao u likvidacij pilota je verovatno učestvovao neki turski državljanin
i Erdogan hoće da ogradi Tursku kao državu od odgovornosti za likvidaciju pilota.

Ako se ne varam obezbedjeno je i nešto novaca kao naknada porodici.

Treći deo nema citata pa ga ne bih ni komentarisao.


PS
Koga zanima u levom gornjem delu stranice ima meni &2630; iz koga može izabrati engleski.
 
Odgovor na temu

e.x.i.t

Član broj: 333841
Poruke: 27



+77 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji26.07.2016. u 19:30 - pre 94 meseci
Ne, opet troluješ! Troluješ od otvaranja teme i to tendenciozno. Otvorio si temu, koliko sam uspeo da vidim sa drugim naslovom, koji ti je administracija promenila jer se i njima smučilo da tolerišu tvoje laži.
Sarkastično postavljaš pitanje da li mi je Putin lično pisao? Čemu ta glupost služi kao i tvoje tvrdnje da tamo piše....?
Namerno neću da dajem prevod, ostaviću ga za nekog drugog učesnika čisto da vidiš da nisi u pravu, mada je za mentalitet tvog kova sve pišanje uz vetar. Ni sto banova ne mogu tebi dokazati bilo šta. Jedino me čudi da ti tolerišu ponovno registrovanje po stoti put.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji26.07.2016. u 19:56 - pre 94 meseci
Citat:
nemojopetlebati:


Ako se ne varam obezbedjeno je i nešto novaca kao naknada porodici.



Varas se.

Kao i obicno varas sebe i druge.

Nisu ponudili "nesto" novca, nego su porodici ubijenog pilota ponudili i novac i kucu na turskoj obali, morskoj.
Naravno, porodica je sve to sa gadjenjem odbila.
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji26.07.2016. u 20:21 - pre 94 meseci
Što se tiče novčane naknade porodici likvidiranog pilota
Erdogan me nije obavestio o detaljima ali RT navodi:
Citat:
From the start, the Kremlin made it clear that restoration of normal relations with Turkey would be impossible without Ankara apologizing and paying compensation to the pilot’s family.

https://www.rt.com/news/348562-putin-erdogan-turkey-pilot/

Dakle, kao uslov normalizacije odnosa, Putin pored saučešća
zahteva i izvesnu materijalnu kompenzaciju porodici.
Da li je popustio Baća ili Kalif ne bih znao.

Tvrdiš da se "varam" što implicira da je Putin odustao od kompenzacije porodici!

Smatraš da je Putin toliki slabić da popušta Turcima?
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji26.07.2016. u 20:34 - pre 94 meseci
Porodica je odbila kucu i blood money koji su mungosi nudili.
Lepo pise: Porodica ubijenog pilota.

Za razliku od tebe i mungosa postoje kulture kod kojih se za ubistvo ne moze platiti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363992 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.