Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Davanje licne karte

elitemadzone.org :: MadZone :: Davanje licne karte

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32378 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Davanje licne karte16.12.2015. u 19:43 - pre 101 meseci
Svako ko ti daje pare baz pokazivanja ID - daje ti "na lepe oči", tj. na svoju odgovornost.

A kad malo bolje razmisliš, time si pre svega ti ugrožen, jer će sutra na tom istom šalteru da se pojavi prevarant, predstavi se kao ti, i da podigne sve pare sa tvog računa.

Da sam na tvom mestu, ja bih promenio banku čiji službenici daju pare sa mog računa nekome / svakome ko ume da izdeklariše (ekvivalent) moj JMBG.

A uostalom jesi li otvorio račun takođe bez ID-ja ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Davanje licne karte16.12.2015. u 20:05 - pre 101 meseci
Citat:
Java Beograd: Svako ko ti daje pare baz pokazivanja ID - daje ti "na lepe oči", tj. na svoju odgovornost.

A kad malo bolje razmisliš, time si pre svega ti ugrožen, jer će sutra na tom istom šalteru da se pojavi prevarant, predstavi se kao ti, i da podigne sve pare sa tvog računa.

Da sam na tvom mestu, ja bih promenio banku čiji službenici daju pare sa mog računa nekome / svakome ko ume da izdeklariše (ekvivalent) moj JMBG.

A uostalom jesi li otvorio račun takođe bez ID-ja ?


Zato se ovde personalni broj ne daje nikome :D Desavale su se te situacije sa prevarantima.
Racun je mislim nemoguce otvoriti bez neceg plasticnog sa fotografijom :)

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 16.12.2015. u 22:19 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Davanje licne karte16.12.2015. u 21:15 - pre 101 meseci
Al zato on u kompjuteru ima tvoje podatke sa slikom i tako izvrsi identifikaciju.
Nije ni to tako banalno kao sto ga predstavljas.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Davanje licne karte16.12.2015. u 22:36 - pre 101 meseci
Jedva cekam da pocne obavezno cipovanje ljudi, pa da posle nema ko sta da ti trazi nego ako ga interesuje ko si ocita te RFID uredjajem.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Davanje licne karte16.12.2015. u 23:12 - pre 101 meseci
Ma jest,
i usput dodaju prostrelnu ranu kaliba 9+
umesto pečata.

Kao što reče @DusanSukovic "Hitlerovsko/Staljinisticka ljubav prema dokumentima".

Daj da se zaposli što više partijskuh kadrova
radi "istraživanja dokumenata i gubljenja vremena".

To besmisleno legitimisanje ne sprečava kriminal.
Samo maltretira poštene ljude.

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 01:30 - pre 101 meseci
Mislim da je licna karta zastarela i da treba raditi na nekakvim brzim analizatorima krvi/DNK, nesto na principu meraca secera u krvi. Napravice se baza gradjane i prostim ubodom u prst i uzimanjem krvi vidis da li je to ta osoba, ovo ja za vaznije dogadjaje. Za svakodnevnu upotrebu dovoljno je skeniranje zenica i otisak prsta. Toga vec ima na aerodromima i savrseno funcionise, ja ne cekam u radu za ulazak u nijednoj EU drzavi vec jednostavno idem na elektronsku kontrolu i izbegavam cekanje i pricu sa sluzbenikom
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 07:44 - pre 101 meseci
Citat:
bakara:Al zato on u kompjuteru ima tvoje podatke sa slikom i tako izvrsi identifikaciju. Nije ni to tako banalno kao sto ga predstavljas.
Možda neki službenici, u nekim institucijama imaju podatke sa slikom u nekom informacionom sistemu. Ali sam gotovo siguran da nemaju svi.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 07:45 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Jedva cekam da pocne obavezno cipovanje ljudi, pa da posle nema ko sta da ti trazi nego ako ga interesuje ko si ocita te RFID uredjajem.

Iskreno se nadam da to nikad neće biti. Posebno ne "obavezno".

Ali, uostalom, čmu čipovanje kad su otisak prsta i izgled irisa u oku ionako jedinstveni. PRIMARY UNIQUE KEY
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 09:02 - pre 101 meseci
Citat:
Java Beograd: Iskreno se nadam da to nikad neće biti. Posebno ne "obavezno".

Ali, uostalom, čmu čipovanje kad su otisak prsta i izgled irisa u oku ionako jedinstveni. PRIMARY UNIQUE KEY


Da bi se bolje izvrsilo pracenje i da bi se ubrzao proces identifikacije, da nema zadrzavanja na "uskim grlima" gde treba izvrsiti proveru, a ne stvarati zastoj.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 10:18 - pre 101 meseci
Citat:
hotchimney:
Ma jest,
i usput dodaju prostrelnu ranu kaliba 9+
umesto pečata.

Kao što reče @DusanSukovic "Hitlerovsko/Staljinisticka ljubav prema dokumentima".

Daj da se zaposli što više partijskuh kadrova
radi "istraživanja dokumenata i gubljenja vremena".

To besmisleno legitimisanje ne sprečava kriminal.
Samo maltretira poštene ljude.





Tako je. Da li su danska policija i upravne sluzbe drzave manje efikasnije od srpskih zato sto nije potrebna licna karta u svakodnevnom kontaktu gradjana sa drzavnim sluzbama? Nisu.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 10:20 - pre 101 meseci
Citat:
bakara:
Al zato on u kompjuteru ima tvoje podatke sa slikom i tako izvrsi identifikaciju.
Nije ni to tako banalno kao sto ga predstavljas.



Cekaj, kako onda ovde decko od 18 godina i bez vozacke dozvole otvara racun u banci? Pojma nemam..
Sad sam gledao. Moze opstina da ti izda vec od 16.godina legitimaciju sa fotografijom, ali to svakako nije obaveza da je imas stalno kod sebe kao u zemljama Hitlerovsko/Staljinistickog nasledja..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 11:20 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Abre licna karta je vazeca samo u zemljama Hitlerovsko/Staljinistickog nasledja - stravicna ljubav prema dokumentima, ako moze sto vise njih, normalne drzave to nemaju..

Ne znam tacno o cemu pricas, postoji samo par drzava na svetu koje namaju licnu kartu kao dokument.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 11:28 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP: Ne znam tacno o cemu pricas, postoji samo par drzava na svetu koje namaju licnu kartu kao dokument.


Citao thread ili poceo od zadnjeg postinga?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 11:56 - pre 101 meseci
Da, citao sam - ako sam te dobro razumeo sta hoces da kazes.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 11:59 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP: Da, citao sam - ako sam te dobro razumeo sta hoces da kazes.



Poenta je da postoje drzave koje ne traze licne karte i koje funkcionisu bolje od Srbije 10x. Drzave koje ne vide u svojoj misiji da podjebavaju i iritiraju gradjane, vec sebe vide kao placeni servis gradjana i tako se ponasaju, sta je nejasno?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 12:07 - pre 101 meseci
A postoje i države koje traže lične karte a funkcionišu bolje od Srbije. Tako da taj argument otpada.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 12:08 - pre 101 meseci
Citat:
SlobaBgd: A postoje i države koje traže lične karte a funkcionišu bolje od Srbije. Tako da taj argument otpada.



Koju bi ti soluciju izabrao? Koja ti je srcu draga?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 12:23 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Poenta je da postoje drzave koje ne traze licne karte i koje funkcionisu bolje od Srbije 10x.

Sta znaci "ne traze licne karte"? Svaka institucija koja hoce da potvrdi tvoj identitet trazice dokument na uvid, kakve veze ima da li je vozacka dozvola ili licna karta? Kakva je razlika u tim drzavama?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 12:23 - pre 101 meseci
Citat:
bakara:
Nije to nista iz proslosti...evo zasto se uzmu dokumenta.

Kad mu uzmes dokument, imas i podatke i dokument, pa ako hoce da zapali, u startu ima trosak za nove dokumente i vreme da ih izvadi plus sto je moguce da ces da ga nadjes i naplatis svoje.
Jednostavno mu se ne isplati da zapali, mada opet ima ekstrema koji i pored ostavljenih dokumenata pobegnu, i to je tako svuda ne samo kod nas.

Eto razlog, je vrlo jednostavan i praktican.


U sustini to je to. Ne vidim nikakav drugi razlog zadrzavanja LK, jer je dovoljno uzeti samo podatke i odmah ti vratiti licnu.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Davanje licne karte17.12.2015. u 12:40 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Abre licna karta je vazeca samo u zemljama Hitlerovsko/Staljinistickog nasledja - stravicna ljubav prema dokumentima, ako moze sto vise njih, normalne drzave to nemaju..

...
Citat:
Edit: Kad sam dosao u Dansku, prve godine me policajac zaustavio i posto ovde Danska medjunarodna vozacka tad nije imala fotku, ne znam ima li sad, pitao me imam li sta sa fotkom da mu dokazem da imam nekakav boravak po nekom osnovu u zemlji? Ja sam bio zaboravio svoju ID, i izvadim mu mesecnu kartu za gradsku zeleznicu (imala fotku + adresu) i covek ladno prihvati to..:D


Čisto me zanima jel imao on neki konkretan razlog da te zaustavi ili je to činio čisto u Hitlerovsko/Staljinističkom maniru nasumične provere.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Davanje licne karte

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32378 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.