Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

elitemadzone.org :: MadZone :: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19850 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.189.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 09:40 - pre 94 meseci
Svako ima svoje predrasude, jedino što možemo da uradimo to je da ih ne pokazujemo (i to ne samo kad su ljudi u pitanju).
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 09:44 - pre 94 meseci
Ili da ih se oslobodimo.
Ja sam, recimo, imao predrasudu da su školovani ljudi (obratiti pažnju: nisam napisao "obrazovani") pametni. Zahvaljujući ovom forumu oslobodio sam se te predrasude. Hvala ES-u!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 09:52 - pre 94 meseci
Citat:
qqll:
naravno da su nam blizi Englezi od Turaka jer su to hriscani i Evropljani kao i mi. A Turci su muslimani iz Azije.

Suvise krupna rec je "mi". Jedan poveci deo Srbije je naseljen Turcima, koji su naravno muslimani. Da ne pominjemo sad DNK analize i poreklo, gde si pretezno u Srodstvu sa Turcima i Rusima, a mnogo vise sa nekim Laponcima nego sa Englezima i Francuzima. A i to sa kontinentima mi ne pije vodu, naprimer, Istanbul je na 2 kontinenta, pa sad znaci kad je tamo bio teroristicki napad mi bi prvo trebali da izguglamo da li je to na nasem kontinentu ili ne, pa ako jeste onda empatija, ako nije onda kurcobolja?
 
Odgovor na temu

qqll

Član broj: 333980
Poruke: 32



+29 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 09:56 - pre 94 meseci
svakako da je vecini Srba Turska po mentalitetu kud i kamo bliza od ma koje zapadne drzave.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 09:56 - pre 94 meseci
Citat:
DaliborP:
Ucio si u skoli vise o Evropi nego o Iraku.

To je samo potvrda onoga sto govorim na pocetku teme - kolektivna lobotomija, ispiranje mozgova. Neonacizam kao program tvog i mog rasta i razvoja od rodjenja do smrti.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 09:57 - pre 94 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Medjutim, gledam sad listu udaljenosti Beograda od nekih gradova

Ne znam da li se pravis lud, ili samo trolujes, ali valjda mozes da shvatis da udaljenost u kilometrima nema nikakve veze sa onim o cemu se prica?

Radi se o globalnom uticaju, a ne kilometrima. Albanija je mnogo bliza Srbiji od UK, pa ja opet nisam nikad slusao albansku muziku, gledao albanske filmove, ucio albanski ili citao vesti sta se desava kod njih. Ne zato sto me nije briga, vec upravo zbog tog kulturnog uticaja o kom pricam.

Citat:
To je samo potvrda onoga sto govorim na pocetku teme - kolektivna lobotomija, ispiranje mozgova. Neonacizam kao program tvog i mog rasta i razvoja od rodjenja do smrti.

Prvo smo imali fasizam kad neko ne saoseca sa svim zrtvava, sad imamo neonacizam i ispiranje mozga kao skolski program za decu koja nisu dovoljno ucila o Iraku. Ima li jos neko da izjavi nesto gluplje?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.189.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 09:58 - pre 94 meseci
SlobaBgd

Oslobađanje od predrasuda ide malo teže. Koliko sam ja bio u kontaktu sa ljudima razlih nacionalnosti, toliko sam postao ubeđen da uvek i svugde postoji stratum ljudi koji imaju predrasude i koji će zbog nekog Ratka Mladića i Slobodana Miloševića imati nisko mišljenje o meni samo zato što sam Srbin. To nisu nužno niskoobrazovani ljudi. Najverovatnije ti niko otvoreno neće reći, ali se to primećuje po usiljenom i neprirodnom ponašanju, kao da si suvišan, a ako zatražiš objašnjenje na lepši ili manje lep način će ti reći zbog čega.
Drugo, čak i da nije tako, moguće su greške ukoliko je neka situacija nova i ne znaš tačno pravila ponašanja i ophođenja. Recimo, mi umesto Škotlanđanin kažemo Škot iako je to uvreda za svakog Škotlanđanina. Otprilike kao kad se kaže "Srbijanac". To mi je Škotlanđanin rekao.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 10:13 - pre 94 meseci
Citat:
DaliborP:
Radi se o globalnom uticaju, a ne kilometrima. Albanija je mnogo bliza Srbiji od UK, pa ja opet nisam nikad slusao albansku muziku, gledao albanske filmove, ucio albanski ili citao vesti sta se desava kod njih.

To je upravo ono o cemu pricam. I imam puno pravo i moralnu duznost da se tome opirem. Kad sam krenuo u Tiranu, svi su mi govorili da sam lud 100% i da ce tamo da me zakolju i da mi ukradu organe. Iskustvo - Tirana je neuporedivo bezbednija od Pariza. Cinjenica je da smo svi programirani da verujemo drugacije.

Citat:
Oslobađanje od predrasuda ide malo teže.

Veoma tesko do nemoguce ako te okruzenje sistematski programira u drugom smeru. Da bi plivao uzvodno moras biti nadprosecno dobar plivac. Ako govoris o plivanju nizvodno, onda bi trebalo da to moze i moja baba. Vecina ovde na forumu se prosto okrenu na ledja i puste da ih voda nosi.

Citat:
zbog nekog Ratka Mladića i Slobodana Miloševića

Nevezano za sve drugo receno na temi usput da prokomentarisem - pomenuta dvojica su visokoobrazovani ljudi, zavrsili fakultete sa visokim prosekom. Mozda sad neko nadje neku vezu izmedju obrazovanja i nacizma, a mozda se pokaze da to nema nikakve veze jedno sa drugim vec su neonacisti ljudi svih nivoa obrazovanja. I da ne odemo u pogresnom smeru, nista ja nisam izjavio o tome da i su pomenuta dvojica neonacisti niti je to ovde tema.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 07.07.2016. u 11:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.189.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 10:19 - pre 94 meseci
Darko Nedeljković

Drugo je glavni grad ili neki veći grad, a drugo provincija. Ja bih se neuporedivo sigurnije osećao u Zagrebu ili Splitu nego recimo u Virovitici. Što je manja i provincijalnija sredina, to je veća ksenofobija.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 10:27 - pre 94 meseci
To što smo svi pod dominantnim uticajem anglosaksonske kulture, od pisaca, preko muzike, do filmova, to je nešto najstrašnije što je moglo da zadesi i Evropu i ceo svet! Nametanjem te kulture nameću nam se i društvene vrednosti, moralna načela, estetski okviri, jezičke konstrukcije... "Moje ime je..."?! Ovde je ispravno "Ja se zovem...".

Tako smo izgubili uvid u druge kulture, u druge jezike, nemački, italijanski, iranski, kineski pisci su nam nepoznati, osim ako nisu na vrhu liste bestselera New York Timesa. Ko ne zna, u USA objavljuju samo 3% strane, prevedene literature? I takva jedna kultura, okrenuta sebi, diktira ostatku sveta moralne, estetske i druge vrednosti i običaje?

Možda se čini da ovo nema veze sa temom, ali je vrlo ilustrativno i objašnjava mnoge stvari.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 10:28 - pre 94 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
DaliborP:
Radi se o globalnom uticaju, a ne kilometrima. Albanija je mnogo bliza Srbiji od UK, pa ja opet nisam nikad slusao albansku muziku, gledao albanske filmove, ucio albanski ili citao vesti sta se desava kod njih.

To je upravo ono o cemu pricam. I imam puno pravo i moralnu duznost da se tome opirem. Kad sam krenuo u Tiranu, svi su mi govorili da sam lud 100% i da ce tamo da me zakolju i da mi ukradu organe. Iskustvo - Tirana je neuporedivo bezbednija od Pariza. Cinjenica je da smo svi programirani da verujemo drugacije.

Kakvo klanje i kradja organa? Ja pricam o globalnom uticaju zapadne kulture na nas, a ne citanju naslova iz Kurira. Opet si masio poentu.

Ne znam za tebe, ali ja nisam programiran da verujem drugacije. Sigurno ne verujem da ce me neko zaklati u Tiranu ili Teheranu ili Istanbulu, gluposti.
 
Odgovor na temu

qqll

Član broj: 333980
Poruke: 32



+29 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 10:42 - pre 94 meseci
Srbi su u osnovi polurjentalan narod i u dobroj meri antizapadne orjentacije.

A zapad nas privlaci kao sve uostalom i to je ta nasa sizofrenija u kojoj zivimo vekovima.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 10:55 - pre 94 meseci
Citat:
SlobaBgd:
To što smo svi pod dominantnim uticajem anglosaksonske kulture, od pisaca, preko muzike, do filmova, to je nešto najstrašnije što je moglo da zadesi i Evropu i ceo svet! Nametanjem te kulture nameću nam se i društvene vrednosti, moralna načela, estetski okviri, jezičke konstrukcije... "Moje ime je..."?! Ovde je ispravno "Ja se zovem...".

Tako smo izgubili uvid u druge kulture, u druge jezike, nemački, italijanski, iranski, kineski pisci su nam nepoznati, osim ako nisu na vrhu liste bestselera New York Timesa. Ko ne zna, u USA objavljuju samo 3% strane, prevedene literature? I takva jedna kultura, okrenuta sebi, diktira ostatku sveta moralne, estetske i druge vrednosti i običaje?

Gledas to sa vrlo povrsne strane, otprilike na nivou masovnih medija.

U skoli se i dalje citaju pisci iz mnogo zemalja i uce stvari vezane za globalnu istoriju Evrope i sveta. Kakav New York times? Ne pravi se skolska lektira na osnovu novina. Moje obrazovanje nije nikako bilo pod uticajem anglosaksonske kulture, cisto sumnjam da se nesto promenilo u medjuvremenu. Pre 100 godina Franuska kultura je bila mnogo dominantnija u Srbiji, pa verujem da se i onda neko zalio da je to nesto najstrasnije sto se dogodilo.

Logicno je da ce mala zemlja poput Srbije biti izlozenima uticajem velikih drzava kroz kulturu i obrazovanje, ali to je po meni pozitivna stvar, ljudi ce biti obrazovaniji, imace sanse da pricaju vise jezika i znaju vise. Bolje to nego da budu kao Usa, gde velika vecina ne zna za drugi zivot van granica.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 11:08 - pre 94 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Drugo je glavni grad ili neki veći grad, a drugo provincija. Ja bih se neuporedivo sigurnije osećao u Zagrebu ili Splitu nego recimo u Virovitici. Što je manja i provincijalnija sredina, to je veća ksenofobija.

To je sad tema za duzu diskusiju i iznosenje argumenata koje ko ima. Ako govorimo o Francuskoj, sto manja sredina, to bezbednija. Sto se tice Albanije, bezbedno mi je i jedno i drugo, sto manja sredina to veci ekonomski problemi i samim tim prosecan stanovnik vise fokusiran na to da li bi mogao da mi opere auto pa da mu dam 2 evra ili da mi proda neke poljoprivredne proizvode, pa da te pare odnese da plati struju, nego da se svadja sa mnom a da mu istu iskljuce. Narocito ako se ima u vidu cinjenica da su sela u Albaniji ista kao u Srbiji - mladi ili u Tirani ili u EU, a tu su baba i deda, koji su tuzni sto su sami pa ce sa radoscu da te pozovu u dvoriste da popricaju malo i ako ni reci ne razumeju i da ti pokazu vocnjak da naberes besplatno sta ti se svidja od voca... Otisao sam tamo ispranog mozga sa prekrivenim registarskim tablicama da me jelte neko ne ubije kad vidi odakle sam, a vratio se sa utiskom da je Albanija najslobodnija zemlja u evropi a da nesto debelo ne valja sa nasim ispranim mozgovima. Da nisam otisao, nikad ne bih znao, mogao sam umreti lobotomiziran. Razmisljam na zimu ako bude vremena da odem do Irana na odmor, to bi sudeci po prethodnim iskustvima mogla biti veoma prijatna, bezbedna i prijateljska drzava. A Pariz nakon poslednje posete zaobilazim u sirokom luku. Ostao sam malo duze sa drugarima u gradu i dok sam se vracao do smestaja prosao sam kroz neke kvartove gde ljudi po ulici kad nas vide zaustavljaju razgovor, okrecu se prema nama, gledaju nas popreko i po svemu sudeci imaju dilemu da li da izvuku nozeve ili da nas ipak puste da prodjemo...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 11:33 - pre 94 meseci
Znaci malo selo je manje opasnije od velikog grada, ma sta kazes. Kakvo neverovatno otkrice.
 
Odgovor na temu

qqll

Član broj: 333980
Poruke: 32



+29 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 12:21 - pre 94 meseci
malo selo je 100 gore za zivot pogotovo sto u EU po malim selima zive sada najveci nacionalisti da nekazem lokal naci patriote a gradove polako preuzimaju stranci.

Imam jednog druga koji zivi malo izvan Londona i posle Brexita komsije ga sutra pitaju: zar ti vec nisi otisao ? Ja ga pitam jel se zezaju a on kaze ma ne najozbiljnije. I ranije su ga podbadali. On pametnjakovic dosta mu stranaca pa ce da zivi u malom kulturnom kraju punom Engleza...

Sto veci grad to bolje i za posao i za sigurnost i sve...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 17:27 - pre 94 meseci
Iz sopstvenog iskustva - u NL, mislim da je ksenofobija daleko veca u malim mestima, mnogo manja u Amsterdamu...
 
Odgovor na temu

Caki zemljoradnik

Član broj: 298083
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih07.07.2016. u 21:44 - pre 94 meseci
Normalno je da građane Evrope mnogo više zanima ono što se dešava u Evropi nego na Bliskom Istoku, Africi i sl. Uostalom, već smo decenijama bombardovani vestima o terorističkim akcijama, otmicama, bombašima samoubicama, oružanim sukobima i dr. u Libanu, Palestini, Iračko-Iranskom sukobu, Afganistanu, Nigeriji, Somaliji... Zatim su usledila nasilna skidanja režima i naknadno stvaranje "islamske države". Ne znam šta više može da se desi dole da bi me to uznemirilo. Možda nuklearna eksplozija.
Mi možda geografski jesmo bliži nekim od gore navedenih zemalja nego Londonu i Parizu ali se mi nalazimo u Evropi i sve što se dešava u njoj daleko više utiče na nas. Nema to mnogo veze sa emocijama. Kad se uzme u obzir da svetske medije u svojim rukama drži zapad, za očekivati je da će napraviti daleko više dreke ako im pukne nešto tu kući, ispred nosa nego tamo negde "daleko". Ako je u pitanju neko turističko letovalište, jednostavno će preporučiti svojima da ne idu tamo i rešen problem.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih08.07.2016. u 08:42 - pre 94 meseci
Da li je i ovo teroristički napad , ali u Dalasu : Snajperista ubio 4 policajca , a ranio više njih . Pucnja se desila u okviru protesta zbog ubistva dvojice Afroamerikanaca tokom policijskih intervencija u Minesoti u Luizijiani .

http://www.6yka.com/novost/109...a-policajaca-ranjeno-vise-njih

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih08.07.2016. u 09:38 - pre 94 meseci
Sto se Dalasa tice, kod mene je kontra identifikacija.
Ne mogu da se poistovetim sa debelim krmetom koje nosi znacku i usput ubija ljude ni krive ni duzne ni naoruzane, sa 10 metaka u ledja. Ne znam da li je tako bilo u Dalasu, ali je u glavnom tipicna scena sirom Amerike.

Takodje jedini nacin da US policija i/ili drzavna uprava shvate ozbiljno sta se desava jeste da dobiju malo po labrnji..

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19850 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.