Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

B segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: B segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269076 | Odgovora: 906 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina21.11.2019. u 11:12 - pre 52 meseci
Toyota Corolla 2.0 HSD je vozena na testu, kao i sedan verzija 1.8 hibridna. Razlike u pogonu su nebo i zemlja, a 2.0 HSD trosi i manje, za neverovati. Sedan je malo bolji s prostorm za glavu pozadi.

Elem, po Beogradu ne prelaze 3,8 L kao sto rekoh. Sa 2.0 HSD mozes i preko 3km samo na struju u gradu, a to je dovoljno da od Ustanicke dodjes maltene do Profesorske kolonije. Dakle presao si pola centra BGD-a samo na struju. Cim krenes nizbrdo odma regenerise kocenjem i voznjom nizbrdo, suljas se dole od Bulevara, on samo puni recimo... odlicna stvar. E da, kocnice su dosta jake, zbog regeneracije i mora se malo pritisne pedala, pa malo jako koci, mora covek da se navikne. Nekome to smeta, nekome ne... ali naviknes se.

Na magistralama oko 3.4. Stvarno za svaku pohvalu sa 180 KS. Autoput ne prelazi maksimalno 6,7L kako god vozis, ako gledamo prosek. Kazem 5-5.2L na 120km pri vetru, 6,2L na 130... steta sto nije bio dan bez vetra pa da vidimo. 1.8 trosi malo vise u tim uslovima, oseti se da ima skoro 60 konja manje.

Ovaj novi hibrid ama bas nikakve veze nema sa onim prastarim iz Priusa, niti sa ovim 1.8 iz CHRa. Potpuno sve promenjeno. Mnogo veca autonomija na struju i benzinca upali ponekad bukvalno na par sekundi i to je to. Recimo po Zemunu nijednom nije upalio motor, sve EV mod, do nekih 60tak kmh a i to je prebrzo za taj deo grada. Brzinom gradske voznje u BGD, koja je prosecna 20kmh mozes preko 3km na struju bez problema. Posle vozis 1km kombinovano, pa opet 1km samo struja. Otud i mala potrosnja.

Vidju lepe potrosnje:

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina21.11.2019. u 11:44 - pre 52 meseci
^^ Opet si omanuo tema je b segment a ne c.

https://www.google.com/amp/s/a...oyota-corolla-model-range/amp/

Znači gradski auto.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina21.11.2019. u 12:59 - pre 52 meseci
cozmo_im - otprilike su i moja iskustva slicna, autoput trosi kao bilo koji drugi benzinac te snage (posto i vozi kao benzinac autoput), a ostalo je 100% usteda. Medjutim ostaje problem cene ne znam da li si pogledao moju kalkulaciju ovde: http://www.elitemadzone.org/t492699-33#3922290

Nakon koliko mislis da se isplati kupovina takvog hibrida - u odnosu na obicnog benzinca - (ili ne daj Boze dizela), ako samo koristimo gorivo kao argument?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina21.11.2019. u 13:14 - pre 52 meseci
Jbg, ovde mora da se umeša država, ako postoji želja za očuvanjem životne sredine. Da bude uštede na PDV, registaciju, godišnji porez, takse i slično.

Jer, kako sad stvari stoje (i cene), samo tako, plus ušteda u gorivu, za neki normalni period eksploatacije može da se dođe do ukupne uštede. A bez realne uštede, šire građanstvo neće kupovati skuplje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina21.11.2019. u 13:30 - pre 52 meseci
@Java - moja jedina nada je da ce postati masovna tehnologija, da ces za 5g moci za 30-35k kupiti el auto koji je konkurencija Tesli M-3, umesto za sadasnjih 60.000... A da ce se pojaviti autic - nivoa Renaul Clio ili VW Polo, koji ce biti maks 15-20k...

Hibridi su po meni najzeznutija prica, posto je tehnologija skupa - koliko god da stedis na njemu - prakticno imas 2 pogonska sistema interkonektovana, koji ne mogu nikako da valjaju - a da kostaju kao auto sa jednim sistemom pogona...
Mislim da ce se trziste svesti uglavnom na sisteme poput MHEV-a koji ce biti asistencija benzinskom motoru, da bi malo smanjili potrosnju i elektricne automobile, ali zivi bili pa videli...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
87.116.178.*



+1342 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina21.11.2019. u 14:01 - pre 52 meseci
U Srbiji su hibridi totalno besmisleni i za još duuuugo vremena realno najviši rang koji mogu da zauzmu je bombastično punjenje stranica nestručne štampe.

Realna upotrebljivost hibrida ovde ne postoji, jer Srbi najviše vole raspadnute dizele i za sve bi dali da im potrošnja dizela bude koja kap manje.

Nasuprot toga, hibridi imaju benzince, njihova cena je abnormalna, upotrebljivost ograničena, komplikovanost ogromna, dakle investiocioni troškovi su ogromni a ušteda postoji samo na papiru, uz značajna ograničenja u vožnji.

Za grad, a sasvim lako i za duža putovanja, jedan Polo 1.0TSI ili Fiesta 1,0 Ecoboost su carevi, i ni na vidiku nije ništa što može da ih ugrozi.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina21.11.2019. u 14:08 - pre 52 meseci
Na zalost - slazem se
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina21.11.2019. u 23:04 - pre 52 meseci
Ugroziće ih takse i porezi, cena goriva koja ide nebu pod oblake, putarina skuplja za sus motor, parking skuplji, ulaz u grad ne može, servis skup jer je skupo šrafljenje a i masti se majstor kancerogenim uljem i garežom. Polako živi bili pa videli.

Pre neki dan čitam da ako je motor masan, eko test ne može da se sprovede a samim time ne može se registrovati.

Posle nam nije jasno kad francuzi izađu na ulice pa se mlate mesecima.

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina22.11.2019. u 08:13 - pre 52 meseci
Citat:
bananaphone:
cozmo_im - otprilike su i moja iskustva slicna, autoput trosi kao bilo koji drugi benzinac te snage (posto i vozi kao benzinac autoput), a ostalo je 100% usteda. Medjutim ostaje problem cene ne znam da li si pogledao moju kalkulaciju ovde: http://www.elitemadzone.org/t492699-33#3922290

Nakon koliko mislis da se isplati kupovina takvog hibrida - u odnosu na obicnog benzinca - (ili ne daj Boze dizela), ako samo koristimo gorivo kao argument?


2.0 HSD se svakako isplati, zato sto trosi manje od dizela ili benzinca sa 150 do 200KS. I to dosta manje. Kazem, po vetru je trosio cak ispod 6,5 L na 130kmh.

Moramo gledati i konjazu i performanse, koje su ovde vrhunske.

Zasto bih vozio 1.0 TSI koji je katastrofa kako ide u odnosu na hibrida?

2.0 HSD ubrzava 7.9 sekundi od 0 do 100kmh. U gradu trosi maksimum 3,8 L i to u Beogradu kakav je sad. U Novom Sadu bi to bilo opusteno oko 3 litre. Ali bez problema. Na autoputu nikad ne prelazi 6,5L u proseku sa 180 konja i medjuubrzanjima koja su fantasticna. Jedino ogranicenje je maksimalna brzina koja je, po GPS-u, 194kmh (180kmh je sigurnosna za elektro pogon, ali sistem dozvoljava vise). Doduse na 180kmh nemas utisak da ide toliko, savrseno je tih unutra. Izmerena buka HB na 130kmh je 67db (karavan je 68).
To je u ravni sa konkurencijom, ako govorimo o hatchback modelima. Kod 1.8 hibrida je 69db, te je napredak ocigledan.

Medjuubrzanje:

80-120 - 5,2s

Ja mislim da se isplati imati auto sa 180ks i odlicnim performansama koji manje trosi od 1.0 TSI u bilo kojoj karoseriji.

Cena za Luna paket opreme je 27.000 evra.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina22.11.2019. u 11:12 - pre 52 meseci
Ma isplati se kako se ne isplati, ako radiš neki posao i primaš platu u Srbiji 2000 evra pa ti nije ništa da odvojiš samo za auto 27.000 evra.

Još bolje na kredit, izađe te samo 40-45.000 evra na 5 godina. I štediš par litara goriva na 100 km, imaš besan auto, štediš litar po gradu, na semaforu si najbrži.

A dobiješ i nove patosnice plus obavezna dodatna oprema. Ako ubodeš akciju, imaš i zimske gume za par hiljada evra više. Neke super eko.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina22.11.2019. u 11:18 - pre 52 meseci
6.5 litara na autoputu nije nista posebno, Golf 1.5TSI trosi malo manje. 2.0TFSI motor 190ks u A4 trosi ispod 6l na autoputu, u dosta vecem autu. Ali recimo da zavisi od vozaca, uslova voznje, tezine konkretnog auta, terena itd. I zbog minimalnih razlika - recimo da trose ±isto na autoputu, posto u sustini hibrid na autoputu je u 90% vremena na benzinu, a posto je malo tezi od ekvivalentnog benzinca, onda malo vise i trosi, dakle teranje maka na konac...

Po gradu je van konkurencije - posto - ok mozes da jajaris i gasis auto na nizbrdici i izbodis vratolomije, ali realno ako vozis bez mnogo razmisljanja o potrosnji, nego se koncentrises da stignes na cilj, taj auto trosi po gradu mozda 4-5l - sto je misaona imenica za 1.5TSI - koji je u najboljem slucaju 8-9l.

Tako da nema greske potrosnja po gradu je inpresivna, ubrzanje Toyota 180ks - 7.9s 0-100, Skoda Scala - 150ks TSI automatik menjac 8.2s 0-100 - sta ja znam, meni ove 0.3s u svakodnevnom zivotu ne pretstavljaju neku veliku barijeru, recimo da je i Skoda sasvim ok sa performansama za tu klasu auta...

Sad dolazi kljucno pitanje - Toyota je oko 10.000e skuplja, sto je mnoooogo love, vise od 50% je skuplja od Skode. Koliko godina ti treba da bi kroz manju potrosnju i cenu goriva kompenzovao inicijalnu razliku u ceni... Recimo da ti Toyota trosi u proseku 4l, a Skoda 8l - treba da predjes 180.000km da bi ti se izravnala investicija u hibrid, ako samo gorivo gledamo.

Medjutim ako razlika nije 4l, nego 3l (sto je po meni realnije), onda treba da isteras 240.000km da bi bio egal. Sto je maltene gornja granica ovih automobila pre nego sto krenu ozbiljni problemi.

EDIT - nisam ti odgovorio - zasto bi vozio 1.0 TSI? Pa zato sto kosta 1/2 cene od Toyote a kao gradski auto zadovoljava potrebe vecine ljudi...
Mislim kao kad bih ja tebe pitao - zasto voziti Toyotu od 180ks, kad za 50000 mozes da uzmes Mercedes E klasu sa 6-cilindara dizelom, koji stize od 0-100 za 5.5s a 200km/h - brzina na kojoj Toyoti otpadaju tockovi i trosi 25l benzina - mu je cruising speed i trosi 10l dizela :D :D :D

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 22.11.2019. u 13:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
87.116.178.*



+1342 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina22.11.2019. u 14:52 - pre 52 meseci
Citat:
bananaphone:  taj auto trosi po gradu mozda 4-5l - sto je misaona imenica za 1.5TSI - koji je u najboljem slucaju 8-9l.

Ne znam u kom to "gradu" 1.5TSI troši 8-9l..To je veoma ekonomičan motor i razlike u korist hibrida, ako postoje, a mogu postojati jedino u tom famoznom "gradu", su puno manje od toga što navodiš.

I niko od vas koji maštate o hibridima ne navodi da benzinski motor kada ga hibrid upali, a pali ga često, radi hladan i potpuno van svog radnog režima i optimalnog stepena iskorišćenja, što dovodi do toga da je potrošnja benzinaca u hibridima osetno veća od one koju bi taj isti motor imao kada bi stalno radio, a svakako je veća od potrošnje 1.5TSI koji je trenutno najekonomičniji benzinac na svetu.



 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina22.11.2019. u 15:00 - pre 52 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Realna upotrebljivost hibrida ovde ne postoji, jer Srbi najviše vole raspadnute dizele i sve bi dali da im potrošnja dizela bude koja kap manje.

This!

Ja sam za hibride, posebno plug-in za one koje imaju uslove, ali to jeste problem u Srbiji. Ono sto nije problem, tj. ono gde se pokazuje pravi problem je da 75% novoregistrovanih vozila je - dizel. Svi se zale (ovo napisah i u drugoj temi) na vazduh, a kad treba da se glasa novcanikom svi voze dizel iz koga je izvadjen filter.

Prvo, nije voznja osnovno pravo, a disanje jeste. Drugo, slazem se ja, nisu ovde uslovi da se guraju hibridi, ali sve to na stranu, makar da se penalizuju dizeli, a da se onima koji ne prodju normu koja je propisana (EUR 4 ili EUR5, makar u najavi) zabrani ucestvovanje u saobracaju. Ako se ne odrzava u skladu sa standardom proizvodjaca - ne moze registracija. Uredno odrzavan benzinac je znacajan korak napred, samo da se resimo zagadjenja vazduha - koje BOLI posebno decu. Ne trebamo biti eko-fasisti, ne treba da zabranjujemo grejanje na ugalj, moraju ljudi da zive i da se greju, ali voziti raspadnut dizel sto ti kazes u drzavi koja ima ozbiljan problem sa zagadjenjem vazduha je nesto na sta mora da se obrati racuna i sto mora da se resi sistemki.

I da, stoji, mora da se rese i svi drugi problemi. Ali, zamena termoelektrana je proces koji traje, ne mozemo tako lako bez struje, neophodna je za mnogo toga. Ne mozemo zabraniti ljudima da se zimi greju. Ali mozemo im zabraniti da izbace pola kila cadji dnevno.... nov dizel izbaci na 100km preko 100 grama cestica (koliko se secam i preko 200) koliko izbace ovi raspadnuti ne smem ni da mislim....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina22.11.2019. u 17:13 - pre 52 meseci
@Nebojsa - ok, mozda sam preterao, ja sam imao veliki auto sa 1.4TSI motorom pa mi je on bio referenca, Skala sigurno trosi manje, neka bude 7-8l u najgorim gradskim uslovima...

U svakom slucaju, u gradu mozemo ocekivati maks nekih 3l ustede na gorivu, van grada ne ocekujem apsolutno nikakvu ustedu - pa sad zavisi od potreba - moze da se izracuna kombinovana usteda.

Obrni-okreni, po meni je previse para za hibrid...


@nkrgovic - slazem se, ali tvoj hibrid ce da trosi struju koju pravi: https://www.dw.com/sr/ugalj-sa...-%C4%8Ditavu-evropu/a-47822630
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina22.11.2019. u 19:44 - pre 52 meseci
Ma slazem se i za to, uostalom to sam i napisao.... :) Dizel je samo nesto sto je lako resiti. Takodje, hibrid koji nije plug-in je samo jako efikasan benzinac... ;)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina23.11.2019. u 09:44 - pre 52 meseci
Citat:
bananaphone:
6.5 litara na autoputu nije nista posebno, Golf 1.5TSI trosi malo manje. 2.0TFSI motor 190ks u A4 trosi ispod 6l na autoputu, u dosta vecem autu. Ali recimo da zavisi od vozaca, uslova voznje, tezine konkretnog auta, terena itd. I zbog minimalnih razlika - recimo da trose ±isto na autoputu, posto u sustini hibrid na autoputu je u 90% vremena na benzinu, a posto je malo tezi od ekvivalentnog benzinca, onda malo vise i trosi, dakle teranje maka na konac...



Ovo je maksimalna potrosnja po ceonom vetru. Na 120kmh je pokazivao 5.0L i 6,2 L na 130kmh pri vetru od oko 78kmh!

Drugar ima Karoqa 1.5 TSI, u gradu 9 opusteno, autoput ne moze da spusti nikako ispod 6,7 L. A ide drasticno njanjavije u odnosu na ovaj 2.0.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
87.116.178.*



+1342 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina23.11.2019. u 10:07 - pre 52 meseci
Citat:
cozmo_im: Drugar ima Karoqa 1.5 TSI, u gradu 9 opusteno, autoput ne moze da spusti nikako ispod 6,7 L

Hajde slikaj ovaj auto od drugara i pokaži nam ovde na ES-u.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina23.11.2019. u 13:45 - pre 52 meseci
Citat:
cozmo_im:
Citat:
bananaphone:
6.5 litara na autoputu nije nista posebno, Golf 1.5TSI trosi malo manje. 2.0TFSI motor 190ks u A4 trosi ispod 6l na autoputu, u dosta vecem autu. Ali recimo da zavisi od vozaca, uslova voznje, tezine konkretnog auta, terena itd. I zbog minimalnih razlika - recimo da trose ±isto na autoputu, posto u sustini hibrid na autoputu je u 90% vremena na benzinu, a posto je malo tezi od ekvivalentnog benzinca, onda malo vise i trosi, dakle teranje maka na konac...



Ovo je maksimalna potrosnja po ceonom vetru. Na 120kmh je pokazivao 5.0L i 6,2 L na 130kmh pri vetru od oko 78kmh!

Drugar ima Karoqa 1.5 TSI, u gradu 9 opusteno, autoput ne moze da spusti nikako ispod 6,7 L. A ide drasticno njanjavije u odnosu na ovaj 2.0.



Ajde - i sa tim podacima, nek Skoda Scala trosi 8l u proseku (a ne trosi, laksa je od Karoq-a, ali ajde), a Toyota nek trosi 4.5l prosecno... Jel mozemo da se slozimo oko tih vrednosti? Ako ne, predlozi sta ti mislis da je prosecna potrosnja ova dva auta, pa da vidimo kako stvari stoje...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina27.11.2019. u 09:22 - pre 52 meseci
Nije mi fotkao drugar, auto ima neka dva meseca, dugorocna potrosnja za sada je 6,7L, prosecna. Moguce da ce da padne kad se razradi, presao je oko 4000km. Uzmite u obzir i da je njegov preko 100kg tezi od osnovne verzije (panorama, kuka, razni dodaci na karoseriji, kozna sedista itd itd, ima dosta dodatne opreme).

Corolla sa testa je vracena sa 4,1 L prosekom.

Moj 307 1.6 HDI u proseku trosi 5,2 do 5,4 L, da uzmemo da je neka srednja potrosnja 5,3 L.

To su rezultati iz realne voznje.

Corolla 2.0 HSD je definitivno automobil koji ima najmanju potrosnju od bilo kog dizela ili turbobenzinca.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina27.11.2019. u 14:40 - pre 52 meseci
To je 2.6l na 100km, odnosno ako je cena l benzina 1.4e - oko 36,4e ustede na 1000km. Odnosno 3640 eura na 100k kilometara.
Mislis da je ta usteda vredna dodatne investicje koju trazi taj auto?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: B segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269076 | Odgovora: 906 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.