Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

elitemadzone.org :: MadZone :: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20082 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih05.07.2016. u 22:56 - pre 94 meseci
Obicaj je na ovom sajtu kada se dogodi kakav teroristicki napad sa vecim dvocifrenim brojem mrtvih, da se otvori tema pa da se nekoliko dana diskutuje o tome, da se izrazava zaljenje, da se upucuju virtuelni izrazi saucesca i slicno. Drugari, zatajili smo ovoga puta, dajte da se ponasamo onako kako je normalno, kako nam dolikuje i kako smo se uvek ponasali.

Ajd da je sa ovim sajtom neki problem, nego gde god pogledam je na delu kolektivna lobotomija - kao da su svima mozgovi vezani za nekakav matriks, pa sad ako on nije ukljucio osecaj zalosti, onda ga niko nema, a ako jeste, onda se svi utrkuju u nacinima solidarisanja sa zrtvama. Fejsbuk je zatajio, nema opcije da izmesas profilnu sliku sa bojama zastave stradale drzave, most na adi nije osvetljen u bojama te zastave, svako u ovoj drzavi ko je mogao da zataji zatajio je kao po komandi.

Zato eto, barem ja da pokretanjem ove teme dam kakav takadoprinos, a i otpor kolektivnoj kurcobolji, a mozda mi neko usput i objasni zbog cega su nam oni kojima je trenutno boraviste Pariz, London ili Brisel vazniji od onih kojima u tom slogu baze podataka pise Bagdad.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih05.07.2016. u 23:01 - pre 94 meseci
Trenutno je in kukati za za Evropljanima.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih05.07.2016. u 23:16 - pre 94 meseci
ej ne gledaš baš vesti :D malo malo pa na cnn-u teroristički napad u iraku :D

a zašto? pa zato što su to zemlje trećeg sveta :D ko pominje one u Africi? Libiji? više niko ni Siriju ne spominje,misliš da u Srbiji grune nešto ne daj bože,da bi neko spomenuo van Srbije? jok.. moje mišljenje,al ko će ga znati :D

a nisu samo u pitanju ni evro zemlje..gle onaj lik što je poubijao pedesetak pedera u Americi..cela Amerika se digla na noge..ceo svet! a jbš ga
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih05.07.2016. u 23:37 - pre 94 meseci
Ko ne pominje? Mislis da je Bagdad prvi program nesto specijalno izvestavao o napadu u Parizu - ne bih rekao.
 
Odgovor na temu

Radgosta.3

Član broj: 333821



+9 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih05.07.2016. u 23:44 - pre 94 meseci
U Bagdadu je to svakodnevnica zadnjih 15 godina...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-6236.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 01:16 - pre 94 meseci
Na nekom kanalu je bila emisija u kojoj je neki naučnik govorio da je zapravo došlo do pada nasilja u svijetu u zadnjim desetljećima, i mislim da je govorio i o seksualnom, porodičnom nasilju i ostalim oblicima.

Čovjek izgleda ozbiljan i kaže da je napisao knjigu od 600 stranica da to potkrijepi sa mapama, grafikonima itd.

Da je dopušteno, možda bih potražio i "puknuo" ovdje .PDF za domaću zadaću svima nama da pročitamo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 06:45 - pre 94 meseci
Pre stotinu dvesta godina ljudi su bili daleko manje tolerantni nego danas u razvijenom svetu, pa je bilo i više nasilja. Bilo je i veće šanse da počinioc zločina pobegne, nisu postojale baze podataka sa slikama građana i otiscima prstiju, DNK analize i sve ostalo na šta sad policija svakodnevno računa u rasvetljavanju krivičnih dela, tako da i ja mislim da je danas svet manje nasilno mesto, mada smo nasilju opet izloženi svakodnevno.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 07:33 - pre 94 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić:
Mislis da je Bagdad prvi program nesto specijalno izvestavao o napadu u Parizu - ne bih rekao.


Pa sta?

Citat:
Radgosta.3:
U Bagdadu je to svakodnevnica zadnjih 15 godina...


Pa sta?

A moze i da ne bude "Pa sta?".

Posto vecina tako razmislja, u tom slucaju svi to new age hipsteri liberali humanisti treba da priznaju da ih boli rac za za ove sto nisu iste boje kao i oni i da jasno sebi daju do znanja da je njihovo saosecanje i zal za zrtvama ne postoji.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 07:48 - pre 94 meseci
Citat:
3way:Trenutno je in kukati za za Evropljanima.
Naravno. "Oni tamo", "iz zemalja trećeg sveta", to nas ne interesuje. To je totalno out. Jer njima "tamo" je normalno da ginu. Kao "dobar dan". Ne vole oni da žive, kao ovi u Jevropi.

Drugo je to, kad Franciz rikne od gelera. To je vest. To je pogibija. To je tragedija. To je heroiziam To je mučeništvo. "Dao život za Francusku" Kako to gordo zvuči !

A ne "oni tamo". Nije to isto. Ko kaže da je isto, taj pojma nema. "Oni tamo" ginu iz dosade. I nama je dosadno da čitamo takve vesti, zato im je i mesto ne na naslovnoj strani, već negde oko desete ili dvaneste. Dva, dvadeset ili dvesta poginulih ?! Who cares ?! Šta mi sad to pišu u novinama, kad, evo slike Bekvalčeve sa plaže. U Crnoj Gori. Sa ćerkom i sestrom !

Čim se pređe granica Austrije - gotovo. Ili, ajde, Mađari onako đene-đene, ali ako ginu oni Srbi - to nas malo zanima. Turci ? Ma kakvi, ni 1%. Irak (ili Iran, kako ono beše pravilno ?) to nas UOPŠTE ne zanima.

Stoga, može tema odma' u lock.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 09:07 - pre 94 meseci
Zapadni konzument vesti ima percepciju da su te zemlje (Irak/Iran, Sirija, Turska, Egipat, Tunis, Libija...) sponzori ili domaćini islamskim teroristima, pa na terorističke napade u tim zemljama gledaju ili kao na "tako vam i treba, prljavi muslimani" ili kao na lokalni sukob frakcija.

Takođe, razmere katastrofe, gde ima desetine i stotine poginulih i ranjenih, i to svakih nedelju - dve, čine da ljudi ne vide žrtve, ljude, sudbine, već brojeve, statistiku. A ko još žali za statističkim podacima.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 10:37 - pre 94 meseci
Citat:
Zapadni konzument vesti ima percepciju da su te zemlje (Irak/Iran, Sirija, Turska, Egipat, Tunis, Libija...) sponzori ili domaćini islamskim teroristima, pa na terorističke napade u tim zemljama gledaju ili kao na "tako vam i treba, prljavi muslimani" ili kao na lokalni sukob frakcija.

Vrlo retko ces bilo gde u svetu pronaci coveka koji je 100% operisan od realnosti misljenja da su upravo te zemlje (USA, Francuska, Nemacka, Engleska) uplitanjem svojih prstiju kreatori islamskog terorizma. Pa opet niko nije spreman da okrene nisan ka sebi i kaze "hajde, raznesite me bombom, tako mi treba, prljavom kreatoru terorizma". Oni nama prljavi i nebitni, mi njima prljavi i nebitni, potreban i dovoljan uslov za WWIII postoji.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 10:37 - pre 94 meseci
Citat:
3way:
Trenutno je in kukati za za Evropljanima.

OK onda, nego u savremeno vreme kad postoje avioni pa doruckujes na jednom kontinentu a veceras na drugom, meni nije bas najjasnije ko je evropljanin. Da te neko teleportuje u Pariz a ne kaze ti gde si, ne bi ti bilo lako da dokucis na kom si kontinentu gledajuci tamosnje lokalno stanovnistvo za koje nisam bas nacisto jesu li to evropljani ili nisu ako me razumes. Sa druge strane, neko kome je 12 kolena predaka zivelo u evropi se preseli u Afriku ili Aziju i da li je on ubuduce evropljanin, ili afrikanac/azijat.... Ta teritorijalna pripadnost je za mene uvek bila nesto imaginarno, kao sto si juce bio u DS a danas u SNS, pre toga u SPS a sutra ko zna, tako i ovo, ja sam danas sticajem okolnosti po svemu sudeci evropljanin, ali koliko sutra neki iracanin postaje evropljanin, a ja postajem nesto deseto, naprimer sa ove druge teme, ako bi se pokazalo da novozelandjani stvarno hoce da mi daju $165.000 da se preselim tamo, mogao bih da budem dobar novozelandjanin. Ako se pokaze kao netacno, onda bih mogao da budem naprimer dobar rus, to mi je trenutno onako buntovnicki do jaja potencijalni identitet.

Citat:
a zašto? pa zato što su to zemlje trećeg sveta :D ko pominje one u Africi? Libiji? više niko ni Siriju ne spominje,misliš da u Srbiji grune nešto ne daj bože,da bi neko spomenuo van Srbije? jok.. moje mišljenje,al ko će ga znati :D

Pa to kazem - kad sestra snahe britanske kraljice malo zadigne suknju o tom bruji pola planete kao o necem mnogo bitnom zbog ne znam ni ja cega. Kad tamo negde, nekoliko hiljada kilometara odatle neko pobije 200 ljudi, to je po komparativnom znacaju daleko ispod. Kako i zasto, nikom nije bas jasno, ali poput stada ovaca iskljuce mozak i rade onako kako ovca predvodnica chaktarusa radi.

Citat:
da jasno sebi daju do znanja da je njihovo saosecanje i zal za zrtvama ne postoji.

Pa po meni bi to bilo postenije - cujes da je na random lokaciji ubijeno 100 ludi, proveris da li je medju njima neko ko ti je drag ili ti duguje novac, ako nije kazes "boli me racq sto su poginuli" i teras dalje. Ovako, kad je kriterijum za kolicinu zalosti boja koze, poreklo ili adresa u pasosu, to mene previse asocira na neonacizam.

 
Odgovor na temu

qqll

Član broj: 333980
Poruke: 32



+29 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 12:46 - pre 94 meseci
da li ste vi Nedeljkovicu isto ozalosceni ako vam umre nedajboze neko blizak ili neki poznaikov poznanik ili neko koga uopste ne znate ?

Zapad vlada svetskim medijima a Pariz je kultno mesto zapada. Otici i pobiti 130 ljudi po Pariskim restoranima i pozoristima je prvorazredni akt terorizma sa zapadne tacke gledista.

U Iraku je prakticno i nazalost gradjanski rat.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 13:26 - pre 94 meseci
Citat:
3way:
Trenutno je in kukati za za Evropljanima.

Sazaljenje u ovakvim slucajevima je selektivna stvar, nema nista cudno u tome niti in.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 13:41 - pre 94 meseci
Upravo to selektivno je licimerno i u osnovi nehumano. Ne žalimo za stričevima ili sestrićima, već za jednako anonimnim ljudima kao što su oni Turci i Iračani. Ali malo manje nam je žao tamnoputih, čak i ako su nam geografski bliži.
 
Odgovor na temu

qqll

Član broj: 333980
Poruke: 32



+29 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 13:47 - pre 94 meseci
Citat:
SlobaBgd: Upravo to selektivno je licimerno i u osnovi nehumano. Ne žalimo za stričevima ili sestrićima, već za jednako anonimnim ljudima kao što su oni Turci i Iračani. Ali malo manje nam je žao tamnoputih, čak i ako su nam geografski bliži.


jasno ti je naravno da lupas gluposti.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 13:49 - pre 94 meseci
Nije to stvar licemerstva ni humanizma, sve zavisi od emotivne selekcije, ako se neko vise poistovecuje sa francuzima u Parizu a ne sa iracanima u Bagdadu, sta je tu cudno?

Ali meni je jasno da je ova tema iskljucivo politicka, kao i sve prethodne vezane za teroristicke napade. Nema tu nikakvog sazaljenja za zrtve u Istanbulu ili Bagdadu, samo inacenje.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 14:00 - pre 94 meseci
Citat:
qqll:
jasno ti je naravno da lupas gluposti.

Naravno. Ako će te to zadovoljiti.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 17:50 - pre 94 meseci
uglavnom ko je malo tamnoput i usput iz još neke zabačene zemlje..taj je jbo čvorka u pedu
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih06.07.2016. u 19:31 - pre 94 meseci
Citat:
DaliborP:
Nije to stvar licemerstva ni humanizma, sve zavisi od emotivne selekcije, ako se neko vise poistovecuje sa francuzima u Parizu a ne sa iracanima u Bagdadu, sta je tu cudno?


To nije nista cudno, zasto bi bilo cudno?

Cudno kada svi ti koji "brinu" o neduznim zrtvama i njihovim porodicama "zaborave" da i onaj oz Bagdada isto ima porodicu, a zaborave i da je u Nigeriji poginulo dete. U stvari, to nije "zaborav", to se zove fasizam.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Najnoviji teroristicki napad, preko 200 mrtvih

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20082 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.