Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PPR cijevi lijepak

elitemadzone.org :: TechZone :: PPR cijevi lijepak

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranje

Član broj: 332045
Poruke: 29
31.223.128.*



Profil

icon PPR cijevi lijepak09.06.2017. u 11:41 - pre 83 meseci
Pozdrav,da li se moze neki od dvokomponentnih lijepkova iskoristiti za spajanje ppr cijevi.Cijevi koje trebam zalijepiti su estetskog karaktera,nisu namjenjene za protok vode kroz nji nego drze neki predmet.Zbog kablova koji prolaze kroz cijev nisam u mogucnosti da ih zavarim pa mi je pala ideja da postavim ovdje pitanje posto ima jako strucnih ljudi.Unapred hvala na bilo kakvom odgovoru ili savjetu.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: PPR cijevi lijepak09.06.2017. u 14:02 - pre 83 meseci

Ja ne vidim razlog zasto ne bi moglo...Ja bih prvo probao sa superlepkom....Samo, predlog je da povrsine koje se lepe budu secene, "gerovane", pod 45 stepeni i de cevi normalno imaju svoju fiksaciju na zidu ili palofonu u svojoj duzini...Mada, ne vidim ni razlog zasto se (zbog trajnjijeg efekta) ne bi varile sa predvidjenom peglom. Ta temperatura sigurno nije tolika da bi se ostetila izolacija kablova u njima. U stavri, tad bi se koristila i spojnica izmedju njih...A koliko znam, to varenje se vrsi tako sto se zagreje jedan pa drugi deo, pa se tako zagrejani navuku jedan na drugi....Kad se ohlade ostaju spojeni...Malo je komlikovano sve to sa tim umetnutim kablovima...Verovatno je bilo i drugih boljih estetskih resenja? Ako se ipak odlucis za neki lepak koji lepi plastiku, probaj prvo neke male parcice da zalepis da vidis kako drzi...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: PPR cijevi lijepak11.06.2017. u 17:35 - pre 83 meseci
Imas cevi za vodu koje se ne vare vec se bas lepkom spajaju, tako da potrazi takve.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PPR cijevi lijepak

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.