Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280319 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 20:00 - pre 80 meseci
Gde sme to da se meri tako, u fontanama

Ta bajka o tenkovima i mostovima je vec postala urbana(vise lici termin seoska) legenda. US steel je cabrirao, kao i vecina celicne industrije, slomljene Kinezima.

Smanjili su produkciju i broj zaposlenih i u USA, a to nije zbog Sartida, sigurno..

Jednostavno su bacili kasiku, pravili gubitke i otisli..nemaju za koga ovde da prave sirovine, a da transportuju stotinama km kopnom, nema smisla.

Ovo je za javnost
Citat:
In January 2012, U.S. Steel sold its loss making Serbian mills outside Belgrade to the Serbian government.[18]

On May 2, 2014, U.S. Steel announced an undisclosed number of layoffs affecting employees worldwide.[19] On July 2, 2014, U.S. Steel was removed from S&P 500 index and placed in the S&P MidCap 400 Index in light of its declining market capitalization.[20]
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 20:03 - pre 80 meseci
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 20:28 - pre 80 meseci
Citat:

Ratnički spoljni izgled srazmeran kukavičluku, terminologija i simboli (mrtvačka glava) takođe. Otkud bi četnik mogao biti hrabar, kad su osnova i osnovna pobuda njihovog stava i opredeljenja kukavičluk i priznanje nemoći pred snagom okupatora? Hoće li četnici, vođe, u poslednjem trenutku, okrenuti oružje protiv Nemaca? Ipak izgleda da neće moći. To bi mogli učiniti samo ako bi nemačka vojska bila prethodno potpuno razbijena, doslovno rasterana. Pored tih materijalnih uslova za preokret isto tako malo ima i "političkih": izdajstvo je postalo prava sadržina te politike, osnovnija od cele superstrukture, od svih kombinacija "kad dođe vreme".


Citat:

Bašibozluk, bagra i brabonjci ustali da obnove Dušanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje. Žalosno je što su Srbi u civilizacijskom i kulturnom pogledu ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, već sa samima sobom, vraćajući se na šajkaču i opanak iz kojih su jedva izašli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj slavnoj istoriji...


Nagradno pitanje: koga sam citirao?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 21:21 - pre 80 meseci
citirao si geniajlnog Kocu Popovica. Titovog buljasa koji je ipak shvatio da ga je Tito potrosio kao opusak.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 21:23 - pre 80 meseci
No, kad smo vec kod hrabrosti.

Zar nisu partizani pobegli naglavacke iz Uzica kad ih je poterao Svabo, kao sto sui bezali po svim onim ofanzivama. Kao mi se povlacimo da bi zauzimali jos vecu teritoriju.

Od Nedica i cetnika nisu smeli da prismrde Srbiji od jeseni 1941 do jeseni 1944.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 21:25 - pre 80 meseci
Citat:
bananaphone:
@HoT_Steppa - Sartid je imao sirovina unutar fabrike u trenutku predaje USS, u vrednosti vecoj od 23M $, za koju je prodan, nikakvi tenkovi i topovi i ostale gluposti nisu bile potrebne. Ljudi koji nisu videli Sartid ne kapiraju o cemu se tu radi, imas 4 autobuska stajalista sa jedne strane zemljista na kom je fabrika, internu zeleznicu itd, cisto da bi ljudi stekli osecaj:

http://e-metallicus.com/media/...2e18bb86fa197fdc98b26b8_XL.jpg

Imate sa strane prugu pa probajte da skalirate u glavi koliko je to postrojenje u stvarnosti.

E sad pogledajte fontanu na Slaviji i procenite da li ovih 10 fontana vredi odprilike kao ovo sto vidite na ovoj slici...


Bio sam u vojsci 2003. znam koliko je samo tenkova u mojoj kasarni tad isečeno....
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 21:25 - pre 80 meseci
I Talijana Braxi, ne zaboravi Talijane - spasioce srpskog naroda iz WW2 !!!

Dusa ih boli i dalje za cetnicima i Srbima :D :D :D


Citat:
HoT_Steppa:
Bio sam u vojsci 2003. znam koliko je samo tenkova u mojoj kasarni tad isečeno....



Verujem ti - ali govorim da i sa tim i bez toga - nije bitno. Samo sirovina unutar fabrike je bilo u vrednosti za koju je prodata zeljezara. Ne trebaju ti te price, prakticno umanjuju vrednost zeljezare, jer da pretopis sve tenkove koje je JNA imala mozda bi dosao do cifre od nekoliko miliona, a zeljezara je vredela bar nekoliko stotina miliona.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 21:29 - pre 80 meseci
evo pa se malo edukujte.



Banana dosadan si skoro koliko glup. Nisam ja izmislio da je Djujic saradjivao sa Italijanima vec je to Djujic rekao.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 21:51 - pre 80 meseci
meni su smesni koji kazu: jao sta pricate o Titu sta vam je on kriv kad je umro pre 40 godina.

To su ljudi koji ne razumeju da ima vladara cije su posledice DALEKOSEZNE kroz vreme. Aleksandar je mrtav vec 83 godine, ali se njegova odluka da formira Jugoslaviju pre 100 godina i danas oseca !

Slicno Tito i njegova antisrpska koalicija u Jugoslaviji cinili su sve da steshu Srbiju na najmanju mogucu meru. Najpre preko crtanja izmisljenih granica republika i stvaranjem novih naroda od Srba, a zatim i stvaranje pokrajina u Srbiji. Ja ne znam kako to neko moze da ne vidi kad prosto vapi i zjapi ? Zasto Tito nije napravio autonomnu Istu kad je tamo bilo dosta Italijana, ili autonomnu Liku. Ne on je morao da napravi autonomno Kosovo jer je to Srbija.

I sad meni dodje neko i kaze Tito je bio velicina ziveo sam super, jbo sam i zdero koliko sam hteo. Da ziveo si super na kredit nerealno. jer da je bilo realno ne bi sve otislo u majcinu gotovo preko noci. 12 godina zivota na kredu 1968-1980 i posle plac i skrgut zuba 50 godina. Vec 1980 pocele su restrikcije svega i svacega itzv stabilizacija... bonovi, par-nepar...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 22:08 - pre 80 meseci
Citat:
bananaphone:
Pa jel bi ti smetalo da ti stave 'Svabu za kralja u toj tvojoj slovenskoj monarhiji?

Ni najmanje cak naprotiv - smatram da bi od Svabe mogli imati mnogo vise koristi nego od nekoga iz naprimer Bajcetine ili bilo kog dela Sumadije.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 22:12 - pre 80 meseci
Citat:
Braxi:To su ljudi koji ne razumeju da ima vladara cije su posledice DALEKOSEZNE kroz vreme.


Ja samo znam da to što ovaj forum nema ignore dugme da te više ne čitam po mene ostavlja dalekosežne posledice.

Ostavi se četovanja i prioni na posao, dosta si mlatio praznu slamu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 22:13 - pre 80 meseci
@Braxi - najveci cirkusu madzone-a.

Nisi ti izmislio da je saradjivao sa Italijanima, nego si poverovao u suplje cetnicke price, da su Italijani bili neki altruisti i da su zbog humanitarnih razloga - ocuvanja srpskog zivlja, naoruzavali cetnike da bi sacuvali Srbe. Italijani koji su napravili NDH :D :D :D

A ovaj tvoj izlapeli vojvoda ne moze da odrzi govor od minut i po (odslusaj do kraja), da ne napomene da su najveci neprijatelji Srba, ustvari Jugosloveni (odnosno partizani) - pri tom napominje da su to Srbi koji se zalazu za Jugoslaviju. Suplja glava matora, umesto da kaze da nacionalni Srbi ginu u borbama cetnika i partizana, na obe strane, jedni zbog ideologije kralja - koji je 3/4 (najmanje) Nemac a ciji sin danas ne govori srpski jezik (to je dovoljno da pokaze koliko postuje srpsku kulturu i narod), i druga Tita - Staljinovog agenta, coveka koji promovise nad-nacionalnu ideologiju, prema tome puca mu k* za Srbe kao naciju. Dok ih svi ostali guze sa svih strana, bombarduju Beograd, ubijaju 100 civila za jednog Nemca, kolju po logorima, Srbi su shvatili da to nije dovoljno, potrebno je da se kokamo i mi medjusobno zarad visih ideoloskih ciljeva druga Tita i dragog nam kralja.

Koji logor su oslobodili cetnici, koju ofanzivu su vodili protiv NDH i ustasa? Italijani su ih naoruzavali, a povlacili su se zajedno sa Nemcima, i odrekli se ideje Velike Srbije da bi ostvarili saradnju sa ustasama radi borbe protiv komunizma i partizana.


http://www.znaci.net/00001/4_14_4_109.htm

Citat:

PISMO DRAŽE MIHAILOVlĆA OD 29. NOVEMBRA 1944.USTAŠKOM PORUČNIKU MATI MATIĆEVlĆU O ZNAČAJU SARADNJE IZMEĐU USTAŠA I ČETNIKA1

Bratu

Mati Matićeviću

Komandantu hrvatskih odreda u oblasti Vareša3

Vareš

Veoma sam zadovoljan sa rezultatom prvih sastanaka sa Vama. Mnogo računam na Vašu suradnju i vašu ličnost kao čovjeka iz naroda koji je uspio da privuče tako velike snage oko sebe i da ih upravi pravim putem bratske zajednice i sloge.

Sada nam se otvaraju široki putevi da dosadašnji rad još pojačamo i da dođe do pune sloge i saradnje protiv zajedničkog neprijatelja.

Jedinice pod vašom komandom će ubuduće nositi ime hrvatske jedinice u sastavu jugoslovenske vojske u domovini pod hrvatskom zastavom, a sa nazivom jednog od hrvatskih velikana prema Vašem izboru (na primer »1. Hrvatski korpus Stjepana Radića«).4

Moj delegat brat Mustafa Mulalić5 stupio je u vezu sa komandantom muslimanske milicije Islamovićem. Čim ti razgovori budu završeni, nadam se da ćemo uskoro na zajedničkom sastanku moći riješiti ta pitanja onako kako bude najbolje.

Mi Vas, brate Mato, već sada smatramo u tajnoj suradnji sa nama, a ako uspijemo da naša suradnja bude javna biti će to od najvećeg značaja za cijeli naš narod.

Na našem sastanku riješiće se pitanje o Vašem nazivu i Vašem činu u vojsci onako kako Vam to po zasluzi Vašeg dosadašnjeg rada pripada.6

Sa bratskim pozdravom

29. studeni 1944.

Položaj



Eto to su ti tvoji junaci, kralj koji nije nasao za shodno da svoje dete uci nas jezik - kojim jezikom su pricali unutar porodice, koliko je knjiga iz srpske kulture taj covek uopste procitao, sta on uopste zna o Srbima?
I cetnici koji su saradjivali sa Italijanima (tvorcima NDH), Nemcima (100 za 1) i Ustasama (srbosek inovatorima), za vreme dok su te tri sile radile na najvecem istrebljenju Srba u nama poznatoj istoriji, i koji su se borili sa partizanima - isto Srbima zarad suplje ideologije i supljeg kralja...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 22:24 - pre 80 meseci
Citat:
bananaphone:
@Darko - rusku monarhiju su osnovali proto-germani - vikinzi https://en.wikipedia.org/wiki/Rurik_dynasty - na zalost tekst na srpskom je bedan. A poslednji vladari su bili Romanovi - takodjer 'Svabe. Govorili su se europski jezici - deca Nikolaja 2 su koristila engleski i nemacki a ne ruski jezik za medjusobnu komunikaciju. Francuski je bio maltene obavezan jezik kod ruskog plemstva, i bili su jako dobro upoznati sa grckom klasicnom knjizevnoscu i modernim kapitalizmom, bez nekih religijskih aspiracija. Zena cara Nikolaja 2, Alexandra Feodorovna - je takodjer unuka kraljice Viktorije - je pocela da uci ruski jezik kad je dosla u Rusiju itd.

Dakle ponovo te pitam - da li su to vladari za kojima ti tiho patis i potajno se nadas da bi ponovo mogao biti njihov podanik???

Da, apsolutno - kralj u 21. veku ima duznosti negde izmedju ministra inostranih poslova i Novaka Djokovica - da popravlja ugled zemlje u inostranstvu, stice naklonost stranih vladara, postize da nam po nekad za neku nasu glupost progledaju kroz prste a ne da nas bombarduju i slicno. Za to je pozeljno da bude u rodbinskim i prijateljskim vezama sa stranim zvanicnicima i da govori strane jezike, a ne da su mu svi preci do 16og kolena iz Sumadije i da se sluzi srpskim jezikom.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 22:45 - pre 80 meseci
Eeee Darko Darko, ti bi da promociju srpskih interesa i kulture u svetu, radi neko ko sa Srbijom nema nikakve veze, i ko moze na toj poziciji da bude samo iz sopstvenih interesa i da mu puca djokica za Srbe i Srbiju, da mu je bitnije da li ce da dobije Beli Dvor na korstenje, od toga da za 20g koliko se potuca po Srbiji, vise nauci taj srpski jezik i procita malo o tom narodu koji bi trebalo da predstavlja?

Da ga bas briga sto dodje covek iz Japana, zemlje udaljene 10.000km da predstavlja jednu velesilu u nekoj vukojebini na balkanu i nauci da govori srpski bolje od njega https://youtu.be/shq-f_vTA5E

Pa onda nista druze, ja sam mislio da ti ne razumes sta hoces, kad kazes da zelis monarhiju, ali izgleda da je monarhija zaista najbolje drzavno uredjenje za tebe...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 23:07 - pre 80 meseci
Ma ja sam nebitan, bitno je da ste vi koji ste podrzavali cistokrvne vladare od Pozarevca do Bajcetine znali sta hocete i da ste zadovoljni rezultatima njihovog perfektnog poznavanja srpskog jezika.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.09.2017. u 23:25 - pre 80 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ma ja sam nebitan, bitno je da ste vi koji ste podrzavali cistokrvne vladare od Pozarevca do Bajcetine znali sta hocete i da ste zadovoljni rezultatima njihovog perfektnog poznavanja srpskog jezika.


Pa sto pomenu Djokovica nesrecnog, bolje da nas promovise u svetu na primer Federer, ne treba nista o nama ni da zna, ceo svet ga voli, govori jezike bolje od Djokovica, dobro je povezan, milina...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.09.2017. u 00:05 - pre 80 meseci
Ovde uopšte više nije bitno da li se oko nečega slažemo ili ne. Konfuzija u četničkim glavama je tolika da ni dobar psiholog/psihijatar ne bi mogao da je razreši. Deca bi se ponašala i delala samosvojnije, nezavisnije i zrelije od ovih srbendi kako ih je nazvao Koča Popović. Može li se konačno znati, koji je to sErBski(u duhu srpskog jezika kako ga vi negujete) vladar vama po volji, koji narod, ljudi, građani? Šta je uopšte to što vi tražite/želite, ako takvo što uopšte postoji? Kakva je to igračka plačka koju nikako da dobijete, pa sve vreme kmečite ko balava dečurlija? Zašto nas toliko držite u neizvesnosti?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.09.2017. u 04:33 - pre 80 meseci
Citat:
bananaphone: Eeee Darko Darko, ti bi da promociju srpskih interesa i kulture u svetu, radi neko ko sa Srbijom nema nikakve veze, i ko moze na toj poziciji da bude samo iz sopstvenih interesa i da mu puca djokica za Srbe i Srbiju, da mu je bitnije da li ce da dobije Beli Dvor na korstenje, od toga da za 20g koliko se potuca po Srbiji, vise nauci taj srpski jezik i procita malo o tom narodu koji bi trebalo da predstavlja?

Pa Beli dvor je vlasnistvo porodice Karadjordjevic koje su oteli crveni, za ne. Cudo jedno kako imate plivajuci stav o vlasnistvu i osnovnim ljudskim pravima.

Drugo oni(Karadjordjevici) su vazan deo identiteta Srba i ne samo Srba.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.09.2017. u 06:54 - pre 80 meseci
Nisu uopste bitni ni cetnici ni partizani. Ovde je bitno puvanje, pravljenjem vaznim, kao u svakim primitivnim plemenima. I uvek "oni gore" onima dole u "onom smislu". I ovek ovi dole onima gore uzvracaju pljuvanjem...


I to je ono sto me ocajava, sto nismo ni trunku civilizovani, opet i beskrajno cu navoditi Island, ljudi odgovorni i prema sebi i prema zajednici.

Doticni su bili svesni da svako na vlasti, kao pod dejstvima droge i alkohola moze da posrne, i da se zalepi na nesto potureno od strane neprijatelja, takvi ako naprave stratesku gresku budu oterani....

Dok ovde, jedva se ceka da sidje Kurta, pa da se popne Murta i nastavi sa bahacenjem i puvanjem..arcenjem drzave i vilenjenjem.

Mali broj, mozda i dvocifren, i cetnika i partizana je razumelo da treba cvati gradjansku masu, ali velike vecine plemenskih naduvenih bandita su morali da budu vazni, da ubijaju, da sikcu i da satiru narod...iz bilo kog njima "vaznog" razloga..

I to daje odgovor na dileme sta bi bilo kada bi bilo, i kod jednih i kod drugih, i kod ceda i kod komunjara, NAJGORI profitiraju i avanzuju..

Pa je svejedno, komunizam, fals kapitalizam, socijalizam..mentalitet je ovde smrtonosno drzavno uredjenje..

Istna, korov lakse raste, budala se lakse napravi, nego pametan covek..
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.09.2017. u 07:58 - pre 80 meseci
Citat:
dejanet:
Pa Beli dvor je vlasnistvo porodice Karadjordjevic koje su oteli crveni, za ne. Cudo jedno kako imate plivajuci stav o vlasnistvu i osnovnim ljudskim pravima.

Drugo oni(Karadjordjevici) su vazan deo identiteta Srba i ne samo Srba.


Haha - koje pojednostavljivanje, ovaj forum je ludnica...

Karadjordjevici su raspolagali sa drzavom i drzavnim resursima dok su bili kraljevska porodica u monarhiji, jer su i sami bili deo drzave, sta mislis da su mogli da prodaju svu "svoju" imovinu nekom trecem. Recimo smore se da budu kraljevska porodica, i prodaju sve "svoje" vlasnistvo u Srbiji Otomanima i zapale da zive u Ameriku, a srpska kraljevska porodica postane neki Suljo ponovo? :D :D :D

Drzava nije vise monarhija, prema tome ni monarh vise ne moze da raspolaze resursima na koje je imao pravo u monarhiji. Zamisli kad bi Otomani koji su vladali mnogo duze od Karadjordjevica (±400g) Srbijom dosli i trazili "svoju" imovinu, ili Habzburzi, ili kad bi engleska kraljica otisla u Indiju i rekla - vratite mi sto je moje :D :D :D

To bi ti bilo poprilicno smesno zar ne?

Karadjordjevici su vazan deo istorije Srba (kao i Otomani i Broz), ali tesko da su deo identiteta, veci deo naseg identiteta i onog sa cim se Srbi danas identifikuju su nasa tradicija, kultura i jezik, po tome "mi" znamo da smo "mi" i razlikujemo se od drugih (sta mislis sto se upinju sve ove novonastale drzavice da naprave "svoj" jezik - pazi molim te crnogorski, morace da prevode Njegosa sa srpskog na crnogorski jezik), a ne po tome ko je bio za Karadjordjevice a ko za Obrenovice, a ko za Tita, a tu su veci uticaj napravili recimo jedan Vuk Karadzic i Dositej Obradovic, nego svi Karadjordjevici i Obrenovici i Broz zajedno.

A upravo ti govorim da je tradicija, kultura i jezik, osnova i baza svega sto cini svaku naciju - nacijom, nesto od cega su se Karadjordjevici distancirali i prema tome ne mogu ni na koji nacin da predstavljaju Srbe kao naciju (osim Darka - kod moze da predstavlja Federer i Joe Biden - posto imaju jake veze u svetu)...

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 07.09.2017. u 09:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280319 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.