Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

elitemadzone.org :: MadZone :: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33433 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?18.12.2015. u 23:13 - pre 100 meseci
Juce stajem na pumpi da sipam gorivo i prilazi mi napustena zivotinja u ociglednom stanju ekstremne izgladnelosti do te mere da jedva hoda. Vadim iz kola kiflu koju sam prethodno kupio sebi za dorucak, uz glasan komentar "evo uzmi, meni nista nece biti ako jednom preskocim dorucak, a tebi ce olaksati patnju". Jadna zivotinja guta kiflu u dva zalogaja. To sve gleda i komentarise pumpadzija recima da je pumpa pod video nadzorom i da ja cinim opasan prekrsaj, pa ako neko pozove komunalnu policiju ja nikako necu moci da se spasim od drakonske kazne.

Kazem mu da mi ne pada na pamet da platim kaznu i da cu ako treba ici u zatvor, na sta on odgovara da nadlezni nece imati moralnu dilemu da me smeste u zatvor ako tako hocu. Svojevremeno sam se raspitivao sta se desava sa napustenim zivotinjama nakon hvatanja i receno mi je da se zivotinje nakon medicinsko-birokratskog tretmana vracaju gde su i uhvacene. Koja je logika toga - ne smemo da ubijemo zivotinje, ali smemo da ih nateramo da same umru od gladi? Ako je zamisljeno da te zivotinje uopste ne jedu, zar nije humanije ubiti ih na neki brzi i bezbolniji nacin nego gledati kako lagano umiru danima ili nedeljama? Da li hranjenje napustenih zivotinja smatrate za humani cin, ili za krsenje zakona?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?18.12.2015. u 23:27 - pre 100 meseci
Ma ako si nahranio gladno kuce, i ja bih bez imalo razmisljanja postupio isto. A onog ko je pisao taj nebulozni zakon, za usi pa na ulicu da gladuje malo da vidi kako je tim jadnim zivotinjama.

Uvek ce biti tih napustenih zivotinja, jer su ljudi katastrofa. Znam ih gomilu kojim ase okoti, macka, pas i sl. i umesto da razglase komsijama, prijateljima, poznanicima da nekome pokloni ( a uvek ima takvih koji ce udomiti ), oni u kola pa izbace negde na milost i nemilost. Uzas jedan kakvi smo mi ljudi!

Koliko se samo hrane baca po hotelima, raznim restoranima, javnim kuhinjama...Leba u radjama ostane na tone...A zivotinje gladuju. Mora da se ulozi ozbiljna kinta i sagrade prihvatilista za te zivotinje. Siguran sam da bi mnogi pomogli raznim donacijama, sto u parama, sto u hrani...Samo treba neko ozbiljno da pokrene to pitanje i da se ujedinimo.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?18.12.2015. u 23:42 - pre 100 meseci
Koliko je zla osoba taj pumpadžija kojem je uopšte palo na pamet tako nešto da ti kaže...

Da je normalan, verovatno bi te podržao ili bar ne bi obratio pažnju na to što radiš...
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 00:39 - pre 100 meseci
Ako u Novom Sadu pokušate da napuštene pse i mačke nahranite ili napojite, sebi ćete natovariti komunalnu policiju na vrat!

Ako kad se oni pojave istog momenta ne prestanete, zaradićete i prekršajnu kaznu! Po odredbi koja važi za teritoriju grada, zabranjeno je hranjenje napuštenih životinja.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 00:48 - pre 100 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Da li hranjenje napustenih zivotinja smatrate za humani cin, ili za krsenje zakona?

Ni jedno ni drugo.
Tj. koliko vidim po netu, a i @jovajovic100 napisa isto, ocigledno je u pitanju krsenje pravnih propisa.

A zasto ne smatram humanim?
Pa ima kod mene u kraju par starijih zena koje hrane pse lutalice, pustaju ih u zgrade (naravno, ne i u svoje stanove).
Tako da zahvaljujuci toj humanosti nocu ne moze da se spava od lajanja i zavijanja, ponekad nekog pojure, napadnu i tako...
Jednom sam sa terase video kako su rastrgli jednu macku.

Humano bi bilo da se preuzme briga o nekoj zivotinji, a ovako...
Ne mislim sad konkretno na slucaj iz pocetne poruke, vec pricam u globalu, kad neko to konstantno radi.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 00:59 - pre 100 meseci
Nejde mi nešto sjajno , nema baš nešto para za zaraditi . Ljudi beže iz moga mesta . Pa opet sam uzeo jedno simpatično kuče , mešanac . Da se nešto šeta po dvorištu , vakcinisao i prijavio . Moje kuče moja briga .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 01:26 - pre 100 meseci
Svaka cast drzavi koja tako radi - hranite gladne ljude, a ne zivotinje.

Ako je neko veca zivotinja od zivotinje, njega ne hranite, ali nemojte ceo ljudski rod stavljati pod isti kos. Dok god neko ceni zivotinju, a nije pomogao minimum toliko nekom ljudskom bicu, taj ne zasluzuje ni pravo glasa, po meni. Sebicne osobe, koje toga nisu ni svesne u stvari.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 01:32 - pre 100 meseci
dezurni psomrzitelji, siguran sam da su i najaktivniji u onoj temi o "vlasnickim psima"
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 03:32 - pre 100 meseci
Citat:
gilopile:
Ma ako si nahranio gladno kuce, i ja bih bez imalo razmisljanja postupio isto. A onog ko je pisao taj nebulozni zakon, za usi pa na ulicu da gladuje malo da vidi kako je tim jadnim zivotinjama.

Uvek ce biti tih napustenih zivotinja, jer su ljudi katastrofa. Znam ih gomilu kojim ase okoti, macka, pas i sl. i umesto da razglase komsijama, prijateljima, poznanicima da nekome pokloni ( a uvek ima takvih koji ce udomiti ), oni u kola pa izbace negde na milost i nemilost. Uzas jedan kakvi smo mi ljudi!

Koliko se samo hrane baca po hotelima, raznim restoranima, javnim kuhinjama...Leba u radjama ostane na tone...A zivotinje gladuju. Mora da se ulozi ozbiljna kinta i sagrade prihvatilista za te zivotinje. Siguran sam da bi mnogi pomogli raznim donacijama, sto u parama, sto u hrani...Samo treba neko ozbiljno da pokrene to pitanje i da se ujedinimo.


Problem se resava na jedan veoma jednostavan nacin:

izglasa se zakon kojim se promene obaveze vlasnika psa ili drugih kucnih zivotinja, pa tako svaka zivotina se obavezno evidentira, svaki okot se evidentira i onda imas obavezu za zivotinju kao za decu. Naprave se centri za privremeno zbrinavanje zivotinja, formira se sinterska sluzba i sve sto se uhvati, a nije prijavljeno kao izgubljeno se u odredjenom roku eutanizuje.

Ovo nije moj san vec je tako reseno svuda u normalnom svetu.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 07:34 - pre 100 meseci
Pa zar nije vec tako? Evo, ja imam psa koji je uredno "cipovan"...On ima pasos, a ja ga nemam...Redovno je vakcinisan i ima bolju lekarsku kontrolu nego ja...A i zdravije se hrani...A i bolji zivot ( da mi je njenih bar 15 minuta da se posteno odmorim ). S druge strane, u mom kraju ima dosta "lutalica"...Koliko vidim, svi imaju plave ogrlice...To znaci, da su u nekom momentu bili uhvaceni, medicinski zbrinuti, oznaceni, ali mi nikako nije jasno zasto su vraceni na ulicu a nisu poslati u neki azil koji vec postoje...A taj zkon o zabrani hranjenja je stavrno nehuman...podseca na Hitlerove "arijevske" zakone...
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 09:01 - pre 100 meseci
vise puta sam pisao koliko nakaradnu situaciju imamo sad po tim pitanjima... zbog pritiska javnosti i zbog uskladjivanja sa evropskim propisima, nasi zakonodavci su doneli propise koje nase opstine ne mogu da ispostuju ma koliko se trudile, prvenstveno iz finansijskih razloga...
kako staviti u isti kos bogatu opstinu iz Nemacke u kojoj se godisnje uhvati 6 pasa lutalica, i siromasnu opstinu iz Srbije u kojoj se mesecno uhvati preko sto pasa lutalica, i isplati preko xyz odstetnih zahteva zbog ujeda pasa? pri tome, nasa opstina nema para ni rupe na kolovozu da pokrpi, a ocekuje se od nje da rodi milione za zbrinjavanje napustenih pasa...
lepo je sto se pobornici prava zivotinja zalazu za human pristup resavanju ovih problema, ali bi za promenu trebali da se spuste malo na zemlju, i da realnim pristupom pomognu resavanju ovog problema, a ne samo da jasu medije i institucije sa povikom, MOZE i MORA!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 09:15 - pre 100 meseci
Citat:
pajapop:
Pa zar nije vec tako? Evo, ja imam psa koji je uredno "cipovan"...On ima pasos, a ja ga nemam...Redovno je vakcinisan i ima bolju lekarsku kontrolu nego ja...A i zdravije se hrani...A i bolji zivot ( da mi je njenih bar 15 minuta da se posteno odmorim ). S druge strane, u mom kraju ima dosta "lutalica"...Koliko vidim, svi imaju plave ogrlice...To znaci, da su u nekom momentu bili uhvaceni, medicinski zbrinuti, oznaceni, ali mi nikako nije jasno zasto su vraceni na ulicu a nisu poslati u neki azil koji vec postoje...A taj zkon o zabrani hranjenja je stavrno nehuman...podseca na Hitlerove "arijevske" zakone...


Ako se tvoj odgovor odnosi na moj komentar, onda da ti odgovotim. Nije tako.

Tvoj pas je uredno cipovan, to stoji. Redovno je vakcinisan, i to stoji, moguce je da ima i bolju lekarsku kontrolu od tebe, moguce je da se i zdravije hrani, medjutim ako zakon nije dorecen, a primena u praksi nikakva.

Ovako, kad tvoj pas bude uhvacen, a ti nisi prijavio da je izgubljen onda znaci da si ga ti pustio na ulicu. Ako si ti psa pustio na ulicu onda si ti duzan da platis troskove njegovog hvatanja, zbrinjavanja, eutanazije ili jos gore stetu ako tvoj pas nekoga ujede. Moras biti odgovoran za svog psa ili ga moras predati centru za zbrinjavanje psa, aod tog momenta taj centar i zajednica (opstina) su odgovorni za psa koji vise nije tvoj vec je njihov.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.rs.



+1365 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 09:34 - pre 100 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Darko Nedeljković:
Da li hranjenje napustenih zivotinja smatrate za humani cin, ili za krsenje zakona?

Ni jedno ni drugo.
Tj. koliko vidim po netu, a i @jovajovic100 napisa isto, ocigledno je u pitanju krsenje pravnih propisa.

A zasto ne smatram humanim?
Pa ima kod mene u kraju par starijih zena koje hrane pse lutalice, pustaju ih u zgrade (naravno, ne i u svoje stanove).
Tako da zahvaljujuci toj humanosti nocu ne moze da se spava od lajanja i zavijanja, ponekad nekog pojure, napadnu i tako...
Jednom sam sa terase video kako su rastrgli jednu macku.

Humano bi bilo da se preuzme briga o nekoj zivotinji, a ovako...
Ne mislim sad konkretno na slucaj iz pocetne poruke, vec pricam u globalu, kad neko to konstantno radi.


Ma da, sve ispod toga da se prepise stan na neku lutalicu nije dovoljno humano pa onda nema stvarno nikakvog smisla da im neko nekad poturi komad neke hrane ne bi li prezivjeli.
Sto neko rece, sve vas treba istjerati na ulicu da gladujete par dana pa da vidimo kako bi razmisljali o svom komforu. Bu-hu, ne moze da se spava nocu. Oko moje zgrade ima pasa, sto domacih sto lutalica i to poprilicno i jos nikad nisam dozivio da ne moze da se spava od njih. Ne znam stvarno kakvi prerijski copori onda lutaju oko tvoje zgrade...

Te lutalice su ljudski proizvod 1/1 i to je adresa na koju svi oni koji imaju problema (prakticnih ili psihickih) sa njima treba da upute svoje prituzbe i usmjere svoje djelovanje.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 10:02 - pre 100 meseci
Citat:
CoyoteKG:
dezurni psomrzitelji, siguran sam da su i najaktivniji u onoj temi o "vlasnickim psima"

Ovo zvuci kao da ima neceg loseg u tome kad neko ne voli pse?

Citat:
Tyler Durden:
Ma da, sve ispod toga da se prepise stan na neku lutalicu nije dovoljno humano pa onda nema stvarno nikakvog smisla da im neko nekad poturi komad neke hrane ne bi li prezivjeli.

Ako neko za sebe smatra da je human, onda neka pomogne zivotinji,
a bacanje hrane i skupljanje zivotinja oko zgrade, meni vise lici na glumljenje humanosti.
Ja cu da mu bacim koru hleba, ali necu da cistim za njim ili imam duge obaveze.
A ako neko krene da ga posalje u azil ili se odbrani kamenom od napada, zapalicu drustvene mreze od kukanja.

E jeste humanost, do mojega.

Citat:
Tyler Durden:
Bu-hu, ne moze da se spava nocu.

Zamisli, neko trazi da nema buke nocu, kuda ide ovaj svet.

Citat:
Tyler Durden:
Te lutalice su ljudski proizvod 1/1 i to je adresa na koju svi oni koji imaju problema (prakticnih ili psihickih) sa njima treba da upute svoje prituzbe i usmjere svoje djelovanje.

Jesu ljudski proizvod, ali ako sistem to ne resava, sta ti ostaje da radis.

Citat:
Tyler Durden:
Ne znam stvarno kakvi prerijski copori onda lutaju oko tvoje zgrade...

Vidi druze, znam za tri slucaja napada pasa na trudnice (jedan sam i opisao na temi) i jedan na majku sa bebom u kolicima.
Lazu, reze, krecu da ujedu, "brane teritoriju" kazu ljubitelji-humanisti.
A mislim da ni u drugim delovima grada nije mnogo razlicitije.
Zato bih te zamolio da ne serendas mnogo o humanosti.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 10:35 - pre 100 meseci
Citat:
IUOP_1: Ovo zvuci kao da ima neceg loseg u tome kad neko ne voli pse?.

Taman posla. Ja ne volim mačke. Ali to ne znači da ih mrzim koliko pojedinci na ovom forumu ispoljavaju mrznju prema psima, u razlicitim temama.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 10:48 - pre 100 meseci
Citat:
CoyoteKG: Taman posla. Ja ne volim mačke. Ali to ne znači da ih mrzim koliko pojedinci na ovom forumu ispoljavaju mrznju prema psima, u razlicitim temama.


Coyote, ti ako ne volis macke mogao bi da cuvas Alfa. On se hrani mackama, tebi ce resavati problem sa mackama, a ako uzmes da cuvas jednog kao na slici onda moze i da ti prima pozive za servisiranje kompjutera.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.rs.



+1365 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 10:53 - pre 100 meseci
@IUOP_1
vidi ti, nisam ti ja drug.

Citat:
Zamisli, neko trazi da nema buke nocu, kuda ide ovaj svet.


je l' ti zivis u nekoj stenari ili azilu za pse kad ti oni toliko ne daju da spavas nocu? ne vidim drugu varijantu.

Citat:
Jesu ljudski proizvod, ali ako sistem to ne resava, sta ti ostaje da radis.


ostaje ti da im pomognes onako kako mozes, ako hoces. a ako neces onda fino odhebes u skokovima i ne smaras ljude koji bace malo hrane nekoj gladnoj lutalici.

Citat:
Ako neko za sebe smatra da je human, onda neka pomogne zivotinji,
a bacanje hrane i skupljanje zivotinja oko zgrade, meni vise lici na glumljenje humanosti.
Ja cu da mu bacim koru hleba, ali necu da cistim za njim ili imam duge obaveze.
A ako neko krene da ga posalje u azil ili se odbrani kamenom od napada, zapalicu drustvene mreze od kukanja.
E jeste humanost, do mojega.


a zasto bi neko cistio za njim ako mu da koru hleba? mozes li da objasnis tu uzrocno posljedicnu vezu. da li ti kapiras da ce oni ostaviti nered za sobom bez obzira da li ih neko hrani ili ne? shvatas li osnovne bioloske funkcije?
i ko je to zapalio drustvene mreze jer si se ti branio kamenom od raspomamljenog copora lutalica? ne prdi molim te

Citat:
Vidi druze, znam za tri slucaja napada pasa na trudnice (jedan sam i opisao na temi) i jedan na majku sa bebom u kolicima.


ovo si garant izmislio, i zato molim ja tebe da ne serendas ovuda. nema nikoga da cisti za tobom.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 11:13 - pre 100 meseci
Citat:
Tyler Durden: @IUOP_1
a zasto bi neko cistio za njim ako mu da koru hleba?.


Kako zašto?
Pa ta kora hleba je pretvorena u pseći izmet koji je negde na ulici :)


Nego me interesuju psomrzitelji, šta bi radili sa ciganima koji su ljudi?
Ima li neke razlike?
I oni seru po ulici, prave đubre, kradu poklopce šahti u koje neko upadne i povredi se... Pljačkaju, kradu i slično.... "jer ja znam jedan primer gde je neki ciganin oteo torbu bespomoćnoj babi i pri tome je par puta udario".
Verovatno mislite da bi i njih trebalo sve uspavati?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 12:28 - pre 100 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Taman posla. Ja ne volim mačke. Ali to ne znači da ih mrzim koliko pojedinci na ovom forumu ispoljavaju mrznju prema psima, u razlicitim temama.

Pa i ako neko mrzi nekog/nesto, nista ni lose ni zabranjeno u tome, ako ostane samo na tome.
Evo, kladim se da svi mrze rijaliti programe :)

Citat:
Tyler Durden:
vidi ti, nisam ti ja drug.

Dobro de, nema potrebe za brecanjem, nisam te zvao za kuma, uobicajeno forumsko oslovljavanje.
U bre, sto ste vi humanisti na kraj srca kad su ljudi u pitanju.

Citat:
Tyler Durden:
je l' ti zivis u nekoj stenari ili azilu za pse kad ti oni toliko ne daju da spavas nocu? ne vidim drugu varijantu.

Ne, zivim u kraju gde se skuplja mnogo pasa lutalica, jer ima dosta ljudi (uglavnom starijih zena) koje ih svakodnevno hrane.
Naravno, lajanje se ne desava svake noci, i cesce se ne desava, nego sto se desava, ali ipak je to dovoljno cesto da smeta.


Citat:
Tyler Durden:
ostaje ti da im pomognes onako kako mozes, ako hoces. a ako neces onda fino odhebes u skokovima i ne smaras ljude koji bace malo hrane nekoj gladnoj lutalici..

Ne, nego mi ostaje da gazim po psecem izmetu, u zgradi i ispred, da pazim da li ce me pojuriti, skakati na mene da se igraju i sl.

Citat:
Tyler Durden:
i ko je to zapalio drustvene mreze jer si se ti branio kamenom od raspomamljenog copora lutalica? ne prdi molim te

Kad je god bila neka vest kad pas napadne coveka ili bebu, uvek se jave takvi poput tebe koji brane pse, krivi je covek sto je napadnut, kriva je drzava i sl.
E sad, ko tu prdi, sam proceni.

Uostalom, evo ti jedna vest, pa pogledaj komentare:
Kragujevac: Mora da plati kaznu jer mu psi laju?

Za komentare o tome kad se desi napad, mozes i sam da izguglujes.
Ali ti to neces uraditi, jer, koliko se secam nekih tema, ti ne spadas u one ljude koji ce priznati kad nisu u pravu.

Citat:
Tyler Durden:
ovo si garant izmislio, i zato molim ja tebe da ne serendas ovuda. nema nikoga da cisti za tobom.

Dva puta su psi pojurili moju trudnu zenu. Nisu je napali, ali je dozivela stres. Mozda mozes da pretpostavis sta stres proizvodi u trudnoci.
Jednom od ta dva puta sam ja sutnuo psa, jer je krenuo na stomak. Tad sam to i napisao ovde na forumu.
Za treci slucaj mi je ispricao komsija, kad sam mu ja ispricao ovaj nas slucaj, koji spomenuh u prethodnoj recenici.
Cetvrti slucaj sam video sa terase, ali nisam mogao da reagujem.
Neka komsinica je setala bebce u kolicima, psi su krenuli ka njoj, laju na kolica i ona se vrati kuci.
E sad, mozda tebi ovo nije strasno, ali meni je van pameti da zbog ljubitelja pasa, neko ne sme da seta dete.

Mozes da ne verujes, nije problem.
Ali ako mislis da sam ovde dosao da lazem, mogu samo da ti pozelim da ti se desi isto sto i meni.
Pa ako sam ja slagao, onda ti nista nece biti.
Toliko o ciscenju za sobom.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?19.12.2015. u 12:32 - pre 100 meseci
Vise ima gradne DECE nego, gladnih kerova.
Zato dajem samo gladnim ljudskim bicima!
Mozete da me osudjujete koliko hocete.
Psa imam i on je u dvoristu, nahranjen uvek, zdrav prav i spava u svojoj kucici.
Sve koji patetisu oko kerova i macaka kako su to ziva bica koja zasluzuju zivot i brigu itd, uvek pitam, zasto ubijate divne krave, svinje, ovce i tim mesom hranite kerove i macke?! Zasto?!



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33433 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.