Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da u Srbiji svima bude bolje?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da u Srbiji svima bude bolje?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41300 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?07.10.2017. u 21:58 - pre 79 meseci
Citat:
Windows2:
nije odmah doslo u glavu u toj jednoj sekundi u kojoj je potrebno dati odgovor, kao sto je neko tamo na klipu vec prokomentarisao 90% ljudi a ja mislim i vise bi ovako odreagovalo.

instintkivno na sam pomen prezimena onog sto se ne spominje, jer im je u glavi njegovo prezime povezano sa diktaturom.

Potpuno se slažem da su u anketi izvučeni engzemplari , da ne kažem kakvi . Ljudi koji kažu da su završili fakultete , i time pretenduju da budu inelektualna elita društva ne znaju ko su osnovni stubovi tog istog društva . Strašno !
Kada čujem Milankiović , to prezime u meni izaziva samo duboko poštovanje prema jednom od najvećih svetskih matematičara koji je otkrio i objasnio klimatske oscilacije i koji se svugde u svezu mazivaju Milankovićevi ciklusi .
Nadežda Petrović je bila slikarka koja je u našu umetnost uvela Evropu . Srbiji je poklonila najvrednije što je imala , svoj život 1915 godine . Umrla je od tifusa posle 4 godine dobrovoljnog rada kao bolničarka.
Vidiš , meni pominjanje njenog prezimena stvara sećanje na milion pobijenih Srba od strane Austrougadske i na dvojicu braće moga pradede koji su ostali neznano gde , a ne toga koji se ne spominje .
Pomenuću ja toga Vučića koji se ne spomine , i njegov trag će mnogo brže oduvati vetar istorije nego trag ovih velikana Srbije .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
+3

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?07.10.2017. u 23:21 - pre 79 meseci
Jovo Joviću. Šta da kažem, a da te ne uvredim?
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?07.10.2017. u 23:43 - pre 79 meseci
Ništa , Dule . Radi vredno i dođi do mene da popijemo po domaću šljivu .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
+1

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 00:10 - pre 79 meseci
Od rakija samo Dunju konzumiram, al zato pivo može većina.

Misim, sad si našo ovde na inernetu nama da pokazuješ znanje o likovima sa novčanica...
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 00:39 - pre 79 meseci
Dusane,
Jova je osoba sa 215 Lepeza !

Samo treba citati izmedju redova...
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 00:43 - pre 79 meseci
Citat:
jovajovic100:
Potpuno se slažem da su u anketi izvučeni engzemplari , da ne kažem kakvi . Ljudi koji kažu da su završili fakultete , i time pretenduju da budu inelektualna elita društva ne znaju ko su osnovni stubovi tog istog društva . Strašno !
Kada čujem Milankiović , to prezime u meni izaziva samo duboko poštovanje prema jednom od najvećih svetskih matematičara koji je otkrio i objasnio klimatske oscilacije i koji se svugde u svezu mazivaju Milankovićevi ciklusi .
Nadežda Petrović je bila slikarka koja je u našu umetnost uvela Evropu . Srbiji je poklonila najvrednije što je imala , svoj život 1915 godine . Umrla je od tifusa posle 4 godine dobrovoljnog rada kao bolničarka.
Vidiš , meni pominjanje njenog prezimena stvara sećanje na milion pobijenih Srba od strane Austrougadske i na dvojicu braće moga pradede koji su ostali neznano gde , a ne toga koji se ne spominje .
Pomenuću ja toga Vučića koji se ne spomine , i njegov trag će mnogo brže oduvati vetar istorije nego trag ovih velikana Srbije .

Nisam mislio tebi nesto da kontriram, izneo sam svoje malo drugacije vidjenje video snimka. Ali sad kad bolje razmislim ajde i da se slozim sa tobom da je tvoje vidjenje mozda ispravnije. Verovatno bi pominjanje imena takvih velikana trebalo da nadjaca u mislima pominjanje ovog sto ce ga oduvati vetar. Ali to ne moze da se desi ukoliko osoba uopste ne zna ko su bile te licnosti.
A medju anketiranim je mozda i bilo nekih koji bi znali da odgovore na direktno pitanje ko su oni bili, ali posto su svi dosli tu na protest protiv, "onog", onda im se verovatno on u tim trenucima najpre vrzmao po glavi kao neka opsesivna misao, pa su cuvsi izgovaranje njegovog prezimena jednostavno "ogluveli" za druga prezimena.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 00:47 - pre 79 meseci
Ajde Milutin Milankovic mislim da se pominje i u osnovnoj skoli ;)
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 08:16 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss:
Misim, sad si našo ovde na inernetu nama da pokazuješ znanje o likovima sa novčanica...


Dule , sa ovom rečenicom ti ustvari ogoljuješ sebe !!!

Nisu ti ljudi poznati zato što su na novčanicama već su njihovi likovi na našim novčanicama jer im se tako odaje počast za njihovu genijalnost .

Citat:
Branimir Maksimovic:
Ajde Milutin Milankovic mislim da se pominje i u osnovnoj skoli ;)


Peti razred osnovne škole : http://www.zuov.gov.rs/dokumen...razovanja%20i%20vaspitanja.pdf

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
+1

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 08:20 - pre 79 meseci
Tzv. novinari koji su napravili ovaj prilog, kao i kuća za koju rade zaslužuju po krivičnu prijavu, ni manje ni više, pa neka se puše.

Jovo, pošto vidim da se zgražavaš nad tuđim neznanjem, mogao bi da nam kažeš ko su bili, na primer: Sergej Koroljev, Andrej Saharov, Vilijam Fokner, Josif Brodski, Nikos Kazancakis, Elijas Kaneti, Edvard Munk, Jukio Mišima, Endi Vorhol, ...? Bez guglanja naravno, a takođe bih voleo da znam, da li vi veliki srbovi uživate u umetnosti kao takvoj ili birate samo autore čije prezime se završava na "ić"?
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 09:17 - pre 79 meseci
Sergej Koroljev ubica ubio Lajku
Andrej Saharov napravio H bombu pa se disidetisao
Vilijam Fokner imam nešto od njega među 5000 6000 mojih kniga čitao
Josif Brodski malo pisao malo sedeo u sibiru pa zapalio mislim u USA čitao
Nikos Kazancakis mislim pisac nisam čitao
Elijas Kaneti pisac nisam čitao
Edvard Munk mazalo meni nije dopadljiv
Jukio Mišima pisac nisam ništa čitao i slabo znam o njemu čuo sam da je dobar
Endi Vorhol homić i po meni baš nabeđeni umetnik


Slab ti je pokušaj mog dezavuisanja jer sam ja sam kupio koju hiljadu knjiga pored nasleđenih ,
a u mladim danima ozbiljno pisao pesme i bio u nekim amaterskim družinama . Na žalost život
mi je bacio knjige iz ruku svojim skrivenim orkanima i maglama neizvesnosti .

Sada izvrši anketu među recimo amerima o našim umetnicima

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
+4

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 12:53 - pre 79 meseci
jovajovic100 jal imaš koju sliku sa knjigama iza sebe. Mislim zbog nas ne moraš pošto si nam već nabio u lice svojih "5000 6000"

Meni je to nekako bez veze. Kada gledam neki prilog, dokumentarac ili inetrvju, a iza date osobe gomila knjiga na policima, pa još par na stulu (te se valda trenutno čitaju).

Da li time sebi ili svojim rečima data osoba diže vrednost ili je to deo dekoracijie radne sobe. Verujem da ima i ljudi kuji to nevesno rade.
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 13:42 - pre 79 meseci
Izvini Dusane, sta bese to 5000 iLi 6000 ?

O kakvim hiljadama je rec?
(ne znam pa pitam, ozbiljno)
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 13:52 - pre 79 meseci
Citat:

Living Light:


Izvini Dusane, sta bese to 5000 iLi 6000 ?

O kakvim hiljadama je rec?
(ne znam pa pitam, ozbiljno)




Citat:
jovajovic100: među 5000 6000 mojih kniga


 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 20:03 - pre 79 meseci
Covek koji cita toliko mnogo, svakako ne dolazi na forum da se time hvali. Covek koji dolazi na forum fa se hvali procitanim knjigama nije procitao nijednu, nego mu je desno oko na forumu a levo na guglu odakle skuplja informacije za foliranje. Steta sto vise nema onih ES okupljanja, pa da vidimo ko sta zna uzivo, bez gugla. Bilo kako bilo, prosecan covek 21. veka procita jednu knjigu godisnje, sto znaci dvocifren broj tokom celog zivota. Cetvorocifren broj knjiga u kuci ima samo ciga na buvljaku koji sakuplja knjige po kontejnerima pa prodaje po 50-100 dinara po komadu.
 
+1

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 20:11 - pre 79 meseci
Darko, lupetaš k'o otvoren prozor.
 
+3

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 20:30 - pre 79 meseci
momci, Frajeri, polako sa to placanje :)

Ajmo malkice Oktavu niže, ako moze.
Ni slucajno nije i Nikako nije naredba nego želja,

pa ako moze, moze,




Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 20:56 - pre 79 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Darko, lupetaš k'o otvoren prozor.
Ne, to je zvanicna statistika, ni meni se ne svidja, ali tako je kako je.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 21:39 - pre 79 meseci
Citat:
jovajovic100:
Slab ti je pokušaj mog dezavuisanja jer sam ja sam kupio koju hiljadu knjiga pored nasleđenih ,...


Oćeš da merimo čiji je veći? Ništa ti nisi shvatio, a vidim još si i dobio tri plusića.

Citat:
jovajovic100:
Sada izvrši anketu među recimo amerima o našim umetnicima


Da si nešto zaista i stvarno pročitao od tog brda knjiga, možda bi ponešto i shvatio. Vidiš, nije poenta koliko ih imaš na broju, pa čak ni koliko si pročitao. PoJenta je u tome da izgradiš svoj čitalački ukus, ako govorimo o književnosti, svoj muzički ili ukus u slikarstvu, da znaš šta je ono što ti odgovara i da u tome uživaš. Ti ovde procenjuješ neko delo na osnovu autorove etničke ili neke druge pripadnosti. Pa hebote, šta ti lično imaš od toga, kakve su to trice i kučine? Prosečan kauboj ili prosečan srbov, nebitno, taj nema vremena, a još manje volje ili želje da istražuje pravce u umetnosti, istorijske nanose i uticaje. Takvima su dovoljne cice, mice i ostale guzate i sisate.

Kažeš za Vorhola da je bio homić. Nisam neki poznavalac njegovog lika i dela, ali bih baš voleo da znam, kakve to hebene veze ima sa njegovim delom? Evo na primer Dostojevski, on ti je iz tog istočnog, pravoslavnog miljea. Šta si mislio, da je on neka dobra duša, neki bezgrešni čika? Posmatrati lični život umetnika, pa na osnovu toga ocenjivati njegovo delo je znak naivnosti, da ne kažem nešto drugo. Onda nam od umetnosti ne bi ostalo ni u. Zato ti postavljam pitanje:

Voleo bih da znam, da li vi veliki srbovi uživate u umetnosti kao takvoj ili birate samo autore čije prezime se završava na "ić"?
 
+1

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 21:48 - pre 79 meseci
@Darko Nedeljković
Ma pusati statistiku, statistički zavod nigde nije objavio da "Covek koji cita toliko mnogo, svakako ne dolazi na forum da se time hvali. Covek koji dolazi na forum fa se hvali procitanim knjigama nije procitao nijednu, nego mu je desno oko na forumu a levo na guglu odakle skuplja informacije za foliranje." To su tvoje opsevacije, toliko palanačke i malograđanske (sad vladd piška od sreće) da je to za medalju. Niko ovde nije došao da se hvali brojem pročitanih knjiga, samo je izneo tu činjenicu kao odgovor na plitki "test informisanosti" koji je Brazdorf postavio. Ali si ti odmah zaključio da je laž da je neko pročitao toliko knjiga i da mnogo knjiga ima samo ciga sa buvljaka. To je ograničen pogled, iz vizure modernog građanina/podanika koji se informiše preko news portala, preko vesti u pauzama Zadruge i Parova i od kolega uz pivo posle posla, dok su ovi što čitaju - foliranti i ljudi sumnjivih moralnih, intelektualnih i društvenih karakteristika. Šta ima da čitaju, od toga se kvare oči i suši kičma! Treba biti glup i sirov, glasan i nasilan, pa da vidiš kako snaga klade valja!

Komentarisati da se neko hvali brojem pročitanih knjiga nešto loše je isto kao kada bismo tebi rekli da je glupo i ružno što si proputovao sve te zemlje u kojima si bio i što pričaš i pišeš o tome. Ili što je neko odslušao stotine ili hiljade muzičkih albuma. Ispade poželjno da si glup, sirov i neinformisan. A ako čitaš, onda si peder. Ili ciga. Ili ciga-peder!
 
0

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kako da u Srbiji svima bude bolje?08.10.2017. u 22:13 - pre 79 meseci
I ovo cu da korigujem,
odgovori trebaju suptilnije da se napisu.

Lepse je tako.
poz

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 09.10.2017. u 08:12 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako da u Srbiji svima bude bolje?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41300 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.