Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

elitemadzone.org :: MadZone :: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19852 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

qqll

Član broj: 333980
Poruke: 32



+29 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih08.07.2016. u 14:42 - pre 94 meseci
Mislim da afroamerikanci mnogo gledaju euronews pa misle da takva njesr mozgu da pravi i po Americi. Kad ono medjutim....
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih08.07.2016. u 16:24 - pre 94 meseci
Šta će ljudi kad država i zakon nemaju nameru da ih zaštite. Ubijaju ih kao kerove. Psa da ubiješ ideš u zadvor, a policajac kad ubije crnca samo mu kažu no,no.

Ako se ovakve situcije ponove verovatno će američki policajci dvaput razmisliti pre nego što sledeći put ubiju nenaoružanog crnca.

Strašno je koliko se to često dešava. Ovi slučajevi za koje smu čuli su samo delić svih neopravdanuih ubistava od strane policije. Kakv je to mozak u njihovim glavam kad tako lako ubiju drugo ljudsko biće. Da li ih treniraju za to? I svaki put pucaju da ubiju. Često preko 10 metkova ispale.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.189.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih08.07.2016. u 16:39 - pre 94 meseci
http://www.dailywire.com/news/...out-cops-killing-aaron-bandler

Hajde da ne pričamo bezveze.

Citat:
1. Cops killed nearly twice as many whites as blacks in 2015.


Citat:
2. More whites and Hispanics die from police homicides than blacks.


Citat:
3. The Post's data does show that unarmed black men are more likely to die by the gun of a cop than an unarmed white man...but this does not tell the whole story.


Citat:
4. Black and Hispanic police officers are more likely to fire a gun at blacks than white officers.


Citat:
5. Blacks are more likely to kill cops than be killed by cops.


Obrazloženje u članku.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih08.07.2016. u 19:57 - pre 94 meseci
Ne bih da pričam o nečemu što ne znam, ali nekako imam osećaj da je ovaj sajt poprilično desničarski nastrojen.

Zašto ne čujemo kad policija ubije nenaoružang belca? Možda crnci više galame ili imaju većeg uticaja na medije?

Narvno da od policijske ruke u USA ginu i nevini belci, ipak koliko sam ja gledao statistike crnci imaju mnogo bolje šanse .

Ako nam je izvor informisanja FOX ili slični mediji čućemo čak i ovakve izjave da crnci ustvari manje ginu nego ostale rase. A možda čak da je to sasvim normalno da policija ubije nenoružanog čoveka i to rade za dobro svih nas.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih09.07.2016. u 14:03 - pre 93 meseci

U celoj prici jedino sto je jasno i lepa je novost,
jeste fakat
da veliku vecinu clanova ovog foruma zabole patka za crno-bele snošaje u USA.

Far away im pretty house.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih10.07.2016. u 12:05 - pre 93 meseci
Citat:
DaliborP:
Radi se o globalnom uticaju, a ne kilometrima. Albanija je mnogo bliza Srbiji od UK, pa ja opet nisam nikad slusao albansku muziku, gledao albanske filmove, ucio albanski ili citao vesti sta se desava kod njih. Ne zato sto me nije briga, vec upravo zbog tog kulturnog uticaja o kom pricam.


Kad si human, kulturni uticaj nije bitan. A nije bitna ni udaljenost u kilometrima.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih10.07.2016. u 12:07 - pre 93 meseci
Citat:
Normalno je da građane Evrope mnogo više zanima ono što se dešava u Evropi nego na Bliskom Istoku, Africi i sl.


Normalno da je normalno :)
Samo, humanisti to ne kapiraju, pa kada zale "svoje" onda je to zal za svim slobodarskim ljudima ovog sveta, kuku lele, a i tamo u kini zderu pse...
A masakr u Bagdadu? Ma, to nista, oni su navikli, vazno je da smo mi humani i da organizujemo razne evente.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih10.07.2016. u 13:33 - pre 93 meseci
Citat:
3way: Normalno da je normalno :)
Samo, humanisti to ne kapiraju, pa kada zale "svoje" onda je to zal za svim slobodarskim ljudima ovog sveta, kuku lele, a i tamo u kini zderu pse...
A masakr u Bagdadu? Ma, to nista, oni su navikli, vazno je da smo mi humani i da organizujemo razne evente.


Hajde jedan primer drzave naroda koji se ponasa po tvojim standardima, gde im je podjednako stalo do njihovog komsije ili familije i nekog drugog coveka, koji zivi da drugoj strani planete.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih10.07.2016. u 14:57 - pre 93 meseci
Opet ista priča... Ne govorimo o komšijama i familiji vs čoveka sa druge strane planete. Nikog ti nisi poznavao niti ti je bio rođak od onih pobijenih u Parizu, Londonu, Madridu...

Govorimo o jednako nepoznatim osobama, samo što neki imaju "poznatiju" boju kože od onih drzgih, pa se lakše identifikujemo sa njima.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih10.07.2016. u 20:31 - pre 93 meseci
Citat:
bananaphone:
Hajde jedan primer drzave naroda koji se ponasa po tvojim standardima, gde im je podjednako stalo do njihovog komsije ili familije i nekog drugog coveka, koji zivi da drugoj strani planete.


Batko, ne postavljam ja te standarde, nego ovi hipsteri sto se loze na ljudska prava. Ja zivim na planeti zemlji i meni je jako dobro jasno da neki nedostatak empatije pravdaju kilometrazom, neki kulturom, neki bojom koze, neki religijom, itd...Svako nesto smisli i bas zbog toga se nadje u pravu da ga manje zanima onaj drugi.

Za mene je to NORMALNO i ja odlicno znam da to JESTE tako.

Ja se samo smejem ovoj bagri koja navodno zali ZIVOT, a u stvari gleda zastavu pod kojom je taj zivot. Stoli ga bojko, to jest.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih10.07.2016. u 20:32 - pre 93 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Govorimo o jednako nepoznatim osobama, samo što neki imaju "poznatiju" boju kože od onih drzgih, pa se lakše identifikujemo sa njima.


Upravo tako, samo je to jako tesko priznati. lakse je citirati i postavljati razne gifove i postere :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih10.07.2016. u 23:40 - pre 93 meseci
Citat:
3way:
Citat:
Normalno je da građane Evrope mnogo više zanima ono što se dešava u Evropi nego na Bliskom Istoku, Africi i sl.


Normalno da je normalno :)
Samo, humanisti to ne kapiraju, pa kada zale "svoje" onda je to zal za svim slobodarskim ljudima ovog sveta, kuku lele, a i tamo u kini zderu pse...
A masakr u Bagdadu? Ma, to nista, oni su navikli, vazno je da smo mi humani i da organizujemo razne evente.

Ko su to oni, o kome ti tacno pricas? Kakvi humanisti, hipsteri? Ja stvarno ne znam, samo nemoj ponovo da spominjes facebook, please.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih10.07.2016. u 23:50 - pre 93 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Govorimo o jednako nepoznatim osobama, samo što neki imaju "poznatiju" boju kože od onih drzgih, pa se lakše identifikujemo sa njima.

Potpuno netacno, boja koza nema veze sa tim vec upravo uticaj okruzenja i "blizina" evropskim zemljama. Ginu i ljudi sa "poznatijom" bojom koze sirom sveta ali se nece svi toliko identifikovati sa njima upravo zbog uticaja ili blizine o kojoj pricam. Jednostavno ljudi su bazdareni tako da se identifikuju sa nekim ko im je "blizak", a to sto je okruzenje po vama slicne boje koze, ne dokazuje ama bas nista.

Naravno vi vidite samo crno ili belo, ali dzaba vam to jeftino pozivanje na rasizam, cak i fasizam, teorija vam je suplja na sve strane.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih11.07.2016. u 00:21 - pre 93 meseci
Koliko god se trudili da isto vrednujemo ljudske živote većinu nas više pogadja smrt onih ljudi sa kojima možemo da identifikujemo.

Mene ovaj odstrel crnaca po USA jako pogadja. Ne znam tačno što, možda zbog policijske represije. Ne mogu da shvatim kako se to dešava u zemlji "slobodnih" .

Snimci koje sam video bilu su čiste egzikucije bez ikakvog povoda i mislim da je to strašno. Po meni mnogo strašnije nego kada se neki ludak digne u vazduh. To mogu da shvatim nekako pod "sheet happens". Ovamo imamo ljude kojima je dražva dala prava veća od drugih kako bi sprovodili red i naravno davali primer drugima. Oni to zloupotrebljavaju na najgori mogući način.
Mislim da će rasne tenzije samo povećati i da će biti još ovakvih slučajeva.

E sad kako to utiče na nas? Verovatno nikako, ali imam pravo da se solidarišem sa kim želim.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih11.07.2016. u 06:55 - pre 93 meseci
Citat:
DaliborP:
Ko su to oni, o kome ti tacno pricas? Kakvi humanisti, hipsteri? Ja stvarno ne znam, samo nemoj ponovo da spominjes facebook, please.


Ne brini nista, uopste necemo da spominjemo one zbog kojih je pokrenuta tema.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih11.07.2016. u 07:28 - pre 93 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Opet ista priča... Ne govorimo o komšijama i familiji vs čoveka sa druge strane planete. Nikog ti nisi poznavao niti ti je bio rođak od onih pobijenih u Parizu, Londonu, Madridu...

Govorimo o jednako nepoznatim osobama, samo što neki imaju "poznatiju" boju kože od onih drzgih, pa se lakše identifikujemo sa njima.


Familija je netko sa kim mozes da se sazivis, odnosno da delis zivot, pa prema tome dozivljavas svaki uspeh ili neuspeh jako licno, i ako se mozda ne odnosi direktno na tebe, odnosno nisi ti nicim doprineo tome, niti imas neke benefite. Recimo sestricina zavrsi fakultet i tebi zaista bude drago, i ako tebi licno ni iz dzepa ni u dzep.

Tako je manje vise sa svima, sa komsijama, sa nacijom (sto bi te pogadjalo vise ili manje, sto je neko dete poginulo u Nisu za vreme Nato bombardovanja, tog dana ko zna koliko je dece izginulo u celom svetu, ali ipak te zestoko pogadja) i sa svim drugim ljudima sa kojima mozes vise ili manje da se suzivis. E sad mi se lakse suzivimo sa ljudima koje na neki nacin poznajemo, recimo rodjaci ili komsije, ili ljudi sa kojima delimo nesto - kao naciju, ili veru, ili kulturu, ili smo izlozeni zivotima tih ljudi kroz medije itd. I mislim da DaliborP pokusava to da ti kaze.

Citat:
3way:

Batko, ne postavljam ja te standarde, nego ovi hipsteri sto se loze na ljudska prava. Ja zivim na planeti zemlji i meni je jako dobro jasno da neki nedostatak empatije pravdaju kilometrazom, neki kulturom, neki bojom koze, neki religijom, itd...Svako nesto smisli i bas zbog toga se nadje u pravu da ga manje zanima onaj drugi.

Za mene je to NORMALNO i ja odlicno znam da to JESTE tako.

Ja se samo smejem ovoj bagri koja navodno zali ZIVOT, a u stvari gleda zastavu pod kojom je taj zivot. Stoli ga bojko, to jest.



Hm, imas ispravne permise, ali ti je zakljucak pogresan, ljudi imaju zaista iskrenu empatiju za druge ljude - koje poznaju na neki nacin, a zastava je tu samo kao simbol koji objedinjuje te ljude koje poznajemo.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih11.07.2016. u 09:13 - pre 93 meseci
Citat:
3way:
Ne brini nista, uopste necemo da spominjemo one zbog kojih je pokrenuta tema.

Ma ne brinem uopste, mogu da pitam i pokretaca tema, o kome se tacno radi? Ne znam da li citas sta sam dosad napisao, ali mislim da sam dao dovoljno razloga zasto se takve stvari (ne)rade. Mada cini mi se da sta god se napise ti ces i dalje da pominjes neke hipstere sa fejsbuka.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih11.07.2016. u 23:36 - pre 93 meseci
Stvarno ne znam koji su ti. Ja sam mislio na one lozace sto crtaju zastave po svetski poznatim gradjevinama, pa kao drze neke parastose nocu ispod njih, nesto se solidarisu i kukaju...Interesantno, ali otprilike u vreme napada u Turskoj, bilo je mnogo vise mrtvih u Iraku, Jemenu, na dalekom istoku...I to je normalno ok da ne zele da se sa njima solidarisu i da kukaju za njima....To je ocekivano...Ali, deco moja, ne budite licemeri. Kada god neko kaze: "JA za ovim kukam zato sto mi se on vise svidja", ja kazem: "Brajko moj, ti si u pravu"....Problem je u ovoj sacici ljudi od par miliona koji se loze da su do jaja humani zato sto mecu francuske i belgijske zastave na svoje fb profile, velike zgrade i slicno, i zato sto posecuju te nocne kuknjave za zrtvama.

E pa niste vi humani, vi ste uplaseni fasisti koji ne umete da cenite zivot u Bagdadu ili Jemenu ili ne znam gde vec...

Prevod za debile:
- Kada si human, human si prema svima. Ne trebaju ti zastave na Ajfelovoj kuli, Sidnejskoj operi.
- Kada si fasista, human si prema svojima.
- Kada si licemer, human si prema svojima, tvrdis da si human, ali ne vidis ostale. Ponekad si namerni fasista, ponekad si nesvesni fasista.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih12.07.2016. u 07:27 - pre 93 meseci
Citat:
3way:
Prevod za debile:
- Kada si human, human si prema svima. Ne trebaju ti zastave na Ajfelovoj kuli, Sidnejskoj operi.
- Kada si fasista, human si prema svojima.
- Kada si licemer, human si prema svojima, tvrdis da si human, ali ne vidis ostale. Ponekad si namerni fasista, ponekad si nesvesni fasista.


Dobro - ja te po drugi put molim za primer ovog prvog.
Ako nemas - upravo si podelio citavo covecanstvo na licemere i fasiste, a ako sam dobro razumeo - ti si fasista koji mrzi licemere ;)))))
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.adsl.eunet.rs.



+370 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih12.07.2016. u 08:42 - pre 93 meseci
Neka se samo rokaju u USA.
Crni, beli, žuti, hispano...
Sve su to ista g.vna.
Ako nemogu da počnu rat sever-jug neka se rokaju istok-zapad.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19852 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.