Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kašalj kod pasa

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kašalj kod pasa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15813 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Kašalj kod pasa15.08.2016. u 00:30 - pre 92 meseci
Koliko sam saznao psi najčešće oboljevaju od zaraznog kašlja koji najčešće prodje sam od sebe nakon 7-10 dana. Ne škodi dati oralni antibiotik (amoksicilin) kako bi se sprečila sekundarna infekcija.

Pas moje tetke izgleda da ima ozbiljniji problem pošto mu se kašalj vraća više puta. Zadnji put je pre malo više od mesec dana imao problem koji nije prolazi dok mu veterinar nije dao injekciju antibiotika. Od oralnih mu nije bilo bolje.

Da li neko zna koji se antibiotik daje kod ovakvih slučajeva? Tetka nije baš pri parama da opet plaća veterinara, a i on nije baš naklonjen lečenju pasa pošto je ruralna oblast u pitanju tako da se zdravlje stoke ceni mnogo više neko zdravlje psa.

Mislim da je prošli put čak i rekao da je najbolje da se uspava ukoliko mu ne bude bolje od injekcije.

Ja bih ipak da mu dam još koju šansu pošto pas nije previše star.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 01:32 - pre 92 meseci
Da li je pas isao na dirofilaria test? Dirofilaria su takozvani srcani crvi, prenose ih komarci, narastu do pola metra i znaju da izbuse pluca kao svajcarski sir. Simptomi - pas cesto kaslje, lako se zamara, gubi na tezini. Prema podacima kojima raspolazem, 50% pasa koji su testirani su imali dirofilaria crve u krvotoku. Ljudski imunitet ove crve nakon nekog vremena izoluje i ubija, ali pseci je potpuno nemocan - ili ces psa leciti ili ce kasljati godinama i umreti u najstrasnijim mukama. Test na dirofilariu radi se na veterinarskom fakultetu i kosta oko 2.000 dinara, lecenje se obavlja sa 12 malih doza inekcija otrova za crve, jer ako bi ih odjednom sve ubili pas bi svakako dobio sepsu i uginuo.

Jedna inekcija je oko 450 dinara znaci kad se sabere pregled plus 12 inekcija plus antibiotici prvih 2 nedelje plus kontrolni pregled to izadje najmanje 10 hiljada tokom 6 meseci i to prosecnom srbendi jeste mnogo ako treba da spreci da zivotinja ugine u mukama, a nije mnogo ako treba gurnuti pevaljki na svadbi, potrositi na cigarete ili alkohol, cascavati znane i neznane kojekakvim povodom da se pokaze da je domacin itd. Sad cu opet da kazem, sve i po cenu da Sceka dodje da me napljuje - mi u Srbiji nismo dostigli taj civilizacijski nivo da novac trosimo na zdravlje najvernijih prijatelja i saradnika, koji su ceo zivot vredno radili, izlazucii svoj zivot opasnosti da zastite gazdin zivot i imovinu, a da nikada nikakvu platu nisu trazili. Jbg, najjeftinije je uzeti novog psa, mladog koji jos ne pokazuje simptome bolesti, a tom starom se "zahvaliti" tako sto ce ga izbaciti iz auta negde pored puta, daleko od kuce, pa onda za par godina opet jovo nanovo...

Ja sam bez ikakvog dvoumljenja krenuo svog psa da lecim. Pre neki dan mi neko rece da sam lud i nerazuman sto na psa bacam tolike pare. A ja mu na brzinu izracunah i rekoh da je on za to vreme potrosio 4x vise na cigarete, jos se pritom i trujuci i da je on pametan kolko i moj stojko.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 01:41 - pre 92 meseci
Au, brate, sa kim se ti svađaš?! Niko ništa nije prokomentarisao, a ti si već opleo po prosečnom Srbendi i načinu kako on troši svoj novac i kako brine o svom ljubimcu, i kako za tebe nije skupo da srbenda da svoje pare za lečenje psa, i kako je za tebe glupo kada srbenda gura svoje pare pevaljki među sise. Mislim, ko te pita?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 02:31 - pre 92 meseci
Ne verujem da su crvi. Čitao sam kavi su simptomi. Pas jede normalno i normalno je živahan. Po svim smptomima deluje da pati od tog klasičnog psećeg kašlja koji izazivaju kombinacija virusa i bakterije.

U osatlom ne bi mu pomogli antibiotici da su crvi u pitanju. Mislim da ima osetljive disajne organe, ovo se nije zalečilo kako treba zadnj put i sad se vratilo. Verovatno je trebalo da dobija duže vremena injekcije.

Davaće mu moja devojka injekcije, ona je med. sestra. Samo da mi neki veterinar napiše koji antibiotik da uzmem i koje doze.

Gde je superbaka?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 02:39 - pre 92 meseci
Odvedi psa veterinaru, ne mozes na slepo psu davati kojekakve antibiotike dok se ne vidi o cemu se radi. Ko moze sa sigurnoscu sada da ti kaze od cega boluje i koja bi bila adekvatna terapija.
Ako mislis tom keru dobro, onda batali forumsko i nadri goole lecenje i pravac u vet. stancu sa njim, nemoj da si neozbiljan.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 07:36 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss:
Ne verujem da su crvi. Čitao sam kavi su simptomi. Pas jede normalno i normalno je živahan. Po svim smptomima deluje da pati od tog klasičnog psećeg kašlja koji izazivaju kombinacija virusa i bakterije.

U osatlom ne bi mu pomogli antibiotici da su crvi u pitanju. Mislim da ima osetljive disajne organe, ovo se nije zalečilo kako treba zadnj put i sad se vratilo. Verovatno je trebalo da dobija duže vremena injekcije.

Davaće mu moja devojka injekcije, ona je med. sestra. Samo da mi neki veterinar napiše koji antibiotik da uzmem i koje doze.

Gde je superbaka?
Ovako, simptomi srčanog crva uglavnom ne postoje, pas deluje normalno. U poodmakloj fazi dolazi do su umora, kašlja, slabog apetita... Većinu ovih simptome je imala imoja keruša pa sam uradio analizu na crva (2.500 dinara pre nedelju dana), ali ga srećom nema. Onda sam uradio kompletnu krvnu sliku (2.100 dinara) i nađen je neki problem sa jetrom koji upravo rešavam (i plaćam, naravno!).

Druga moja keruša je svojevremeno imala kašalj koji sam lako izlečio sa nekoliko Dovicina , oralna primena. Danas veterinari uglavnom guraju Panklav koji je dosta skuplji od nekih drugih antibiotika.

Naravno da ne treba raditi napamet i da bi trebalo odraditi veterinarski pregled. Veterinar već sa utvrđivanjem triasa i pažljivim slušanjem može mnogo toga da zna o stanju psa. Razumem besparicu jako dobro. Možeš pokušati sa Dovicinom, ali ako kašalj ne prestane ili se bitno ne smanji za 2-3 dana nema druge nego kod veterinara na pregled. Problem kod pasa je što se bolesti razvijaju dosta brzo pa ne treba previše odugovlačiti sa ISPRAVNIM lečenjem.

Da, danas nije jeftino imati psa!
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 14:05 - pre 92 meseci
evo neceg sto sam napisao u ovoj temi

Citat:
...
primera radi, ako pas dodje kod mene i vlasnik kaze da pas kaslje, ja mogu osnovnim klinickim pregledom da posumnjam da je u pitanju recimo bronhitis, i da krenem sa terapijom, sto je po vlasnika najjeftinije... ali mogu da trazim da se rade i analize krvi, rendgen, test na stenecak, test na srcanog crva itd itd, i tako vlasniku napravim ogromne troskove, a niko ne moze da kaze da sam postupio pogresno jer sam tim testovima hteo da otklonim sumnju na druge bolesti, i samim tim donesem precizniju dijagnozu i terapiju...
...


...dijagnostikujes (ili posumnjas) da je bronhitis, ali ne znas da li je bakterijski (mikoplazma recimo), virusni (stenecak recimo), parazitski (srcani crv recimo) ili su neke neoplazme itd... ne mozes da lecis srcanog crva antibioticima, niti mikoplazmu antiparaziticima itd... moras da znas koji je uzrocnik... i na zapadu se odmah rade svi ti testovi, i to se tamo ne zove lopovluk nego strucnost... kod nas se odmah krece sa antibioticima (jer su bakterijske infekcije najcesce), pa ako prodje prodje... ali ako ne prolazi ni posle dve nedelje, opet se vracas na pricu o testovima...



po tvojoj prici, rekao bih da se radi o srcanom crvu, i Darko ti je objasnio u prvom pasusu...
veterinar je verovatno dao neki antibiotik i dexamethasone, od cega mu je bilo trenutno bolje...
ukoliko insistiras da sam dajes antibiotike, onda bocica Longacefa plus Prokain amp. kao rastvarac, svakog dana po jednu (da li celu ili manje, ne znam, zavisi od kilaze psa)... u humanoj apoteci ta kombinacija kosta od 350-450 dinara, i treba davati vise dana... svakako, ovo ti ne savetujem da radis na svoju ruku, narocito zato sto mi je u glavi druga dijagnoza...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 17:15 - pre 92 meseci
Ma razumem ja kako bi trebalo sve da se uradi i da to znanje postoji, ali ljudima ne rade analize nego daju antibiotike odokativno .

Da li postoje neki jasni znaci po kojima bih znao da su crvi u pitanju ? Kako antibiotici deluju ako su crvi u pitanju? Pretpostavljam da crvi izazivaju neku infekciju.

 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 18:13 - pre 92 meseci
@dusanboss
Očigledno ne čitaš sve tekstove.
Evo ti ovde relativno dobro obrađena tema:

http://balkankinology.net/foru...kod-pasa-i-ma%C4%8Daka/?page=1

Ne budi lenj, pročitaj temu u celosti. Međutim, ne postaje se veterinar čitanjem ovakvih tekstova. Za crva (i ne samo za njega) moraju da se odrade analize krvi da bi dijagnoza bila sigurna. Tek da pomenem kako je u "modi" i očni crv u poslednje vreme.


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 18:54 - pre 92 meseci
Očigledno da ne čitam sve tekstove. Zar neko čita sve? "Sve" je jako širok pojam.

Ali baš ovoj forum što si stavio link sam čitao sinoć . Čitao sam postove vezane za kašalj izazvan infekcijum pošto sumnjam da su crvi u pitanju.

Jesam lenj, priznajem. Jel mi se prašta pola ?

Ne čujem da pas kašlje danas. Valda će biti ok.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa15.08.2016. u 19:04 - pre 92 meseci
Ljudi manite se ovog trola.VIDITE DA ZAhEBAVA i u ovoj temi.Tetka u ruralnoj sredini sa kasljucavim psom.

Procita neke tekstove na netu,postavi temu kao da nesto zna i onda kao ovaj zadnji post -Zar neko čita sve? "Sve" je jako širok pojam.-

podjebava.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa16.08.2016. u 00:19 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss:
Da li postoje neki jasni znaci po kojima bih znao da su crvi u pitanju ? Kako antibiotici deluju ako su crvi u pitanju? Pretpostavljam da crvi izazivaju neku infekciju.

Tesko. Ja sam naprimer primetio da je pas naglo izgubio 5% tezine, a da ima normalan apetit i sve drugo normalno, nikakvog kaslja i premora ni u najavi, pa ti sad vidi kad ce neko to da primeti. Pas ne kaslje jer ima crve u krvotoku, vec onda kad crv negde nesto izbusi po plucima, pa tu kao i na svaku drugu ranicu napadnu bakterije. Sad, ti mozes antibioticima da pobijes bakterije, uz mnogo srece mogu i ranice da zarastu, ali to ne utice na cinjenicu da su crvi tu i da ce opet nesto da izbuse.

Ono sto je zabrinjavajuce je da procenat obolelih pasa dosta brzo raste i da smo blizu situacije da ce se taj procenat pribliziti 100% pasa koji zive na otvorenom. U prvo vreme ce ljudi odbacivati pse u starosti vec od 2 godine, kada pocinju da pokazuju prve simtome bolesti, smatrajuci da sa tim konkretnim psom nesto nije u redu i uzimajuci stene koje je isto obolelo, ali to niko ne zna jer nece pokazivati znake bolesti do svoje druge godine, do tad ce zaraziti stotine pasa u okolini ako ih je uopste bilo nezarazenih a onda jovo nanovo. Ne znam ima li tome kraja, moze li se ta napast ikako uspesno suzbiti na nivou drzave? Jedini preparat za koji znam da iole uspesno stiti psa od komaraca je Bayer Advocat, kosta oko 1500 dinara mesecno i to je vecini vlasnika preveliki trosak, za te pare moze da pije svaki dan po pivo ispred prodavnice.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa16.08.2016. u 01:12 - pre 92 meseci
Ček, ček Darko, ti si već dao dijagnozu. Još ne znamo šta je sa tetkinim psom. Kažem, evo danas ceo dan nisam čuo da kašlje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa16.08.2016. u 01:24 - pre 92 meseci
Verovatnoca i statistika su mu je dale dijagnozu - ako u Vojvodini pas koji ne kaslje ima 50% sanse da je oboleo od srcanih crva, onda pas koji kaslje ima sigurno 90% sanse da ima taj problem. Daj Boze da ja nisam u pravu, pa da se nadjemo na ovoj temi za par godina i da mi kazes da je pas zivahan, zdrav i ne kaslje, radovalo bi me da me tada izgrdis sto olako dajem pesimisticke dijagnoze.
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa16.08.2016. u 07:27 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ono sto je zabrinjavajuce je da procenat obolelih pasa dosta brzo raste i da smo blizu situacije da ce se taj procenat pribliziti 100% pasa koji zive na otvorenom.
Ne znam ima li tome kraja, moze li se ta napast ikako uspesno suzbiti na nivou drzave?

Sve je u redu sa tvojim postom izuzev procenata koje pominješ. Rekao bih da je to tvoja proizvoljna procena. Nemam zvaničnu statistiku ni nekog veterinara, kamoli na nivou Srbije, ali gledajući oko sebe nije baš toliko alarmantno. A da je virus uzeo maha, jeste!
Već 11 godina svakodnevno šetam psa po šumi koja je dugo vlažna što znači da komaraca ima u izobilju. Pas jedino ima Foresto ogrlicu koja je efikasna za krpelje, a to je moja opsesija, ne komarci. Sumnjao sam na crva, ali kako rekoh moja keruša ga do sada nije zaradila. Većina kučkara koje srećem kažu da njihov pas nema crva ili ne znaju jer nisu ni posumnjali. Žena koja živi u srcu šume i ima pse koristi Advocate zbog komaraca, kaže uspešno. Doduše retko pitam čiji pas živi napolju, a čiji ne.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa16.08.2016. u 09:15 - pre 92 meseci
Citat:
Sve je u redu sa tvojim postom izuzev procenata koje pominješ. Rekao bih da je to tvoja proizvoljna procena. Nemam zvaničnu statistiku ni nekog veterinara, kamoli na nivou Srbije, ali gledajući oko sebe nije baš toliko alarmantno. A da je virus uzeo maha, jeste!

Nije virus nego crv.
Ja sa nasao neku statistiku staru nekoliko godina:
"Poslednja studija, obavljena tokom ove godine pokazuje da je, u proseku, oko 17% pasa u Srbiji zaraženo, pri čemu postoje oblasti u kojima je čak svaki drugi pas inficiran - na pr. leva obala Dunava u Beogradu. Sve je veći broj pasa koji žive u gradskom jezgru i inficirani su."
http://www.vetcentar.co.rs/srcani-crv.php
Imajuci u vidu da je taj podatak star nekoliko godina i znajuci da procenti zarazenosti idu uzlaznom putanjom, najrealnije ako iskljucimo pesimizam i optimizam mozemo reci da je oko trecine pasa u Srbiji obolelo, a u Vojvodini oko 50% (u centralnoj Srbiji imamo velike povrsine gde komaraca gotovo da i nema, a u Vojvodini svuda neke bare, kanali i reke sporog toka, idealni za komarce). To jeste moja proizvoljna procena, a ti slobodno probaj da budes realniji ako ja nisam, pa napisi koliki procenat pasa u Vojvodini bi mogao biti zarazen. U jednom vojvodjanskom mestu okruzenom nekim barama i jezercima, gde uvece ne moze da se zivi od komaraca tamosnji veterinar kaze da je procenat obolelih pasa 100% testiranih primeraka koji zive na otvorenom, drugim recima nijednom mu se nije desilo da neko testira dvorisnog psa a da se ispostavi da nije zarazen. U svakom slucaju, mislim da kad imas dvocifren procenat zarazene popualacije, bolest se prenosi veoma lako i brzo - dovoljno je da komarac ujede 3 slucajno izabrana psa i on je vec najverovatnije nosilac zaraze koju moze je preneti na cetvrtog i svakog narednog psa kog do kraja zivota ujede.

Citat:
Već 11 godina svakodnevno šetam psa po šumi koja je dugo vlažna što znači da komaraca ima u izobilju.

Mene vise zanima gde taj pas spava. Iskustva sa komarcima u zemljama koje pate od opasnih bolesti koje prenose komarci kazu da manja opasnost vreba u sumi gde ima milion komaraca, nego u gusto naseljenom podrucju gde ima 1 komarac! Znaci, nije problem u kvantitetu, pod uslovom da ti sumski nikad nisu videli zivotinju obolelu od srcanog crva, vec ako u dvoristu drzis zdavog psa, a komsija u dvorisu pored obolelog psa i imate makar jednog zajednickog komarca. Pored toga, moja neka zapazanja su takva da komarci obicno napadaju psa dok se izlezava ili spava, a ne dok seta ili trci okolo. Meni bi svakako bilo zanimljivo da vidim neku statistiku po rasama, mozda su dogodlaki psi manje napadani od kratkodlakih, pretpostavljam da komarac mora mnogo vise da se namuci da ujede sarplaninca, nego dobermana. U vojvodjanskim gusto naseljenim selima gde su dvorista jedno do drugog obicno svako domacinstvo ima barem jednog psa, kog niko nikad nije testirao na crve, statistika kaze da je visok procenat njih zarazen, komaraca obicno ima vise nego dovoljno, cenim da zdrav pas koji provodi 24 sata dnevno u dvoristu nema neke velika sanse da dozivi starost nezarazen.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 16.08.2016. u 10:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa16.08.2016. u 16:49 - pre 92 meseci
Darko, rezonski je to što si napisao.
Jedino sam uvek skeptičan prema tim "studijama" kako su to naveli u tekstu *koji sam naravno pročitao). Studije u pravom smislu reči kod nas nisu rađene još od vremena socijalizma jer za to nema para. Danas svi koriste računare pa ordinacije imaju neke svoje statistike, a koliko se to centralizuje zaista ne znam.
To nikako ne znači da je napisano netačno već samo da sam lično skeptik prema izričitoj tačnosti objavljenih procenata. Pri tom misli se na procenat životinja dovedenih na pregled, ne na apsolutni procenat.
No nije to ni bitno, zaraženost postoji i svakako nije mala. Lično svoja iskustva baziram gotovo isključivo na području Beograda, a shvatam da nije isto kao i leva obala Dunava za koju znam da je posebno opsednuta komarcima.

U ranijem tekstu si pitao šta će država da preduzme po tom pitanju. Ništa, nažalost! Prošlog leta nisam uopšte uključivao onu spravu za uništavanje komaraca, a poslednjih dana svako veče. Samo jednom su Beograd prskali nešto simbolično sa zemlje. Mogu misliti kako je onda po manjim mestima kada je u prestonici tako. Što je najgore komarci preživljavaju i jake zime po podrumima pa u proleće oživljavaju sa podmladkom.

Što se tiče mog psa spava u kući, ali je pola dana napolju. Ne mislim da si u pravu po pitanju dužine dlake kao bitne stvari za odbranu od komaraca. Oni uglavnom napadaju glavu koja nije posebno zaštićena kod većine pasa. Drugo, bitnija je gustina dlake od njene dužine. Labrador recimo ima bitno gušću dlaku od mog setera kod kojeg je dlaka duga, ali retka pa je koža nametnicima vrlo lako dostupna.


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.65.*



+2282 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa16.08.2016. u 19:00 - pre 92 meseci
Jasno, ne bih se ni ja zakleo u tacnost podataka i adekvatnost statistickog uzorka, ali nemam ni nekog razloga da verujem da oni mnogo odstupaju od stvarnih. Ne znam da li sinteri kad pohvataju pse rade test na dirofilariu, ako bi oni radili onda bismo imali dovoljno tacnu statistiku procenta zarazeenosti pasa na nekom podrucju. Cinjenica je da su komarci najopasnija stvorenja na planeti, odgovorna za smrt 2 miliona ljudi godisnje, ili ako pretvorimo u sekunde, svakih 15 sekundi umre jedna osoba od bolesti dobijenih od komaraca. Mi na ovim prostorima za sada nemamo ogromnu opasnost za ljude, pa cesto nismo svesni opasnosti, ali psi jesu jako ugrozeni i vrlo je verovatno da za nekoliko godina procenat nezarazenih pasa bude reda velicine statisticke greske.
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa16.08.2016. u 20:46 - pre 92 meseci
P.S. Samo da dopunim svoj prethodni tekst.
U dvorištu imam staru (odvratnu!) smokvu koja dosta rađa. Zrele smokve otpadaju i klizavije su od banana, ali što je najgore skupljaju gomilu osa, komaraca i muva. Lično me je godinam bio strah od osa jer neki od mojih pasa vole osu da stave u usta pa ispljunu! Ako bi osa ujela psa za jezik nema mu spasa. Zato u frižideru držoim Ospen i Konakion injekcije. Srećom ništa se nije strašnije dogodilo od uboda za njušku. O komarcima sam počeo da razmišljam tek pre neku godinu sa pojavom problema srčanog crva. Odbranu nemam! Jedino što koristim je Foresto ogrlica, a ona nije predviđena za odbranu od komaraca mada praksa kaže da ipak deluju koliko-toliko. Kako je baš najezda ovih dana planiram da psu stavim Advocate koji nije baš jeftin, za ovu veličinu pasa 1.900 dinara, a traje oko mesec dana.

Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kašalj kod pasa26.08.2016. u 08:12 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss:
Ček, ček Darko, ti si već dao dijagnozu. Još ne znamo šta je sa tetkinim psom. Kažem, evo danas ceo dan nisam čuo da kašlje.
I šta bi na kraju sa tetkinim psom?

Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kašalj kod pasa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15813 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.