Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil

elitemadzone.org :: MadZone :: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58309 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6800
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil14.07.2017. u 12:05 - pre 82 meseci
Ariston kockasti fensi bojler stalno kaplje na sigurnosnom ventilu tokom grejanja vode od prvog dana. Isto tako probija i na česmi, curi voda ispod ručice kaplje i posle nekog vremena upropasti česmu tj mešač pa mora da se menja.

Menjan je nekoliko puta sigurnosni ventil ali bezuspešno, stavljen je i reduktor pritiska i ista situacija. Pritisak je dosta jak jer je zgrada pored beograđanke.

Šta sad?


Glup narod bira glupu vlast!
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1629



+590 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil14.07.2017. u 12:51 - pre 82 meseci
Ukratko:
1. Voda se siri kada se zagreva (iznad 4C). Ako se 80lit vode zagreje sa 30C na 65C, zauzimace 82lit.
2. Voda u bojleru nema mnogo prostora za sirenje. Osim sabijanja minimalne kolicine zarobljenog vazduha na vrhu kazana bojlera, jedini nacin kompenzacije sirenja vode je deformacija kazana, cevi itd.
3. Sigurnosni ventil ima dvostruku, odnosno trostruku funkciju:
a) funkciju nepovratnog ventila, odnosno omogucenja protoka kada pritisak na ulazu pemasi prisak na izlazu za 0,1bar, te sprecavanja protoka u suprotnom smeru.
b) funkciju sigurnosnog ventila, odnosno ispustanja viska vode van sistema, u cilju obaranja pritiska, kada pritisak vode u bojeru predje granicnu vrednost od 6, 7, 8, 9 bar, zavisno od modela.
c) funkciju povratnog toka, koju imaju samo neki sigurnosni ventili - omogucenje protoka otvaranjem nepovratnog ventila kada razlika pritiska na izlazu i ulazu predje 1bar. Na ovaj nacin se sanitarni sistem objekta koristi za kompenzaciju porasta pritiska u bojleru.
4. funkcija c) nije primenjiva ako u sistemu postoje ventili za sprecavanje povratnog toka, kao npr. nepovratni ventili. I reduktori pritiska se ponasaju kao nepovratni ventili u ovoj aplikaciji, te se isto odnosi i na njih.

Sta je resenje?
5. Ugradnja sanitarne ekspanzione boce zapremine 1/10 zapremine kazana bojlera, izmedju sigurnosnog ventila bojlera i ulaza za hladnu vodu bojlera. Za 80lit bojler preporucuje se boca od 8lit.
6. Ekspanziona boca ima membranu/mehur koji zatvara vazdusni dzep. Pritisak vazduha treba da bude isti kao u sistemu, odnosno 3 do 3,5bar. Kada usled zagrevanja dodje do sirenja, voda preko membrane/mehura savladava vazduh koji je stisljiv, te *ne dolazi* do (znacajnog) povecanja pritiska u sistemu.
7. Pritisak vazduha u boci se regulise pumpom za gume za automobil/bicikl.
8. Dobro ste primetili, da bi sistem sa ekspanzionom bocom bio efikasan, potrebno je regulisati dolazni pritisak ventilom za redukciju pritiska. Ukoliko je pritisak sistema veci od pritiska vazduha u boci, boca nece imati funkciju, jer ce znacajno biti ispunjena vodom. Ukoliko je pritisak sistema manji od pritiska vazduha u boci, boca ce profuncionisati tek kada se zbog zagrevanja pritisak u sistemu povisi na istu vrednost.
9. Upotreba ventila za redukciju pritiska pak iziskuje upotrebu mehanickog filtera, odnosno hvataca necistoca, da bi se sprecilo zacepljenje ili ostecenje istog.
10. Stoga bi minimalni sistem izgledao ovako: mehanicki filter ili hvatac necistoca, ventil za redukciju pritiska podesen na 3-3,5bar, sigurnosni ventil bojlera, t-komad na koji je povezana sanitarna ekspanziona boca napunjena na 3-3,5bar, ulaz za hladnu vodu bojlera.

Ja sam u fazi renoviranja svog kupatila, i planirao sam upotrebu boce Elbi D8. Moja topla preporuka.

Preporuka broj dva je ugradnja termostatskog mesnog ventila na izlazu tople vode bojlera - usteda energije, sprecavanje mogucnosti nastanka opekotina.


[Ovu poruku je menjao scoolptor dana 14.07.2017. u 17:46 GMT+1]
Budi dobar
 
+1

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6800
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 17:50 - pre 77 meseci
Hvala na odgovoru, sa zakasnjenjem. To znači da bi mi za upotrebu ovakvog ariston bojlera trebali da imamo posebnu prostoriju tj kotlarnicu? Malo mi to sve zvuči fenomenalno sobzirom da smo u najstrožem centru grada beograda. Ja u susednoj ulici nikada nisam imao nikakvih problema, sigurnosni ventil traje po 20-30 godina kao i inox kazan od 50 litara samo grejače menjamo (jednom u 10 god bakarne)
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2153
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 18:53 - pre 77 meseci
Postavi termostat na nižu vrijednost.Preporuka 49 °c.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6800
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 18:59 - pre 77 meseci
Ajde probaćemo mada je žena vodozemac hehe. Ne mogu bas 49 ali mogu mislim 20/40/60/80...
Sada je na 60 stepeni, mogao bih jedino na 40 da spustim ali pitanje je dal bi mogao neko da se istušira? Mislim da je bojler 80 ili 100 litara.

E da u zadnje vreme ima slabiji protok tople vode i počeo je da peva dok greje? Najverovatnije kamenac na grejaču ili se raspao emajl kazana. Ipak je star 2 godine red je da crkne pa da vratimo 50 godina star od inoxa :-)
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 19:07 - pre 77 meseci
Tesko da se taj bojler raspao posle 2 godine.
Daj sliku tog sigurnosnog ventila mozda menjate ali stavite svaki put los?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 19:39 - pre 77 meseci
Pošto se tema aktivirala da i ja nešto dodam: jesi li zamenio taj sigurnosni ventil ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 19:43 - pre 77 meseci
Evo na netu se moze naci uputsvo za Koncar bojlere . Nije Ariston , ali svaki bojler pod pritiskom radi na istom principu .

Znaci u uputsvu Koncar , pise da ako bojler na sigurnosnom ventilu stalno kaplje , i to topla voda , To Tako Treba !

Drugi , stos , mada ja to ne bih radio je da postoje sigurnosni ventili predvidjeni za razlicite pritiske . Najcesce se kupuje onaj koji se aktivira na 6 bara i to je taj sto stalno kaplje . Ljudi zato kupe u istoj prodavnici , ventil koji se aktivira na 9 bara i bojler nikada ne kaplje .

E sad pitanje je sta je pametnije , biti sigurniji uz ventil sa 6 bara uz kapljanje , ili nesigurniji sa ventilom od 9 bara bez kapljanja ?
 
+1

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6800
87.116.178.*



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 20:41 - pre 77 meseci
Dva ili tri puta je menjan, prvo je bio onaj sto je dosao uz bojler pa neki drugi skuplji i jos skuplji. Snimio sam negde video pa cu da ga shibnem na yt.

Pre neki dan sam bio na nekoj privatnoj fensi klinici, sproveli pvc crevce kao za akvarijume i tuda curi :D mi smo vezali končić pa se niz to sliva u kadu, neprimetno.

Glup narod bira glupu vlast!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 21:19 - pre 77 meseci
kako izgleda daj sliku?
najbolji ti je onaj na sraf, on ne moze da curi.

Ovakav:

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2153
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 21:33 - pre 77 meseci
Citat:
bordzija:
Ajde probaćemo mada je žena vodozemac hehe. Ne mogu bas 49 ali mogu mislim 20/40/60/80...
Sada je na 60 stepeni, mogao bih jedino na 40 da spustim ali pitanje je dal bi mogao neko da se istušira? Mislim da je bojler 80 ili 100 litara.
E da u zadnje vreme ima slabiji protok tople vode i počeo je da peva dok greje? Najverovatnije kamenac na grejaču ili se raspao emajl kazana. Ipak je star 2 godine red je da crkne pa da vratimo 50 godina star od inoxa :-)


"Pjeva" to znači da blago vri.Sigurno je u pitanju 100 °c.Naspi posudu sa samo tople slavine i uguraj ruku pa ako izdržiš pola minute to ti je oko 52.Ako ne možeš,smanjuj na termostatu.Ali izgleda da je već kasno,jer na sto stepeni bojler traje baš oko 2 godine.(Imao sam takvo iskustvo i takvu zimogrižljivu osobu.Sad mi bojler traje 15 godina,isti tip,ne kaplje ventil,ne cvili,ne možeš se opeći,ali ga ja ovaj put nisam platio!)
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6800
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 21:56 - pre 77 meseci
Evo i fotke ventila. Malo sam se zeznuo ima podešavanje temperature 40/50/60 itd pa sam smanjio na 50. Valjda može da se istušira jedna osoba.
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 21:58 - pre 77 meseci
Citat:
zzzz:
Sad mi bojler traje 15 godina,isti tip,ne kaplje ventil,ne cvili,ne možeš se opeći,

A kada ga uključiš ?
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
+1

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 22:01 - pre 77 meseci
Citat:
bordzija:
Evo i fotke ventila. Malo sam se zeznuo ima podešavanje temperature 40/50/60 itd pa sam smanjio na 50. Valjda može da se istušira jedna osoba.

Tebi curi na navoju na ulazu u bojler . A onog ko je montirao ventil tuci !
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6800
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil05.12.2017. u 22:06 - pre 77 meseci
Meni posle 10 godina polako počinje da peva i ja lagano vec kupim novi grejač. To pevanje je usled kamenca koji se natrpa na grejaču usled podešene visoke temperature. Zadnjih bogami desetak godina držim bojler na 30-40% vruće skale i evo 10 godina ko nov nema da peva. Ko zna koliko ce da traje, kazan će def da me nadživi.

I kada mi dođe glupi komšija koji svakih par godina kupuje nov bojler i kaze: Jaooo sto ti je star bojler sto ga ne menjas... Tiki iz 1981 :D

@jovane ma ne curi to je bilo nekada. Samo na tom otvoru ide. Ugurao sam ovlaš čačkalicu za koju je vezan konac i radi bez greske samo klizi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1629



+590 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil06.12.2017. u 17:31 - pre 77 meseci
Citat:
bordzija:
Hvala na odgovoru, sa zakasnjenjem. To znači da bi mi za upotrebu ovakvog ariston bojlera trebali da imamo posebnu prostoriju tj kotlarnicu? Malo mi to sve zvuči fenomenalno sobzirom da smo u najstrožem centru grada beograda. Ja u susednoj ulici nikada nisam imao nikakvih problema, sigurnosni ventil traje po 20-30 godina kao i inox kazan od 50 litara samo grejače menjamo (jednom u 10 god bakarne)


Iako mi to nije struka, tematiku sam proucio pre svega, da bih znao sta da trazim od majstora.

Ne treba Vam zasebna prostorija. Mozete samo instalirati sanitarnu ekspanzionu bocu, izmedju sigurnosno nepovratnog ventila i prikljucka bojlera za hladnu vodu.

Moze se preskociti instalacija skupljaca necistoca i regulacionog ventila.
Preostaje da se uzdate u vodovod da Vam dopremaju vodu pritiska 3,5bar +- nesto.

Ako je voda u zagreva u zatvorenoj posudi (bojler + instalacija nakon bojlera sa jedne strane zatvoreni nepovratnim ventilom sigurnosnog ventila, a sa druge slavinama), ona se siri i pokusava da prosiri posudu u kojoj se nalazi.

Dolazi do rasta pritiska u posudi, sve do trenutka dok sigurnosni ventil ne ispusti visak vode, ili dok ne dodje do pucanja posude.

Ovo mozete primetiti, kada naglo otvorite vrucu vodu na slavini. Prvo ce se pojaviti jaki mlaz vode, koji ce ubrzo opasti na uobaicajenu vrednost.

Kada pritisak u bojleru predje granicni pritisak sigurnosnog ventila (7-9bar) isti se otvara, i visak vode izlazi. Normalno je da sigurnosni ventil 'curi'.

Nikakvi trikovi tu ne mogu da pomognu, osim:

1. sanitarne ekspanzione boce, u kojoj je moguce sirenje vode na ustrb vazduha u mehuru/iza membrane.
2. ne secam se da li sam pisao u prethonom postu. Ako nemate ventil za redukciju pritiska u svom sistemu, mozete pokusati da nadjete sigurnosno-nepovratne ventile sa trecom funkcijom: povracaj vode u vodovodni sistem, tzv. backflow. Kod ovih ventila nepovratni ventil se otvara kada pritisak u bojleru za 1 bar nadmasi pritisak u mrezi. Na taj nacin se voda iz bojlera vraca u vodovodnu mrezu, u kojoj ce se pak naci stisljivi delovi (vazdusni dzepovi) koji ce primiti visak vode. Nove EU regulative zabranjuju upotrebu ovih ventila, jer zagadjuju vodovodni sistem vodom iz bojlera, koja moce biti hemijski i bioloski neispravna.

Nadam se da sam Vam pomogao.
Budi dobar
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1629



+590 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil06.12.2017. u 17:39 - pre 77 meseci
Ako pak ostavite redukcioni ventil u sistemu, sigurnosno-nepovratne ventie sa backflow opcijom ne mozete koristiti, jer redukcioni ventil sprecava backflow protok.
Budi dobar
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.79.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil06.12.2017. u 17:42 - pre 77 meseci
ne bih se ja brinuo oko tog curkanja, barem si siguran da nema šanse da eksplodira.
Kod mene taj ventil kao da je samo za ukras, ko zna da li uopte radi ili je potpuno zapušen od kamenca.
Kupčujem Gorenje bojlere i rade po nekih 5-7 godina i onda novi isti takav, nikad ne popravljam.
A šištanje prilikom grejanja vode se čuje godinama, pogotovo kad se tek uključi bojler, pa se onda malo smiri, pa onda pri kraju grejanja.
Termostat je podešen na nekih 3/4 i mislim da je to normalno.
Inače, bojler je stalno uključen, isključuje se samo kad se neko tušira.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil06.12.2017. u 20:11 - pre 77 meseci
Nije to pametno , ne voditi niakvu brigu , 5- 7 godina ?

Sigurnosni ventil , bi trebalo proveravati svake 2 nedelje ! Na taj nacin sto , na primer ovaj model sto je bakara okacio sliku , treba okretati ovu kapicu , otvoriti ga do maksimuma , dok ne potekne voda . Posle toga ga treba opet zavrnuti , jer je ispravan . Ako voda ne potekne kada je maksimalno otvoren , onda je neispravan ili zapusen od kamenca i u svakom slucaju ga treba zameniti .
 
+1

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6800
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil07.12.2017. u 01:53 - pre 77 meseci
Ne pada mi na pamet da stavljam ekspanzionu posudu ispod bojlera koji je iznad kade. U 21 veku da stavljam ekspanzionu posudu? Tragikomedija. Pre bih rekao da vodovod i bojleri ne vrede pišljiva boba. U svom stanu ulicu dalje Imam od 1981 godine inoks kazan i jednom u 10 godina menjam grejač trošak 1000 i neki dinar. Do pre 10 godina nisam znao da treba držati temperaturu ispod 60 stepeni i evo ovaj je pregurao 10 godina i jos uvek ne šušti dok greje - dakle nema kamenca.

Imamo redukcioni ventil i to ne pomaže, goovno kaplje i na česmu i na sigurnosni ventil.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ariston fensi bojler stalno kaplje sigurnosni ventil
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58309 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.